صفحه نخست > کارتون > طنز روز > نظــر به فــتوی شــوری علــمای افغــانســتان محــترم حــامــد کــرزی فــرمــان (...)

نظــر به فــتوی شــوری علــمای افغــانســتان محــترم حــامــد کــرزی فــرمــان جــداســازی مــراکــز تعلــیمی دخــتران و پســران را صــادر کــرد.

شمس الحق حقانی
سه شنبه 6 مارچ 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

نظــر به فــتوی شــوری علــمای افغــانســتان محــترم حــامــد کــرزی فــرمــان جــداســازی مــراکــز تعلــیمی دخــتران و پســران را صــادر کــرد.

شوری علمای افغانستان که مجتمع از علما ، دانشمندان ، محققین ، فیلسوفان ، استادان دانشگاه ، پروفیسوران و سایر نخبگان علم و دانش کشور اند که اکثریت آنها عمر عزیز شان را وقف تحقیق و تجسس در مسائل علمی ، اجتماعی ، فلسفی و اسلامی کرده اند که از ثمره تحقیقات علمی ایشان نه تنها افغانستان بلکه تمام جهان اسلام بهره مند میگردند.
سیف الاسلام والمسلمین شمع فروزان اهل یقین محترم مولوی کشاف بیشتر از سی سال از عمر عزیز شان را صرف تحقیق در مورد انواع و اقسام کلوخ استنجا کرده که نتایج تحقیقات علمی ایشان باعث غنای علمی دایرة المعارف جهان اسلام و افتخار بزرگ برای کشور مان در جهان بشمار می رود.

شوری علمای افغانستان در آخرین نشست شان روی مسائل و مشکلات مطرح در کشور به بحث نشسته و منجمله حجاب اسلامی زنان افغان و شیوه زندگی اجتماعی ایشان را از عینک شریعت اسلام اصیل یعنی اسلام سعودی و طالبی نگریسته و به نتایج تازه ای دست یافته اند.
ایشان چادری مروج زنان افغان را بهترین حجاب اسلامی دانسته ولی فقط رنگ آن را غیراسلامی پنداشته و خواهان تغیر آن به رنگ سیاه شدند چون رنگ آبی روشن به تائید اکثریت علمای جید کشورشهوت برانگیز به حساب رفته و مکروه پنداشته شده.

موضوع دیگری که روی آن بحث و تبادله افکار صورت گرفت ارزیابی اجتماعات مختلط مرد و زن در جوامع اسلامی و حکم شرعی آن بود که ایشان با اکثریت آرا به این نظر بودند که چنین اجتماعات مختلط از دید شریعت اسلام اصیل سعودی و طالبی حرام مطلق است چون باعث برانگیختن خواهشات شهوانی در مردان گردیده و عواقب ناگواری به جامعه اسلامی ببار خواهد آورد.

ایشان نتایج نشست شان را به اطلاع محترم حامد کرزی رسانیده و جلالتماب کرزی فوراً حکم جداسازی صنوف دختران و پسران را در مراکز تعلیمی صادر کرده و دستور دادند که ادارات دولتی کشور نیز تا فرارسیدن سال دوهزار و چارده میلادی وخانه نشین شدن دوباره زنان ایشان جدا از مردان به اجرای وظایف شان بپردازند.
همچنین نظر به دستور جلالتماب کرزی و نظر به فتوای شوری علما در مجلس نمایندگان نیز زنان و مردان ذریعه یک پرده سیاه از هم جدا شده و دیگر زنان فقط اجازه دارند که نظریات شان را توسط محارم شان به اطلاع مجلس رسانند چون شنیدن صدای زن نامحرم برای مردان خالی از گناه و معصیت نبوده و و ادامه این حالت را شوری علمای افغانستان به هیچ وجه دیگر تحمل نخواهد کرد.

این اقدام تازه برعلاوه اینکه از ارتکاب گناه بزرگ جلوگیری میکند منافع مالی نیز در بر دارد چون محرم نماینده زن نیز بدینوسیله صاحب شغل آبرومندانه شده و از عین مزایای مادی محرمش برخوردار گشته صاحب معاش دالری ، موتر، راننده و پاسپورت جهانی می گردد.
اما افسوس که چشم بصیرت دشمنان اسلام کور است که برتری های حکومت اسلامی را بر نظام های دیگر به دید حق بنگرند.

با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

واژه های کلیدی
loading...
loading...

پيام‌ها

 • اگر این نا علمای غلط فهم آنقدر بی عرضه، سُست عنصر و هوسران هستند که لباس رنگه و اجتماع با طبقه نسوان محترم، ایمان شانرا کوچ بدهد! بهتر است بجای اینگونه قیودات خود شانرا خَسی نمایند و جامعه را از شر و بلای هوس های ناپاک و حرام خود شان نجات بدهند.

  repondre message

  • هموطن گرامی اين پيشنهاداد تان خطرات بزرگ را در پی دارد چون خصی کردن علمای دين باعث تضعيف لشکر اسلام خواهد گشت !

  • درود بر آقای شمس الحق . من امیر شهسوار استم !!! اولتر از همه به بهانه طنز شما روز همبستگی زنان دنیا را تبریک می گویم و رهای مرد زن دنیا را از قیودات گوناگون جوامع انسان که توسط یک عده ی از نا آدمان ،گروه ها خود خواه پلید، باورهای دروغی ، و اندیشه های قبیله ی وقومی ، سیاست های استبدادی و غیرت دروغی اوغانی، که مایه جهل و نادنیست آرزو می کنم .
   در مورد طنز تان با شما موافقم ولی در مورد نظرتان نی .
   موافق بودنم دلیلش این است که طنز شما برابر است با حقیقت که ما ، مردم ما و دنیا با آن دست وگریبانیم .
   مخالف نظر شما برای آن هستم که در افغانستان دهقانها گاو های نر( بقه )ها را خسی (اخته)می کنند . چون بعد از خسی شدن نیرو مند و پرتوان شده برای قلبه زمین آماده می شوند ، خواسته های سکسی شان از بین رفته در غم عشق و عاشقی و ازدواج های متعدد لاغر و کم توان نمی شوند . فقط برای فریب دیگر بقه ها با نیرنگ در تیول واجی پشت غنجی ها میدوند . روزی ازیک گاب اخته (خصی) شده پرسیدن تو چرا ؟ گفت :از ترس بقه ها ی نا خصی شد ه ی بچه باز . من با پیشنهاد همان وطنم که اینها باید خسی شوند موافقم . تا توان و زور خود را در راه مسلمان سازی مسلمان ها مصرف کنند.
   برای انکه پای لشکر سلفی گری اسلام نه لخشد خسی را جا جای با حرف س نوشتم
   با احترام امیر شهسوار

 • درین چمن گل بیخار کس نچید آری چراغ مصطفوی وشرار بولهبیست مبارزه با ملاها مشکل است از امان اله گرفته تا نجیب درمقابل شان استاده نتوانست ماوشما په ااااااااا این مردم خیلی زور دارند مردم ازین هاست غصه اترابخور ورنه سرنوشت تومانند آنها خواد شد

  repondre message

  آنلاين بنگريد : http:// اوغان

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس