کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > نظــر به فــتوی شــوری علــمای افغــانســتان محــترم حــامــد کــرزی فــرمــان (...)

نظــر به فــتوی شــوری علــمای افغــانســتان محــترم حــامــد کــرزی فــرمــان جــداســازی مــراکــز تعلــیمی دخــتران و پســران را صــادر کــرد.

سه شنبه 6 مارس 2012, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی

نظــر به فــتوی شــوری علــمای افغــانســتان محــترم حــامــد کــرزی فــرمــان جــداســازی مــراکــز تعلــیمی دخــتران و پســران را صــادر کــرد.

شوری علمای افغانستان که مجتمع از علما ، دانشمندان ، محققین ، فیلسوفان ، استادان دانشگاه ، پروفیسوران و سایر نخبگان علم و دانش کشور اند که اکثریت آنها عمر عزیز شان را وقف تحقیق و تجسس در مسائل علمی ، اجتماعی ، فلسفی و اسلامی کرده اند که از ثمره تحقیقات علمی ایشان نه تنها افغانستان بلکه تمام جهان اسلام بهره مند میگردند.
سیف الاسلام والمسلمین شمع فروزان اهل یقین محترم مولوی کشاف بیشتر از سی سال از عمر عزیز شان را صرف تحقیق در مورد انواع و اقسام کلوخ استنجا کرده که نتایج تحقیقات علمی ایشان باعث غنای علمی دایرة المعارف جهان اسلام و افتخار بزرگ برای کشور مان در جهان بشمار می رود.

شوری علمای افغانستان در آخرین نشست شان روی مسائل و مشکلات مطرح در کشور به بحث نشسته و منجمله حجاب اسلامی زنان افغان و شیوه زندگی اجتماعی ایشان را از عینک شریعت اسلام اصیل یعنی اسلام سعودی و طالبی نگریسته و به نتایج تازه ای دست یافته اند.
ایشان چادری مروج زنان افغان را بهترین حجاب اسلامی دانسته ولی فقط رنگ آن را غیراسلامی پنداشته و خواهان تغیر آن به رنگ سیاه شدند چون رنگ آبی روشن به تائید اکثریت علمای جید کشورشهوت برانگیز به حساب رفته و مکروه پنداشته شده.

موضوع دیگری که روی آن بحث و تبادله افکار صورت گرفت ارزیابی اجتماعات مختلط مرد و زن در جوامع اسلامی و حکم شرعی آن بود که ایشان با اکثریت آرا به این نظر بودند که چنین اجتماعات مختلط از دید شریعت اسلام اصیل سعودی و طالبی حرام مطلق است چون باعث برانگیختن خواهشات شهوانی در مردان گردیده و عواقب ناگواری به جامعه اسلامی ببار خواهد آورد.

ایشان نتایج نشست شان را به اطلاع محترم حامد کرزی رسانیده و جلالتماب کرزی فوراً حکم جداسازی صنوف دختران و پسران را در مراکز تعلیمی صادر کرده و دستور دادند که ادارات دولتی کشور نیز تا فرارسیدن سال دوهزار و چارده میلادی وخانه نشین شدن دوباره زنان ایشان جدا از مردان به اجرای وظایف شان بپردازند.
همچنین نظر به دستور جلالتماب کرزی و نظر به فتوای شوری علما در مجلس نمایندگان نیز زنان و مردان ذریعه یک پرده سیاه از هم جدا شده و دیگر زنان فقط اجازه دارند که نظریات شان را توسط محارم شان به اطلاع مجلس رسانند چون شنیدن صدای زن نامحرم برای مردان خالی از گناه و معصیت نبوده و و ادامه این حالت را شوری علمای افغانستان به هیچ وجه دیگر تحمل نخواهد کرد.

این اقدام تازه برعلاوه اینکه از ارتکاب گناه بزرگ جلوگیری میکند منافع مالی نیز در بر دارد چون محرم نماینده زن نیز بدینوسیله صاحب شغل آبرومندانه شده و از عین مزایای مادی محرمش برخوردار گشته صاحب معاش دالری ، موتر، راننده و پاسپورت جهانی می گردد.
اما افسوس که چشم بصیرت دشمنان اسلام کور است که برتری های حکومت اسلامی را بر نظام های دیگر به دید حق بنگرند.

با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


44 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > نظــر به فــتوی شــوری علــمای افغــانســتان محــترم حــامــد کــرزی فــرمــان (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • اگر این نا علمای غلط فهم آنقدر بی عرضه، سُست عنصر و هوسران هستند که لباس رنگه و اجتماع با طبقه نسوان محترم، ایمان شانرا کوچ بدهد! بهتر است بجای اینگونه قیودات خود شانرا خَسی نمایند و جامعه را از شر و بلای هوس های ناپاک و حرام خود شان نجات بدهند.

  • هموطن گرامی اين پيشنهاداد تان خطرات بزرگ را در پی دارد چون خصی کردن علمای دين باعث تضعيف لشکر اسلام خواهد گشت !

  • درود بر آقای شمس الحق . من امیر شهسوار استم !!! اولتر از همه به بهانه طنز شما روز همبستگی زنان دنیا را تبریک می گویم و رهای مرد زن دنیا را از قیودات گوناگون جوامع انسان که توسط یک عده ی از نا آدمان ،گروه ها خود خواه پلید، باورهای دروغی ، و اندیشه های قبیله ی وقومی ، سیاست های استبدادی و غیرت دروغی اوغانی، که مایه جهل و نادنیست آرزو می کنم .
   در مورد طنز تان با شما موافقم ولی در مورد نظرتان نی .
   موافق بودنم دلیلش این است که طنز شما برابر است با حقیقت که ما ، مردم ما و دنیا با آن دست وگریبانیم .
   مخالف نظر شما برای آن هستم که در افغانستان دهقانها گاو های نر( بقه )ها را خسی (اخته)می کنند . چون بعد از خسی شدن نیرو مند و پرتوان شده برای قلبه زمین آماده می شوند ، خواسته های سکسی شان از بین رفته در غم عشق و عاشقی و ازدواج های متعدد لاغر و کم توان نمی شوند . فقط برای فریب دیگر بقه ها با نیرنگ در تیول واجی پشت غنجی ها میدوند . روزی ازیک گاب اخته (خصی) شده پرسیدن تو چرا ؟ گفت :از ترس بقه ها ی نا خصی شد ه ی بچه باز . من با پیشنهاد همان وطنم که اینها باید خسی شوند موافقم . تا توان و زور خود را در راه مسلمان سازی مسلمان ها مصرف کنند.
   برای انکه پای لشکر سلفی گری اسلام نه لخشد خسی را جا جای با حرف س نوشتم
   با احترام امیر شهسوار

 • درین چمن گل بیخار کس نچید آری چراغ مصطفوی وشرار بولهبیست مبارزه با ملاها مشکل است از امان اله گرفته تا نجیب درمقابل شان استاده نتوانست ماوشما په ااااااااا این مردم خیلی زور دارند مردم ازین هاست غصه اترابخور ورنه سرنوشت تومانند آنها خواد شد

  آنلاين بنگريد : http:// اوغان

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.