صفحه نخست > دیدگاه > تجمع گسترده مردم هزاره در شهر روم ایتالیا و شکست مفتضحانه گروه نژادپرست راوا!

تجمع گسترده مردم هزاره در شهر روم ایتالیا و شکست مفتضحانه گروه نژادپرست راوا!

هزاره اینترنشنال
چهار شنبه 28 مارچ 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

شبکه سراسری مردم هزاره: روز 17 مارچ بیش از یک هزار تن از مردم هزاره در شهر روم ایتالیا گرد هم آمدند تا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید عبدالعلی مزاری، بر یکپارچکی و اتحاد خود در برابر دشمنان مردم هزاره تاکید کنند. در این مراسم که با حضور محمد محقق رهبر حزب وحدت مردم افغانستان و عضو پارلمان افغانستان برگزار شد، تعداد از پناهندگان و پناهجویان کشورهای دیگر نیز شرکت کرده بودند.

در این مراسم شرکت کنندگان به اتحاد و یکپارچگی علیه دشمنان مردم هزاره تاکید کرده و بار دیگر توافق کردند که از تمام راه های مدنی در سراسر جهان، همگام و همراه با سایر مردم هزاره در کشورهای دیگر، برای بدست آوردن حقوق خود مبارزه خواهند کرد.

اجتماع بزرگ مردم هزاره در شهر روم ایتالیا در حالی برگزار شد که گروهی نژادپرست و فرصت طلب بنام راوا، اعلام کرده بود که در مقابل این مراسم و در انتقاد از حضور آقای محمد محقق در ایتالیا، بصورت همزمان دست به راهپیمایی خواهد زد. این گروه با لابی گری در دستگاه حکومتی و پارلمانی ایتالیا و تبلیغات گسترده سعی داشت تا مانع از برگزاری تجمع گسترده مردم هزاره شود. با این حال آنان نتوانستند حتا یک تن را به تظاهراتی که ادعایش را کرده بودند بکشانند. این گروه یکی از گروه های فرصت طلبی است که در چند سال اخیر تجارت گسترده ای را با سوء استفاده از حقوق زنان براه انداخته است. این گروه در همکاری تنگاتنگ با گروه ناسیونالیسی پشتون بنام افغان ملت قرار دارد و در سال های اخیر تلاش ها کرده بود تا مانع از برگزاری تظاهرات مردم هزاره علیه نسل کشی و کوچ اجباری آنان توسط طالبان و کوچی های پشتون شود.

آقای محمد محقق یکی از چهره های سیاسی افغانستان است و در چند ماه اخیر مسایلی مانند تمرکز زدایی از قدرت / نظامی فدرالی که مردم بتوانند مستقیم در تعیین سرنوشت خود دست داشته باشند را طرح کرده است. این طرح علی رغم اینکه طرفداران زیادی در میان مردم دارد اما بدلیل به خطر افتادن اقتدار حکومت های خاندانی وابسته به قوم پشتون، با واکنش تند حکومت کرزی و طالبان مواجه شده است. سایر گروه های وابسته به فاشیم پشتون مانند افغان ملت و راوا نیز بصورت علنی و غیر علنی با این طرح مخالف می باشند.

شبکه سراسری مردم هزاره مدتی پیش به معلوماتی دست یافته بود که نشان می داد گروه طالبان در همکاری با حلقاتی از حکومت کرزی، پلان ترور آقای محقق را در داخل افغانستان روی دست گرفته اند. همزمانی توطئه ناموفق گروه نژادپرست راوا با پلانهای ترور رهبر حزب وحدت مردم افغانستان به بسیاری از سوال ها جواب می دهد.

شبکه سراسری مردم هزاره
www.HazaraPeople.com

شبکه سراسری مردم هزاره متعلق به مردم هزاره در هر جای جهان برای دفاع از حقوق آنان، در هر جای جهان بويژه افغانستان است. این شبکه با نگاه به قوانین حقوق بشر بويژه بیانیه جهانی حقوق بشر که هرگونه تبعیض و ستم را نفی می کند و به انسان ها برای بدست آوردن حقوق شان، حق راه اندازی گروه و اجتماع را می دهد، راه اندازی شده است.

آنلاین :

شبکه سراسری مردم هزاره

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • برخی از خوانندگان غير وابسته و آزاد انديش کابل پرس?، اينک به شک افتاده اند که آيا کابل پرس، سخنگوی محقق و مزاری و ساير جانيان جنگی و مرتجعان تبهکار است يا خير! دفاع و حمايت از خلق زحمت کش هزاره ، در برابر فاشيزم پشتون ، حق و مسووليت هر رسانه مستقل و در زمره آن کابل پرس است اما استفاده از القاب « رهبر» برای محقق و شرکاء ، قابل فهم نيست!
  « شبکه سراسری مردم هزاره» کيست ؟ از نوع همان شبکه « فارو» است که خود را نماينده پناهندگان افغان ميداند ، و گردانندگان آن فقط پنج نفر اند و اعلاميه های غليظ و شديد صادر ميکند !
  بزرگداشت مزاری چه معنی دارد؟ آيا قوم هزاره فقط همين چند شخصيت مرتجع و خاين را دارد و بس !
  آيا هزاره مجبور است برای قيام و عرض وجود، عکس خليلی و محقق و کاظمی و مزاری را در دست بگيرد و زير سايه جنايتاران جنگی ، زندگی و فعاليت کند؟
  وقتی نظر مان اين باشد که قوم هزاره محکوم و مظلوم است و عکس خليلی و محقق را به اهتزاز در آوريم، کسی اين « مظلوميت » را صحه خواهد گذاشت آن هم در اروپا که به هر حال ، جايگاه تفکر و تامل است نه جامعه گوسفندی و مرعوب مذهب !
  « راوا» البته يک سازمان سياست زده است ؛ اما همين راوا ، در افشا گری جنايت ها و جنايت پيشه گان سه دهه اخير ، گام های استواری برداشته است !
  اگر « راوا» نبود و تابو ها را نشکسته بود ؛ رهبر فرهنگی جوانان امروز ، واصف باختری و رهبر سياسی آنان، داکتر نجيب الله فقيد ، عطا محمد نور، کشتمند و يا فريد مزدک بود !
  البته راوا يک جريان همصدا با محافل پشتونوالی افراطی است و مثل حامد کرزی و شرکاء ، عاشق « زبان دری ظاهر خانی »است و شايد اگر حاکميت در دستش بيفتد، همانند طالبان ، نوروزباستانی را طرد و توبيخ کند و همه عناصر فرهنگی فارسی زبان هارا « ايرانی » قلمداد کند!
  اما پرسش اين است کسی که عکس محقق و مزاری را در دست داشته باشد ميتواند سخن از پلشتی و وابسته گی « راوا» بگويد؟

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس