صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > شورای امنیت ملی افغانستان نمی تواند سایت خود را از هکر القاعده پس بگیرد!

شورای امنیت ملی افغانستان نمی تواند سایت خود را از هکر القاعده پس بگیرد!

کابل پرس
يكشنبه 4 مارچ 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تمام ترجمه هاى اين مقاله : [English] [فارسى]

همرسانی

کابل پرس?: از دقایق اول روز یکم ماه مارچ، بیش از 24 ساعت سایت رسمی شورای امنیت ملی افغانستان در کنترل یکی از هواداران القاعده قرار داشت که ظاهرا پس از تلاش بسیار در نهایت، شورای امنیت موفق به بازپس گیری سایت خود شد. با این وجود کمتر از 24 ساعت بعد، دوباره سایت رسمی شورای امنیت ملی افغانستان دوباره در کنترل هکر القاعده قرار گرفت و تیم فنی شورای امنیت و البته وزارت مخابرات افغانستان را غافلگیر کرد.
این حادثه از جایی شباهت بسیار به زمان هایی دارد که مناطقی از کنترل دولت افغانستان خارج شده و نیروهای امنیتی تنها با کمک نیروهای بین المللی قادر به پازپس گیری آن هستند.
یکی از خوانندگان کابل پرس در صفحه فیس بوک کابل پرس با طنز معناداری نوشته که شورای امنیت ملی کنترل سایت را از دست داده و یا اینکه به همکاران القاعده خود واگذار کرده است.

جالب این است که آدرس سایت رسمی شورای امنیت ملی افغانستان دارای پسوند حکومتی "gov.af" می باشد. این به این معناست که تنها وزارت مخابرات افغانستان، می تواند کنترل این نوع دامنه ها را داشته باشد. تنها شانس شورای امنیت همنین است که دارای دامنه ای حکومتی ست، در غیر این صورت هکر می توانست به مشخصات دامنه راه پیدا کرده و حتا مشخصات مالکیت دامنه را نیز تغییر دهد.
در این مورد مشکل اصلی که به لحاظ فنی شورای امنیت ملی افغانستان با آن روبروست، به کنترل درآمدن مشخصات وب هاستینگ یا میزبانی وب آنان است.
اگر مرکز مدیریت این سایت در شورای امنیت ملی یا هر جای دیگر مثلا وزارت مخابرات باشد، به احتمال زیاد کامپیوترهای آن که کار سایت را پیش می برد، ویروسی می باشد و یا اینکه، ممکن هکر به شکلی یک "کی لاگر" را روی این کامپیوترها نصب کرده باشد و رمز یا پسورد پس از تایپ شدن، به صورت خودکار به هکر فرستاده شود. هکر همچنین می توانست در همان هک اول، یک فایل غیر قابل شناسایی یا سخت شناسایی را روی سرور شورای امنیت قرار دهد تا از آن طریق معلومات به صورت خودکار برای او فرستاده شود. راه های دیگری نیز برای جاسوسی اینترنتی و هک وجود دارد که مثلا ممکن است هکر کدهایی مخصوص را در صفحه ی سایت شورای امنیت ملی افغانستان نوشته باشد.

شورای امنیت برای بازپس گرفتن سایت خود باید مراحل زیر را طی کند:

یک: از کامپیوتری مجهز به آنتی ویروس های قدرتمند (مانند "ESET" )و قانونی و دارای مجوز استفاده کرده و کار پاکسازی هکر و فایل های آلوده او را پیش ببرد. دارای مجوز به این معنا که از آنتی ویروس های تقلبی 50 افغانی شهر نو کابل، وارد شده از پاکستان و ایران نباشد. برای آنتی ویروس باید پول داده و شماره سریال معتبر داشته و آنتی ویروس هر لحظه قابل آپدیت شدن باشد.
دو: وب هاستینگ یا میزبان وب خود را اگر از امنیت آن اطمینانی وجود ندارد تغییر دهد. داشتن رابطه و آشنا بودن با صاحبان یک شرکت به معنای امنیت خدمات آنان نیست.
سه: دی ان اس ها (Domain Name Server) را تغییر دهد تا با هاست جدید همخوان باشد.
سه: تمام کدهای اسکریپتی را که با آن سایت درست شده، مرور کرده و کدهای ناشناس و اضافه را حذف کند.
چهار: اسکریپ را روی سرور جدید قرار داده و مراحل ساخت دیتابیس و وصل کردن اسکریپت به دیتابیس را دنبال کند.
پنج: پس از راه اندازی اسکریپت، از آنجایی که سایت مواد زیادی جز چند عکس از کرزی، سپنتا و چند بیانیه بیشتر موادی نداشت، کار نشرات خود را دوباره از صفر شروع کند.

سایت رسمی شورای امنیت ملی افغانستان هک شد

پنج شنبه یکم مارچ 2012

مسئولیت حفظ و نگهداری سایت های دولتی افغانستان تحت برنامه دولت الکترونیکی بر عهده ی وزارت مخابرات به سرپرستی امیرزی سنگین می باشد. آقای امیرزی سنگین بنا به روابط خانوادگی و تجارت شخصی، بخشی مهمی از قراردادهای این وزارتخانه را با شرکت هایی همچون گراند تکناولوژی رسورس منعقد کرده است. این شرکت قرارداد ایجاد مرکز معلوماتی افغانستان و نیز مسایل فنی تذکره های جدید الکترونیکی که در آن هویت بیش از هشتاد درصد مردم جعل شده را در روابط خود با آقای سنگین بدست آورده است.

ساعت 02.40 صبح روز پنجشنبه، یکم مارچ 2012 به وقت کابل
کسی که سایت رسمی شورای امنیت ملی افغانستان را هک کرده، در صفحه پیام هایی را به زبان عربی و انگلیسی در حمایت از اسامه بن لادن و علیه مسیحیان، یهودیان و شیعیان منتشر کرده است.

آدرس سایت شورای امنیت ملی افغانستان

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • خاک بر سر این شورای امنیت که تنبان خود را بالا کشیده نمیتواند امنیت مردم را چطور گرفته میتواند.

 • خير باشد، سايت شيطاني شما هم درلست است. ب

 • باقی سمندر
  اول مارچ سال ۲۰۱۲ میلادی
  حوت سال ۱۳۹۰ خورشیدی

  هشدار - هشدار - هشدار
  حمله ګسترده هکر های ضد انتشار اخبارها وواقعیت آغاز یافته است -تا حال از سایت ریاست امنیت ملی تا خبر ګزاری های بخدی و کابل پرس? را هکر هازیر آماج حمله خویش قرار داده اند - شکی نیست که همه رسانه های خبری - دیداری وشنیداری هم مورد حمله قرار دارند - هنوز چند روز از ګرفتار شدن جواسس دیګران از دستګاه های امنیتی نمیګزرد که حمله به تارنماها ومراکز پخش اخبار شروع شده است - هشدار - هشدار - هشدار - با یک مشت واحد وګره کرده برضد کسانیکه مانع انتشار اخبار میګردند ونمیګزارند تا ګزارش های دیداری - شنیداری و نوشتاری منتشر ګردند عمل نماییم - فیس بوک یا چهره نماهای خود را درهمین لحظات به مثابه یکی از راه های رابطه میان ضد سانسور ګران تبدیل نماییم

  من در روز ۲۹ فروری پیش نوشته بودم که

  >>> باقی سمندر
  حوت سال ۱۳۹۰ خورشیدی
  ۲۹ فروری سال ۲۰۱۲ میلادی
  سلام به وطنداران ګرامی
  اعتراف به اینکه در دوایر دولتی فغان ستان از بالا تا پایان یګان تن ازجواسیسی کشور های خارجی فعال اند این یک طرف قضیه است - طرف دیګر قضیه این است که بایست خاینین ملی وجواسیس نتنها افشا ګردند بلکه به ګیفر اعمال شان برسند تا همه بدانند که خیانت وجنایت در برابر مادر وطن بی تفاوت نمی ماند
  از همه مهمتر اینست که همه رسانه هایی که داعیه ملی دارند - از منافع ملی فغان ستان تعریف جامع بدست بدهند وتا حد توان خوانندګان و شنوندګان و ببنندګان خود را با منافع ملی آشنا بسازند و هرکه به منافع ملی آشنا ګردد خیانت به منافع ملی را خیانت به مادر وطن میداند - تا زمانیکه درک درست از منافع ملی وجود نداشته باشد - یکی منافع ملی را با چند اویرو یا چند دالر یا چند پوند استرلنګ یا چند دینار و کلدار یا تومان و مو مان میفروشد و یا دیګری منافع مذهبی وسیاسی وزبانی را مقدم به منافع ملی خود دانسته با ګروه ودسته هایی در بیرون از مرز های ملی و حمایت ګروه هایی از داخل کشور دست به خیانت به منافع ملی میزنند .
  عده ای به خاطر منافع قبیلوی یا اتنیکی یا قومی و عشیره وی خود تا سرحد خیانت به منافع ملی افغانستان پیش میروند
  به نظر من بایست منافع ملی مردم یا منافع ملی - دموکراتیک فغانستان بایست تغریف ګردد و شناخته شود و هر نوع خیانت به منافع ملی مجازات ګردد - تا دراین صورت پیروجوان و زن ومرد بدانند که در چارچوب تمامیت ارضی فغان ستان ما دارای منافع مشترک ملی میباشیم و این منافع ملی مشترک ما مقدم تر به منافع دیګران از خارج مرزهای سیاسی کشور ما میباشد .
  من نیم نګاهی نمودم به امید اینکه عزیزان به تعریف منافع ملی فغان ستان همت ګمارند -
  خایینین ملی را در هر سطحی که قرار دارند - بایست افشا نماییم - تجرید کنیم و از جوامع سیاسی ومذهبی خرد وکلان فغان ستان طرد نماییم

 • باقی سمندر
  حوت سال ۱۳۹۰ خورشیدی
  مارچ سال ۲۰۱۲ میلادی

  سلام به خوانندګان ارجمند کابل پرس?

  خبرهک شدن سایت رسمی شورای امنیت ملی فغان ستان و تلاش هکر ها درمورد سایت شورای امنیت را همه ماوشما خواندیم ـ در نخستین لحظات ما همه به نوبه خود به اشکال مختلف در برابر هکر ها واکنش نشان دادیم و امروز یک رهنمود عملی از کارشناسی را در همین ستون خواندم .
  امیدوارم همه کارشناسان فن انفورماتیک وجلوګیری از هکرهای القاعده و شرکا در فغان ستان دست بدست هم داده و در این ساحه نبرد قاطعی را برضد هکر های فوندامنتالیست که خواهان برګشتاندن جهان در حالت جنګ دایمی و حکمروایی مستبدین اند - رهنمود های خود شان را دراین ستون برضد هکر های فوندامنتالیست بنګارش در اورند و با این رهنمود ها همه انسانهای شرافتمند میتوانند از لغزانیدن فغانستان درحمام خون ایکه طالبانیسم و سلفیسم و شرکا برای مردم به خاک وخون برابرشده ما آماده ساخته اند ، تاحد توان جلوګیری نمایند .
  اګر امنیت مملکت بدتراز حال ګردد وکشور رسمن بدست طالبان و شرکا سپرده شود - کی ها سود خواهند برد ؟ مردم فغان ستان یا دشمنان آشکار و یا نهان مردم ؟
  مارهای دهن آستین در فغان ستان کم نیستند ، اما انسانهایی که فغان ستان را برای مردم فغان ستان میخواهند هم تاهنوز تسلیم هوا وهوس وزرو زور استبداد ګران نشده اند .
  دانشمندان فن انفورماتیک که تعلق خاطر به فغان ستان دارید ، خود را منسجم سازید و در این ساحه نبرد قاطع و سرنوشت سازبایست بتوان القاعده وطالبان وشرکا رانتنها سرجای شان نشاند بلکه به عقب روی و تسلیم شدن واداشت وتعرض هکر ها ی فوندامنتالیست را پاسخ قطعی علمی داد و از سقوط فغان ستان به شکل اشکاریا نهان بدستان طالبان جلوګیری نمود .
  این ساحه نبرد - نبرد در قرن بیست ویک است . در این ساحه منسجم تر بایست ګام ګذارد.
  پرتاب نمودن فغانستان بدست طالبان و شرکا را جلوګیری نماییم و شرایط را برای فغانستان انسانی و جامعه انسانی مساعد سازیم .
  همه علاقمندان مبارزه انفورماتیک متحد شوید و نشان دهید که میتوانید به مثابه فرزندان برومند فغانستان از سقوط دادن فغان ستان بدست طالبان وشرکا و همکاری مارهای دهن آستین جلوګیری نمود .
  رهنمود های خود را بر ضد هکر های فوندامنتالیست ها بنویسید واین ستون را بارور ګردانید و دین انسانی خود را برای مردم هردم شهید فغانستان بخاک وخون کشیده ادا نمایید .

  آنلاین : شورای امنیت ملی افغانستان نمی تواند سایت خود را از هکر القاعده پس بگیرد!

 • دست اندرکاران محترم روزنامه خبری افغان پیپر تقدیم سلام به شما
  بعداز سلام یک اطلاعیه جدید را خدمت شما برسانم اینکه درین هفته کذشته درولایت بغلان دونفر قاچاق چیان اثارتاریخی درولایت بغلان توانستد مجسمه را به حزینه 500000 پنج میلون دالر ازولایت بغلان قاچاق کردند وبه کابل انتقال داده اند که هیچ یکی ازمنسوبین پولیس نتوانستد این اثار را بدست بیاورند تا مال بیت المال مردم افغانستان درجای خود باقی بماند .
  درهفته گذشته این قاچاق چیان با وسایل مدرن توانستند اثارتاریخی دیگررا که به قیمت 1200000 میلون دالر قیمت دارد ازولایت هرات بدست اوردند وفعلا درکابل درنزد شان وجود دارد قراراست که عنقریب به دبی انتقال بدهد بناً من به عنوان یک وطندوست میخواهم به اطلاع شما برسانم تا این قا چاقا چیان گرفتار وبه پنجه قانون سپرده شوند
  ووجدان پاک که دارم ارامش احساس کند چرا من به عنوان یک روزنامه نویس به تنهای خود نمیتواند ازادرس خودم درولایت که امنیت تامین نباشد به نشربرسانم
  اشخاص اثارفوق الذکر را با حزینه گران قاچاق نموده اند دارای این مشخصات ذیل میباشد.
  1- حاجی روزی ولد بابه شیر ازولایت بغلان ولسوالی برکه فعلا باشنده کارته پروان ولایت کابل
  2- توریالی نماینده شورای مردمی درولسوالی نهرین
  نمبرتماس حاجی روزی سرقاجاق بر چندین اثارتاریخی درولایت بغلان .
  0783692322 بخاطر معلوماتی بیشتر میتواند مسولین محترم ازاین نمبر فوق االذکر بطریق جنائی استفاده کنند .
  تشکر روزنامه نویش ازولایت بغلان (اقای نوری)

 • باید یاد آور شد که این وب سایت را حتماً از طریق فیشنک هک کرده اند شرم آور است به اداره ضعیف حامد کرزی شورای امنیت ملی مهمترین نهاد در حکومت است وقتی سایت انترنتی این نهاد مورد حمله هکرها قرار می گیرد چطور این ملت بیچاره خود را راحت احساس کنند کرزی تابه حال موفق نگردیده تاافراد شایسته وقابل اعتماد راه دراطراف خود جمع نماید تابتواند با خاطر حاسوده کارها را ببیش ببرد خودش این مثله را خوب درک می کند اماچاره نداره چراکه همه اطرافیان کرزی وابستکی های سیاسی باکشورهای منطقه دارند کشورهای منطقه هم مجبورند بخاطرمنافع ملی خودشان تاثیر خود را داشته باشند اوهم توسط افراد اشخاص نزدیک به کرزی وقتیکه خرچ دستار خان ارگ ریاست جمهوری راه کشوری دیگری بپردازد شماخود قضاوت کنید تاروزی یک رهبر دلسوز بخاطر خود نی بلکه بخاطرمنافع مردم از صدق دل سرکار نیاید ماشاهد بسیاری از کارهای دیگرهم باشیم شرم آوراست خجالت آور است باید تغیراحساسی در رهبری حکومت رونما کردد وسلام.

  آنلاین : www.spogmai.blog.af

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس