IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > خبر و گزارش > تظاهرات مردم ولایت دایکندی در اعتراض به کشتار هزاره ها در پاکستان

تظاهرات مردم ولایت دایکندی در اعتراض به کشتار هزاره ها در پاکستان

ما مردم ولایت دایکندی قویا از قانون فعلی کشور و نیز از دست آوردهای ده ساله کشور حمایت کرده و با هرگونه تغییر در قانون اساسی کشور از راه های مدنی مبارزه خواهیم کرد و هرگونه تغییر در قانون اساسی کشور را بازگشت به دوره های تاریک جنگ های داخلی می دانیم.
چهار شنبه 25 آپریل 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

ستاد برگزاری تظاهرات علیه حملات تروریستی اخیر در پاکستان و افغانستان

مردم ولایت دایکندی همگام با دیگر مردم افغانستان در سراسر جهان در اعتراض به کشتار هدفمند و سازمان یافته هزاره ها به وسیله گروه های متحجر در پاکستان و حملات اخیر تروریست ها در نقاط مختلف کشور در روز های اخیر دست به یک اعتراض گسترده و آرام زدند. در این تظاهرات که با شرکت اقشار مختلف مردم از بازار نیلی تا دفتر ولایتی ملل متحد در دایکندی(UNAMA) صورت گرفت از دولت پاکستان خواسته شد که سازوکاری را فراهم کند تا به کشتار بی رحمانه هزاره ها از سوی تروریست ها پایان داده شود و هم چنین از دولت پاکستان خواسته شد که به حمایت های بی دریغ خویش از تروریست های خون آشام خاتمه دهد. هم چنین مظاهره کنندگان از دولت افغانستان خواستند که به گفتگوهای مضحک با جنایتکاران جنگی خاتمه داده و از دست آوردهای ده ساله مردم افغانستان و قانون اساسی کشور محافظت کند.

این تظاهرات با شعارهایی چون: "به قاتلان ما نگویید برادر"، "با قاتلان صلح نکنید"، "کشتار هزاره ها را محکوم می کنیم"، "تروریست جنایت می کند، پاکستان حمایت می کند"، "کشتار را متوقف کنید" و.... همراه بود.
در پایان این تظاهرات، قطعنامه ای صادر شد و هر بند آن توسط مردم مورد تایید قرار گرفت.

متن قطعنامه پایانی تظاهرات مردم ولایت دایکندی علیه دهشت افکنان کوردل

پدیده شوم دهشت افکنی و تروریسم کور مدت ها است که بر سرنوشت ملت های منطقه سایه گسترده و هم چنان قربانی می گیرد. در اینکه چه عواملی در پشت این ماجرای تلخ قراردارد، جای حرف ها و حدیث های بسیاری باقی است ولی آن چه مشخص و روشن است این است که مردم مسلمان منطقه بهای سیاست های کور و نابخردانه سیاست گذاران و دولت مردان خویش را می پردازند. کشتار زنجیره ای و هدفمند هزاره ها در پاکستان و حملات اخیر طالبان در نقاط مختلف افغانستان از جمله پارلمان کشور، نشان دهنده مدعای فوق است. یکی از کشورهایی که متاسفانه سال ها است به عنوان لانه تروریسم بین المللی و جاهلان کوردل در آمده است، کشور پاکستان است. دهشت افکنانی که دراین کشور پناه گزیده اند، نه تنها جامعه بین المللی بلکه اتباع این کشور را نیز هدف حملات بزدلانه و جنایتکارانه خویش قرار داده اند. همان گونه که می دانیم در سالهای اخیر هزاره های پاکستان مورد هجوم بی امان نیروهای جهل و خرافه قرار گرفته اند و هم چنان قربانی می دهند. طی چند سال اخیر ده ها نفر از جوانان و نخبگان هزاره در پاکستان جان خویش را از دست داده و به وسیله خفاشان سیه دل و سیه روی به شهادت رسیده اند. بدون شک حوادثی که در روزهای اخیر در کویته پاکستان صورت گرفت و هم چنین حملات از پیش طراحی شده شب پرستان در نقاط مختلف شهر کابل و سراس افغانستان، نشان دهنده یگانگی ریشه های خشونت و ترور در منطقه به خصوص کشور های افغانستان و پاکستان است. بنابراین جا دارد که دولت پاکستان حمایت های بی دریغ خود را از تروریسم بین المللی قطع کند و دولت افغانستان نیز به گفتگوهای مضحک با گوریل ها پایان داده و در زمینه مبارزه جدی با تروریست های خون آشام تصمیمات قاطعی اتخاذ کند.

ما مردم ولایت دایکندی ضمن ابراز همدردی با مردم شریف هزاره پاکستان و آرزوی غفران و رحمت بی پایان الهی برای شهدای حوادث سال های اخیر در پاکستان و هم چنین تسلیت به بازماندگان شهدای حملات اخیر شهر کابل، این اقدامات خشونت بار را محکوم کرده و طی یک تظاهرات مدنی و آرام، موارد آتی را به عنوان خواسته های اساسی و اصلی مردم این سامان مطرح می کنیم و قول می دهیم که در راستای تحقق این خواسته ها از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد:

1- از کشور پاکستان می خواهیم که به وظایف خویش عمل کرده و هرچه سریع تر جلو این کشتار بی رحمانه و تصفیه نژادی را گرفته و به حمایت خویش از تروریسم پایان دهد.

2- همان گونه که از حملات اخیر در شهرهای مختلف افغانستان و به شهادت رسیدن تعدادی زیادی از هموطنان به خصوص نیروهای جان برکف پلیس نشان داد، هرگونه مذاکره، گفتگو و صلح با کسانی که دست شان تا مرفق در خون مردم آغشته اند و باید به عنوان جنایتکاران جنگی مورد محاکمه قرار گیرند، بی فایده و عقیم خواهد بود. بنابراین از دولت افغانستان می خواهیم که تا دیر نشده به این گفتگوها پایان داده و راه های عملی تر و جدی تر مبارزه با دهشت افکنی را در پیش گیرد، در غیر آن صورت احتمال بسیار قوی وجود دارد که افغانستان بار دیگر در کام خشونت و جنگ فرورود و مسئول آن دولت افغانستان و همکاران بین المللی آن خواهد بود.

3- از نیروهای بین المللی و کشورهای همکار دولت افغانستان و کسانی که مدعی مبارزه با تروریسم هستند می خواهیم که از حالت انفعالی برآمده و به جای مذاکره با تروریستان خون آشام به تعهدات خویش در برابر حضور فیزیکی در کشور ما عمل کنند.

4- از جامعه جهانی به خصوص سازمان ملل متحد می خواهیم که بر دولت پاکستان فشار آورده و از نسل کشی و تصفیه نژادی در این کشور جلوگیری به عمل آورند.

5- از کشورهای منطقه و همسایه نیز می خواهیم که چشمان خود را در برابر حمایت پاکستان از تروریسم نبندند چرا که روزی ویروس خشونت و قساوت دامن آن ها را نیز آلوده خواهد ساخت.

6- از تمام نیروهای تاثیر گذار در سرنوشت هزاره ها به خصوص رهبران و مدعیان فراچنگ آوری حقوق هزاره ها چه در پاکستان و چه در افغانستان می خواهیم که به سکوت خویش در برابر جنایات سلسله ای کشتار هزاره ها در پاکستان خاتمه دهند و از تمام توان خویش در راستای جلوگیری این نسل کشی کار گیرند.

7- از تمام هزاره ها در سراسر جهان می خواهیم که به هر نحو ممکن از همکیشان خود که در پاکستان مورد ظلم و تعدی قرار می گیرند، حمایت کنند و در هرگوشه ای از جهان هستند صدای آن ها را به گوش جهانیان برسانند و نگذارند که جلادان عبدالرحمان خانی یک بار دیگر سرنوشت هزاره ها در هزاره جات را این بار در پاکستان تکرار کنند.

8- از هزاره های پاکستان نیز می خواهیم که با هوشیاری تمام بر مواضع بر حق خویش پافشاری کرده و در برابر تروریست ها مقاومت کنند.

9- در این اواخر خواسته های نامشروعی از سوی جناییکاران مبنی بر تغییر قانون اساسی کشور به گوش می رسد و شورای عالی صلح و هم چنین حکومت در برابر آن حالت انفعالی گرفته است. ما مردم ولایت دایکندی قویا از قانون فعلی کشور و نیز از دست آوردهای ده ساله کشور حمایت کرده و با هرگونه تغییر در قانون اساسی کشور از راه های مدنی مبارزه خواهیم کرد و هرگونه تغییر در قانون اساسی کشور را بازگشت به دوره های تاریک جنگ های داخلی می دانیم.

10- ما یک بار دیگر از دولت پاکستان می خواهیم که به حمایت های خویش از تروریست ها و هم چنین از دولت افغانستان می خواهیم به مذاکره با جنایتکاران، پایان دهند و بیش از این با سرنوشت مردم دو کشور بازی نکنند.

ستاد برگزاری تظاهرات علیه حملات تروریستی اخیر در پاکستان و افغانستان

نیلی/ دایکندی
6 ثور 1391
رونوشت به:
دفتر ریاست جمهوری جمهوری اسلامی افغانستان
دفاتر معاونین رییس جمهور
مجلس ملی و مجلس سنای افغانستان
دفتر ملل متحد دفتر ولایتی دایکندی
دفتر ولایتی کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان در ولایت دایکندی
سفارت پاکستان در کابل
سفارت ایالات متحده در کابل
سفارت خانه های کشورهای عضو ناتو
رسانه های ملی و بین المللی

پيام‌ها

  • مردم هزاره واقعاًبافرهنگ هستند شمابیبینید چیقدر تظاهرات صلح آمیز است نه خشونت ونه کدام حرف های بیجا.
    بنده ازیک چیز ترس دارم که این مردم بیچاره را درمسیر راه برادران آقای کرزی بعلت چنین کارشان دستگیرنکنند.

  • افغان است با تظاهرات خشونت میکند چور میکند چپاول میکند و فرهنگ د میر وس نیکه شان را نشان داده و میدهد افغان یا اوغان از فرهنگ خیلی فا صله دارد ....

  • به نظر من اگر این تظاهرات ها در یک روز معین در همه کشور ها بر پا میشد و خواسته های نهاد های برپاکننده از جانب هزاران هوادار به آدرس ایمیل وزارت های خارجه این ممالک فرستاده میشد، تاثیر بیشتر در رسانه خواهد داشت.
    این کار را نهاد عفؤ بین المللی هرگاهی انجام میدهد. که با فرستادن صد ها هزار ایمیل به آدرس دولت ها، بطور مثال جلؤ اعدام شماری از زندانیان سیاسی را گرفته است. در ضمن توسط فرستادن ده ها هزار ایمیل سیستم انترنتی وزارت های خارجه را برای چند ساعتی بکلی برهم زده اند. که این خود در رسانه ها انعکاس داشته است.

جستجو در کابل پرس