IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > امنيت و بی امنيتی درافغانستان

امنيت و بی امنيتی درافغانستان

متن کامل اظهارات امرالله صالح رييس عمومی امنيت ملی افغانستان (خاد) در مصاحبه با تلويزيون طلوع
چهار شنبه 6 فبروری 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

امرااله صالح حدود 4 سال رييس عمومی امنيت ملی افغانستان می باشد. آيا در اين چهار سال وضعيت امنيت در افغانستان بهتر شده است و يا بدتر؟


قسمت اول:

قسمت دوم:

قسمت سوم:

قسمت چهارم:

قسمت پنجم:

قسمت ششم:

loading...
loading...

پيام‌ها

 • واقعا که مرد با استعداد و کارکن است.

  • واقعا ً که جنایتکار است.

   تا زمانیکه این چنین جنایتکاران در چنین پست های حساس باشند نه کسی جلو فهیم جنایتکار را میتواند بگیرد که زمین و خانه های مردم را چور نکند و نه دوستم و اکبر بای را مهار میتوانند تا کابل را به صحنه سگ جنگی مبدل نکنند. و نه برادر قانونی را به خاطر چور و چپاول مردم همچو جوزای دو سال قبل به محاکمه میتوان کشید.

   زور او فقط به چند ژورنالیست بیدفاع میرسد.

  • مصاحبهء بدی نیست. اما نمی دانم چرا هنوز کلمهء"خاد"را به آن اطلاق می کنید؟ تا جایی که من می دانم کسانی که در غرب پناهنده می شوند برای اینکه کیس خوب بدهند داد سخن از ظلم خاد می زدند. البته منظور از آن "خاد" همان "خدمات امنیت دولتی" است که مخفف اش می شود "خاد" حالا "ریاست امنیت ملی" چگونه "خاد" است؟

   خاد قبلی دمار از روزگار مردم در آورده بود و زبان را از قفا بیرون می کرد. اما ریاست فعلی که چنین نمی کند. لا اقل تا فعلاً برای منافع افراد دست به سرکوب گستردهء مردم نزده است. هر وقت که بزند مردم هم تبعاً در مقابل آن عکس العمل نشان خواهند داد. در هر کجای دنیا سرویس های امنیتی وجود دارد و در افغانستان بحران زده هم باید چنین باشد. در کشورهای غربی، حتی در همین بریتانیا به خاطر مسایل امنیتی از افراد تا معابر و در فرودگاهها پرسجو می شود. چند هفته قبل یکی از دوستان من که تابعیت این کشور را دارد و با پاسپورت این کشور مسافرت می کند در فرودگاه یک ساعت مورد پرسجو قرار گرفته بود. حالا آیا می شود این را خفقان نام گذارد؟ به هر حال بهتر است در مقابل مسایل برخورد منصفانه تری نماییم.

 • باید گفت امنیت ملی افغانستان درحقیقت مدافع منافع ملی کشور میباشد ودرحقیقت تثبیت کننده منافع ملی میباشد واین منافع را ارگانهای دیگر تمثیل مینمایند .
  که درراس این ارگان باید شخص با دانش مثل امرالله صالح باشد تا بتواند از این اعتبار که مردم افغانستان برای وی سپرده اند خوب وبه نفع مردم کشور استفاده نماید .
  امرالله صالح فرزند اصیل افغانستان بوده وبه منافع علیای کشور ارج میگذارد .
  شما میتوانید این موضوع را درجریان کار وی دراین ارگان مشاهده نمایید از ان دستگاه جهنمی به این دستگاه قانونی درحقیقت تغیر سیستم میباشد که این شخص توانسته است این سیستم را واقعا ملی بسازد .
  با اظهار تشکر

  • مگر ریاست امنیت ملی به غیر از آزار و اذیت مردم بیگناه کدام شهکاری دیگری کرده است ؟ نه

   مگر کدام طالب را اسیر کرده ؟ نه

   مگر در مورد حکمتیار راکتیار اطلاعات جمع آوری کرده ؟ نه

   مگر در مورد کدام جنایتکاری دیگر چون مارشال دزدان فهیم اطلاعات جمع آوری کرده و آنرا در خدمت حارنوالی قرار داده تا به سزای اعمال غیر انسانی و اسلامی خویش برسد ؟ نه

   شما چگونه میتوانید این گدی چینی قانونی، ربانی و فهیم را فرزند اصیل افغانستان بدانید وقتی او در تباهی افغانستان با جنایتکاران دیگر پنجشیری خود سهیم است.

  • برادر گل!
   شما اصلاً بی خبر هستید تمام دستگیری ها و فعالیت های اوپراتیفی که امروز کر کشور صورت میگیرد 70 فیصدش ر اامنیت ملی اجراات کرده و بقیه 20 فیصد دیگر مربوط پولیس ملی و 10 فیصدش هم مربوط میشه به اردوی ملی.
   و درجواب سوال دیگر شما باید گفت که راکتیار یکی ازشاخه های آی اس ای است و در پاکستان بسر میبرد امنیت ملی در قسمت دستگیری وی از اول تا الحال کوشا بوده .
   در جواب سوال دیگر تان نیز باید گفت که فعلاً مبارزه علیه بزرگترین دشمن کشور که عبارتند ازطالبان و پاکستانی ها و القاعده است جریان دارد.. اگر شما ربانی و قانونی و سیاف و مارشال صاحب را مجرم میدانید هنوز انها دست به سلاح نزده اند که امنیت کشور را اخلال کنند مسئله انها بعداً نیز میتوان حل شد.
   بااحترام
   هم پایه دریا

  • آقای گرامی دریا

   شما سطحی موضوع را مورد بررسی قرار داده اید. این فعالیتهای 70 فیصده اوپراتیفی نتیجه که نداشته چه فایده ؟

   طالبان بر اساس راپور های اخیر وردک را تقریبا در دست دارند و در جنوب کابل عملا فعال میباشند.

   میدانید یکی از دلایل که امنیت ملی و پولیس خدمتی نمیتواند این است که امرالله صالح و وزیر داخله بدون ربانی ، سیاف و فهیم شور هم خورده نمیتوانند. منظور من این است تا خانه پاک نشود دشمن بیرونی که پاکستان و طالبان است هیچگاه از کشور پاک نمیشوند.

جستجو در کابل پرس