صفحه نخست > خبر و گزارش > کوچی طالبان سال آینده، نقاط مختلف افغانستان را دستخوش بحران می کنند

کوچی طالبان سال آینده، نقاط مختلف افغانستان را دستخوش بحران می کنند

عدم کنترل رفت و آمد کوچی ها از پاکستان به افغانستان و عدم تثبیت صحیح هویت آنان، مشکلات جدی و حادی را در افغانستان بوجود آورده است. علاوه بر غصب زمین، کشتار و چپاول دارایی های مردم، کوچی گری که در دو دهه اخیر با طالبانیزم نیز پیوند خورده، براحتی امکان قاچاق اسلحه، قاچاق مواد مخدر و قاچاق اشیای تاریخی و قیمتی را نیز بوجود آورده است. حمایت های حکومت های جابر و اعطای امتیازات غیر عادلانه مانند ده کرسی پارلمان، به کوچی گری و ادامه زندگی بدوی رونق خواصی داده است.
کابل پرس
دوشنبه 21 فبروری 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

تروريزم، کوچی طالبان، طالبان و القاعده

کابل پرس?: کوچی ها که عده ای از آنان از جغرافیای افغانستان هستند و درصد بالای آنان از نواحی مختلف پاکستان، توسط حاکمان افغانستان از زمان يکی از جنایتکارترین آنان عبدالرحمان مورد استعمال قرار گرفته و برای نسل کشی، کوچ اجباری و غصب زمین های دیگران بکار گرفته شدند. در زمان حاکمیت کامل رژيم جنایتکاران طالب آنان از آزادی عمل کامل برخوردار بوده اند و در رژيم نیمه طالبی حامد کرزی، به غصب زمین و آتش زدن دارایی های مردم همراه با کشتار ادامه داده اند. دولت حامد کرزی در چند سال اخیر، علی رغم گزارش های موثق و اسناد فراوان که دست داشتن کوچی ها را در کشتار و چپاول نشان می دهد، از آنان حمایت آشکار داشته است. در مواردی نیز به کوچی ها پول های هنگفت و زمین داده شده که آنان زمین ها را فروخته و باز هم به غصب زمین دیگران از راه کوچی گری ادامه داده اند.

عکس از گتی ایمیج

عدم کنترل رفت و آمد کوچی ها از پاکستان به افغانستان و عدم تثبیت صحیح هویت آنان، مشکلات جدی و حادی را در افغانستان بوجود آورده است. علاوه بر غصب زمین، کشتار و چپاول دارایی های مردم، کوچی گری که در دو دهه اخیر با طالبانیزم نیز پیوند خورده، براحتی امکان قاچاق اسلحه، قاچاق مواد مخدر و قاچاق اشیای تاریخی و قیمتی را نیز بوجود آورده است. حمایت های حکومت های جابر و اعطای امتیازات غیر عادلانه مانند ده کرسی پارلمان، به کوچی گری و ادامه زندگی بدوی رونق خواصی داده است.

حکومت های قبیله ای افغانستان در کنار سرکوب باشندگان اصلی این تکه ی جغرافیایی، هر ساله ده ها هزار پاکستانی را وارد افغانستان کرده و به آنان مدارک تابعیت افغانستان را اعطا می کند. برخی از گزارش ها حاکی از آن است که در سال جاری، به شکل بی سابقه ای اتباع پاکستان وارد افغانستان شده برای آنان مدارک هویت افغانستان ترتیب داده شده است. از سویی حکومت های قبیله ای با کاربرد کلمه افغان برای همه ی باشندگان این تکه ی جغرافیایی تلاش در جعل، مسخ و نابودی هویت تاریخی مردم دارد و از سوی دیگر با وارد کردن شهروندان پاکستان به افغانستان، سعی در تغییر توازن قومی دارد. این اقدامات از زمان جنایتکار معروف افغان عبدالرحمان تا اکنون به عنوان یکی از سیاست های اصلی حکومت های قبیله ای افغانستان ادامه دارد.

گزارش ها حاکی از آن است که برای بهار سال 1390، حکومت قبیله ای مافیایی کرزی، در هماهنگی با تروريستان طالب و تروریستان گروه حکمتیار، از چند نقطه برای سرکوب مردم در نقاط مختلف افغانستان تحت پوشش کوچی هماهنگ می شوند. آنان مانند گذشته کاملا مسلح هستند، گاهی بیرق سفید جنایتکاران طالب را بدست دارند و برای حمل و نقل آنان از موتر های تیزرو استفاده می شود.

اگر از همین اکنون برای مقابله با کوچی طالبان هماهنگ نشد و تدابیر مناسب سنجیده نشود، دامنه ی جنایات کوچی طالبان به مناطقی مانند بهسود، دایمیرداد و ناهور محدود نخواهد شد و نقاط مختلف در مرکز و شمال، دستخوش بحران خواهد شد.
اسناد جعلی مالکیت کوچی ها، صادر شده توسط حاکمان جلاد،
اسناد جرم آنان است!


ویدئویی از چور و
چپاول کوچی با بیرق آدمکشان طالب


جنایات کوچی ها در تخریب
و به آتش کشیدن زمین های کشاورزی و درختان مردم به روایت عکس!
آرامگاه حبیبه، دختر دوازده ساله ای که توسط کوچی ها به قتل رسیدجنایات کوچی ها در کشتار و بی جای کردن مردم به روایت عکس
جنایات کوچی ها در به آتش کشیدن کتاب، مکاتب و مساجد به روایت عکسجنایات کوچی ها در به آتش کشیدن و تخریب منازل مسکونی به روایت عکس
جنایات کوچی ها در تخریب و به آتش کشیدن روستاها، دوکان ها و سایر اموال مردم به روایت عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • اگر دولت غیر قانونی قبیله ی کرزی کوچی هارا در شمال اوغانستان بفرستند ه در سال های آینده در آنصورت

  مامردم غیر افغان نه باید سکوت اختیار کنیم

 • Throughout the history of Afghanistan, Kuchis (nomads) have been used by different governments as a brutal, destructive force against people who were deemed not to be Pashtuns.

  A clear example of this claim is the most recent tragic massacre of the people of Behsud at the their hands in which the government of Karzai played a complicit role.
  The overwhelming force of the Taliban also came from this savage tribe.

  Kuchis were used during the barbaric reign of Abduraham for killing the Hazaras and replacing them once their lands were ocupied.

  The response to the possible upcoming crisis of Kuchis, in my opinion, is not to stand by and watch or just stage demonstrations but is to get organised and rearm ourselves so as to defend our people.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس