صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > اختلاس 28 میلیون دالری وزیر داخله حکومت کابل

اختلاس 28 میلیون دالری وزیر داخله حکومت کابل

مبلغ 28 میلیون دالر به عنوان سهمیه به حساب بسم الله خان واریز شده بود.
رزاق مأمون
چهار شنبه 17 سپتامبر 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

نشر نخست در کابل پرس?: يكشنبه 25 مارچ 2012

مبلغ 28 میلیون دالر به عنوان سهمیه به حساب بسم الله خان واریز شده بود.

حسابرسی به اختلاس کلان درشفاخانۀ سردارداود خان کم کم شکل جدی به خود می گیرد. فرماندهی ناتو اسناد معتبر واثبات کننده دراختیار دارد که بخش اعظم تجهیزات پزشکی پیشرفته که دراختیار ریاست صحیۀ وزارت دفاع گذاشته شده بود، دزدی شده است.
مبلغ دزدی شده 42 میلیون دالر اعلام شده است.
نام جنرال احمد ضیا یفتلی رئیس صحیه وجنرال محمد زمان غیرت مل رییس پیشین شفاخانه درصدرافراد مظنون قرارداشته است. درسال2010 به دلیل دست داشتن افراد ارشد وزارت دفاع به ویژه استرجنرال بسم الله محمدی لوی درستیز سابق اردو، این قضیه ازسوی مراجع قضایی پیگیری نشد. اما با تشدید اختلافات بین حکومت کابل ومتحدان غربی، فرماندهی ناتو فشارمی آورد تا سرنوشت پول های اختلاس شده را روشن کند. دزدی 42 میلیون دالر آن هم دریک شفاخانه، نشان می دهد که دردیگربخش های حکومت قضیه از قرار است.

درسال 2010 جنرال غیرت مل گفت این مساله به سرطبیب شفاخانه هیچ ارتباط ندارد وتمام اکمالات از طریق ریاست صحیه صورت می گرفت همچنان تمام اجناس توسط معتمد از این ریاست گرفته می شود ودر حساب معتمد قید می گردید وصلاحیت مصارف اجناس را نیز معتمد دارد.

جالب این است که درجلسه یی که به همین مناسبت سال گذشته درارگ دایر شد؛ فیصله گردید که ناتو صرفاً ادعا هایی را درین زمینه مطرح می کند وکدام سندی ارائه نداده است.

به تاریخ 19 جنوری 2011 که من ( مأمون) درچهارصد بستر به مدت سه روز تحت مداوا قرار داشتم، یکی ازمسئولان ردۀ اول ریاست صحیه به من گفت که جنرال یفتلی به هدایت مستقیم استرجنرال بسم الله خان محمدی، بسته های بزرگ وکارتن های تجهیزات بسیار عصری شفاخانه را که از سوی ناتو دراختیار وزارت دفاع قرارداده شده بود، به خارج از شفاخانه منتقل کردند.

وی اظهارداشت که قوای ناتو برای کمال نیاز های صحی اردو، محموله های بزرگ را به داخل شفاخانه انتقال می دهند؛ اما فردای همان روز متوجه می شوید که دیپو کاملاً خالی شده است.

من ( مأمون) قبل ازآن اطلاعات غیرمستقیم که از منابع ناتو به دست من رسیده بود، حکایه ازآن داشت که ازجمع 42 میلیون دالر اختلاس، مبلغ 28 میلیون دالر به عنوان سهمیه به حساب بسم الله خان واریز شده بود. منبع این سخنان را درحالی بیان داشت که یک افسربخش بهداشتی ناتو نیز درکنارش ایستاده بود.

چپاول ده ها میلیون دالر اکنون دارد کار را به جاهای باریک می کشاند. این قضیه عملاً به یک معضل سیاسی مبدل شده است. درآن زمان ازشیوع قضیه وافشای بیشتر جلوگیری صورت گرفت اما سوال این است که دوباره مطرح کردن جدی قضیه ریشه دراختلافات حکومتی دارد یا آن که ناتو پروژۀ رسوا سازی دزدی های بزرگ را در دستورکار خود قرار داده است؟

ناتو که میلیارد ها دالر را درافغانستان مصرف می کند وبا ارقام نجومی خرج جامعه بین المللی سروکار دارد، بدون موجب و از روی قصد ودروغ، برحسابرسی این موضوع پافشاری نمی کند. با توجه به توقف کارتحقیقات پیرامون این مسأله، متهم کردن مستقیم مراجع بلند تیم حکومت شاید با دشواری سختی مواجه باشد. شاید ناتو بازهم تا مرحلۀ بعدی، نسبت به این موضوع سکوت اختیار کند.

وبلاگ رزاق مامون

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • آقای مامون
  فکر کنم در قضیه فساد اخلاقی شما - بسم الله محمدی به عنوان وطندار شما از دوسیه شما نخواست که دفاع نماید و شما به شایع پراگنی را علیه او آغاز نمودید.
  امروز عصر رسانه است - هر کس دارای یک سایت و یا یک رسانه رادیو ویا تلویزیون دارد - هر چه دلش خواست مینویسد ویا میگوید و مخالف خود را می کوبد- اما این کوبیدن و ضربه زدن ها نمیتواند که در ذهن همه واقعی جلوه کند/شما لطف کنید مستند ثابت کنید- این نمیشود که از دهان یک شخص شنیدید و آنرا نشر نمودید . ممکن دیگران نیز چیزی در موردشما بنویسند و اگر سندی ارایه ندهند -شک بر انگیز میباشد.

  • آقای بی نام که نام خود ننوشته اید.
   از افشای جنایات خوش چرا ترس دارید؟ وقتی مأمون بالای دیگران کتاب می نوشت خوش بودید؛ حالا که وی متاسفانه بعد ازسال ها دست از حمایت از دزدان برداشت او را انتقاد می کنید درآن وقت آدمی مشهور مثل او اگر خواهرتان را هم دربغل می گرفت گپ نبود. حالا که یک قضیه مهم را افشا کرده. به عوض کون ازدهانت گوز می زنی. من خبردارم که وطندار فهمیده است که چقدر بود سابق. فهمیده است که شما او را درهمین دام ها انداختید

  • سلام ،

   هیچ فراموشم نمیشود در حدود هفده سال قبل زمانی که آقای مامون مسوول هفته نامه ای کابل بودند گاه گاهی بعضی اشخاص را ( مالیخولیایی ) خطاب مینمودند و اگر از آن هم پیش تر میرفتند خواجه یاسین خطاب میکردند ( خواجه یاسین کدام دوست دوران زندان مامون بوده که دیوانه شده بود ) ولی حال که دیده میشود جناب مامون خود یک مالیخولیایی و خواجه یاسینی شده که با هر نوشته اش آبروی قوم را به زمین میزند چون برای خودش عزتی نمانده از روی حسادت با عزت اشخاص پاک و مجاهد به بازی نشسته

  • آقای جاوید
   من از بسم الله دفاع ننموده - بلکه - از مامون خواسته ام - که سند ارایه کند.
   و دوم اینکه از تجارب خود برمن تهمت نزنید.
   شما بی دینها اوغو - در تمام دینا در روزنامه ها و مجلات اخبار ضد غیر پشتونها نوشته انتحار میکنید.
   ممکن نوشته های تان از طریق خواهران تان به دفاتر روزنامه نگاران برسد.
   بی نام

  • دوست عزيز قربان دست هايت من اتفاقا همين را مي خواستم بنويسم كه شما نوشتيد

 • بسم الله محمدی وامثال او که در این دولت کم نیست همه خیانت کرده اند وباید جوابده باشند. عدالت اقتضا می کند که هیچ مجرمی از مجازات مقررۀ قانونی معاف نگردد .اگر این جرم اختلاس باشد ویا فریبکاری ویا هم تجاوز وزنا . برمبنای اصل قانونیت جرم وجزا تمام این اعمال در قانون افغانستان جرم دانسته شده وقابل مجازات است. آقای مامون خود متهم به یکی ازهمین جرایم است .او ازجانب یک مرد متهم است که مرتکب زنای مکرر با خانم اوشده است .نفس این اتهام آن هم ازجانب یک شوهر درفضای فرهنگی افغانستان کار بسیاردشواری است که یک مرد( شوهر) به آن مبادرت نموده است .ما اظهارات خسر آن خانم را نیز دیدیم. رزاق مامون از خوف از قانون ومجازات حاضر به بازگشت به افغانستان نیست .دهلی نورا محل اقامت خود برگزیده است .شهری که نامبرده به مصرف دولت به کمک همین هایی که امروز اتهام برای شان وارد می نماید برای تداوی ویژه اعزام گردید. این دوسیه ساختن های مامون برای این است که بتواند دفتر ملل متحد ونماینده گی های غربی در دهلی را قناعت بدهد که باز گشتش به کابل برای اوخطر ناک است وباید به غرب پناهنده گردد. چنانکه همین اکنون از بام تا شام در دهن دروازه نماینده گی پرسه می زند. اتهام وارد کردن بر ایران نیز از همین وضعیت مامون بر می خیزد .اما یک چیز را به یاد مامون باید آورد که غربی ها درکشف حقایق در مورد متقاضیان پناهنده گی به خصوص در مورد افغان ها تخصص دارند. غربی ها صحبت های مامون در حضور خاتمی را در بایگانی خود خواهند داشت. تا چهار سال قبل رزاق مامون منحیث فردی شناخته می شد که مدافع سیاست های ایران درافغانستان بود.شاید کشف اسرار پشت پردۀ سیاست ایران او را دگرگون کرده باشد اما اثبات ان تا حدی که قناعت مصاحبه کنندۀ غربی را فراهم نماید آزمون های بیشتری می طلبد. بهتر است مامون یک بار به کابل رفته به اتهامش پاسخ گوید تا سخنش شنونده یابد .چون دفاتر نماینده گی درهند همه می دانند که وی در کابل دوسیه نسبتی دارد ومتهم است ....شاید مامون فراموش کرده باشد اما هیچ کس دیگر فراموش نکرده است که مامون نمک پروردۀ این هاست

 • عقب اوازه هاى سر جوك روان است شايد تيزاب اسرات منفى از خود بجا كزاشته باشد.سابق مامون بيدون اسناد و شواهد حرف نميزد ولى امروز اوازه هاى جند هيرويين فروش وى را سراسيمه و مكدر ساخته است.ويا كدام بشه مامون را كزيد كه خاين را رها ميكند و و عقب انسانهاى باك و زحمتكش ميجفد.

  • آقای رزاق مامون:

   همانگونه که دولت مافیایی دوسیه ضعف اخلاقی شما را زیر زد و به پول ملت شما را به تداوی خارج از افغانستان فرستاد، دوسیه بسم الله خان خاین را نیز به فراموشی خواهد سپرد. مگر پشت دوسیه اختلاس بیست و پنج میلیون دالری یونس قانونی در وزارت تعلیم و تربیه را کسی گرفت که این دوسیه ها تعقیب شود؟

   تا وقتی خاینان ملی حاکم اند از این چور و چپاول بیشمار واقع خواهد شد.

 • بسم الله خان يك ملا مدرسه پاس است كه به اين مقامات عاليه رسيدهاست. پدر و پدر كلانش چه داشت كه خانه هاي برقطار را نصيب شده بخصوص خانه باشه دار شير پور را از كدام پول حلال ساخته كه چور نكرده . چرا افتاب را بدو انگشت پت مينمائيد. احمد از كابل

 • کابل پرس? چرا سانسور میکنی؟؟؟؟

  • سلام به همه عزیزان !
   در اینکه جهادیون تقریبا همه شان چکه چور و زور گیر هستند و بودند هیچ شکی نیست. از سویی همه دوستان میدانند که بنده ار محالفین سر سخت این ادمکشان حرفوی هستم. اما وجدانا اتهامی را که مامون به بسم الله محمدی می بندد 100 فیصد دروغ محض است. بنده او را از بسیار نزدیک میشناسم .. او یک انسان متدین ، با ناموس و کاملا پاک است. اگر تمام جهادیون مانند او پاک میبودند امروز وطن به این حالت نمیرسید. او یک مسلمان صادق است، حتی اخوانی هم نیست.
   حاجی دبیح یکی از دوستان نزدیکش بود که گاه گاهی او را کمک اقتصادی میکرد. ولی دستیار او داکتر نذیر انسان استفاده جو است. نمیدانم که ایشان هنوز هم به دنبال بسم الله محمدی بوکسل هستند یا نه.

 • این جناب مامون که اسرارپشت پرده برایش الهام می گردد و درحالی که ساده لوحان چون من ودیگران اورا مظلوم می دانسته اند که قربانی صراحت کلامش شده است؛ خود دربسترمرگ وزنده گی نیز کوش به لب های خبر چین بوده است . اسرار شخصی که خود اعتراف می کند که به عیادتش آمده بوده است وبا دیگر قدرتمندان برای اینکه نازدانۀ شان خدای ناخواسته نابینا گردد؛ ازلقمۀ یتیم ومسکین در کلاس اول برایش بلیت می گیرند وروانۀ سرزمین طلائی اش می کنند.فقط به این گمان که اومظلوم واقع شده است.اما بعدا که دیده می شود که جناب قربانی شوق های سرسوته یی خود شده است دیگر سببی برای مدارا باقی نمی ماند. اکنون این وظیفۀ مامون است که از خود رفع اتهام نماید. نویسنده ایکه به جهنمی ترین سازمان جاسوسی منطقه تکلیف اتهام می کند. برای یک پرونده می سازد ودیگری را بری می سازد؛ چه شده است که خود پا درگل اتهام زنای زن شوهر دار مانده است؟ چرا برای رفع این اتهام وکبودی ازچهرۀ خودش وبی اعتباری ازکلامش آستین بالا نمی زند؟ معلوم است که اتهام وارد است مامون متواری از قانون ودادرسی. مامون توقع د اشته است همان طورکه بالا نشینان نازش را کشیده اند وصد ها مرده وزخمی روزانه را گذاشته به عیادت اوآمده اند؛ متوجه شوق هایش نیز باشند؛ اگرنباشند به گفتۀ خودش« جهانی بر باد خواهد رفت» اما این مدرسه پاس به گفتۀ دوستی ازکابل همه چیز است اما مدافع متجاوز به ناموس نیست. اصلا" فرصت بیان این کلام رابه کس نمی دهد. اوبا یک تفنگ لوچ به بگرام آمد اکنون همه وضعیت او را می دانند. حلال نیست وازحرام یافته است اما مانند زیادی ها زنباره نیست. توقع مامون امری اصافی بوده است. آقای مامون زمینۀ ابرازنظر درمورد نوشته هایش را(دراین اواخر که مقالات به خصوصی درمورد کسانی که علم آن هارا اکنون ازشانه نهاده است می نویسد) به کس نمی دهد .او جاده را درهرجا که است یک طرفه ساخته است .یقین دارم با بروز این نوشته اش در کابل پرس? که زمینه سوالات درصحت شخصیت او را ساخته است؛ موافق نبودن است. شما ببینید دروبلاگ خودش جائی برای نظرات نیست. مامون عزیز! فکر می کنم در این بازی بازندۀ اصلی خودت هستی. این ها آب از سر شان گذشته است. محمدی همین اکنون نیز هرروز جمعه بعد از زیارت مسعود تمرین دویدن در کوه های پنجشیر را می کند. مخالفت امریکا با معاونت فهیم را خود شاهد بودید وامثال آن... امروز خودت حتی روی بازگشت به خانه ات را نیز نداری.این امر طبیعی است.کلنتون نیز از ترس ویا شرم از هیلاری شب های زیادی روی کوچ می خوابید . صدایت وکلامت نیزآن گیرش را ندارد.اگر امروز واقعا" ایرانی ها به رویت تیزاب بپاشند؛ کسی پیامی به دلداری وهمدردی ات نخواهد فرستاد. دیده شود تا چه وقت در کنار قطب منار باقی خواهی ماند. قبول بکن به غرب نیز اگربیائی هیچ خانواده یی از افغان اعتماد رفت وآمد با تو را نخواهد کردو این تنهائی را نه تنها خودت بل فرزندان نیزاحساس خواهند کرد. خواهش می کنم برمن اتهام وابسته گی به هیچ کسی را وارد ننمایی> من سال هاست که از اقیانوس ها گذشته ام وباغربت خود میسازم .هیچ گاه فریفته این ها نشدم فقط در روز ها بد با این ها بوده ام. چون احساس می کردم که مسئولیت دارم.

 • کاملا واضح است که مامون، گرفتار اسکیزوفرنی شده و حرف های پرت و پلا می زند. آیا معقول است سپاه پاسداران ایران با آن عظمتش و با آن دم و دستگاه عریض و وطویل و با آن نفوذ فوق العاده اش در افغانستان نتواند او را به آسانی به قتل برساند و به آدمی ساده لوح وظیفه دهد که جک تیزاب را به رویش پاش دهد؟
  مساله از جای دیگری آب می خورد. وزارت داخله، پرونده زنکه بازی هایش را از بین نبرده حالا می خواهد از این طریق، انتقام بگیرد.
  به کسانی که دست اندرکار امور رسانه ها هستند خوی و خصلت رزاق مامون، کاملا از پرده برون افتاده است. او به خاطر پول، مطلب می نویسد و به خاطر پول، مطلب خود را سانسور می کند!
  شرم بر توباد!
  اگرچه در قاموس آدمی مثل تو که رسوایی های اخلاقی اش برای همه آشکار شده واژه ای به نام شرم وجود ندارد!

  • yak sawal

   aya dar tamame jahan farde ra soragh dareed ke serf ba khatere khoda seyasat bazi konad

   seyasat yane insan ha ra zena sakhtan wa az een zena bala raftan wa ba qodrat wa sorwat dast yaftan

   wa seyasat madar kase ke seyasat bazi mekonad

   wa harki zena ash boland tar ast seysat madare mowaffaq tar ast

   wa een dar hamaye donya yak qanoone aaam ast

   ok

  • اقای مامون با تمام هوش و حواس خود این اتهامات را بالای دزد و رهزن اسبق بسته است.اگر ایران میخواست که مامون را از راه بردارد این کار را توسط محترم مدرسه پاس محمدی قبلاَ انجام میداد،چون که واضح است که جناب محمدی از چاه ایران و پاکستان آب میخورد.مامون هم میدانست که در داخل افغانستان هرگز نمیتوان علینه همچو خاینین آواز بلند کرد چونکه این اشخاص هم قاضی هستند وهم جلاد،ریشه های آنان بسیارعمیق است، و ترور و قتل یکی از سرگرمی های آنان محسوب میشود.مامون واقعاَ یک شخص با هوش است، و من شخصاَ از جرئت و شهامت وی قدردانی میکنم.

  • فهیم نافهم واحمق تو خو مثل سگ پاچه هر کس را میگیری نا فامیده گو نخو

 • مامون سرجبه فير ميكند.بيش جانانه من كشمش و بندانه يكيست.ما مون ميخ را سر جبه به ديوار ميكوبد.ما مون از تجسس حقايق تا جفنك.

  • آقايان پنجشيری ، هوادار سينه چاک بسم الله ژنرال ماشينی!
   زنکه بازی مامون چه ارتباطی دارد به اختلاس مليونی بسم الله ؟
   اگر نام بسم الله برداشته شود و نام عبدالله چشمک گذاشته شود و از اختلاس های مليونی وی در زمان وزارت خارجه اش تذکر رود باز شما مثل موش از پشت ديوار انترنت حمله می کنيد!
   اين بسم الله فقط امتيازش اين است که از پنجشير است ؛ ورنه چه بی امنيتی ها و کشتار ها که در زمان وزارت داخله ايشان، رونما نه شد ؛ فقط يک مورد روز عاشورا سال پار را بنگريد !
   بسم الله اينهمه کاخ و خانه چند طبقه و تالار های مجلل برای عروسی و مارکت ها ،و...را از کجا آورده است ؟
   چرا فکر می کنيد مردم کور اند؟ چند وقت ديگر که سرنوشت کرزی مانند قذافی ، تعيين شد؛ حساب بسم الله ضابط ماشينی و سياف و خليلی و.. نيز روشن خواهدشد!

  • خداوند خودش ابن ملت را امتحان می کند وجزای فاسدین را خودش می دهد شک نکنید

  • ها ها ها پاچه گیر بایان جویا خان ..

   در عقب روز عاشورا همخونی های تو بودند .

  • کدام شوی خوار فرید جویا راپور غلط برش داده

 • به گواهی موسسات بین المللی، وزارت داخله در زمان جناب بسم الله محمدی یکی از بهترین دوره های خود را سپری می کند. حتما نظرسنجی یکی از موسسات بین المللی را خواندید که 85% مردم از عملکرد پلیس، راضی اند. همین چند روز پیش، فرمانده پلیس کابل، ایوب سالنگی، مدال طلای اتحادیه اروپا را به خاطر خدمات و خلاقیت هایش به دست آورد. می توانید یک بار مقایسه کنید وضعیت امنیتی افغانستان را در زمان بسم الله محمدی با وضعیت امنیتی در دوره های قبلی.

  آدم هایی که عقل داشته باشند می دانند که یکی اطلاعات است و دیگری مدارک و اسناد. من هم می توانم به راست یا دروغ، شنیده های خود را از آدم های مختلف در این جا بنویسم و هر کسی را که بدم می آید به اتهام ببندم و متهم به اختلاس و چور و چپاول بکنم و خود را روزنامه نگار! قلمداد کنم. هیچ گاهی در هیچ کجای دنیا آدم ها را به اساس اطلاعات ثابت نشده محکوم نمی کنند. باید بر اساس مدارک و شواهد، حکمی صادر گردد. البته این را به کسانی می گویم که در کنار عقل سلیم؛ وجدان هم داشته باشند.
  در کشور ما کارهای بسیاری بر اساس حب و بغض های شخصی صورت می گیرد. مثلا همین رزاق مامون، شهرداری کابل را تهدید می کرد که اگر برایم پول ندهی برضدت مطلب می نویسم!
  می توانید از روزنامه نگاران در این مورد، پرس و جو کنید.
  نمونه ای از دروغ بافی های این دروغگو: وقتی که به صورتش تیزاب پاشی شد از آن جایی که همیشه گرفتار توهم است و در عالم خیالات زندگی می کند و روزنامه نگاری را با داستان نویسی اشتباه گرفته؛ از بستر بیماری انگشت اتهام را به سوی ایران نشانه رفت. دو سه روزی نگذشته بود که همه چیز روشن شد و ثابت شد که شوهر خانمی که با او روابط نا مشروع داشت خواسته بوده انتقام بگیرد. می توانید از این مجمل، مفصل داستان را بخوانید.

  • کسیکه بخاطر افراط در زنکه بازی از کشور فرار کند شایسته چه نام است ما وشما در اوغانستان با پسوند سالار هرچه داریم جنگ سالار تفنگ سالار قبیله سالار مگر غین سالار نداریم اسمی که شایسته رزاق خان است فعلاٌ فراری هند ومنتظر اعزام به کانادا.

 • سلام:
  بعد از سقوط طالبان و کنفرانس اول بن در کشور اشغال شده ما در بین داره های مزدور، جمعیت اسلامی بیشترن مقام های پر درامد دولتی را در دست گرفتند و بیشترین اختلاس را نیز همین داره مرتکب شده است. چیزی که به مطبوعات درز کرده است چون اختلاس 25 ملیون دالر یونس قانونی، ملیون دالر صدیق چکری، 28 ملیون دالر بسم الله .... ولی این به هیج وجه به معنی این نیست که سایر باند ها به شمول طالبان وحزب اسلامی درین نوع دزدی ها و اختلاس مبری اند.از اتحاد سیاف، جبهه نجات مجددی، محاذ گیلانی، افغان ملت، شاخچه های خلیلی و محقق حزب وحدت، حرکت شیخ آصف چند تکنوکرات فروخته شده نیز شامل این دزدی ها اند. این داره ها ی مافیایی از از دزدی در شاهراه ها شروع تا اختطاف افراد، غصب دارایی های عامه، غصب ملکیت های مردم، قاچاق مواد مخدر و هیج عمل ننگینی دیگری که برای شان پول بیاورد، عار ندارند.
  دور نمی رویم بیایید زندکی چند فرد شانرا از در زمان قبل از چهاد و امروز مقایسه کنیم میبینیم که سیاف، قانونی، محقق، خلیلی، محسنی، فهیم، گلبدین، ... در گذشته خر نداشتند ولی اکنون جایداد و پول خودرا حساب کرده نمی توانند. بسم الله نیز از همان چمله است که خر نداشت ولی اکنون مولتی ملیونر است

 • اینکه اختلاس صورت گرفته یا نه باید با ارایه اسناد و شواهد ثابت شود. اتهام به وزیر داخله یک تهمت بیش نیست. وی یکی از به مسولیت ترین وزراء کابینه است.

 • آقای مامون سلام ... شما از یک راز بسیار مهم حکومت مافیایی پرده برداشته اید ... آنانکیه از غارتگران حمایت میکند ... جز چند دزد و رهزن و یاوه سرا کسی دیگری نیستند ... امیدوار هستم که عزم تان در افشای حقایق اگر برایتان مصیبت بار هم باشد ... راسخ و قویتر شود ... این وظیفه سترگ یک نویسنده و ژورنالیست است ... به نظر بنده فساد اخلاقی بسم الله و همرزمان جهادی اش آنقدر بالابلند و آفتابی است که یاوه سرایان نمیتوانند از آن گریز نمایند ... برایت موفقعیت میخواهم ... عزیز جمیل دوست تان از مکروریان سوم

 • سلانم برشماعزیزان .
  کفته های رزاق مامون بی بنیاد بوده است.
  محمدی واقعآ یک شخص ملاویک شخص محافظه کار میباشد (محمد نواز)احمدی)
  از کابل

  • بلی هموطن عزیز شما گفتید که وی یک ملا است ودزد نیست .وی دزد است بخاطریکه ملااست .تمامی رهبران جهاد ملا اند بنا بر آن ایشان دزدهستند.اینها قرآن شریف را پیوسته در بغل داشته وبا آن همیشه جنایت کردند.همین سیاف قاتل ,همین گلبدین آدم کش وجلاد ,همین مجددی جاسوس انگلیس,همان محمدی ,همان ربانی قارون صفت ....همه دزد بودندواستند.

 • وقتا که میبینم,مسیرجویبار فکری بزگمردی اندیشه چون رزاق ما مون ,از میان انبوهی فضای غبار انگیز حوادث کشور بسوی ریا لیزم وواقعیت گرائی سیریافته واز باورهای افکارابهام برانگیز جهادی بسوی سیکو لاریزم صیقل می یا بد ,وی, مرابسوی یک روزنه ,با یک دریا محبت وسر زمین امید میکشاند.از دو ستانم التجا دارم تا با سلاح منطق به نبرد فکری واندیشوی اوبپا خیزند ,نه با اسلحه ترور شخصیتی یک دانشمند.ما چرا به علت تباری وزبانی ویا هم سمتی , برای جانیان وآدمکشان ومفسدان ,سینه های خود ونسلهای بعدی خویش را ,به پناهگاه ایشان مبدل ویک میدان زرهی برای حمایت ایشان آراسته ساخته وبه طول عمر این لشکریان جنا یتبار از حکمتیار شروع تا عمر تا فهیم وغیره ؛بیقزاییم.صراحت وشجاعت ابر مرد نا زنین حوزه فرهنگی ا فغانستان وگلی که تا زه با رنگ حقیقی تاریخ آذین یافته است وخویشتن را از زنجیره های اسارتبار منادیان جهاد که حاصل بر بادی را در پی داشت ,رها نیده وبا مشعل حقیقت به پیش میرود می ستایم ! زنده باشی مامون عزیز فلبم جا یگاه تو ست.

 • بخدا ما مون زیبا تر از گذشته تجسم می یابد .وی مرواریدی بود ,که در زیر آوارها وسنگریز ها وخا کباد تعفن زای جها دیون عوامفریب وچپاولگر ,از نظر ها افتیده بود .اکنونب وی به بستر واقعی وقا لب اصلی اجتماعی ,پس از تحلیل های عمیق وآزمون عملی قرارگرفته است واز ساحه دید جهانی بر خوردارشد هوبر یک ژورنا لیست ونویسنده ملی ومردمی مبدل شده است !

 • تشکر آقای مأمون شما واقعا از نویسندگان شجاع و با مسئولیت هستید اگر همانندشما ده نفر دیگر در افغانستان بودند مفسدین دست و پای شان را گم کی کردند. زنده باشی مأمون جان.

 • بسم الله محمدی وزیر داخله یک خیانتکار حرفه ای به وطن و افغانان است او حتی متهم به دذدی از معاشات مأموری وزارت داخله هم شده ضمن اینکه دهها ملیون دالر اختلاس کرده و در مافیای پاسپورت مستقیما دست دارد

  آنلاین : http://www.salamwatandar.com/i...

 • محترم بسم الله خان سرپرست امروزی وزارت داخله خیلی جوانمرد و مسلمان و در زبان همیشه ازحق وخدمت ودرلفاظی وتقریر زورگوئی وشناخت واسطه داران، پولداران و کسانیکه به وی ثروت اندوزی وپول جمع آوری مینمایند والاعظم وتعارف ولی درعلم ، دانش وشناخت اهل کار،صادق و بادانش خیلی....خیلی نازل.
  منیرمنگل گرچه ازجمله افسران وزارت دفاع بود ولی باتحصیل وبااتوریته اما عبدالرحمن را که تحصیل اساسی نداردو قبل ها بادیگارد وزیرسید محمد گلاب زوی بود ولی یکباربه دروازه تنظیم جمعیت سرزده است رتب فراوانی رابدست آورد واز جانب این وزیر بحیث معین امنیتی مقرر و رتبه سترجنرال نیزبه وی داده شداکثر افسران وزارت داخله ازاین همه آگاه اند .
  اکثرقوماندانان امنیه ومنسوبین بنابرارتباطات شخصی ،سمتی تنظیمی وعوایدپولی تقررحاصل نموده اند.یکتعداد حتی ازاملاوانشآمحروم ودر ریفورم پولیس نیزناکام اند.
  پول بدون مسئولیت وبی پرسان بنام کشف و اوپراتیفی مقادیر هنگفت را مشترکآ حیف ومیل نموده و اسنا د مصرف آن رااجرآنموده اند.
  شخص وزیر بسم الله در ابتدآ تقررش امر صادر تاکسانیکه 3 سال را دریک بست سپری نموده اند تبدیل شوند امابه مدتی بالای کسانیکه وکیل صاحبان ، ثناتور صاحبان ،اراکین بلند پایه دولتی ،قوماندانان غیرمسئول و مسلح وتنظیمی رانمیشناختند عملی گردید و بس.
  بسم الله خان خوش بود که وزیر هستم اما از پائین واطرافش بیخبرکه به مردم آزاری و رشوه ستانی غرق اندرغرق.....اما افسوس همه چالشها به وزیر و رهبری آینده و زارت داخله دردسر باقی خواهد ماند.
  کارت های جواز سلاح به قیمت گزاف فروخته میشود خود و معینش آگاه انداما بعضآ این کارتها پنهانآ بدون راجستربه اشخاص دربدل هنگفت دالر بفروش رسیده است ولی متصدی اش بالواسطه معین امنیتی در بالاتراز موقف و رتبه اش ازینکه خوب خدمت کرده مقررنموده اند جمع آوری اسلحه کدام سلاح؟.
  درپیژنتون وزارت داخله،ترافیک،محابس ،پاسپورت کابل وسایر در اجرای اندک کار قانونی آنقدر تاب وپیچ مکنند الی نهایت حق پدر شان تا کریدت کارت موبایلرشوه.... و چه رسد به موضوعات دیگر مانند توزیع تیل وسایط،مواداعاشوی شامل در سازشها وفساداداری اند؟
  معین ستراتیژی وپالیسی این وزیرکه تقریبآ3سال قبل ازتجارت درروسیه ورتبه تورن در وزارت دفاع ولی در وزارت داخله به رتبه بریدجنرال بحیث معین ذکرشده مقرر وبعد به رتبه تورنجنرال ارتقآ ودراواخر سال 1390درمعینیت جدیدالتشکیل که قبلآ ریاست عمومی محافظت عامه یاد میشد از جانب بسم ا لله خان بحیث معین محافظت عامه پبشنهاد ومقرر گردید ولی به تآسف درطی تقریبآ 3ماه بنا بر ناتوانی کاری وفساداداری باهدایت رئیس جمهوراز وظیفه سبکدوش گردید متآسفانه طوربیشرمانه برعلاوه که بست معینیت پالیسی وستراتیژی رابه این معین سبکدوش شده نا بکارنیز محفوظ نگهداشته ووزارت داخله راقتلالرجال دانسته زورگویانه جنرال صادق دارای دسپلین ومسلکی مستحق را مقررنکرده است . که گوید که فساد اداری نیست ، شاخ دارد یا دم؟
  موضوعات وسواستقاده ها خیلی زیاداست مشت نمونه خروار بس است چرا که کرده اند ،میکنند و عادت دارندوبعدتاریخ قاضی خواهدبود وخداوندمتعال دانآوبینآ ولی توانستند در وزارت داخله درسازش و معامله گروپ مافیائی را به نفع خودازهواخواهان خود تشکیل دهند.

 • اعمال ضد ملی ، ضد قانون و آنچه خودش به محضرعام بیان میکرد ولی خلافش عمل میکرد؟
  بسم الله خان وزیر داخله اسبق وسرپرست غیرحقوقی وغیرقانونی امروزی:
  حالا نکه ازاوج قدرت افتیده ئی وجدان، حس شریف انسانیست طبیعتآ متوجه اعمال ضد ملی ، حقوقی ووغیر قانونی خود میشوید ورنه بی وجدان خواهد بود:
  1= در اول خودرا آنقدر صادق ، وطن دوست وکارکن جلوه دادی تاافسران ومؤظفین صادق، وطندوست، کارکن و مجرب،با نظم و دسپلین را شناسائی کنی خصوصآ بی پول و بی واسطه ها را بعد بیرون کشاندی آنهارا اگر واقعآ معتقد به دین هستی بحضورخدا(ج) نیز جوابده هستی.
  2= صرف به معین صاحبانت نظر بیاندازرئسا ومدیران را بگذار تورا به خداوند عالمیان قسم؟ - معین امنیتی از کابل تاجک/پشتون یکباربه دروازه جمعیت واردشده است .آنچه اسناد درموردش وجوددارد فعلآ زمینه وشرایط مهیا نیست..... باشما یکجا مصروف ثروت اندوزی (قارونی)اند ویابی خبری. اماپول اوپراتیفی را باهم تقسیم نمودیدکی پرسان نماید.و

  • معین اداری شما شاعر دربار تاجک از بدخشان و نیز درتبانی استاد ربانی فقید ، - معین مبارزه علیه مخدرشما از بدخشان و خودش عامل مواد مخدر وداشتن سابقه به آن و نیز درتبانی استاد ربانی فقید ،چنانچه بنام سهراب سمونوال ازبدخشان ازجمله اقارب معین مذکور و مدیرمبارزه علیه مخدرقوماندانی آسمائی کابل باجاوید معتمدش متهم به فساداداری شامل درقضیه مواد مخدر برحال وظیفه ولی پنهان نزداین معین ازچنگ گرفتاری وقانون وحاضرنشده است. – معین پالیسی و استراتیجی شما اونیز از تخار از 3سال قبل ازتجارت درروسیه ورتبه تورن در وزارت دفاع ولی در وزارت داخله به رتبه بریدجنرال بحیث معین ذکرشده مقرر وبعد به رتبه تورنجنرال ارتقآ ودراواخر سال 1390درمعینیت جدیدالتشکیل که قبلآ ریاست عمومی محافظت عامه یاد میشد از جانب شما بحیث معین محافظت عامه پبشنهاد ومقرر گردید ولی به تآسف درطی تقریبآ 3ماه بنا بر ناتوانی کاری وفساداداری باهدایت رئیس جمهوراز وظیفه سبکدوش گردید متآسفانه طوربیشرمانه وخجالت آور برعلاوه که بست معینیت پالیسی وستراتیژی رابه این معین سبکدوش شده نا بکارنیز محفوظ نگهداشته بو د ی دوباره اورا بحیث معین پالیسی و استراتیجی جابجانمودید، البته وزارت داخله راقتل الرجال دانسته جنرال صادق دارای دسپلین ومسلکی مستحق را مقررنکرده اید ولی او را برای چپاول مدت سه ماه مقررنموده بودید .
   معین اکمالاتی ولوژستیکی شما آرزوهای شمارا برآورده ساخته تا به دورش نیندازید و خودش نیز درس ثروت اندوزی را خوب فراگرفته از هزاره جات است وازجانب خلیلی حمایتگردیده .
   _معین محافظت عامه شما پشتون ازلوگردرسالهای 1386رتبه بریدجنرال بحیث ق امنیه
   تخارذرآنجاباقاچاقچیانموادمخدرآشنائی پیدانمود اگرخدابیامرزمطلب بیگ و داؤدخان زنده میبودند ازجمله گواه عینی بودند، و نانش درروغن تالحال تراست وگرنه درپشاورکراچی فروش امتعه وترکاری بیش نداشت و حالا صرف از خانه خیلی به استایل پاکستان درکلوله پشته مربوطات ناحیه 4 کابل لکها دالرارزش ومحل مناسب دعوتها به بعضی از اراکین اطراف ریاست جمهوریست یاد آورمیشوم. کجاست مبارزه با فساداداری ؟
   امااگر در عمق مسائل برویم به زنبیل ها ازهریک میبراید، ضیاع وقت و قرطاسیه هم میگردد اما متناوبآ بهتروبااهمیت ترخواهد بود.
   3= ریاست دفتر شما رئیس چاپلوس عبدالرحیم از بدخشان است که با پای شما پا مینهد وبدون موعد به رتب جنرالی رسید. معاون ریاست دفتر شما نجیب الله امان بچه خاله شما بسم الله خان، برادرقانونی صاحب که قرابت خویشی دیگرفامیلی نیزداریدواز وزارت د فاع که درانجامصدرخدمت شده نتوانست شما به او رتبه جنرالی دادید وهمیشه از ادرس شما دست به فساداداری زده وبدبختانه خودرا نماینده تاجک در وزارت داخله نیز به بیچاره ها معرفی داشته است .
   4_ شما با معینان خویش بمنظورتآمین فساداداری خصوصآ معین امنیتی خویش بستهای وظیفوی را تقسیم نموده ایدطوریکه:
   معین امنیتی خودرا ازلوگرمیتراشد رئسآ اکثرآ ازلوگر: رئیس سرحدی ، رئس تعلیم تربیه،رئیس ،رئیس مالی،رئیس دفترمعین اداری فاروق اهل تشیع لوگر درزمانیکه مدیرافسران بودبه نسبت اخذ رشوه وفساداداری بنابرفشاروعدم اجرای کاریکنفرافسربادنده دست داشته اش به کله اش زدوفاروق زخمی شد، افسران ریاست پیژندوهمه آگاهی دارند ، معاون ریاست ع پیژنتون، معاون ریاست تشکیلات، قماندانان امنیه ولایاتیکه از لوگراند: عبدالله ق ا ننگرهار ، ازلغمان عبدالرحمن، از بلخ حساس،ازهرات سیدغفار اهل تشیع لوگر که در اجرای اعمال فساداداری خیلی زیرک ، ماهر و کارکشته وگفته خودش شوق
   معینیت امنیتی رانیزاگراین دیگ واین کاسه باشددرسردارد.همچنان درولسوالیها، بعضی حوزات امنیتی مشت نمونه خروار .
   درحوزات امنیتی اکثرآبچه جوانها ی بی تجربه و مربوط به اقارب دوستان آنها ومربوط به سمت آنهابحیث آمرین حوزات.
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس