صفحه نخست > خبر و گزارش > اظهارات شرم آور سفیر افغانستان و توصیه جدی وزارت امور خارجه استرالیا برای (…)

اظهارات شرم آور سفیر افغانستان و توصیه جدی وزارت امور خارجه استرالیا برای عدم سفر استرالیایی ها به افغانستان

کابل پرس
سه شنبه 10 آپریل 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: فعالان حقوق بشر استرالیایی به کابل پرس گفته اند که سفارت افغانستان در استرالیا در اقدام بی شرمانه ای برگه های عبور برای اخراج پناهجویان افغانستانی در استرالیا را آماده کرده و دولت استرالیا زمینه های بازگشت

تعدادی زیادی از پناهجویان را آماده کرده است. یکی از فعالان حقوق بشر در سیدنی به کابل پرس گفته است که معامله پنهانی بین حکومت افغانستان و استرالیا صورت گرفته و سفارت افغانستان با تهیه اوراق تردد برای بازگشت اجباری پناهجویان آمادگی گرفته است. این اقدام سفارت افغانستان در استرالیا چند ماه پس از آن صورت می گیرد که حکومت مافیایی حامد کرزی قرارداد ننگینی را با دولت استرالیا به امضا رسانده تا پناهجویان به اجبار از این کشور اخراج شوند. یکی از علت های اصلی امضای چنین قراردادی این است که بیشتر پناهجویان در استرالیا از قوم و قبیله ی کرزی (افغان یا پشتون) نیستند و مربوط به قوم هزاره می باشد. حکومت مافیایی کرزی و شبکه های پشتونیستی از آن بیم دارند که پذیرفته شدن انبوه غیر افغان ها به عنوان پناهنده در کشورهای غربی، آينده ی حکومت های مرتجع و خودکامه ی افغان را به خطر انداخته و غیر افغان ها را به لحاظ مالی، علمی و فرهنگی غنی تر می سازد. اکنون حکومت کرزی همچنانکه در همسویی کامل با طالبان قرار داشته و اهداف قومی قبیله ای خود را دنبال می کند، در بیرون از افغانستان نیز همین سیاست را با لابی گری شبکه های پشتونیستی و استخباراتی خود به پیش می برد. شرم آورتر اینکه قلم بدستان و گروه های وابسته به این شبکه های استخباراتی، انتقاد از این حرکت های راسیستی و نژادپرستانه و معرفی چهره های پشت پرده آن را ضدیت با منافع ملی معرفی می کنند.

در همین حال منابع مختلف از برخی کشورهای اروپایی همچون هلند خبر می دهند که تیم های قبیله گرا که به استخبارات این کشورها وصل هستند و به لابی گری مشغولند، با دادن معلومات غلط، مانع از قبول شدن صد ها تن از پناهجویان غیر پشتون به عنوان پناهنده می شوند. این معلومات بزودی توسط کابل پرس تدوین شده و نشر خواهد شد.

یکی از اقدامات حکومت کرزی مانند سایر حاکمان افغان، درگیر کردن گروه های قومی چون هزاره، تاجیک و اوزبیک رو در روی یکدیگر است. استفاده از کارت قومی در سیاست بیرونی کرزی در مورد پناهجویان امری کاملا مشهود و واضح است. قراردادهای بازگشت اجباری پناهجویان تاکنون با کشورهایی به امضا رسیده که بیشتر پناهجویان آن را غیر پشتون ها تشکیل می دهد و در کشورهای دیگر نیز لابی های مافیایی پشتونیستی به شدت در حال دادن معلومات غلط و نادرست به ادارات مهاجرت می باشند.

حامد کرزی با گماردن نصیر احمد اندیشه به عنوان سفیر افغانستان در استرالیا، از همین کارت قومی استفاده می کند تا زمینه های اخراج صدها پناهجوی غیر پشتون و عمدتا هزاره را آماده سازد.

سفیر افغانستان در استرالیا چندی پیش در گفتگویی با شبکه اس بی اس استرالیا، اقدامات دولت افغانستان برای بازگشت پناهجویان را به نفع خود پناهجویان خوانده و معلومات غلط از وضعیت امنیتی افغانستان ارایه داد. او همچنین گفته است که سفارت افغانستان اوراق تردد برای پناهجویان صادر کرده تا آنان به افغانستان باز گردند.
زمینه چینی دولت افغانستان و استرالیا برای بازگشت اجباری پناهجویان در حالی صورت می گیرد که جنگ و جنایت در افغانستان بیداد می کند و هر روز عده ای در گوشه ای از افغانستان هدف حملات برادران هم کیش و هم تبار حامد کرزی قرار می گیرند.

سفیر افغانستان در حالی درباره اوضاع امنیتی افغانستان در رسانه های استرالیا دروغ پراکنی می کند که وزارت امور خارجه استرالیا روی یکی از سایت های رسمی خود، به شدت به شهروندانش توصیه کرده که از مسافرت به افغانستان به دلیل عدم امنیت پرهیز کنند.
روی سایت رسمی متعلق رسمی وزارت خارجه استرالیا آمده که شرایط در افغانستان به شدت خطرناک است.

مقایسه ی ساده میان اظهارات سفیر افغانستان و توصیه جدی وزارت امور خارجه استرالیا به شهروندانش بخوبی بار دیگر ثابت می سازد که برای مقامات افغانستان، امنیت و جان شهروندان هیچ ارزشی ندارد. تنها ارزش برای آنان پول و مقام و استمرار حکومت های تمامت خواه و دیکتاتور است.

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • chatiyat nawesee ra band kon ba lehazae khoda.

  • dostan wa qaowmaye gulam salam ! da tokhmi en qowm pashton e sag wa dega fashista haye khabisa k hamisha ba sadaqat wa rasti az mardom hazara ha estifada kardan khoda nalat kona khodawand enshalah k nasl wa tokhim pashon hara az tamam donya nabod kona en qaow khabis ha yek virus zit bashariat astan aslan en ha az zat ensanha nistan

  • Pashtun ,Tajika Hazara, uzbak ..hama bradr em ......hmae ma az yak watan az yak khak astem..ma bayad ba gapae mardom begana bazi na khorem..dega bas ast..ma bayed az tarikh jahan ba khabr bashem..hameen englis ha Hindustan ra ba name hindu wa muslim ba du parcha taqsim kard wa balaeyesh badari
   krd..bedar shawaed..wa hamesha yak dest o ba itefaq bashed...wassalam

 • kamran mir hazara az en ham pashtun tajikjor kard
  en adammarez ast ba khoda

 • براى هزاره درين كشور جاى نيست.تمام عرصه به روى انها تنك و انها جاره ديكر به جز از ترك اين كشور ندارند.ان هزاره زحمتكش در اروبا اولادش تعليم مياموزد و خودش نان خود را خوب بيدا ميكند.سيستم فاشيزم قبيله طورى عيار شده كه تنها بشتونها بايد تحصيل كنند و ديكران از تحصيل عالى محروم شوند.طفل هزاره بايد مكتب نرود و نان اور خانه باشد و اكر مكتب برود بايد در دولت كار نيابد.تحصيل كرده و نان ندارد اين براى هزاره ديكرش بند ميشود كه طفل خود را لازم نيست كه عقب تعليم بفرستد,بى ان هم جيزى نميشود.بر عكس از جنوب اطفال از جانب دولت قبيله بشتونى اعاشه و اباطه ميشود.در جنوب بالاى مكاتب كار ميشود و در ديكر جاها مكتب بنام است.

  • خداوند شما قوم چنگیز را بگیرد که تا باشد که دیگر اقوام ساکن در افغانستان عزیز نفس راحت بکشند شما قوم بی رحم - عیسوی - هندو- یهودی تا در این ملک عزیز ما باشید ما به فکر نه آسایش خواهیم بود و نه هم در آرزوی یک افغانستان آباد و سربلند .
   این شما هستید که در ملک هم مذهب تان ایران هم نه جای برای بود و باش دارید و نه از آزادی که یک انسان به آن ضرورت دارد برخوردار هستید شما خود قضاوت نمائید وبه این فکر شوید که آیا شما هم آدم هستید و یا از کدام جنس که تا بحال هویت آن تثبیت نشده هستید؟

 • وقتی دولت استبدادی و خونخوار نادرشاه کشتار روشنفکران را آغاز نموده بود، جوانان افغان در اروپا در صدد حذف سفرای او که برادران او بودند برآمدند. این نقشه در لندن موفقانه عملی نشد اما در آلمان برادر نادرخان که سفیر کبیر بود کشته شد. بعدها عبدالخالق نادر غدار را کشت و این ترس که اگر استبداد با وحشت ادامه پیدا کند برادران بازمانده نادر نیز نابود خواهند شد، سبب نرمش نسبی روش دولت شد. اگر کرزی دست از توطیه برنمی دارد می توان به او و سفیران نژادپرست او درس تاریخی داد... خشم یک پناهنده که با هزاران رنج و ترس به غرب میرسد و سفیران کرزی موجب رد شدن آن میشود، طوفانی است که میتواند سفیران این رژیم سفاک را از صحنه گیتی جاروب کند!

  دست به عمل بزنیم، تاکی در انترنت ناله میکنیم.

 • دوستان و هموطنان تمام قبیله سالاران فاشیست دست بدست هم داده اند تا هزاره ها را از هر جهت تحت فشار کشنده قرار بدهند. بلی هموطن ما میتوانیم : تمام هموطنان ما در اعتراض به قبیله گرائی حکومت در افغانستان و ایجاد فشار بالای پناهجویان غیر پشتون در استرالیا و اروپا ما میتوان محیط را بر سفیران کرزی در اروپا و استرالیا تنگ نمائیم. بیائیم آماده شوم وبرعلیه سفیران خائین و قبیله گرای کرزی اقدامات مدنی لازم را انجام دهیم.

 • نعلت بر این ریس جمهور فاسد فاقد عقل فاقد خرد فاقد سنجیس او بی وجدان مردم ها امده به زور نیزه وطنت را تسخیر کرده ما میرویم بدون خونرییزی وطن شان را تسخیر میکنیم او بی منطیق باز هم مفاد شما بیخردان است این نففاق و حانه جنگی برای همیش نیست ما باز هم برادر خواهند بودیم ما در هر جای دنیا باشیم باز بنام همان افغان چتل مردار یاد شده از این نام ننگین دفاع مینمایم و یک نیروی زخیروی برای شما جدالان خاین و فاسد هستیم شما وطن فروشان و خائین ها مارا در وطن ما هم خوش ندارید و بیرون از وطن هم خوش ندارید .
  او خائین ها در وازه دنیا بروی شما هم باز است شما را چی دیو زده که فرار نمیتوانید ما تمام حاصلات و معاشات خودرا باز هم به همان وطن ننگین ارسال میداریم او کرزی او حائین دنیا و اخریت خودت هوتل نداشتی هوتلی نبودی تو مگر محاحر و محاحرت را ندیدی او بیمنطیق مردم به چقدر مشگلات خرچی خود را اماده نموده مسافرت مینماید با بسیار مشکلات باز تو کار شکنی میکنی حد عقل اکر کمک نمیکنی کار شکنی هم نکو .
  او کرزی نجیس تو نجیس هستی مشاورین تو نجیسس است معاوینین تو نجیس است هیچ کدام تان خرد ندارین با این کار خود بسیار بد کا ر شده است .
  نفرین به کرزی نفرین به مشاورین کرزی نفرین به نماینده کرزی نفرین به کسکه علاقه مندی به این کار داشته و دارد او سک زی تو محاسبه بکو که سالانه چقدر دلار وارید وطنت میشود توف در رویت تو ف در ریشت.

 • Go you bloody mycrobs to wherever you want Austrilia, Europe because you don’t have any place in Afghanistan, as you didn’t have in the Past and shut your dirty mouth as everyone knows you better Including Tajik Uzbek and other ethnic, We still see your good work in Ghazni as you taken the land of Tajik people by force in center Ghazni because Hazara didn’t have a single plot in center Ghazni and it was all belong to Tajiks but now we have been driven out of our land by you bloody people and your vice president is supporting you ask Mr. Karim Khalili that how he interfere in this issue in order to drive us out of our land but don’t worry we will not get up against Pashtoons because we know that they says
  ( قهرپشتون رحم هزازه)
  so we will be working for our rights but will never give hands to Hazara inorder to get our rights because you will cut our hands once you full fill your objective. so Zendabad Afghanistan and all Afghans excluded Hazara as they are not Afghan they Austrilian from now on Hahahahahahahaha
  by the way ask for help from Agha Khan he will difinately support you or ask some of your Christian brothers as most of Hazaras are becoming Christian every day. Poor you people cheqa naala mekonen hahahahah

  • i don’t know who the fuck you are? if you belong to Pashtun, then we don’t need to talk with you because you guys are not understanding the words which coming out from the mouth. you only know the word of gun, suicides, violations and thousands of other crimes. now it is not the right time to act but just keep counting time and you will see soon or after the reaction of Hazara. if you are Tajik, then i think you probably have eyes to see and ear to listen. i am sure a Tajik would not be that much stupid and if you are a Tajik just go back at the time of Taliban and you will get your answer from Shamali. i am not going with details. and i am sure about Uzbek because they can’t be as bastard as you are!

 • این جناب با سن و سال که دارد و با دانش که از گفتارش پیداست که مردم خود را اگر طالب هم است باید مخالفین خطاب کند نه دشمن باید در پست سکرتر دوم کار کند نه یک سفیر اما کرزی که ریس جمهور شده این بچه های مکتب باید سفیر شوند

 • ستاد خود جوش جواانان افغانستانی مقیم سویدند.

  برادران عزیز هزاره ازبک و تاجیک به اطلاع همه برسانید که به هیچ وجه با انجمن افغانها که از خلقیهای خون خوار تشکیل شده است وامروزه به عنوان خبر چینهای دولت کرزی کار وفعالیت می نمایند تماس نگرفته وادرس وتلفن شان را به انها نهدهند چون انها با حکومت قبیله گرای کرزی یک نوا استند و خوش ندارند تا هزاره وتاجیک وازبیک که از جنگهای تروریستان طالبان فراری شده اند اب خوش از گلوی شان فرو برود.
  خوصوص هزاره ها هشیار باشند که یک خاین بنام سید حسین اصغری که بسیار هم ضد هزار ه است و ادم بی سواد و قران خور می باشد. در انجمن افغانها رهبر مذهبی معرفی گردیده او اصلا از زندگی و وضع خا وادگی اش معلوم است که به دین ودیانت ارزش قایل نیست وظیف او فقط تخریب کار پنا جویان هزاره است واین نفر با ایرانیها هم ارتباط مشکوک دارد. او در مجالس که بنام مذهب تشکیل می دهد از ایرانیها دعوت می نماید تا باعث بد نامی هزاره های افغانستان گردد.
  خلاصه اینکه این انجمن افغانها وظیف دارد تا با تبلیغات دروغ هزاره هارا شناسای نماید و به دولت کرزی خبر بدهید که زمینه بر گرداندن انها را اماده بسازد.
  جوانان همدرد شما

 • شبیر احمد از استکهلم

  من سید حسین اصغری را می شناسم از او چاتکای درجه یک است.
  واز کوه فروشنا افشار و علوم اجتماعی می باشد به همین خاطر با انجمن افغانها تلاش داشتند که هر گیز سالگرد مرحوم مزاری صاحب در سویدن بر گزار نشود او در خانه هر کس که بحرفش شود می رود ومی گوید که سالگرد مزاری یک کار قومی است نباید کسی دران شریک شود.
  او هنوز باور دارد که دختر سید به هزاره روا نیست. عجب جنس است نا مرد.

 • خدایا این مردم چرا تا این حد قبیله پرست و بی عقلند که دوصد سال است زیر چکمه پاکستان له می شوند اما عبرت نمی گیرند.

  کرزی به جای اینکه بیاید به فکر نابودی دیگر اقوام افغانستان و برگرداندن پناهجویان بی خانمان به جهنم افغانستان باشد کمی فکر کند که این روزها استخبارات پاکستان بالای پشتونها چه نقشه ای نابود کننده اجرا می کند؟ آی اس آی پاکستان پشتونها ی اون طرف و این طرف مرز را درگیر جنگ قومی،‌ بی سوادی،‌ وحشیگری و خودکشی کرده است اما کرزی به فکر بیچاره کردن اقوام دیگر افغانستان برآمده است که قطعا یک روزی در برابر بیگانگان بازهم قوت بازو و کمر او خواهند بود.

  خدایا به قبیله پرستانی مثل کرزی کمی عقل و درایت و کفایت عطاکن که بیش از این از دست خود افغانستان و مردم شریف کشور ما را با آتش قوم پرستی و حماقت نسوزاند

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس