IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > عکس > این زن کجاست و چه می کند که شوهرش حقوق زنان را به تمسخر گرفته است؟

این زن کجاست و چه می کند که شوهرش حقوق زنان را به تمسخر گرفته است؟

زینت کرزی یکی از منفعل ترین زنان جهان است که در کنار او حامد کرزی به عنوان شوهرش، آزادی زنان را به تمسخر گرفته و بنا به رابطه ی قومی قبیله ای خود، احکام جنایتکاران طالب و طالبان شورای علما را حمایت می کند. آيا این زن کمترین اراده ای از خود دارد؟
سه شنبه 6 مارچ 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

زینت کرزی یکی از منفعل ترین زنان جهان است که در کنار او حامد کرزی به عنوان شوهرش، آزادی زنان را به تمسخر گرفته و بنا به رابطه ی قومی قبیله ای خود، احکام جنایتکاران طالب و طالبان شورای علما را حمایت می کند. آيا این زن کمترین اراده ای از خود دارد؟

جنگ علیه زنان؛ مصوبه شرم آور و ضد انسانی شورای سراسری علمای افغانستان

يكشنبه 4 مارس 2012, بوسيله ى کابل پرس

کابل پرس: در طول تاریخ افغانستان، همیشه مردان بصورت وحشیانه ای حقوق زنان را نقض کرده و شرایط کاملا نابرابری را برای آنان بوجود آورده اند. در افغانستان وقتی سخن از فرهنگ و ارزش های اجتماعی می شود، افغان ها لاف می زنند که در جهان نمونه اند و این کرده اند و آن کرده اند و این و آن کردن های آنان همیشه جنگ و خونریزی را در این سرزمین وحشت و دهشت بیشتر کرده است. آمیزش سنت های قبیله ای با قوانین متحجر مذهبی، فقر و بی سوادی و سیاست های حکومت های مستبد، زندگی زنان افغانستان را به دوزخی بزرگ تبدیل کرده است. هر از چندگاه می شنویم که در گوشه ای از افغانستان جنایتی تازه روی داده و هر بار این جنایت شدیدتر از قبل است. دست و پای زنان قطع می شود، بینی و گوش بریده می شود، با آتش جزا داده می شوند، در زندانی بنام برقع نگاه داشته می شوند، سنگسار می شوند، وقتی کودکی بیش نیستند، به شوهر داده می شوند، خرید و فروش می شوند، حق ارث مساوی ندارند، حق انتخاب جدا شدن ندارند، اجازه ی کار و درس از آنان گرفته می شود و انواع و اقسام جنایت ضد بشری دیگر.

در وضعیت فعلی که دامنه ارتباطات گسترده تر شده، چنین جنایاتی علیه زنان صورت می گیرد و تصور جنایات علیه زنان در زمانی که ارتباطات در افغانستان صفر بود، تقریبا غیر ممکن است. از زمانی که بیرق داران راسیسم و قبیله گرایی با عنوان طالبان قدرت را در دست گرفتند و امارت اسلامی برپا کرده و جنگ سراسری علیه زنان اعلام کردند، چند سالی بیش نگذشته که باز هم رژيم کرزی و شورای علمای وی همان راهی را می رود که طالبان می رود. يعنی جنگ علیه زنان.

بیشتر بخوانید

واژه های کلیدی
حقوق کودکان و زنان
loading...
loading...

پيام‌ها

 • کرزی امروز از این اعلامیه حمایت کرد،، معلوم میشود که کرزی طرفدار افکار طالیانی هست و اگر چنین باشد قطعاً که به خانمش حق دخالت را نمیدهد،، افکارش همین را ایجاب میکند

  • کرزی با حمايت خود از اعلاميه مفتضح شورای به اصطلاح علما ، نشان داد، که دولت او همواره « راه صاف کن» باند تروريست طالبان بوده است!دولت کرزی که دست نشانده خارجی است ميداند که در اعماق جامعه ، منفور است و شايد سرنوشتی مثل ملا کاظمی يا ملا ربانی يا قذافی و امثالهم داشته باشد ؛ اينک برای دو روز بيشتر در قدرت ماندن، يک گوشش منقاد فرامين ملاعمر و گوش ديگر در تصرف دستورات امريکاست!
   وقتی در محافل سخن ميراند، ناگهان ميگويد« .. ديشب شنيدم سخنگوی طالبان گفته ، برادران طالب ، از آتش زدن مکاتب ، تحت شروطی ، خود داری ميکند ...و!»
   اول اين که کرزی خودش نيز به رياست و زعامت خود شک دارد ، يعنی ناخود آگا هش به وی ميگويد : « تو هيچ کاره ای» ! در کجای دنيا يک رييس جمهور راجع به « سخنگوی يک باند مخالف» اينهمه با وسواس و احترام ، گپ ميزند!
   آنهم سخنگويی که شايد « جعلی و ساخته گی و موهوم » باشد!
   کرزی ، نه به حقوق زن ، پايبندی و همدردی دارد نه به حقوق بشر نه به حقوق کودک!
   تمامی کلمات و عباراتی که قبل ازين در باره حقوق زن بر زبان کرزی جاری شده، مقطعی، منافقانه و برای اغوای جامعه جهانی بوده است! کرزی ، اگر ملاعمر فشار آورد ، زنان را يکسره به خانه خواهد نشاند!
   زن کرزی ، زن يک رييس دولت دست نشانده ، چه استقلال فکر و ذکری خواهد داشت ؛ اين طرح از بنياد، سست و انحرافی است !
   من در جای ديگر ، به مناسبت هايهوی سوزاندن قرآن گفتم، صدای گام های طالبان را ميشنوم؛ اينها پيش درآمد، احيای مجدد امارت طالبان است!

  • کرزی یک دورۀ مفعول بودن را سپری کرده است . ازچنین جانوری بیشتر ازین نباید انتظار داشت

  • کرزی خودش طالب است اگر طالب نه میبود چرا تعداد کثیری از طالبان را که در هنگام اجرای اعمال ترورستی دستگیر گردیده است طی فرامین از زندانها رها کرده وپیوسته رها میکند وهمیشه خواستار قطع عملیات نیرو های ناتو برعلیه طالبان است وحتی مناسبات خود را درین مورد با امریکایان تیره ساخته اند

 • KARZAIYS WIFE IS IN USA

  • گمان ميبرم صدای پای طالبان تنها در پايتخت افغانستان، طنين انداز نيست ، بلکه آگاهانه و در مواردی ناآگاهانه در رسانه ها و تلويزيون های افغانی خارج ( اروپا و امريکا) نيز پررنگ و پايا شده است: در ت.وی مسکين يا ر ، يک آواز خوان ( خليل راغب) وقتی پيهم تصنيفی را پخش ميکند به اين مضمون« هر سو که جانا ميروی، الله بگو الله بگو! الله بگو الله بگو»
   يا در تی. وی عمر خطاب يک برنامه مضحک به اسم « تياتر افغان» می نگريم که گرداننده عطش سيری ناپذير ( ليپسينگ» کردن آهنگ های ديگران را دارد ، اما همان سرود و ترانه ای را برميگزيند که ترجيع « الله اکبر» داشته باشد يا برگردان لاالله الا الله داشته باشد !
   يا در تلويزيون نور می بينيم پيهم نعت و منقبت آوازخوانان قديمی پخش ميگردد ويا ذکر و جر ( همخوانی عرفانی) با ريش و پشم و اداهای تهوعآور به نمايش نهاده ميشود و قس عليهذا!
   همه برای آمدن طالب، زمين و زمان را آماده ميکنند، هرچند ظاهرا از آمدن طالب ابراز نارضايتی و نگرانی ميورزند!

 • ملا های ما از ازحجاب دفاع نمی کنند درد انها دفاع از چادری هست در حالی که فاصله هاست میان حجاب و چادری.همین هست وقتی چند ادم بی سواد وقتی عربی یاد میگیرند و ادعایی ملایی میکنند جامعه از این بهتر نخواهد شد دین را دکان خرید و فروش کرده اند نیرنگ های خود را در ان میفروشند و خریداران ان هم مردمی هست که به اجبار خرافات جاهلیه ای خودرا به انان میفروشند مردمی که حتی حق تکلم در مقابل انهارا ندارند اگر چیزی بگویند انها را متهم به تکفیر میکنند و میگویند د رمقابل خدا ج و قوانین خدا قیام کردین در حالی که قوانین خدا ج اینطوری نیست اینها قوانین من دراوردی خودشان هست که محیط تاریک را برای مردم ایجاد میکند که نتوانند به روشنایی و حقیقت الهی دست یابند.

 • سلام به همه.
  این زن در ار گ بندی است با آنکه فار غ تحصیل طب کابل است اما از دنیا بیخبر نگهداشته میشه وجهان بینی اش به چهار دیواری ارگ محدود شده واز بیرون ارگ چندان خبر ندارد این بانو در طول بانو یی اش دوبار از ارگ بیرون شد یکبار به هند رفته وتداوی شده ویکبار به شفاخا نه رابعه بلخی میرویس را زاییدو وبس.

 • خوب کرزی خو معلوم هست که طالب هست اما اپوزیسیون که خود را حامی مردم ام از مرد و زن افغانستان میخوانند چرا صدای نارضایتی و مخالفت بلند نکردند

جستجو در کابل پرس