صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > فاشیزم قومی در وزارت معارف

فاشیزم قومی در وزارت معارف

این وزارت در حق دیگر اقوام کمال تبعیض را بکار می برد در حق یک قوم با کمال بیحیائی همه امتیازات را آن هم به صراحت می بخشد. دریک سند دیگر مشاهده می کنید که رئیس تدریسات ثانوی در بارۀ 27 تن از ولایت کنر با صد دلیل می گوید که آنان فارغ صنف 12 نیستند اما پتمن در مقابل پیشنهاد او چون هیچ دلیل منطقی نمی یابد می نویسد: تائیدئی کری د انقلاب اسلامی په حکم.
آریایی
يكشنبه 6 فبروری 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

اوضاع و احوالی که در وزارت معارف می گذرد در تاریخ افغانستان سابقه ندارد. شاید دشمنان افغانستان بغرض تجزیه کردن افغانستان در آینده چنین شرایطی را برابر کرده باشند. بگذریم از اعمال و کردار وزیر، آن که به سبب مصروفیت در کار های حزبی خود و نیز گرفتاری در آوردن صلح با طالبان که ملیون ها دالر صرف آن شد
پاکستان برای مسخره کردن شان یک نفر دکاندار را از کویته به عنوان یکی از رهبران طالبان نزد ISIو آخر هم
شان فرستاد و او هم از حماقت عاشقان طالبان استفاده کرده پول کافی به جیب زد و رفت.

همه امور وزارت معارف امروزدر دست شخص نوپیدا است بنام پتمن. او شب و روز در فکر راندن اقوام دیگر افغانستان از وزارت معارف با حیله های مختلف است. تا جای همه را به تدریج به وطنداران خود و فاروق وردک بدهد. به این اسناد نگاه کنید که به رئیس تدریسات ثانوی امر می کند که فلان شخص که اسناد او هم قانونی نیست: اگر پشتون است خیر است لطف نموده کار شان را اجرا نمائید. اطمینان دهید.

در حالی که این وزارت در حق دیگر اقوام کمال تبعیض را بکار می برد در حق یک قوم با کمال بیحیائی همه امتیازات را آن هم به صراحت می بخشد. دریک سند دیگر مشاهده می کنید که رئیس تدریسات ثانوی در بارۀ 27 تن از ولایت کنر با صد دلیل می گوید که آنان فارغ صنف 12 نیستند اما پتمن در مقابل پیشنهاد او چون هیچ دلیل منطقی نمی یابد می نویسد: تائیدئی کری د انقلاب اسلامی په حکم.

این است هموطنان وضع معارف ما که روزگار اتمر ها و فاروق وردک ها و پتمن ها را بران حاکم خود مختار ساخته تا به صراحت دیگران را از وزارت معارف اخراج کنند و بی دغدغۀ خاطر فاشیزم گندیدۀ خود را پیاده کنند.


تقسیم معاش در مافیای اتمر

اين اسناد باز هم می گويند که حنيف اتمر با مقرر کردن افراد از يک قوم خاص و همچنين دوستان و نزدیکان خود مانند اسدالله ضمیر، سلیمان کاکر، شفیع الله شفیع و يونس يوسفزی در رده های بالا، دست به تبعيض و بويژه تبعيض قومی و نژادی زده است./ مافيایی اين چنين، در کنار مافيایی مانند مافیای گل آغا شیرزی و اسدالله خالد و احمد ولی کرزی که از آن بوی کوکنار می آيد و مافيای پسران وزرا و نزديکان مقامات مانند احمد راتب پوپل و حامد وردک پسر رحیم وردک وزیر دفاع، افغانستان را به قعر برده است.

چهار شنبه 19 مه 2010


یکی از پایگاه های اصلی تروریزم ارگ ریاست جمهوری و فرمانده آن فاروق وردک است

گروه تروریستی طالب-حکمتیار که فرماندهی آن را در ارگ ریاست جمهوری فاروق وردک بر عهده دارد، در قتل، کشتار دسته جمعی، کوچ اجباری، چپاول و خشونت های مختلف دیگر در افغانستان نقش اصلی را دارد.

يكشنبه 30 ژانويه 2011

گالری عکس

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • فاروق وردك فاشيست وپتمن فاشيست ترين چهره هاي دولت فاسد كرزي هستند وفاروق زردك خواب رياست جمهوري را ميبيند. درانتخابات پارلماني وردك وپتمن باهم رقابت داشتند زيرا برادر وردك وزن پتمن از كابل كانديد بودند وقرار گفته مامورين وزارت معارف انها در حضور داشت اصف ننگ حتي به خواتين يك ديگر دشنام ناموسي دادن واصف ننگ را شاهد گرفتند كه جانب مقابل يك بيناموس تمام عيار است وبعدا اصف ننگ اين قصه را براي خواخوگي كرد. انها در تعصب دست يك ديگر را بسته كرده اند ولي پتمن با زيركي كه دارد عرصه را بالاي فاروق وردك تنگ كرده ميرود ووردك نميخواهد كه باعث ازردگي افغان ملت از بابت برطرف كردن پتمن گردد

 • بدوستان سلام !

  ولا که همی میرهزار ام بلا میکنه که ای اسناد وزارت معارف پیدا کده ، شفترای وزیر و رئیس هایشه میکشه . میگوفتن که : خطی دارم که کور میخانه ولی جور بزور میخانه ! مه بیچاره کمسواد (کور) که احکام نتانستوم بخانوم ای رئیسای (جور) چطو میتانن بخانن ، بلا میکنن ، بخدا که بلا میکنن !

  اوبیادرا ! اولأ ،همی رئیس صاحب تدریسات ثانوی ، پیشنهاد خوده چاپ کده که وزیر صاحب خانده بتانه و کته کته نوشته کده که ، ده سال 1370 شاگردای شاری و قشلاقی تا صنف یازده درس میخاندن و ای تارتق های کوس کنری صنف دوازده ره ده کوجای بوبوی شان خاندین که حالی مه تصدیق کنوم ؟

  دومأ ، ای کتابای ره که ای کوس کنری ها ده امو مکتبای شان خاندین ، اوغانا اوناره هرگز چاپ نکدین ! ای کتاب ره از کجای بوبویشان کشیده خاندین مالوم نیس !

  سومأ ، گپ کلان دیگه که ، نام شاگردای که ده کتاب اساس امووقتا از اول تا بیست و هفتم نوشته کده گیس ، گوم استن و ای کوس کنری های نوکی از کجای بوبوی شان زقوم وری سوز کدین که هیچکس خبر نداره و حالی میخاین که فارغ التحصیل صنف دوازده دروغنکایی شون ، مثل دیگه کوس کنری ها !

  اوبیادرا ! به لیاظ خدا حکم وزیر بخانین ! گیرم که ملاحظه شد ره کورکورکانی قبول کونیم که ملاحظه شد اس ، باقی حکمه ولا که خر هم قبول نمی کنه ! ای بیسواد نوشته کده که : تائیدی کری دانقلاب اسلامی په حکم ! ازبرای خدا ، حکم انقلاب اسلامی اس که دروغ و جعل تائید شوه ! کوجاس حاجی صیب سرپلی که بیایه و از نام اسلام دفاع کنه ، اینی ره میگن چوب زدن ده کون اسلام که مجاهدین فی سبیل الله میزنن !

  اگه پیام مره رئیس صاحب تدیسات ثانوی میخانده باشن یک گپ داروم خصوصی :

  بیشک رئیس صاحب ، خداوند هفت پشت شما را بیآمورزه کتی همی پیشنهاد تان . باوجودیکه یک حکم غیر قانونی وزیر بی معرفته گرفتین ، باز هم آرام شیشته کار غیر قانونی ره نکردین ! مرحبا مادر تان را که به شما شیر داده !

 • سر آغاز این همه مشکلات از جانب محترم آصف ننگ بوده و خواهد بود.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس