صفحه نخست > کارتون > تجربه تهران در اسلام‌آباد

تجربه تهران در اسلام‌آباد

یک کارتون/ عمر داوودزی که پیش از این ریاست دفتر ریاست جمهوری افغانستان را برعهده داشت، با افتخار می‌گوید که سنگ‌بنای روابط حسنه کابل-تهران در دوران ماموریت او گذاشته شد که تا امروز از توفان‌های سیاسی منطقه‌ای و جهانی در امان بوده‌است.
ذ. شمس
شنبه 19 می 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

به نقل از بی بی سی:

آقای داوودزی که در سال ۲۰۰۵ سفیر افغانستان در تهران بود، می‌گوید تجربه برقراری روابط مستقل را در تهران موفقانه اجرا کرد. او می‌گوید: "من به همکاران ایرانی گفتم که می‌دانیم آمریکا دشمن شما است. اما آمریکا دوست ما است. باید روابط خود را طوری تنظیم کنیم که این (نوع رابطه افغانستان و ایران با آمریکا) بر حال ما و شما تاثیر نگذارد."

عمر داوودزی که پیش از این ریاست دفتر ریاست جمهوری افغانستان را برعهده داشت، با افتخار می‌گوید که سنگ‌بنای روابط حسنه کابل-تهران در دوران ماموریت او گذاشته شد که تا امروز از توفان‌های سیاسی منطقه‌ای و جهانی در امان بوده‌است.

نماینده رئیس جمهور کرزی در اسلام‌آباد باور دارد که این‌بار عین تجربه با پاکستان دارد تکرار می‌شود

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پيام‌ها

 • جای نهایت تاسف است که سفیر افغانستان به عوض آنکه از منافع کشور خود دفاع نماید و یا حد اقل اینکه حقیقت را بازگو نماید از خود سخنگو و مدافع منافع آی اس آی پاکستان ساخته ( در حقیقت همینطورنیز هست و وی بطور ناخود اگاه چهره اصلی خویش را آشکار نموده است)
  آقای داود زی از کجا میداند که پاکستان در صدد رویکار امدن طالبان در کشور ما نیست آموزش ،تسلیح ، تجهیز طالبان و فرستادن آن به کشور ما که تا هنوز هم به شدت جریان دارد همین چند هفته قبل دها ترورست از خاک پاکستان جهت ایجاد ارعاب و وحشت به شهر کابل فرستاده نشد همین یک هفته قبل یکی از اعضای شورای صلح در کابل ترور نشد ؟، سخنان دور از حقیقت سفیر افغانستان و در حقیقت مدافع أی اس آی پاکستان مرا بیاد ادعای همفکر دیگر وی در کابینه آقای کرزی ( فاروق وردک ) آورده ، فاروق خان چند ماه قبل در یک کنفرانس معتبر بین المللی اعلام نمود که برادران طالب وی دیگر از مکتب سوزی دست کشیده اند در حالیکه طالبان تا کنون به مکتب سوزی شان همچنا ن ادامه داده و همچگونه تغیری در روش آنها بملاحظه نمی رسد.
  به نظر این حقیر تا وقتی آی اس آی همچو اجنت ها را در عالیترین مقام های دولت افغانستان داشته باشند تصور نمی نمایم مردم ما روز آرامی را در سالهای نزدیک بیبینند. با احترام فرید احمد

  • او از موقف وزارت خارجه پاکستان حرف زده .

   هیچگاه نباید سفیر کابل در پاکستان اوغان باشد بلخصوص جهادی و سیا طرفدار انان ..

  • نه باید جهادی باشد یا خلقی باشد یا از همین مردومی وطن فروشی کی در 19 19 ما را در لیلین فروخته بود در وطنی ما ه غیر ا ز اسلام هر کس دیگر اید عمرش چند روزه است وطنی ما کیشوری اسلامی است باید اسلام اوکمت کند نه خلقی وپرچمی اتش کین کاشتن امروز همه مشکیلا ت را به روی اسلام میکشد نه طالیب وطن فروش من طالیب را اسلام نه میگویم طالیب کمتر از خلق پر چم نیست اول خلق پرچم بعد طالیب اسلام نما ه

جستجو در کابل پرس