کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > عکس > چند تصویر گویا از شهر کابل

چند تصویر گویا از شهر کابل

پنج شنبه 14 جون 2012, بوسيله‌ى عریان نویس

یادداشت : تصاویرفوق در روز های اخیراز یک محدوده کوچک شهر کابل اخذ گردیده ، این تصاویر گویای آنست که امروز متاسفانه هر کیلو متر شهر کابل نمودار خودسری، قانون شکنی ، فساد ، تعرض به ملکیت های عامه، و در یک کلام نبود یک اداره سالم و دلسوز در کشور است.امید است کابل پرس بحیث یک نشریه آزاد و مستقل به سلسله نشر مطالب افشاگرانه خویش در مورد موجودیت فساد گسترده در اداره کنونی این تصاویر رانیز بدست نشر بسپارد تصاویر در مورد نفوذ جنگسالاران در اداره کرزی و نیزدرک این موضوع که چرا کشور ما به بزرگترین تولیدکننده وقاچاق مواد مخدر تبدیل گردید است تا اندازه ای کمک خواهد نمود.


این تعمیر نیم کاره بلند منزل در تصویر که مقابل مسجد پل تخنیک کابل جدیدا اعمار گردیده و در آن گروپی از نیرو های امنیتی وزارت امور داخله نیز جابجا گردیده متعلق به معین مبارزه با مواد مخدر وزارت امور داخله بوده ، وی مالک چندین بلند منزل دیگر نیز در شهرکابل بوده ، اینکه آیا جناب معین صاحب مبارزه با مواد مخدروزارت امور داخله این همه ثروت بیکران و بلند منزل ها را از کدام مدرک بدست آورده ؟؟؟ و آیا توظیف پولیس ملی که از بیت المال معاش گرفته و وظیفه آن تامین امنیت وتطبیق قانون در کشور است، برای حفاظت بلند منزل های شخصی و شاید هم چیز های دیگر، عمل قانونی بوده ؟؟؟ اینها پرسش های اند که باید مسئولین دولت به آن پاسخ بدهند.


قیریزی مجدد سرک پل تخنیک

این تصویر سرک مقابل دروازه عمومی پل تخنیک را نشان میدهد که فقط 9 ماه قبل بعد از آنکه اسفالت آن بوسیله یک شرکت سرک سازی خصوصی تکمیل گردید طی مراسمی رسمی افتتاح گردید ولی بعد از گذشت فقط چند ماه محدود قیر آن از بین رفته واسفالت سرک مذکور در برابر یک زمستان نیزتاب مقاومت نیاور، اینک وسایط نقلیه شاروا لی برای دومین بار طی یکسال مصروف قیریزی مجدد آن سرک بحساب بیت المال بوده. آیا مرجعی وجود دارد که از شرکت ساختمانی قبلی که ملیون ها افغانی به دولت خساره وارد نموده پرسش بعمل آورد ؟؟؟


تانک تیل برادرزاده سیاف مانع توسعه سرک عمومی باغ بالا
در تصویر فوق شما تانک تیل امین پغمانی برادر زاده جناب سیاف را مشاهده می نماید که در گردنه باغ بالا در زمین دولتی اعمار گردیده است ،این ساحه که قبلا زمین دولتی و بیت المال بوده در جوار سرک هوتل کانتننتال در گردنه با غ بالاموقیعت دارد .در دهه نود هنگام جنگهای تنظیمی و جمع آوری غنایم جنگی این ساحه بوسیله برادر زاده جناب سیاف که در آنوقت بخشی ازساحات غرب شهر کابل در تصرف اتحاد سلامی مربوط سیاف بود بطور غیر قانونی غضب گردید، آکنون وی در بخشی اززمین غضب شده تانک پطرول خویشرا اعمار وبخشی های دیگری آنرا ماهانه مبلغ ۱۵۰ هزار افغانی برای موتر شوئی و ترمیم موتر به کرایه داده است
از مدتی است شاروالی کابل برای جلوگیری از ازدحام ترافیک در سرک گردنه باغ بالا خط دومی را نیزدر جوار آن از سر گردنه الی سه راهی پل تخنیک موازی با سرک فعلی اعمارمی نماید بخش عمده این سرک در داخل محوطه پل تخنیک اعمار خواهد شد و شاروالی کابل برای این منظور درختان آنجا را نیز قطع نموده ولی برادر زاده جناب سیاف حاضر نیست بخشی از زمین غصب شده را که در مسیر سرک قرار دارد جهت اعمار سرک عام دوباره بدسترس شاروالی قرار دهد.این معضله از ماه ها بدین سو ادامه داشته معلوم نیست چه وقت دولت قادر خواهد شد قانون را بر زورمندان تطبیق و زمین های غصب شده دولتی را ازآنها واپس گیرد ؟؟؟


نامگذاری جدید زیارت پیر بلند :

در این تصویر لوحه (زیارت پیربلند ) که درقله تپه، در جوار هوتل کانتیننتال واقع است، دیده میشود این زیارت از دها سال بدینسو بنام (زیارت پیر بلند ) معروف بوده و روز های چهارشنبه هزاران نفر از اهالی شهر کابل بخصوص خانم ها از آن بازدید می نمود. در این اواخریک عده خودسرانه بعد از چندین صد سال نام زیارت را از زیارت پیر بلند به مرقد ( سید حسین بن زید بن زین العابدین بن امام حسین "ع" ) تغیر داده اند ، اینکه چگونه بعد ازگذشت صد ها سال نام این زیارت جدیدا کشف گردیده و آیا این نامگذاری جدید از طرف وزارت محترم حج و اوقاف که یگانه مرجع باصلاحیت در مورد زیارت ها و اماکن مقدس کشور است مورد تائید قرار گرفته یا خیر معلوماتی بدسترس نیست ، نشود عده ای از هموطنان ما با پیروی از اخوند های ایرانی که عادت دارند همه چیز را بخود منسوب نمایند این نام جدید را برگزیده باشند.
* * *

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


107 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > عکس > چند تصویر گویا از شهر کابل

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.