صفحه نخست > خبر و گزارش > داستان غم انگیز دیگر از پناهجویان افغانستان در ایتالیا

داستان غم انگیز دیگر از پناهجویان افغانستان در ایتالیا

طبق اطلاعات پلیس، این قایق حامل پناهجویان چهار روز قبل از یونان به طرف ایتالیا حرکت کرده بود. پلیس می گوید نظر به تحقیقات اولیه تعداد این پناهجویان بیش از 50 نفر بوده اند که ده ها متر دور تر از ساحل توسط قاچاقبران به آب پرتاب شده اند.
بصیر آهنگ
شنبه 28 آپریل 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

یک پناهجوی افغانستانی در بندر "Locri" در جنوب ایتالیا توسط قاچاقبران کشته شد. پلیس شهر ساحلی "Siderno" در استان "Calabria" می گوید این حادثه صبح دیروزدر یک قایق حامل 35 پناهجوی افغانستانی در ساحل Locri رخ داده است. ترجمان اداره مهاجرت در بندر Locri می گوید زمانی که قایق حامل پناهجویان به نزدیکی ساحل رسیده بود، قاچاقبران از ترس پلیس می خواستند پناهجویان به آب پرتاب نموده و از محل فرار کنند، ولی عده ی از پناهجویان که شنا " آب بازی" بلد نبودند با قاچاقبران درگیر شدند که در اثر این درگیری یکی از پناهجویان کشته و چهار تن دیگر به شدت زخمی شده است.


View Larger Map
اکنون چهار تن از پناهجویان که در این حادثه زخمی شده اند در بیمارستان Locri بستری هستند. در تماس تلفونی که با مسئولین شفاخانه داشتم، داکتران بخش مراقبت های ویژه شفاخانه Locri گفتند:" وضعیت یکی از پناهجویان وخیم است اما سه تن دیگر اکنون در وضعیت مناسبی به سر می برند>. داکتران می گویند نظر مشاهدات ما این پناهجویان به شدت مورد ضرب وشتم قرار گرفته اند و به دلیل بلعیدن مقدار زیاد آب دریا، به نحوی مسموم شده اند.

در تماس که با پلیس بخش امور پناهجویان در پاسگاه Siderno داشتم، آنان به من اجازه ندادند با پناهجویان صحبت کنم . اما سخنگوی اداره پناهجویان در مرکز پلیس گفت که طبق اظهارات پناهجویان قاچاقبران آنها "عرب" بوده اند که پس از پرتاپ کردن پناهجویان در آب، موفق به فرار شده اند. اداره پناهجویان می گوید، با وجود این که شواهد نشان می دهد این پناهجو در اثر ضرب و شتم قاچاقبران کشته شده است اما داد ستان عمومی دستور کالبد شکافی روی جسد این پناهجو را داده است تا علت مرگ وی مشخص گردد.

طبق اطلاعات پلیس، این قایق حامل پناهجویان چهار روز قبل از یونان به طرف ایتالیا حرکت کرده بود. پلیس می گوید نظر به تحقیقات اولیه تعداد این پناهجویان بیش از 50 نفر بوده اند که ده ها متر دور تر از ساحل توسط قاچاقبران به آب پرتاب شده اند. پلیس می گوید احتمالا بقیه پناهجویان حامل این قایق پس از رسیدن به ساحل، از منطقه فرار نموده اند. آنها هچنان گفته اند که مقدار لباس و وسایل را از ساحل پیدا کرده اند که احتمال میرود مربوط به پناهجویان مفقود شده باشند. "اما دقیقا از سرنوشت این تعداد پناهجویان کسی آگاه نیست که آنها از محل فرار کرده اند و یا در آب غرق شده اند".

پلیس محل برای پیدا کردن پناهجویان مفقود شده از مردم در خواست کمک نموده است.

طبق آخرین اطلاعات به دست آمده؛ پناهجوی که در این حادثه جان داده است، باشنده ی اصلی ولسوالی جاغوری ولایت غزنی است و خیر محمد نام دارد. " برای شناسایی به عکس بالا مراجعه شود"

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس