کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > ژنرال ظھیر الاسلام رابط مجاهدین افغان، رییس سرویس جاسوسی پاکستان آی. اس. آی (...)

ژنرال ظھیر الاسلام رابط مجاهدین افغان، رییس سرویس جاسوسی پاکستان آی. اس. آی شد

جمعه 9 مارس 2012, بوسيله‌ى کابل پرس

رسانه های خبری پاکستان و هند از گمارده شدن ژنرال ظھیر الاسلام به عنوان رییس قدرتمندترین سرویس جاسوسی این کشور آی. اس. آی خبر دادند. او پیش از این فرماندهی ارتش پاکستان را در کراچی بر عهده داشت.


طبق گزارش برخی از منابع خبری، ظهیر الاسلام در زمان جنگ گروه های مجاهدین با ارتش سرخ در افغانستان، نقش کانال ارتباطی را میان سران مجاهدین و استخبارات پاکستان ایفا می کرد. از همین رو گفته می شود جلال الدین حقانی، گلبدین حکمتیار و حتا برخی از سران طالب دارای ارتباطات مستحکمی با وی می باشند. از سوی دیگر از آنجایی که بدنه ی اصلی و رهبری حکومت کرزی را دو گروه تروریستی طالبان و حکمتیار تشکیل می دهد، پیش بینی می شود نفوذ آی اس آی در حکومت و همچنین سرویس جاسوسی افغانستان افزایش چشمگیری پیدا کند.

حامد کرزی در تاریخ 13.04.1389 رحمت الله نبیل را که طبق منابع مختلف با آی اس آی ارتباط دارد، به عنوان رییس سرویس جاسوسی افغانستان انتخاب کرد. در این مدت صدها تن از اعضای گروه تروریستی طالبان از زندان رها شده اند. پیش از نبیل، امرالله صالح رییس سرویس جاسوسی افغانستان بود.

مشکل اصلی تامین امنیت توسط نیروهای افغانستان: جابجایی و مسلح سازی تروریستان در قالب نیروهای دولتی
يكشنبه 17 ژوئيه 2011, بوسيله ى کابل پرس

به نظر نمی رسد رحیم وردک وزیر دفاع افغانستان ارتباطات خود را با سرویس استخباراتی پاکستان قطع کرده باشد. او خود زمانی در گفتگو با یک تلویزیون خصوصی از ارتباط با آی اس آی پاکستان در زمان جهاد سخن گفت. معمولا ارتباط با سرویس های جاسوسی پایدار و دایمی ست و قطع ارتباط تهدیدی جدی برای سرویس استخباراتی محسوب می شود و جاسوس عملا جان خود را به خطر می اندازد. او ضمن اینکه ارتباط خود را با استخبارات پاکستان حفظ کرده، یکی از مهره های سازمان استخباراتی آمریکا در افغانستان نیز می باشد. انتظار نباید داشت که آسایش طلب و فرصت طالبی چون رحیم وردک که با استفاده از موقعیت خود، قراردادهای میلیاردی برای اعضای خانواده اش فراهم می کند، برای منافع مردم افغانستان دست از جاسوسی برای استخبارات کشورهای مختلف بردارد.
بیشتر بخوانید...


رسانه های آلمان: ارتباط فرمانده ارشد اردو زلمی ویسا با گروه تروریستی حقانی

مقامات بالاتر اردو همچون شیر احمد کریمی با گروه های تروریستی همچون طالبان ارتباط مستقیم دارند. کسانی چون فاروق وردک، کریم وردک، اشرف غنی احمدزی و...نیز از هوادارن سرسخت طالبان و سایر گروه های تروریستی می باشند که در رده های بالای حکومتی مقرر شده اند.
يكشنبه 18 دسامبر 2011


تاثیرات نفوذ گروه طالبان در اردوی ملی و سایر نیروهای مسلح افغانستان
شیر محمد کریمی که از قبل از وفاداران طالبان بوده، در زمان حکومت طالبان بعنوان رییس عملیات و یا اوپراسیون وزارت دفاع کار می کرد.
سه شنبه 29 مارس 2011, بوسيله ى فرید سمیع

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


83 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > ژنرال ظھیر الاسلام رابط مجاهدین افغان، رییس سرویس جاسوسی پاکستان آی. اس. آی (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • از همین شص مثل سک و حوک بدم میاید بسیار بد ادم است حیلی پشتون ها را به کشتن داده است .
    بد بخت پشتون اله دست و مسخره دنیا شده عاقبت بخیر

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.