کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > ببينيد و بشنويد > دو جایزه مهم از معتبرترین جشنواره فیلم مستند جهان در دستان علی هزاره!

دو جایزه مهم از معتبرترین جشنواره فیلم مستند جهان در دستان علی هزاره!

بر اساس خبر منتشر شده در سایت رسمی جشنواره سینما واقعیت، آقای علی هزاره با فیلم " شب غبار" برنده جایزه "نگاه ويژه" و "جایزه بزرگ بهترین فیلم کوتاه سال " شده است.

يكشنبه 1 آپریل 2012, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: آقای "علی هزاره" فیلم ساز توانسته است با دریافت دو جایزه از معتبرترین فستیوال جهانی فیلم مستند بنام "سینما دوریل" یا "سینما واقعیت" (Cinéma du réel) که در کشور فرانسه برگزار می شود، جایگاه هنری خود را در عرصه فیلم مستند جهان تثبیت کند.

بر اساس خبر منتشر شده در سایت رسمی جشنواره سینما واقعیت، آقای علی هزاره با فیلم " شب غبار" برنده جایزه "نگاه ويژه" و "جایزه بزرگ بهترین فیلم کوتاه سال " شده است. این به این معناست که آقای علی هزاره توانسته است در جشنواره امسال بزرگترین و معتبرترین فیلم مستند جهان، اصلی ترین فیلم ساز و برنده ی آن باشد.


جشنواره سینما واقعیت بیش از سی سال است که در کشور فرانسه برگزار می شود و همه ساله بیش از 2600 فیلم به این جشنواره فرستاده شده و هیات داوران آن از میان این تعداد، بهترین های فیلم مستند جهان را معرفی می کنند.

فیلم شب غبار ساخته آقای علی هزاره بیست دقیقه می باشد و در آن صحنه هایی بکر از واقعیت های جاری در افغانستان شکار شده است.

کابل پرس این موفقیت را به آقای علی هزاره تبریک می گوید.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


42 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > ببينيد و بشنويد > دو جایزه مهم از معتبرترین جشنواره فیلم مستند جهان در دستان علی هزاره!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.