صفحه نخست > خبر و گزارش > امرالله صالح: برخی رهبران طالبان با حمایت دولت به يکی از کشورهای اروپایی (…)

امرالله صالح: برخی رهبران طالبان با حمایت دولت به يکی از کشورهای اروپایی منتقل شده اند

او که در گفتگو با تلویزیون طلوع این اظهارات را ایراد کرد، گفت که منظور او ملا سلام ضعیف نیست. همین اشاره آقای صالح، کافی ست که فهمیده شود، منظور ايشان از کشور اروپایی انگلستان می باشد.
کابل پرس
سه شنبه 1 مارچ 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

تروريزم، کوچی طالبان، طالبان و القاعده

کابل پرس?: حامد کرزی به بهانه گفتگو با مقامات انگلیسی به انگلستان رفته است. چندی پیش، ملا سلام ضعیف از رهبران طالبان که تحت مستقیم حکومت کرزی است نیز راهی انگلستان شده بود و اکنون در این کشور به سر می برد. از سوی دیگر چندی پیش فاروق وردک وزیر انگلیسی پاکستانی دولت حامد کرزی، به انگلستان سفر کرده بود تا با مقامات اين کشور که از جمله حامیان اصلی جنایتکاران طالب می باشند، دیدار داشته باشد.

کاری از بشیر بختیاری

اکنون امرالله صالح رييس پیشین امنیت ملی افغانستان می گوید که اطلاعات دقیق دارد که برخی رهبران طالبان با حمایت دولت افغانستان به یکی از کشورهای اروپایی منتقل شده اند. او که در گفتگو با تلویزیون طلوع این اظهارات را ایراد کرد، گفت که منظور او ملا سلام ضعیف نیست. همین اشاره آقای صالح، کافی ست که فهمیده شود، منظور ايشان از کشور اروپایی انگلستان می باشد.

انگلستان حامی سرسخت بنیادگرایی و حکومت های دیکتاتور افغانستان بوده و همواره از عوامل خشونت و تروريزم علیه شهروندان کشوری که نامش امروز افغانستان است حمایت کرده است. حمایت بریتانیا از حکومت های دیکتاتور در افغانستان، کشتار سیستماتیک، کوچ اجباری و تبعیض در افغانستان را در پی داشت. در چند سال حضور نیروهای انگلیسی در هلمند، دستاورد آنان گسترش تولید و قاچاق مواد مخدر و تروريزم طالبان بوده است. بیش از دو قرن است که انگلستان در افغانستان و سایر کشورهای منطقه دخالت می کند. گرچه طبق خبر بنگاه سخن پراکنی این کشور بی بی سی، دیوید کامرون نخست وزیر انگلستان گفته است که تا سال 2015 نیروهایش را از افغانستان خارج می کند اما به نظر نمی رسد این کشور از سیاست تاریخی خود مبنی بر پشتیبانی واپسگرایی و تروريزم در منطقه دست بردارد.

بزرگ کردن های بی بی سی، چهره طالب نکتایی پوش را عوض نمی کند

انگلستان که عملا در چند دهه ی اخير از بنيادگرایی و تروريزم در افغانستان حمایت کرده، انجام چنين برنامه ای را با همراهی و مشارکت مهره هایی مانند اشرف غنی احمد زی و حنيف اتمر ممکن می داند.

سه شنبه 10 نوامبر 2009ارتش انگلستان و طالبان

سه شنبه 27 اكتبر 2009, بوسيله ى عتيق شاهد


تروريزم، کوچی طالبان، طالبان و القاعدهدروغ های فاروق وردک، برای تسهیل تسلیم کامل قدرت به جنایتکاران طالب

نام حذف شده است/ تو در مکتبی درس می دهی که مکتب دختران است. تو باید از خدا بترسی. ما به تو هشدار می دهیم که هر چه زودتر کارت را به عنوان آموزگار ترک کنی در غیر اینصورت سر فرزندانت را می بریم و دخترت را آتش می زنیم. تو وضعیتی را درست می کنی که پشیمان می شوی. این اولین و آخرین اخطار است.

جمعه 14 ژانويه 2011, بوسيله ى کابل پرس

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس