کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > مرگ دو تن از پناهجویان افغانستانی پس از ورود به ایتالیا

مرگ دو تن از پناهجویان افغانستانی پس از ورود به ایتالیا

این درحالیست که درطول دو ماه گذشته بیش از 5 تن از پناهجویان افغانستانی در مسیر ایتالیا جانهای خویش را از دست داده اند.

يكشنبه 24 ژوئن 2012, بوسيله‌ى بصیر آهنگ

یک موسسه حقوق بشری در شهر انکونا در شمال ایتالیا می گوید، روز گذشته دوتن از پناهجویان افغانستانی در بندر "انکونا" جان داده اند. درخبرنامه ی که از طرف این موسسه حقوق بشری نشر شده آمده است که این دو تن شامل یک گروه 27 نفری پناهجویان افغانستانی هستند که روز گذشته بامخفی شدن در زیر کامیونهای باربری و یک اتوبوس حامل سیاحان هنگری، از شهرپاترای یونان به طرف ایتالیا حرکت کرده بودند. گفته می شود سه تن دیگر از همین گروه پناهجویان هم اکنون در حال کما در بیمارستان شهر انکونا بستری می باشند. داکتران شفاخانه گفته اند حال یکی از پناهجویان به دلیل مشکل تنفسی به شدت وخیم است.

یکی از اعضای گروه نجات بندر انکونا به خبرنگاران گفته است که این گروه از پناهجویان توسط کشتی " سوپر فست 6" از یونان به ایتالیا انتقال داده شده اند.

علت مرگ این دو پناهجو گرمی هوا و کمبود اکسیجن عنوان شده است. تیم نجات بندر انکونا در این رابطه گفته است که 17 تن از این پناهجویان در صندوقی کوچکی در عقب یک اتوبوس به شکل غیر انسانی توسط قاچاقچیان جاسازی شده بودند که هیج مجرایی برای دخول و خروج هوا را نداشت.

از سوی دیگر فضا به اندازه ی تنگ بود که پناهجویان مثل اشیا در داخل صندوق چیده شده بودند و حتا امکان تکان خوردن را نداشتند، از اینرو آنها پس از 21 ساعت در حالی توسط پلیس بندر کشف گردید که دیگر همه ی شان در حال جان دادن بودند.

اکنون خوشبختانه بقیه ی این پناهجویان که در یک مرکز نگهداری پناهجویان انتقال داده شده اند در وضعیت خوبی بسر می برند. موسسه ی حقوق بشری "Ambasciata dei diritti" اعلان نموده است که بااین گروه از پناهجویان همکاری می کند و پرونده های درخواست پناهندگی آنان برای بررسی به مرکز پذیرش پناهجویان ارسال خواهند کرد.
مراجعه پناهجویان به کشور ایتالیا در ماه های اخیر به شکل بی سابقه ی افزایش یافته است.

آمارها نشان می دهد که در دو ماه گذشته بیش از 150 تن پناهجوی افغانستانی با استفاده از راه های غیر قانونی خود را به ایتالیا رسانده اند.

این درحالیست که درطول دو ماه گذشته بیش از 5 تن از پناهجویان افغانستانی در مسیر ایتالیا جانهای خویش را از دست داده اند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


64 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > مرگ دو تن از پناهجویان افغانستانی پس از ورود به ایتالیا

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.