در همین بخش

صفحه نخست > خبر و گزارش > غلظت اسلامی آپارتاید ایرانی با ممنوعیت ورود افغانستانی ها به مازندران بیشتر شد

غلظت اسلامی آپارتاید ایرانی با ممنوعیت ورود افغانستانی ها به مازندران بیشتر شد

دوشنبه 23 آپریل 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

طبق اعلام استانداری مازندران؛ ورود افغان ها به این استان ممنوع شد.

به گزارش بامداد خبر و به نقل از مدیركل مهاجران و اتباع خارجی، استانداری مازندران از ممنوع شدن حضور مهاجران افغانی در این استان خبر داد.

به گزارش اداره كل امور اتباع و مهاجرین خارجی به نقل ازخبرگزاری فارس، سید تقی شفیعی صبح امروز در كارگروه ساماندهی اتباع خارجی در آمل با اشاره به اینكه در سال ‌جاری یك مصوبه اولویت‌دار برای خروج اتباع خارجی در مازندران اجرایی شده است، اظهار داشت: بر اساس مصوبه شورای تامین مازندران و تایید آن از سوی كارگروه كشوری، مازندران به‌عنوان تنها شهر ممنوع برای حضور اتباع مجاز و غیرمجاز افغانی شناخته شده است.

وی با بیان اینكه بر اساس این مصوبه، تمام اتباع افغانی تا تاریخ 30 خرداد امسال فرصت حضور در مازندران را دارد، افزود: این قانون برای تمامی افغان‌های مجرد، متاهل، دارای مجوز غیرمجوز و حتی دارای گذرنامه می‌شود.

شفیعی با اشاره به اینكه امروز یك گروه دامادهای تحمیلی ناشی از ازدواج غیرقانونی با دختران ایرانی با افغانی‌ها تشكیل شده است، یادآور شد: تعدادی از این ازدواج‌ها شرعی و برخی نیز قانونی است.

وی افزود: تاكنون هزار ازدواج شرعی دختران مازندرانی با اتباع خارجی ثبت شده است.

شفیعی با اعلام اینكه این دامادها نیز باید دست همسران خود را گرفته و از مازندران خارج شوند، بیان كرد: گروهی كه ازدواج قانونی كردند در این طرح قرار ندارند.

وی با اشاره به اینكه قانون نیروی انتظامی را ملزم كرده‌ است كه نسبت به دستگیری و اخراج این اتباع از مازندران اقدام كند، افزود: همه موظف به اجرای این قانون و پاكسازی استان از این اتباع هستیم.

شفیعی با بیان اینكه این مصوبه یك فرصت طلایی برای مازندران در راستای پاكسازی استان از اتباع بیگانه است، گفت: امروز دیگر حضور افغان‌ها برای مازندران یك تهدید به شمار می‌رود.

وی با اعلام اینكه نباید اجازه داد گروهی در راستای تغییر فرهنگ استان تلاش كنند، گفت: مازندران به دلیل گردشگرپذیر بودن نمی‌تواند حضور این اتباع را بپذیرد.

منبع

اقدامی دیگر از رژيم نژادپرست ایران علیه پناهندگان و پناهجویان

شنبه 21 آوريل 2012

بخشدار مرکزی نوشهر:
حضور افاغنه غیر مجاز در نوشهر ممنوع است
خبرگزاری فارس: بخشدار مرکزی نوشهر حضور افاغنه غیر مجاز در بخش مرکزی این شهرستان را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، بهمن خواجوند بعدازظهر امروز در گردهمایی دهیاران بخش مرکزی نوشهر با تاکید بر جمع‌آوری افاغنه از بخش مرکزی بیان داشت: نوشهر شهری توریستی است و وجود افاغنه در این حوزه به شدت ممنوع است.

وی از دهیاران خواست نسبت به شناسایی افاغنه به اتفاق فرماندهان پایگاه‌های بسیج اقدام کنند و گزارش فعالیت‌های خود را به واحد سیاسی فرمانداری نوشهر اعلام کنند.

خواجوند ادامه داد: مازندران جزء استان‌های معین برای نگهداری افاغنه نیست و باید هرچه سریع‌تر آنها را براساس ضوابط از استان خارج کنیم.

خواجوند از انتخاب مسئول سیاسی اجتماعی بخشداری برای دریافت و رسیدگی به گزارش‌های مرتبط خبر داد و تصریح کرد: از معاونت فنی مجوزی اخذ کردیم تا بر اساس آن با روستاهایی که در شعاع 20 کیلومتر شهر قرار دارند بر اساس ضوابط خاص همکاری و روستاهایی که خارج از شعاع 20 کیلومتر هستند به ماده 99 ارجاع داده و در آن قسمت نیز براساس ضوابط همکاری لازم را صورت دهیم.

بخشدار نوشهر از تهیه فرم ارزشیابی دهیاران و عقد قرارداد با آنها خبر داد و اذعان داشت: در رابطه با ساخت و ساز غیرمجاز کمیته‌ای متشکل از نیروی انتظامی، دادستانی، اداره کشاورزی و پاسگاه انتظامی تشکیل شده و دهیاران موظفند هرگونه تخلف در روستاها را به این کمیته اطلاع دهند.

وی در پایان از دهیاران خواست تا از هرگونه مکاتبه مستقیم با استانداری پرهیز و درخواست‌ها و گزارش‌های خود را به بخشداری تحویل کنند تا این مکاتبه از طریق بخشداری و فرمانداری با استانداری صورت گیرد.

انتهای پیام/ن20

پيام‌ها

 • قوانین و فیصله های تبعیض آمیز دولت ایران علیه مهاجرین افغانستان مرا بیاد قوانین فاشیستی زمان هتلر علیه یهودی ها میاندازد.
  در آنزمان در تمام مکان های عمومی و فروشگاه ها تابلو های را نسب کرده بودند که روی آن نوشته شده بود:
  داخل شدن سگ ها و یهودی ها ممنوع ست.

 • کجا هستند کسانی که در مقاله "پدرام؛ ایرانی تر از ایرانی ها" از این مردک لوده به خاطر صرف تاجیک بودنش دفاع کردند.
  این هست رژیم آخوندی فاشیست و البته مزدورانش در افغانستان که آنقدر غیرت را از یاد برده اند که من فکر می کنم که اگر ایرانی ها به ناموسشان تجاوز کنند به خاطر "فارسی زبان بودن" خواهند گفت عیبی ندارد.
  یک هزاره

  • هم وطن عزیز05-56 باید آب را دیده موزه را از پای کشید . پدرام و طرفداران پدرام در کجا نوشته و گفته اند که حکومت ایران حق دارد افغانه هارا توهین و تحقیر کند ؟ بارها ما نوشته و گفته ایم که حساب حکومت و ملت ازهم تفاوت دارد. اقای پدرام در کجای سخنانش گفته که دولت ایران حق بجانب است و باید با افغانها چنین رفتار کند . شما افغانها همه چیز را رقم خواست خود می خوانید و میدانید . شما سخنان شخصیت های غیری قبیله خود تان را رقم خواست خودتان می شنوید. تاریخ را رقم خواست خود می نویسید و حتی قران را رقم خواست خود تعبیر و تفسیر می کنید. شمارا و خدا یکبار خواست عموم جامعه را هم در نظر بگیرید . من بارها گفته ام از تبلیغات بی مورد و نا بجا ی شما ها دولت ایران مردم ما را که از ایران لقمه ی نان برای اولاد شان درمیارند محروم خواهد ساخت . بعد از رد مرز شدنشان معلوم می شود که به درد این لشکر بیکار و گرسنه شما ها که در غرب پشت کمپیوتر نشسته اید می خورید یا نی ؟یا باز خلیفه بیات یک کمپل و 10دالر داده ودوباره راه قاچاقی را گیرفته بر میگردند ایران ؟
   این سایت ها اکثرا لانه ی نفاق و جنگ افروزی اند و بیشتر می کوشند تا دوام دهنده تشنج در منطیقه باشند واشخاص حکومتی و قاچاقچی ثمر بچینند . شما ها پیش از انکه نا حق و نا روا و بی مورد علیه پدرام بر خیزید . باید علیه حکومت کرزای علیه نهاد های سیاسی افغانستان در تهران ،علیه انجمن ها و سازمانهای اجتماعی و سیاسی خود تان در شهر های ایران برخیزید تا مشکلات آوره ها ی ما ر از راه تفاهم و گفتگو حل کنند . دولت و حکومت شما با حکومت آخندی ایران صدها مامله ی پشت پرده دارد و معلوم است که قضیه ی آواره ها برای دولتی های خود شما یک نو درآمد شده است و حکومت منافات در قیضه دارد . باید دنبال مسعولین امور مهاجرین و وزارت مهاجرین حکومت افغانه را گرفت نه انکه دو دسته چسپیده به پاچه ی پدرام .
   بیاید فکرکنید شب روز در همین کابل پرس علیه پدرام داو دشنام بنویسید و لعن بفرستید در وضعیت آواره ها تغیر ی خواهد امد ؟ شما فکر می کنید هم وطنان پدرام و خویش اقارب طرفداران پدرام در ایران نیستند؟ در تمام استانهای ایران ده ها دروازی و بدخشی دنبال یک مشت پول سرکردان اند .شما دایه ی دلسوز تر خود را از مادر نسازید . این ما ها هستیم که می سوزیم ومی سازیم شما چه؟ فهم اقای پدرام ومن این است که حکومت ایران هیچ حق ندارد مردم سرزمین ایران کهن را بیگانه و غریبه معرفی کند . اینها که در راس دولت ایران قرار دارند چقدر ایرانی هستند ؟ تا جای که خود را معرفی میدارند همه سعید هستند و سادات و اولاده پیامبر و نواده گان حسن و حسین شعار شان حکومت اسلامی و فقه جعفری کسانی که میدانند، میدانند که من و آقای پدرام چه می گویم ؟ اما افسوس آقای پدرام از آسمان می گوید و اشخاص و افرادی از ریسمان .
   باز هم تاکید دارم نوار ویدو ی را دقیق بشنوید و هنگام شنیدن کوشش کنید ارام شوید عقده های درونی را بکشید و خود را در جای قاضی و وجدان را شاهد قرار بدهید .بعد میدانید که آقای پدرام به هیچ صورت به حکومت ایران مجوز بد رفتاری را با هم وطنان خود را نداده است . و در سخنانش آشکارا می فرماید تاریخ را طور دیگری باید خواند .آن تاریخ که در مدرسه های ایران تدرس میشود اشتباه هست . تاریخ ایران را باید بازخوانی و از نو نوشت .
   با احترام امیر شهسوار
   ا

  • تبریک به دو گروه از افاغنه:

   1. فاشیست های زبان فارسی و کسانی که به بهانه ای زبان فارسی به رژیم ایران مزدوری می کنند که نمونه اش لطیف پدرام فاشیست است.

   2. فاشیست های شیعه که به بهانه ای مذهب شیعه به رژیم ایران مزدوری می کنند که نمونه اش آصف محسنی و ملاگک های قم است.

  • کور خود بینایی مردم شما ها یکبار فکر کنید که برای ایران که شمارا کار و پناه داد چه کرده اید

  • ajab bi aghli kardi khuda shafat bide

   آنلاين بنگريد : mla

 • یک فرد تحت نام هزاره به فارسی زبان بد وبیراهه گفته است که ایرانی ها به خاطر فارسی زبان بودن شان .....بعدش دشنام داده است . من نمیدانم قضاوتش ملا عمری کور وری است و شاید ازهمان قماش باشد زیرا یک هزاره بنام فارسی زبان حتا بخودش هم توهین روا نمیدارد . گرچند دولت مردان ایران بسیار راسیست عمل نموده در قبال مهاجرین افغانستان هر چیز در جای خودش نقد شود خوب است ...

 • درکشور اروپايى آلمان بگونه نمونه پناهندگان و پناهجویان تا زمانيکه درخواست شان بصورت قانونى مورد قبول واقع نشود اجازه ندارند تا از شهرستان شهر خود به يک شهرستان ديگر ,که به پشتو-پارسى "ولسدارى" گفته مى شود, سفرنمايد به او اجازه کار وتجارت داده نمى شود.
  کشورهاى اروپايى که درمرزهاى اتحاديه اروپا قرار دارند مجبوراند, آواره گان و پناهجویان راکه ازطريق کشورهاى سرحدى اروپايى مانند اتاليا ونفر زيادتر يونان داخل خاک مانند آلمان ويا فرانسه مى شوند دوباره به اتاليا و يونان فرستاده مى شوند.
  زمانيکه يک چند صد نفر زيادتر پناهجو داخل خاک مانند آلمان ويا فرانسه مى شوند , افغان دولتهاى شان مى برآيد و سخت گيرى درقانونهاى پناهندگي را وخارجى مى کند.
  وشوربختانه ما "ازخودکش و بيگانه پرست" ايم ولى "نمک حرامى" نمى کنيم. ازسالهاى مبارزه و مقاومت تا حال به ده ميليون شهروندان کشوربا نام جعلى افغانستان به کشور فارس تغيرخورده به ايران رفت وآمد نمودند و زندگى کردند واکنون هم دو سه ميليون هم ميهن ما در ايران رسمى و غير رسمى زندگى مى نمايند به اندازه بيش از يک ميليون ازدواج بين شهروندان دو کشور همفرهنگ, همزبان , هم تاريخ و با مشترکات اسطوره اى ادبى هنرى وموسيقي.

  ما خو مردم خوده خوب مى شناسيم از زن آزارى افغانى فغان مردم را کشيده اند. خواهشمندم که تمام گناه را به گردن کشورهاى ديگر ندازيم خودما در اين امر چقدرمسووليم.
  يگان کاربران تفکر راهبردى مى نمايند وهرکس را حامل ويا جاسوس اين کشور وآن کشور مى نامند که خود را از مسووليت فارغ سازد. همه اين کشورها سرزمين ايران و توران بوده . ايران و توران جدا نبود.تورانى ها زبان فارسى را زيادتر از ايرانى ها تکامل دادند. امروز حاکمان ايران ايرانى و تورانى نيستند.

  امروزايرانى ستيزى ويا فارسى ستيزى مد روز امريڪا و افغانها شده همين بابابچه خاندان طلايى نبود که زبان فارسى را به درى تغيرداد.

  ‏ز شعر دلکش حافظ کسی بود آگاه‎
  ‏که لطف طبع و سخن گفتن دری داند‎

  ‏چو عندلیب فصاحت فروشد ای حافظ‎
  ‏تو قدر او به سخن گفتن دری بشکن‎

  ‏شکر شکن شوند همه طوطيان هند‎
  ‏زين قند پارسي که به بنگاله مي رود‎
  حافظ

  ‏بفرمود تا پارسی و دری‎
  ‏نبشتند و کوتاه شد داوری‎
  فردوسى

 • omidvarim ke jenabe hamed karzai jovabe i biehteramie ra bedahad

  • به نظر من كه دولت وملت ايران هردو يكي ازنژاد پرست ترين مردم دنيا است از خميني اش گرفته تا تمام اخوند ها ومردم ايران همه خود خواه وفاشيست مي باشد

 • افغان کدام کلمه خوب هم نیست زیرا در دنیا بنام تروریست و انتحاری شناخته شده است و اگر تحت نام تاجیک در پارک ویا نوشهر که ایرانیها مانع شده است برود فکر نکنم کدام مشکل درست شود .

 • ایران یگ مملگت مستقل باشرایسط خودش دارد مرز سرحد و کنترول د اشته افغانستان نیست که خر تا خریس باشد.
  و سلا حیت ان دارد که خارجی را جای بدهد یا نه این حق هر کشور است.
  افغانستان امروز افغانستان دیروز نیست اکنون افغانستان امریکائی است و ایران میتر سد که اجنت های استخدام شده بنام افغان ایران را سر نیگون نگند وا ستخباران افغانستان 10 ساله شده است میتوان کما کان بالایش حساب کرد البته به کمک امریکا .
  افغانها خصلت شان است که دست خود را به هر جاه دراز کند پیش از اینکه مملکت خود را بسازد و ارام اسوده زندگی کنند در فکر دیگران هستند گاهی از پاکستان شگایت میکند واهی از ایران و گاهی از امریکا لطف کرده خود شما باهم سازش کرده مملکت خود را بسازید و انگشت انتقاد را بالای کسی دراز نگنید و حق تصمیم گیری را از یک کشور مستقل و با قدرت نگیرید مردم دلش و مملکتش .

 • moshkili asli nejat parasti aghab mandagi az mazhab shoro misha mazhab yani aghab mandagi zehni mayee harchi bad bakhti ki ma darim avara mishim bar megarda ba mazhab mazhab ta mazhab ast ba khosos eslami aziz eslam din nist balki yag gorohi siyasi ast bari eink ensanha ra organise mikonad bari jang khoshonat sar boridan tajavonsi jensi misli mohammadi arab ki dar ayeesha tajavoz kard

 • man yak gozaresh ra dedam ke megoft kargar haye pakistani bazare kare afghan ha ra eshghal karda and,pas Irani ham haq darand shekwa konand a degar eenke beshtar az 30 sal ast ke afghan ha dar pakistan wa Iran mohajer hastand a heech malom neest ke een mohajerat chi aqt payan me yabad, anche ke maloom ast dawlate be kefayate karzai tawanaye hale een mozela ra nadarad wa dalate badi ham maloom nest ke chegona khwahad bood a een moshkile mohajereen ba een gona payan napazeer ast ke dar een halat hech keshware hawselaye be payan nadarad wa degar een ke jange Iran a Israil wa america ham dar rah ast wa az een negah ham Iran tashesh haye khod ra darad

  ok

 • فا شیستی چی میتواند باشد . دولت ایران بارها در مورد مردم مهاجر افغانستانی دست به فاشیستی زده است و عملی هم کرده است اما عربهای عراق هم بالای نیم ملیون در ایران مهاجر است هیج مشکلاتی انچه نانه ای مثل ما افغانستانی ندارد . اسلام از نوع بد ترین فا شیست دولت ایران شناخته شده است ....

 • سلام به نظرمن نژادپرست ترين مردم دنيا ايراني ها هستند.من كه خودم ايران به دنياآمده ام و بافرهنگ ,زبان اينجابزرگ شدم اينجادرس خوانده ام ولي باما مثل مجرم بيگانه برخورد ميكنند

 • متاسفانه دولت مردان تظاهرگر ایرانی به گفتهای پیر و پیشوای محبوب خودشان که دایم خود را پیرو راه او میدانند و مردم خودشان را با اِین حرفها فریب دادند عمل نمیکنند.امام خمینی میگفت مهاجرین را دوست بدارید و پناه بدهید چرا که همه ما ملت اسلام هستیم اما بعد از او اسلام تنها یک سمبل روی تاقچهای خانهای ایرانیها شده است.متاسفام برای مردمی که در چنین نزام فاشیستی زندگی میکنند و خود را اسلام میگویند

جستجو در کابل پرس