کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > عاشقی دختر و پسری باعث جنگ قومی گردید

عاشقی دختر و پسری باعث جنگ قومی گردید

جمعه 27 فبروری 2009, بوسيله‌ى بصیر سیرت

دختر وپسری به خاطر داشتن رابطه ی عاشقانه مجبور به فرار شدند. محمد جواد ولد حسن و معصومه ولد احمد دختر وپسری هستند که مدت ها باهم رابطه ی عاشقانه و پنهانی داشته اند. آنها در منطقه ی دایمیرداد از مربوطات ولایت میدان وردک زندگی می کردند و پس از افشا شدن رابطه ی عاشقانه ی شان مجبور به فرار از کشور شده اند. بعضی از باشندگان محل به خبرنگاران گفته اند که این دختر "معصومه رضایی" چند ماه قبل در حالی که با محمد جواد رابطه ی عاشقانه داشته و از وی حامله شده بوده، در همین حال این دختر خانم از سوی خانواده اش با کس دیگری نامزده شده بود.

پس از فرار این دختر و پسر، خانواده ی دختر به دلیل تعصبات دینی و سنتی با حمله به خانه ی جواد، پدرش را به قتل رسانده و خانه ی متعلق به آنها را به آتش کشیده اند. نزدیکان دختر فراری می گویند که آنها به خاطر حفظ ناموس شان دست به این کار زده اند. اکنون این مسئله تبدیل به یک درگیری قومی شده است. گرچند درگیری طایفه ی پسر و طایفه ی دختر با پادرمیانی پولیس محل پایان یافته است، اما خانواده و نزدیکان دختر فراری تهدید کرده اند که در هرجایی که دختر و پسر را پیدا کنند به قتل می رسانند.

اگر حل و فصل این مشکل به شورای علمای منطقه واگذار گردد، طبق شریعت اسلامی این زوج جوان به سنگسار محکوم خواهند شد. یکی از اقارب دختر به خبرنگاران گفته است که آنها از شورای علما خواهان شدید ترین مجازات برای این دختر و پسر هستند زیرا آنها به آبرو و حیثیت شان لطمه وارد کرده اند.

پس از سقوط طالبان و روی کار آمدن حکومت حامد کرزی با پشتیبانی کشور های غربی، گرچند انتظار می رفت وضعیت حقوق بشر در افغانستان بهتر شود، اما در چندین مورد ده ها زن و مرد به خاطر رابطه ی عشقی و نامشروع توسط مردم وبه حکم شورای علما و طالبان در مناطق مختلف افغانستان سنگسار شده اند.

از سوی دیگرهم اکنون صد ها دختر و پسر به خاطر داشتن رابطه ی عشقی در زندانهای افغانستان بسر می برند و منتظر حکم داد گاه هستند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


51 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > عاشقی دختر و پسری باعث جنگ قومی گردید

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.