صفحه نخست > خبر و گزارش > دانا روهرا باکر خواستار تحقیق درباره دزدی و اختلاس کرزی و خانواده اش از پول (…)

دانا روهرا باکر خواستار تحقیق درباره دزدی و اختلاس کرزی و خانواده اش از پول کمکی آمریکا به افغانستان شد!

برادر حامد کرزی، محمود کرزی قرض های بی بهره دریافت کرده تا از کابل بانک سهام بخرد. کابل بانک مرکز رسوایی های مالی، اختلاس گسترده و فساد سیاسی با دستکاری معاملات بودجه پروژه های آمریکا و نیروهای ائتلاف می باشد.
کابل پرس
شنبه 10 مارچ 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: یکی از اعضای ارشد کنگرس آمریکا دانا روهرا باکر که این روزها با مواضع خود درباره افغانستان و پاکستان، به چهره ای بحث برانگیز در این دو کشور تبدیل شده، در نامه ای به دفتر حسابرسی دولت آمریکا، خواستار تحقیق درباره اختلاس و دزدی حامد کرزی و خانواده اش از کمک های مالی آمریکا به افغانستان شده است. او در نامه ای به دفتر حسابرسی دولت آمریکا که کاپی آن به کابل پرس ارسال شده، با اشاره به درخواست حکومت باراک اوباما برای کمک دو و نیم میلیارد دالری به افغانستان در بودجه سال 2013 اين کشور، خواستار شفافیت در مورد شده و گفته که اتهامات زیادی در رسانه ها و اسناد افشا شده ویکی لیکس درباره خانواده حامد کرزی و دست داشتن آنان در اختلاس منتشر شده است.

او می گوید اکنون زمان آنان است تا اطمینان بیابیم چقدر حکومت کابل دغل باز بوده و چقدر پول در آنجا ما به هدر داده ایم. در نامه ی خبری که از دفتر آقای دانا روهرا باکر همراه با نامه ارسال شده، برای مثال آمده که برادر حامد کرزی، محمود کرزی قرض های بی بهره دریافت کرده تا از کابل بانک سهام بخرد. کابل بانک مرکز رسوایی های مالی، اختلاس گسترده و فساد سیاسی با دستکاری معاملات بودجه پروژه های آمریکا و نیروهای ائتلاف می باشد.

پس از رسوایی مالی کابل بانک، مقامات قضایی افغانستان در یک زد و بند مشکوک، محمود کرزی متهم اصلی رسوایی مالی را آسوده گذاشته اند تا با دست بازتری به فساد ادامه دهد.

محمود کرزی یکی از کلیدی ترین افرادی ست که با استفاده از رابطه ی برادری با کرزی، در مزایده پروژه های بزرگ برنده می شود و با تیم خاص از تاجران افغانستان یکی از شاهرگ های اصلی اقتصاد افغانستان را بدست گرفته است. همکاری و همراهی وزاری مالیه و تجارت از اشرف غنی احمدزی تا انور الحق احدی و زاخیلوال با وی، فرصت اختلاس و فساد اقتصادی را برای او بیشتر کرده است. برخی منابع شرکای مالی محمود کرزی را که بنام تاجران ملی خود را معرفی کرده اند، قاچاقچیان اصلی مواد مخدر در افغانستان می دانند.

در چند سال اخیر از جانب رسانه ها و منابع دیپلماتیک به خانواده کرزی، بويژه پسر کاکاهای او و برادرانش اتهامات سنگین مالی وارد شده است. در کنار این اتهامات آن ها همکاری مستقیم در تولید و قاچاق مواد مخدر داشته و گمرکات افغانستان را نیز در کنترل دارند.

درخواست آقای دانا روهرا باکر عضو ارشد کنگرس آمریکا برای بررسی میزان دزدی و اختلاس کرزی و خانواده اش از پول کمکی آمریکا به افغانستان در حالی مطرح می شود که وی چندی پیش در گفتگویی اختصاصی با کابل پرس گفته بود که تیم کرزی را اداره استخبارات پاکستان اداره می کند. او تاکید کرده بود که کرزی و تیم وی از گفتگویی فراگیر و ملی درباره فدرالیسم هراس دارد.

دانا روهرا باکر عضو ارشد کنگرس آمریکا در گفتگو با کابل پرس: تیم کرزی توسط آی. اس. آی اداره می شود و از گفتگوی فراگیر درباره فدرالیسم هراس دارد!

شنبه 4 فوريه 2012, بوسيله ى کابل پرسدانا روهرا باکر عضو ارشد کنگرس آمریکا خواستار خودمختاری بلوچستان از پاکستان، افغانستان و ایران شد!

جمعه 17 فوريه 2012, بوسيله ى کابل پرس

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • خبر جالب است منتظر هستیم نتجه چه خواهند شد که ایا براستی در این رابطه تحقیق صورت خواهند گر فت یا اینکه دوسیه بلای دوسیه گذاشته خواهند شد تا اینکه تمام سر مایه افغانستان بخارج انتقال نماید.
  از اینکه کرزی و تیمش دزد است به تمام دنیا معلوم است همان کسیکه سوال کند کیست .

 • چتلستان واقعی همی اوغانستان است. تف بر کرزی و ایل و تبارش.

  • ما چقدر ساده هستیم که انتظار داریم امریکا از کرزی و یا دار و دسته اش داد ما بستاند!!
   طرح این مهم از جانب امریکا و انهم درین مقطع زمانی واضح است که به هدف اعمال فشار بر کرزی بخاطر چانه زنی اش بر شرایط موضوعه بر پیمان استراتیژیک با امریکاست تا از دعوا جلابی اش صرفنظر کند، نه بخاطر عدل یا انصاف. خواهید دید که با منصرف شدن کرزی از شرایطش نه چرگی خواهد بود و نه پرگی..
   کرزی را هم دست کم نگیرید. ببینید که با طرح این موضوع از جانب امریکا چه اشی برایشان خواهد پخت..

 • ببنیم وجدان امریکاییها را هم - که آیا چنین میکنند؟؟؟؟
  اگر نمودند - باور میکنم که وجدان در امریکا هم وجود دارد.
  کرزی و دار دسته طالبیش را خو خودی شما با شمشیرتان بر ما تحمیل نمودید - زدنش نیز به شما تعلق دارد .

 • >این مسله ارتباط میګیرد به مردم افغانستان ومردم امریکا چرا که این یول های کمکی ازمردم بیچاره امریکا بنام مالیه اخذ ګردیده وبه افغانستان سرازیز میګردد که متاسفانه ازطرف اقای کرزی وبرادرش ودارودسته آن حیف ومیل میګردد ومردم افغانستان هم نشسته وتماشا میکنند حتی ازخیزش کشورهای عرب هم درس نګرفته اند بهتر این است که همان سماوارچی کویته وګارسون رستورانت امریکا ازاین یول ها استفاده بکنند درافغانستان همه خسی شده مرد وجود ندارد واګر کسی هم باشد زیر لحاف حرف میزند ویک مسله مهم اینکه اګرکدام حرکت صورت ګیرد دزدان دیګر مثل جبهه ملی وهزاره های بی دین دوباره به چوروچیاول دست زده وزندګی مردم بیچاره را چوروچیاول میکنند بهتر آن است تا یک محکمه بین المللی ایجاد وازتمام این خایینین بازیرس صورت ګیرد وامریکا الی تصفیه شدن محکمه ازدادن کمک ها صرف نظر نموده تاکه این دزدان حرفوی ازبین بروند درغیرآن حکومت امریکا ودیګر کشورهای کمک کننده نزد ملت خود یاسخګوی میباشد چراکه میدانند یول های کمکی حبف ومیل مشود

 • ناګفته نماند که برادر اندر کرزی نیز بالای تقسیم عواید کوکنار بین برادران اش که کرزی نیز درآن شامل بود ازطرف خود برادرانش مردار میشود

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

جستجو در کابل پرس