صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > مقام بلند پایه وزارت امور خارجه: کریم خرم میلیون ها دالر از استخبارات (…)

مقام بلند پایه وزارت امور خارجه: کریم خرم میلیون ها دالر از استخبارات پاکستان دریافت کرده است!

کابل پرس
دوشنبه 2 آپریل 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: تنها چند روز پس از درگیری فیزیکی و لفظی بین دو مقام عالی رتبه حکومت مافیایی کرزی، کریم خرم رییس دفتر کرزی و جاوید لودین معاون سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان و متهم کردن یکدیگر به جاسوسی برای پاکستان و آمریکا، یک مقام وزارت امور خارجه به کابل پرس گفت که کریم خرم در چند سال اخیر میلیون ها دالر از سازمان استخبارات پاکستان آی اس آی دریافت کرده است. این مقام وزارت امور خارجه افغانستان که نخواست

نامش فاش شود گفت که سخنان جاوید لودین مبنی بر اینکه کریم خرم جاسوس پاکستان است واقعیت داشته و ارتباط خرم با استخبارات پاکستان از زمانی که به عنوان رییس دفتر کرزی انتخاب شده، افزایش چشمگیری یافته است.

این مقام وزارت امور خارجه می گوید در چند سال گذشته کریم خرم بصورت متواتر از رابط های استخبارات پاکستان برای همسویی مقامات بلند پایه دولت، برخی از وکلای پارلمان، والی ها و برخی از رسانه های وابسته به وی همچون روزنامه ویسا، جهت همسویی با منافع پاکستان در افغانستان میلیون ها دالر پول دریافت کرده و جاوید لودین که اکنون به عنوان مقام عالی رتبه در وزارت امور خارجه فعالیت دارد، به بخشی از این اسناد دست یافته و برخی از روابط کریم خرم با آی اس آی را دریافته است.

کریم خرم چند سال به عنوان وزیر فرهنگ افغانستان فعالیت کرده و در این چند سال یکی از بی سابقه ترین جهت گیری ها را علیه فرهنگ، رسانه ها و تاریخ حقیقی افغانستان داشت. طوری که از او به عنوان طالب تمام عیار در دستگاه حامد کرزی یاد می شود. هر چند او عضو گروه تروریستی حکمتیار می باشد اما همسویی گروه حکمتیار و طالبان در جهت منافع قبیله ای و حاکمیت های تمامت خواهانه امری واضح و آشکار است.

مقام بلند پایه وزارت امور خارجه افغانستان به کابل پرس? می گوید که از زمان انتخاب ژنرال ظهیر الاسلام به عنوان رییس قدرتمندترین شبکه جاسوسی پاکستان آی اس آی، روابط کریم خرم با این شبکه استخباراتی افزایش یافته و ظهیر الاسلام با فرستادن رابط افغان خود نزد کریم خرم از عملکرد وی برای همکاری دوجانبه تقدیر کرده است. ظهیر الاسلام دارای روابط بسیار نزدیک و حسنه با گروه حکمتیار است. استخبارات پاکستان چندین دهه در افغانستان فعالیت بوده و بسیاری از سران قبایل از طرف این شبکه جاسوسی تمویل می شوند. منابع آگاه معتقدند که این شبکه جاسوسی در پرداخت پول به جاسوسان خود دست باز دارد. میزان و اندازه این پول بسته به اندازه نفوذ جاسوسان در دستگاه ها دولتی و دسترسی به اخبار موثق می باشد. بوجود آمدن خان های دو سره در مناطق قبایلی پاکستان و افغانستان یکی از علت های مداخلات استخباراتی پاکستان می باشد. از سلیمان لایق به عنوان یکی از مهمترین مهره های استخبارات پاکستان در افغانستان یاد می شود. تعداد زیادی از کسانی مااند سرور مومند از قبایل پاکستان با تذکره پاکستانی و افغانستان در یوناما کار می کند. او در سفارتخانه های مختلف افغانستان نیز کار کرده است. یا افرادی مانند رشید وزیری که در دهه هشتاد معین اقوام و قبایل بود یک وزیرستانی است و فعلا مشاور آکادمی علوم افغانستان می باشد و با استخبارات پاکستان میانه ای خوب دارد.

این مقام بلند پایه وزارت امور خارجه می گوید مبالغ دریافت شده توسط کریم خرم در چند سال گذشته از استخبارات پاکستان به بیش از بیست میلیون دالر می رسد که برای همسویی مقامات و رسانه هایی چون ویسا و چند سایت اینترنتی به مصرف رسیده است.

این اتهامات به رییس دفتر حامد کرزی از سوی مقام بلند پایه وزارت امور خارجه افغانستان در حالی مطرح می شود که چند روز پیش رسانه های بین المللی از جمله الجزیره خبر از درگیری فیزیکی و لفظی کریم خرم و جاوید لودین داده بودند. کریم خرم از سوی جاوید لودین به جاسوسی پاکستان متهم شده و جاوید لودین نیز از سوی کریم خرم به جاسوسی ایالات متحده آمریکا. در همین حال قبلا از این افشا شده بود که حامد کرزی از طریق رییس سابق دفتر خود، بصورت مرتب از حکومت ایران پول دریافت کرده است. پولی که به باور بسیاری از کارشناسان باعث جاسوسی مقامات به ایران شده و رشوه سیاسی محسوب می شود.

چندی پیش نیز دانا روهرا باکر عضو ارشد کنگرس آمریکا در گفتگویی اختصاصی با کابل پرس گفته بود که هر روز شواهد بیشتر ارایه می شود که حامد کرزی با پاکستانی ها بسیار نزدیک و تنگاتنگ کار کرده و در موارد زیادی فعالیت ها را از مسیر پاکستان دنبال می کند و ما می دانیم که پاکستان حامی اصلی طالبان است. نماینده ارشد کنگرس آمریکا می گوید گروه حکمتیار یک گروه تروریستی است. وقتی به او گفته شد که بسیاری از اعضای گروه حکمتیار مانند کریم خرم، رحیم وردک و فاروق وردک پست های کلیدی را در حکومت کرزی بدست دارند گفت که او بخوبی می داند کرزی بسیار به عناصر رادیکال و گروه سرویس استخباراتی پاکستان آی. اس. آی که مشکلات 50 سال اخیر را بوجود آورده اند وابسته است.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 •  بیچاره ها - حق شان است- درکشوریکه ادعایش را دارند و خود را مالک اصلی آن میدانند - قبل از دوصد سال از آنها نه فرهنگی درین کشور است و نه هم نامی ونشانی.
  مجبور اند که بخاطر حکومت گرایی - بر دیگر بومیان این سرزمین - مزدور - مردار ترین و کثیفترین مزدوران دنیا - شوند.

 • این بی فرهنگان سه صد سال مملکت ما را به اجانب فروختند.

  • هموطن نهایت عزیز . با تهنیت از احساسات پاک ووطندوستی ات میخواهم به عرض بر سانم که مدت وطن فروشی این خائنین به انسان و انسانیت اضافه تر از سه صد سال است ؟؟ برای اینکه همچو مزدوران اجنبی در طول تاریخ هزاران ساله این مرزو بوم لکه ننگین تاریخی در کشور ما بوده و اینها آخرین آن هم نخواهند بود . براتی اینکه استعمار بین المللی آنقدر تخم نفاق و بد بینی در بین ما کاشیده اند که بر علاوه اینکه تحمل پذیر ش همدیگر را ندار یم بلکه برای کشتار همدیگر نیز حاضریم؟؟ رهبران اسلامی در سی سال اخیر وواقعات جنائی و بی ناموسی شان شاهد این مدعا است ؟؟ خرم بیچاره ملامت نیست او یک اجیر . یک پیشخدمت و یک غلام حلقه بگوش استعمار جهانی به ارتباط نوکر استعمار یعنی حکومت پاکستان میباشد و این غلام بچه ها و خدمت گذار ان صادق به اجانب جز خود فروشی . ناموس فروشی ووطن فروشی چیزی دیگری را یاد نگر فته اند . لعنت به همه آنها ؟؟ باید در مقابل همچو پست و پلید های اجتماعی بر خاست ؟؟ و قیام باید نمود ؟؟ تا باشد سپیدی و روشنی تاریخ پر شهامت را در فضای هستی بر ملا سازیم . هموطن . در یاب و متشکل شو . وقت را از دست مده . زندگی زود گذر است کاری بکنیم ه حد اقل در مقابل نسل آینده با وجدان راحت نگر یسته بتوانیم ؟؟؟؟؟
   آزاد ل

 • این مفام بلند پایه گوه بزرگ خورده . من نمیگویم که خرم جاسوس و کثیف نیست ولی پنجابی های گشنه و گدا به هیجکس میلیون ها دالر نمیپردازند.

  • karem khoram chi mifama az farhang ou yak fashist ast zeyat ast mesli azi saga ki zani pakistan astan hamesha ami qawm watan forsoh bodan yakesh harejehara da afghnaistan meyaran degesh mega jehad konem magar araba chichenha panjape chatal hareje nest?????????????

  • موقعيت کريم خرم در ارگ جمهوری کرزی مشابه موقعيت رحيم مشايی در دولت احمدی نژاد است!
   کرزی ، خود با استخبارات پاکستان و گلب الدين ميانه ای نکو دارد و استقرار يک جاسوس شکم گنده مانند خرم به رياست دفتر کرزی، گواه متقن به استواری و تداوم اين حلقه کثيف جاسوسی و اعمال ضد منافع ملی است!
   کرزی هم با استخبارات پاکستان برای بقای خويش و مصوونيت سياسی آينده( بعد از سال ۲۰۱۴) کار ميکند؛ هم با احمدی نژاد و خامنه ای سر تکان ميدهد!
   وزارت معارف و دفاع در گرو گماشته گان پاکستان است و وزارت تحصيلات عالی زير قيموميت رژيم ايران است!
   کابل پرس? برای خنداندن خوانندگان لطفا تصوير کريم خرم را در احتفال نوروزی تاجکستان ، منتشر کند، انگار يک بشکه روغن حيوانی را همراه مشک دباغی ( روغن گير پوستی)بر صندلی ( چوکی) جابجا کرده اند؛ اين هيکل مخوف تا آخر محفل دستانش را روی شکم حلقه افکنده است!
   در هيچ دوره ای اين گونه جانور های جنگلی، بر کشور مان حکومت نکرده اند!
   منافقت کرزی را بنگر که آنجا از شان و شکوه نوروز تاريخی سخن ميگويد ودر وقت عودت به گوش کريم خرم
   ميگويد : دا مرده کسان حه وايی؟ نوروز د گبريانو عيد ده نه د افغانانو! ...»
   ترجمه : مرده کس : تعبير کوچه بازاری و همه جاگير اهالی قندهار ؛ يعنی جاکش ! يعنی: اين تاجک ها و ايرانی های پوفيوز چه ميگويند؛ نوروز به ما چه! اين جشن ما که نيست عيد گبر کان و کافران است!احترام. زلمی

  • دوست نویسنده این مطلب (این مفام بلند پایه گوه بزرگ خورده . من نمیگویم که خرم جاسوس و کثیف نیست ولی پنجابی های گشنه و گدا به هیجکس میلیون ها دالر نمیپردازند.).

   تجربه مادر علم است , شاید کارت تان در خور مزد نبوده.!!

  • mesleke ba shoma ham na dadand

  • پنجابیها غیر از دال چیزی دیگری به این کثافتها نداده اند.
   اینها بخاطرقدرت و اقتدار بالای اقوام دیگر - فقط مفت ومجانی به پاکستان و دیگر کشورهای خورد و بزرگ مزدوری میکنند - و در همین سایت چندی پیش یکی ازین بیفرهنگها بنام کابلی والا - نیز در جواب یکی از افراد چنین نوشته بود - که ما یعنی پشتونها به دیگران مزدوری میکنیم - اما بالای دیگراقوام باداری.
   همگی که درسالهای حکمروایی . یورش طالبان بیفرهنگ در کشور بودیم - به چشم وسر دیدیم که هزاران پنجابی و پشتون پاکستانی مسلح در شهرهای اشغال شده کشور از طرف آنها به چکر و کشت وگذار مشغول بودند ولی پشتونها به خود افتخار نموده و همه وقته شعار میدهند که - طالبان بیفرهنگ به اصطلاح ایتلاف شمال را در پنجشیر و بدخشان و در غارهای کوه ها فرار داه بودند - اینست مردی این بیفرهنگها و خاینین وطنفروش - که به وجود پنجابی و پشتون پاکستانی وعرب افتخار مینمایند و مینمودند. فقط بخاطریکه به قدرت و اقتدار قبیلوی به هر شکلی که باشد - برسند.

  • هموطن عزیز . به تایید فر موده شما نه تنها آقای خرم بلکه تمام دار و دسته چپاول گر دو لت نام نهاد و پو شالی آقای کرز ی را نمیتوان از جاسوس بودن و خدمتگذاری به پا کستانی ها . ایرانی ها . امر یکائی ها . شوروی ها .انکلیس ها . تر کی ها و ....... مبرا دانست بلکه با تا ئید آن میتوان ادعا نمود که اینها مثل سگ های وجشی و در نده برای کمائی تو ته استخوانی حاضرند هموطن خود را قر بانی آمال و خواست های شیطانی اجانب بدارند . اما در باره اینکه پاکستانی های د الخور نمیتوانند چنین مبلغی را به جاسوسان خود بدهند مخالفم ؟؟ چون آ نها بالاتر ازین را در یافت میدارند و پو ست استخوان و گوشتی را که نصیب شده اند جلو کرزی و د ارو دسته اش می اندازند ؟؟ یعنی این پنجابی ها از خود چیزی نمیدهند بلکه تفاله خود را که قبلا از زباله دان استعمار نوش جان نموده اند خد مت دار و دسته دو لت کرزی بیرون میدهند و از آن جمله آقای خرم ؟؟؟؟ هموطن از احساسات پاکت ممنون شدم .
   آزاد ل

 • ً میلیونها دالر از طرف پنجابی های بویناک و غلام برای خرم ؟

  این واقعا ً یک فکاهی میلیون دالری است که نتیجتا ً حرف این مامور وزارت خارجه را هم ضرب صفر میکند

  • بلی هموطن نهایت گرامی . این پنجابی های بوی ناک . بو یناک تر و کثیف تر از خود را یافته اند که آنهم نه تنها آقای خرم بلکه تمام دار و دسته کرزی بشمول ملا عمر و گلبدین و .... میباشند . فلهذا بسادگی میتوانند کثافت های نوش جان نموده خود را با آنها نه تقسیم مساویانه بلکه یک کمی به آنها سهم دهند و اینها نوکر نوکر هستند نه اینکه شخصیت جداگانه ای داشته باشند ؟؟؟؟؟ از احساسات پاک ووطن دو ستانه ات ممنون .
   آزاد ل

 • یک کمی از قهر بینشینید پاکستان و ملیون دالر نا ممکن است
  بد ون چون و چرا خود کرزی جاسوس دو روی بوده هم جاسوس ایران هم پاکستان و هم سیاه است فکر نمیکم کسانیکه در راس دولت اوغانستان قرار دارد به یکی از کشور ها تعلق و یا خبر چینی نکند بخاطر یکه وضعیت سیاسی افغانستان تثبیت نشده و اطمنان بخش نیست هرگاه حادثه ویا تغیرات در دولت و یا حکومت روخ بدهد این اشخاص و افراد که با دولت مورد نظرخود خبر چنی نموده فرار کرده پناهند شده و سر مایه که از مال مردم دزدیده لذت میبرد .
  مشکل دیگر اینست که استخبارات افغانستان 10 ساله تجربه کار دا شته و در تعین کادر ها رول عمده را ایفا کرده نمیتواند در حالیکه استخبارات کشور های همجوار و غیره صد ها سال تجربه کار دارد این خیلی مهم و با ارزش است .
  هرکاه یک شخص به یک پوست مهم دولت تقرر مییابد اول باید استخبارات ان دولت انرا ضمانت نماید بعدا مقرر گردد
  در غیر ان سر نویشت ان مثل اردوی ملی اوغانستان میگردد که یک قسمت انرا گلبدین یک قسمت انرا طالب ویک قسمت انرا اجنت های پاکستان تشکیل داده و نتجه انرا هر روز به چشم سر خود مشاهده میکنید .
  من چوپان هستم رمه های خود را در قله های اسمان خراش های طبعت افغانستان میچرانم ونای مینوازم و با خود رمزمه مینمایم چون یگانه حراس من از اردوی ملی افغانستان است زیرا دشمن بینهایت در داخل ان نفوذ نموده است
  هر کاه حادثه روخ بدهد من با یک سک قوی هیکل که دارم به اسانی فرار کرده میتوانم اما در فکر گوسفندان خود
  هستم که کجاه کنم یک راه وجود دارد که همه را به قصاب قندهاری تحویل نمایم تا همه را حلال کند در حالیکه گو سفندان من همه بره دار است از این خاطر بسیار دیق هستم.

 • اگر همی ره میگفت ده ها هزار یا حتی صد ها هزار شاید باور آدم میشد. ای که گفته میلیون ها دالر کمی گپ خوده تاوان دار ساخته

 • dalarha az amirika hast ama karim khoram jasosi panchapeha chatal

 • آقای دانا روهرا باکر عضو ارشد کنگرس آمریکا عمداّ فراموش میکند که بگوید، این دولت خودش امریکاست، که این دولت مملو از جنایتکاران جنگی، مافیای مواد مخدر، جاسوسان پاکستانی و ایرانی وووووو را از ده سال به اینطرف با هزینه ملیارد ها دالر بالای مردم بیدفاع افغانستان حاکم ساخته است. زیرا امریکا میتواند با افراد وابسته و وطنفروش آسانتر به اهداف خود در منطقه برسد، تا با انسان های غیروابسته و وطنپرست مانند بطور مثال آقای بشردوست.

  • ما که داد میزدیم که بیادر خرم غلام پنجابی هاست ملیت ها و زبان ها را در تقابل قرار میدهد کار انگلیس ها و بابا ها را پیش گرفته ..کسی قبول نمی کرد کوچی و چوری فروش افغان شان بلند شده بود که خرم را بد نام میکنند اینک خود اوغان های ارگ نشین نغاره زدن را شروع کرده که میمون سیاه جاسوس پنجاب بایی اس.

 • خرم یا خرم؟

  • هرجى ميلت است ومن يابورا به خرم ترجيع ميدهم وأما با قيافه أش خرس شباهت دارد وغولور نيز بد نيست وهر جى است نوكريوال با جرئت است ولى إزلباس روزانه دفترش ثابت است كه شاكردى مسترى را دريك وركشاب ياكستان انجام داده است مكر با كلينر موتر هاى ذغالى معدن كر كر همخوان است .

 • خیلی مضحک- بدون سند و مدرک اتهام می زنید.

 • مهاجرین عزیز شما را به افغانستان چی؟ بروید به اصل و خاک تان. امیداست در امور داخلی افغانستان مداخله نکنید، افغان ها می فهمند و کشور شان.

 • بزرگترین جاسوس ای اس ای (جنرال رحیم وردک) وزیر دفاع است که در دوران طالب وظیفه رسمی در این شبکه جاسوسی در اسلام اباد داشت و شخصی ارتباطی اش در پشاور بنام (حاجی خالد) است که باشنده اصلی جلال آباد است و برادر دیگرش بنام جاجی ابراهیم در المان میباشد و او هم جاسوس میباشد.
  من خودم شاهد هستم و از دریور اقای رحیم وردک شنیدم که گفت رحیم وردک در اسلام اباد بنام (پرانگ) یعنی شیر در بین مامورین استخباراتی پاکستان مشهور است و بخاطری خدمات اش این نام به وی تفویض شده.
  حال از دیگران شما چی گله دارید ؟

 • زی ها
  وردک ها
  خیل ها
  وال ها
  خر ها
  و دیگران قبیله یک هدف دارند.اما ان را با خود به گور خواهند برد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس