در همین بخش

صفحه نخست > خبر و گزارش > اعتصاب غذای مجدد ده ها پناهجو در بازداشتگاه تانجونگ پینانگ اندونزی

اعتصاب غذای مجدد ده ها پناهجو در بازداشتگاه تانجونگ پینانگ اندونزی

کابل پرس
پنج شنبه 17 می 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: خبر های رسیده از اندونزی حاکی از آن است که ده ها پناهجوی افغانستانی در بازداشتگاه تانجونگ پینانگ در اعتراض به عدم رسیدگی به دوسیه های آنان دست به اعتصاب غذا زده اند.

اعتصاب غذای ده ها پناهجوی افغانستانی در بازداشتگاه تانجونگ پینانگ اندونزی

کابل پرس: خبرهای پراکنده حاکی از اعتصاب غذای 180 پناهجوی افغانستانی در بازداشتگاه تانجونگ پینانگ کشور اندونزی می باشد. این پناهجویان در اعتراض به سال ها بلاتکلیفی و عدم رسیدگی دوسیه های آنان توسط دفتر یو. ان. اچ. سی. آر دست به چنین اقدامی زده اند. طبق خبرهای رسیده به کابل پرس، بیش از ده تن از آنان، به دلیل ضعف در اثر اعتصاب غذا به شفاخانه منتقل شده اند.

همین اکنون صدها پناهجوی افغانستانی در بازداشتگاه های مختلف کشور اندونزی بسر می برند. بیشتر آنان هنگام تلاش برای رسیدن به آب های استرالیا بازداشت شده اند.

این پناهجویان به دلایل مختلف همچون تهدید مستقیم، جنگ و کشتار روزانه ی طالبان، حملات وحشیانه کوچی ها با کمک عناصر حکومتی و طالبان و سیاست های نژادپراستانه حکومت حامد کرزی و تبعیض ناچار به ترک افغانستان شده اند.

حکومت حامد کرزی بنا به تعصبات پشتونیستی، همکاری های گسترده ای را با جنایتکاران طالب روی دست گرفته و علاوه بر هدف قرار دادن مردم در داخل افغانستان، با بستن قراردادهای بازگشت اجباری در کشورهایی همچون استرالیا که بیشتر پناهجویان آن غیر افغان (پشتون) می باشد، در خارج از افغانستان نیز سیاست های نژادپرستانه و راسیستی را دنبال می کند.

168 پناهجوی تازه خود را به استرالیا رساندند

رسانه های استرالیایی روز دوشنبه همین هفته از ورود 168 پناهجو به آب های استرالیا خبر دادند. این پناهجویان که بیشتر آنان افغانستانی هستند به جزیره کریسمس منتقل شده اند.

آنلاين بنگريد :

Kabul Press

جستجو در کابل پرس