صفحه نخست > خبر و گزارش > پیام پناهجویان افغانستانی که در بازداشتگاهی در استرالیا دست به اعتصاب غذا (…)

پیام پناهجویان افغانستانی که در بازداشتگاهی در استرالیا دست به اعتصاب غذا زده اند

کابل پرس
شنبه 23 جولای 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تمام ترجمه هاى اين مقاله : [English] [فارسى]

همرسانی

کابل پرس?: ده ها پناهجوی افغانستانی از دو روز پیش در اعتراض به سیاست های دولت استرالیا درباره پناهجویان دست به اعتصاب غذا زده اند، با انتشار پیامی خواسته های خود را بر شمردند.

در متن این پیام که از سوی برخی از فعالان حقوق بشر استرالیا به کابل پرس ارسال شده آمده که این اعتصاب در اعتراض به فشار اداره مهاجرت استرالیا بر آنان می باشد. اعتصاب کنندگان با رد ادعاهای مقامات اداره مهاجرت که پناهجویان در بازداشتگاه فضای آزادی دارند، گفته اند که آنان بیشتر از یکسال و حتا 22 ماه در بازداشتگاه بسر می برند. پناهجویان می گویند که خانواده آنان به شمول کودکان از ترور و وحشت طالبانی و ستم رژيم رنج می برند.

در شرایط اکنون این پناهجویان در جاییی شبیه پایگاه نظامی هستند و رسانه ها به هیچ عنوان به این درون این بازداشتگاه دسترسی ندارند. این پناهجویان در پیام خود پیشنهاداتی نیز برای تغییر وضعیت داده اند. در این پیشنهادات خواسته شده که تمام دوسیه های و درخواست های پناهندگی در یک ماه توسط افرادی که نگاه درستی از اوضاع دارند بررسی شود. تمام کسانی که در بررسی دوسیه های این پناهجویان تاکنون دست داشته و باعث طولانی شدن روند بررسی شده اند باید از کار خود تا پایان بررسی مجدد دوسیه ها دست بکشند. تمام پناهجویانی که بیشتر از سه ماه در بازداشتگاه بسر برده و معاینات صحی را طی کرده اند باید از بازداشتگاه رها شوند. باید به رسانه ها اجازه داده شود تا بدون هیچ دخالتی از اوضاع پناهجویان و وضعیت بازداشتگاه گزاش تهیه کنند.

این پناهجویان همچنین مردم استرالیا و صلح طلبان را خطاب قرار داده و از آنان یاری خواسته اند. آنان تاکید کرده اند که این اعتصاب غذا بدون هیچ خشونتی انجام می شود.

این پناهجویان در بازداشتگاه Scherger در نزدیکی کوینزلند دست به اعتصاب غذا زده اند.

ده ها پناهجوی افغانستانی به اعتصاب غذای خود در استرالیا ادامه داده اند؛ ده ها پناهجوی دیگر به اعتصاب کنندگان پیوستند

چند ماه پیش دولت قبیله گرای حامد کرزی قراردادی را با دولت استرالیا منعقد کرد که بر اساس آن، پناهجویانی که درخواست پناهندگی آنان رد می شود، به زور به افغانستان بازگردانده خواهند شد. این تصمیم دولت استرالیا و افغانستان فشار سنگین روانی را بر هزاران پناهجوی افغانستانی در استرالیا وارد کرد.

شنبه 23 ژوئيه 2011, بوسيله ى کابل پرس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • باقی سمندر
  اول- اسد سال ۱۳۹۰ خورشیدی
  ۲۳ جولای ۲۰۱۱ میلادی

  از اعتصاب پناهندګان ای که شهروندان افغانستان اند واز ګیرودارجور و جفا وظلم واستبداد وتوهین و تحقیر رنګارنګ سیاسی وجنګ های تحمیلی و فرسایشی وخانه تباه کن و استخوان سوز ګریخته و از ماوا و خانه وکاشانه خود در افغانستان فرار نموده - و در آسترالیا پناه سیاسی ونه اقتصادی برده اند -به شکل متحد و یکپارچه به دفاع وحمایت وپشتیبانی برخیزیم !
  من در نخستین ګام پشتیبانی خود را ازخواسته مدنی - انسانی پناهندګان افغانی در آسترالیا اعلام میدارم و برای شان برده باری وصبر وخون سردی در امر مبارزه وپیکار برحق شان آرزو نموده و پیروزی شان را در امر مبارزه برحق شان خواهانم -
  پیروزی شان را پافشاری خود شان در امر مبارزه عادلانه وانسانی شان باتوان و تمام قوت ونیرو ی خودی وحمایت بی دریغ شهروندان افغانستان - آسترالیا در آنجا وحمایه همه نیروی های آزاد اندیش و ازادیخواه ودموکرات می تواند تسریع نماید-
  شهروندان افغانستان !
  آګر پیرو هر اندیشه و حزب ودین ومذهبی و قوم وتباری خود را بدانیم - برماست تا برای به پبروزی رسیدن و تحقق بخشیدن به خواسته های انسانی شهروندان آواره وفراری افغانستان در زندانهای تبعیدیان در آسترالیا
  از اعتصاب آنها حمایت و پشتیبانی مادی ومعنوی نماییم
  من حمایت خود را از اعتصاب کنندګان اعلان میدارم و آرزو دارم تا همه انسانهای آزاده از اعتصاب حمایت نموده و نامه اعتصاب کننده ګان و خواسته های انسانی شان را به کمیسریات دفاع از حقوق بشر - دفاع از حقوق پناهندګان - ملل متحد و صد ها و هزارا ن بنیاد مدنی بفرستند و پشتبانی شان را برای تحقق بخشیدن به خواستهای اعتصاب کنندګان جلب نماییم !
  باری من از پناهندګان ای شنیده بودم که از حافظ شیرازی یادی نموده و میګفتند :
  ما نه در پی حشمت و جاه آمده ایم
  از بد حادثه به اینجا امده ایم
  اینک برماست تا برای همه رسانه های که خود را متعلق به شهروندان افغانستان در داخل وخارج از افغانستان می دانند - نامه اعتصاب ګنندګان و خواسته هایشان را بفرستیم و یک کمپاین سراسری را برای حمایت و پشتیبانی از خواسته ها و اعتصاب شان براه اندازیم
  میګویند
  پافشاری روی مبارزه کلید پیروزی است
  پيروز و بهروز باشید
  باقی - سمندر

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس