در همین بخش

صفحه نخست > عکس > کشتار در کویته پاکستان؛ ژنوساید هزاره ها همچنان ادامه دارد!

کشتار در کویته پاکستان؛ ژنوساید هزاره ها همچنان ادامه دارد!

جنایتکاران هزاره ها را در خیابان ها، در مسیر راه ها، وقتی سوار بر وسایل حمل و نقل عمومی هستند هدف قرار می دهند. بارها این جنایتکاران، هزاره ها را از موترهای عمومی از دیگران جدا کرده و به سر و روی آنان شلیک کرده اند.
کابل پرس
پنج شنبه 29 مارچ 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

هسته اصلی هزاره ها در کویته ی پاکستان را، آوارگانی تشکیل می دهند که در نتیجه ی جنایات سیستماتیک حاکمان افغان بويژه عبدالرحمان مجبور به کوچ اجباری شدند. حاکمان افغان زمین ها و خانه های آنان را غصب کرده و به کوچی ها و سایر افغان های اطراف کوه های سلیمان واگذار کردند. اکنون پس از صد سال، افغان های پاکستانی با همدستی استخبارات پاکستان و گروه های تروریستی همچون لشکر جنگهوی کشتار هزاره ها را در کویته روی دست گرفته اند. در چند سال اخیر صد ها تن از مردم هزاره هدف حمله این جنایتکاران قرار گرفته اند. جنایتکاران هزاره ها را در خیابان ها، در مسیر راه ها، وقتی سوار بر وسایل حمل و نقل عمومی هستند هدف قرار می دهند. بارها این جنایتکاران، هزاره ها را از موترهای عمومی از دیگران جدا کرده و به سر و روی آنان شلیک کرده اند. در چند روز گذشته نیزدور جدیدی از کشتار هزاره ها آغاز شده است. در تازه ترین حمله امروز شش تن از مردم هزاره توسط جنایتکاران به خاک و خون کشیده شدند.

عکس از رویترز

آنلاين بنگريد :

Kabul Press

پيام‌ها

  • بنده این جنایت بزدلان تاریخ را به شدت محکوم نموده وازبارگاه ایزدمنان برای شهداجنت برین وبرای بازمانده گانش صبرجمیل را خواهانم این کوردلان تاریخ بااین کارش نه ملیت محترم هزاره را ونه مذهب شیعه را ازبین نمیبرند بلکه لکه سیاهی بروی خود وملت ومذهب خویش وارد میسازند مرگ بر وهابیون مرگ بر بیسوادانیکه راه خویش را گم نموده است وازدرگاه خداوند متعال گمراه گردیده است.

  • این است کار کسانیکه از اسلام دم میزند . خدا لعنت کند با وهابیت جنگوی . اخر چرا مردم هزاره هم لا اقل یک گروه 5 نفری درست کند و سران این ملعونان را مثل سک وری مردار کند تا درس عبرت برای همه شان شود ..

  • سلام خدمت دوستان:
    باید یک مقاومت حزب اللهی درتمام کشورهای اسلام ایجادشود.

جستجو در کابل پرس