IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > عکس > چهار عکس از جنایت در پنجوایی

چهار عکس از جنایت در پنجوایی

يكشنبه 11 مارچ 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

یک سرباز آمریکایی امروز در منطقه پنجوایی ولایت قندهار به طرف غیر نظامیان شلیک کرده و بیش از ده تن را از پای در آورد. حمله به غیر نظامیان و مراکز مربوط به غیر نظامیان جنایت جنگی محسوب می شود. در ده سال گذشته پس از برچیدن شدن رژيم طالبان، این گروه و نیروهای بین المللی در موارد زیادی مرتکب جنایات جنگی شده اند. جنایت جنگی یکی از حاد ترین موارد جنایات می باشد. علی رغم جنایات متعددی که در افغانستان صورت می گیرد و علت بیش از هشتاد درصد آنان طالبان هستند، اما رژيم کرزی هیچ اقدام عملی برای متوقف کردن جنایات انجام نمی دهد و در عوض فرصت و امکانات بیشتری را برای جنایتکاران مهیا می کند. او بنا به تعلقات قومی و قبیله ای، زمینه های به قدرت رسیدن طالبان را آماده کرده است.

عکس از اسوشیتد پرس
loading...
loading...

پيام‌ها

 • ای پشتونها دیگر چیقدر میخواهید از طالبان حمایت کنید و میخواهید انتحار کنید
  خوب است کی هر روز به وسیله ی نیروهای امریکایی و ناتو کشته شوید؟
  نیروهایی که شما به کشور اوردید

  repondre message

  • If it were an Afghan killing Americans on American soil that would be a terrorist attack, but as an American ...

  • اقاي لوده اينجا خو نه طالب بود ونه کدم طرفدار طالب

  • اوغانا یا افغانا یا پشه تون ها هر روز درفکر باداری بر دیگر مردم اند - چنانچه چند روز قبل در همین سایت یک ازین افراد بنام کابلی والا که کابلی هرگز نیست و از همان قندهاریها ویا وردکهای پاروق شاید باشد -با افتخار نوشته بود که - ما یعنی پشتونها مزدور امریکاییها و انگلیسها ایم ولی باداران دیگران -
   به راستی هم - اینها با شمشیر همین خارجیها بردیگرا حکومت مینمایندو به دیگران دستور میدهند که زبان تانرا دری بگویید -نه پارسی - دانشگاه نگویید که زبان کفریست / مجلس نماینده گان نگویید- ولسی جرگه بگویید -وغیره .
   حال مزه باداری را برما خو دیدید / مزه مزدوری را به دیگران هم بچشید.
   ضمیر

 • ba hamaye shahedane watanam doaa wa ba baz mandaganeshan ezhare tasalliyat mekonam wa ameeleen jenayat lanaat meferestam. darde mellate ma faqat yak dawa darad wa aan bazgashte hama ba dawre yak meez wa rasedan ba yak tafahome hamagani wa boredane afsar haye beganagan, man khoob medanam ke hamsaya ha dar bar angeekhtane ehsasate zede amrikaye mellate ma az een waqea estefadaye azami mekonand, magar mellate ma ham bayad hoshyar bashand, eteraz wa saza rasandane ameleene een jenayat wa jenayat haye ham mannade aan haqqe mellate ma ast , ama ba yad dashta bashem ke ehsasate kharej az kontrol mara wadar ba zarba zadan ba dashta haye khode ma mekonad, dar een jenayat wa jenayat haye mesle aan moqassereen een ha and

  american ha ba masabaye ameleene jenayat

  taleb ha ba masabaye ellate amadane nerohaye khareji

  hokomate karzai ba dalile eenke ham taleb ra mekhwahad wa ham amerika ra wa az een hardo ba khatere baqaye hakemeyate temi ash bahra mebarad

  khoda jan khodash ba dade een mellat berasad

  ameeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen

  ok

  repondre message

 • تشکر از امریکا بزرگ طالب ها باید بیا موزد
  چطور هستی نادر مزه داده یانه

  repondre message

 • درزمانیکه مردم بهسود توسط قوم عقب مانده شما کوچیها ازبین میرود یک پشتون صدای خودرا نمیکشد که چرا . ما از خدا میخوایهم که شما را خدا هدایت کند اگر قابل هدایت نیستیت شمارا نیست و نابودش کند . همانطور که قوم لوط نا فرمانی قانون خدارا کرد خورد و کلان شان ازبین رفت .

  repondre message

 • اگر امریکا 10 سال دیگر به افغانستان باشد این روز به تمام ولایت هست؟مرگ به امیکا

  repondre message

 • طالب طالب است باید ازبین برود امروز خورد است فردا کلان میشود زیرا ازبین بردن این جرسومه های فساد واجب است مگر شما شاهد نبودید که این قوم یهود حتا به درختان شمالی رحم نکرد چه برسد به انسان شان...

  repondre message

 • چندی پیش در تاریخ ۸ ماه صفرالمظفر سال ۱۴۳۳ هجری قمری، مطابق با۳ ماه جنوری سال ۲۰۱۲ میلادی ، امارت اسلامی بطور رسمی جهت تفاهم با جهانیان و غرض گفتگو با اشغالگران امریکایی بر سر چند موضوع مشخص ، با کشور قطر موافقه حاصل نمود که در این کشور دفتر سیاسی خویش را ایجاد نماید .

  انگیزه اصلی از گشایش این دفتر این بود که امارت اسلامی بتواند با جهانیان بطور آزاد و بدون هیچ گونه خطری تماس برقرار نموده و طرف اشغالگر را بصورت مستقیم بفهماند که ما به هیچ صورت از مبارزه دست نخواهیم کشید و تا آن وقت آنان را به آرام نمی گذاریم که آخرین عسکر شان را از خاک ما خارج نساخته باشند و تا آنگاه که به افغان ها اجازه ندهند که طبق خواسته شان یک حکومت اسلامی برای خویش درست کنند .

  و دیگر اینکه بهانه طرف مخالف را دفع ساخته باشیم که بار بار می گفتند " مجاهدین کدام آدرس مشخص ندارند تا ما با آنان تماس بر قرار کنیم " و به این صورت ، خویش را بری الذمه نشان می دادند . همچنین ما می خواستیم که بصورت مستقیم به تمام جهات این سخن را برسانیم که در آینده ما حاضریم با هر طرفی همان تعامل را داشته باشیم که دو کشور آزاد در میان شان فیصله کرده و با نظر به قوانین نافذۀ خویش هر طرف آن را انجام می دهد ؛ و می خواستیم که از اذهان جهانیان آن سخنان و سوء تفاهماتی را که دشمنان برعلیه ما می کنند دور سازیم و تصویری را که از ما به جهانیان ارائه می دهند که گویا امارت اسلامی بغیر از تفوق نظامی ، در زمینه های سیاسی ، اجتماعی و اداری هیچ پلان و توانمندی ندارد و یا اینکه امارت اسلامی به کشور های دیگر ضرر خواهد رساند ، در حالی که امارت اسلامی در این زمینه پالیسی بسیار روشن ، تفوق و پلان های دراز مدت دارد .

  در این سلسله ، نمایندگان امارت اسلامی در مورد گشایش دفترسیاسی در قطر ، که قبلا با حکومت قطر در مورد آن به توافق رسیده بودند و در مورد تبادلۀ اسیران، گفتگو های ابتدایی را با دشمن اشغالگرآغاز نمودند . در این مورد امریکایی ها با عملی نمودن تبادله اسراء و عدم مخالفت با گشایش دفتر سیاسی ما در قطر موافقه هم نمودند؛ اما با گذشت زمان ، طرف مقابل به وعده های خویش وفا نکرد و طرف امریکایی در این جریان یک سلسله چنان تبلیغاتی را شروع نمود که گویا نمایندگان امارت اسلامی با آنان در مورد مشکل عمومی مسئله افغانستان گفتگوهای بسیار سازنده را آغاز نموده اند و همزمان با این ، حامد کرزی که بدون اجازۀ امریکایی ها یک سخن سیاسی هم گفته نمی تواند ، بدون ارائه کدام سند ادعا کرد که اداره کابل و امریکایی ها مذاکرات مشترکی را با طالبان آغاز نموده اند ؛ این درحالیست که امارت اسلامی علاوه بر دو موضوع فوق الذکر ( گشایش دفتر سیاسی و تبادلۀ اسراء ) در دیگر موضوعات هیچ گونه مذاکرات و گفتگویی نه نموده و نه هم با کدام طرف، دیگر کدام شرایطی را پذیرفته شده و نه هم با اداره کرزی گفتگو صورت گرفته است .

  دیگر اینکه موارد فوق الذکر که در بارۀ آن تفاهم صورت گرفته بود و تا کنون هم از طرف امریکایی ها عملی نگردیده بود که نماینده امریکا در دیدار اخیر خود ، به امارت اسلامی یک تعداد شرایط را پیش نمود که نه اینکه قبلا در مورد آن میان دو طرف تفاهم صورت نگرفته بود بلکه بر خلاف تفاهم قبلی نیز بود . به همین جهت نظر به موقف غیر ثابت و متغیر شوندۀ امریکا ، امارت اسلامی به توقف گفتگوها با امریکا مجبور گردید . باید بگوییم که مانع اصلی گفتگو ها نیز موقف متزلزل ، متغیر شونده و غیر واضح امریکا است به همین خاطر مسئولیت توقف این گفتگوها نیز به عهده آنان می باشد .

  برای اینکه موقف امارت اسلامی هم برای ملت مسلمان افغان ، هم برای دشمن اشغالگر و هم برای تمام جهان واضح شود ، امارت اسلامی با گشایش دفتر سیاسی در قطر فقط می خواست که با جهان خارج به تفاهم رسیده و در آن با اشغالگران و امریکایی ها در راس در مورد تبادلۀ اسیران گفتگو نماید اما چنان معلوم می شود که اشغالگران امریکایی و اجیران شان ، با سوء استفاده از این اقدام امارت اسلامی می خواهند به اهداف دیگر دست یابند و برای بدست آوردن همین اهداف نادرست، موضوع را طولانی نموده و وقت را بیهوده ضایع می کنند . لهذا امارت اسلامی تصمیم گرفته است که با طرف امریکایی ، گفتگوهای آغاز شده را از تاریخ امروز متوقف نماید و تا آن وقت که طرف امریکایی موقف خویش را در مورد گفتگو و بحث نمودن بر سر موضوعات مذکور و مشخص آشکار نه نموده و علاوه بر ضیاع وقت ، آمادگی خویش را در مورد عملی نمودن و عده هایش اظهار نه نماید این گفتگو ها دوباره آغاز نخواهد گشت .

  همچنین مسئله افغانستان دو بُعد دارد که یک بّعد آن خارجی و بُعد دیگر بُعد داخلی می باشد . بُعد خارجی آن به امریکایی ها تعلق دارد و بُعد داخلی آن مربوط افغانان است . تا زمانی که بُعد خارجی آن حل و انجام نگرفته که توان عملی نمودن آن فقط با خارجی ها است ، داخل شدن دربُعد داخلی آن بی معنا و ضیاع وقت است .به همین خاطر امارت اسلامی گفتگو با اداره کابل را بی فایده می داند .

  همراه با اینکه امارت اسلامی در مقابل دسیسه های نادرست دشمن آمادگی بسیار خوبی دارد ، حوصلۀ بلند، پلان های دراز مدت جهادی و همدردی و حمایت وسیع ملت خویش را نیز دارا می باشد.

  امارت اسلامی موجودیت عساکر خارجی در افغانستان را برای تمام منطقه خطر می داند و برای یک لحظه نیز آنان را بصورت کنونی و یا بصورت مؤقتی و پایگاه های دایمی نمی تواند برداشت کند . امارت اسلامی بار دیگر به تمام جهان و خصوصا به کشورهای منطقه می رساند که برای ثبات و امنیت تمام منطقه از امارت اسلامی در مقابل راندن اشغالگران خارجی حمایت نمایند

  repondre message

 • از خاطر یک شوم میسوزه شهر روم از خاطر پشتون بیوجدان و شرارت پیشه میسوزه دنیا ..خدایا اینها را مثل قوم لوط زیر وزبر کن

  repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس