کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > فرهنگی > اختتامیه نمایشگاه عکس چشم سوم "افغانستان جدید از چشم افغانها" در ولایت (...)

اختتامیه نمایشگاه عکس چشم سوم "افغانستان جدید از چشم افغانها" در ولایت هلمند

دو شنبه 28 مه 2012

ولایت هلمند یکی از ولایت های ناآرام افغانستان است ، جاییکه کمترین برنامه های فرهنگی و هنری در آن جا برگزار گردیده است و برگزاری نمایشگاه عکس اولین گامی تاریخی در این ولایت به شمار میرود. مسوولان مرکزفوتوژورنالیزم چشم سوم با برگزاری اولین نمایشگاه عکس افغانستان جدید از چشم افغانها در تاریخ این ولایت ، پروسه برگزاری این نمایشگاه را در ده ولایت افغانستان خاتمه بخشیدند و از تمام نهاد های ملی و بین المللی که در راستای برگزاری این نمایشگاه و برای ترویج فرهنگ و هنر برای زدایش خشونت و جنگ و یک افغانستان صحت مند ما یاری رسانده اند ابراز تشکری نمودند.
نمایشگاه عکس از افغانستان جدید از چشم افغانها بروز شنبه ششم جوزا 1391با حضور گلاب منگل والی ولایت هلمند، رییس اطلاعات و فرهنگ آن ولایت، مسوولین رسانه ها و رییس رادیو تلویزیون هلمند در سالون فرهنگی هلمند افتتاح و برگزاری این نمایشگاه را در هلمند و ده ولایت افغانستان پایان بخشیدند.
افغانستان جدید از چشم افغانستانی ها، نام نمایشگاهی عکس است که توسط مرکزفوتوژورنالیزم چشم سوم ، بخش فرهنگی سفارت آمریکا و اداره همکاری های سوئیس در افغانستان راه اندازی شده است. این نمایشگاه در ده ولایت افغانستان: (هرات، جلال آباد، مزارشریف، دایکندی، غور، بدخشان، هلمند، و فاریاب- کابل و بامیان ) برگزار گردیده است و هلمند آخرین ولایتی است که از برگزاری نمایشگاه مستفید میشوند.
هدف از برگزاری این نمایشگاه، نشان دادن زوایای پنهان جامعه افغانی به شهروندان این کشور، تقویت روحیه میهن پرستی و ارزش گذاری به اصل دموکراسی است تا خاطره سال های جنگ را از ذهن مردم افغانستان به دور کند و به آن ها تصویری از افغانستانی که می تواند باشد را نشان دهد؛ در کنار آن، مردم جهان در جریان وضعیت فعلی افغانستان و انکشاف صورت گرفته در آن، قرار خواهند گرفت، مردمی که کشورهایشان نقش ارزنده ای در بهبود وضعیت افغانستان داشته اند.
نمايشگاه عكس "افغانستان جديد از چشم افغان ها" شامل 142 عكس است كه با موضوعات و درون مايه هاي گوناگون از ولايت مختلف كشور گرفته شده است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


63 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > فرهنگی > اختتامیه نمایشگاه عکس چشم سوم "افغانستان جدید از چشم افغانها" در ولایت (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.