صفحه نخست > خبر و گزارش > شکیلا کشته شد؛ متهمان اصلی قتل، سید واحد بهشتی و سید عبدالوهاب آزادند!

شکیلا کشته شد؛ متهمان اصلی قتل، سید واحد بهشتی و سید عبدالوهاب آزادند!

کابل پرس
شنبه 30 جون 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: سید واحد بهشتی عضو شورای ولایتی بامیان که ادعا می کند در هنگام قتل شکیلا در هفتم دلو 1390 در چند قدمی او در حال نماز خواندن بوده و صدای شلیک (فیر) به طرف شکیلا را نشنیده، آزاد می باشد. منابع مختلف می گویند او به عنوان عضو شورای ولایتی بامیان، برادر وی سید فکوری بهشتی و جمعی از دادستان ها (سارنوالان) از جمله سید طاهر رضایی و سید یحی احمدیار در تلاش برای بستن این دوسیه می باشند. دلیلی که این گروه ادعا می کنند، خودکشی شکیلا است، در حالی که طب عدلی قتل شکیلا را تایید کرده است. گروه برادران بهشتی و سارنوالان همراه، در ابتدا قربان شوهر خواهر شکیلا را به قتل متهم کردند و به دلیل عدم وجود شواهد دوسیه توسط آن ها به طرف خودکشی مقتول جهت داده شده است.

به نوشته ی خبرگزاری بخدی محمد علم برادر شکیلا می گوید: "واحدی بهشتی پس از این رویداد، پدرم را به خانه اش دعوت کرده و با وساطت شخصی بنام حاجی روحانی، او را به قرآن کریم قسم داد که پیش مردم وانمود کند دخترش خودکشی کرده است تا به این ترتیب قضیه پنهان باقی بماند."

او افزود: "پس از این مهمانی، واحدی بهشتی چندین بار در تماس تلفنی خانواده ام را تهدید کرده و از ما خواسته است که به هر نحوی باید با آنها همکاری کنیم تا قضیه مسکوت بماند".

این عضو خانواده مقتول می گوید: "واحدی بهشتی در تماس های تلفنی که با خانواده ما داشت، وعده داد که به قضات محکمه بامیان پول می دهد تا قربان (متهم به قتل) را آزاد کرده و از هر راه ممکن قضیه را تمام کنند".

سید واحد بهشتی
متهم اصلی که ادعا می کند هنگام قتل در چند متری شکیلا در حال نماز بوده و صدای شلیک نشنیده است.

قربان محافظ سید واحد بهشتی بوده و در خانه ی وی زندگی می کرده است. شکیلا هنگام قتل مهمان برادر خود قربان بوده، قربان در محل جرم حضور نداشته و دیگر اعضای شورای ولایتی بامیان و دوستان وی این ادعا را تایید کرده اند.

به نوشته ی بخدی دو تن از شاهدان قربان در دادگاه روز دوم جوزا گفته اند که "در روزی که شکیلا در خانه واحدی بهشتی کشته شد، ما و قربان در بازار بودیم که یک تماس تلفنی به قربان آمده و او به ما گفت باید هرچه زودتر به خانه ام برویم، فکر کنم اتفاقی افتاده است".

به گفته آنان؛ وقتی که آنها به خانه قربان که در حویلی واحدی بهشتی است رفتند؛ قربان با عجله به داخل خانه رفت و چند دقیقه بعد با چند تن دیگر جسد شکیلا را بیرون آورده و به شفاخانه انتقال داد.

از سوی دیگر یکی از سارنوالان جنایی قوماندانی امنیه بامیان که در روز حادثه برای تحقیقات به محل قتل رفته بود گفت که از محل حادثه یک میل کلاشینکوف، یک زنجیر تسبیح و یک بالشت که روی آن لکه هایی مانند خون به نظر می رسید به دست آمده که تا هنوز مشخص نشده این لکه ها از چه چیزی است.

در دوسیه ای که از سوی سارنوالی مرافعه بامیان ترتیب شده به جز نتایج انگشت نگاری روی سلاح کلاشینکوف، در مورد هیچ یک از اسناد به دست آمده از محل حادثه و نتایج انگشت نگاری روی آنها چیزی گفته نشده است.

در جریان دومین جلسه ای که به منظور بررسی بیشتر این دوسیه برگزار شده بود، اعضای خانواده مقتول (شکیلا) گفتند با وجودیکه شواهد زیادی مبنی بر بی گناهی قربان وجود دارد اما سارنوالی او را بازداشت کرده است.

آنان تاکید کردند که چرا سید واحد بهشتی و برادر زاده اش سید عبدالوهاب که در صحنه جرم بودند بازداشت نشده اند.

احتمال تجاوز جنسی

به نوشته ی خبرگزاری بخدی رئیس سارنوالی بامیان این موضوع را نیز رد نمی کند که ممکن است در این حادثه به خاطر سرپوش گذاشتن بر یک جنایت، جنایت دیگری صورت گرفته باشد، چون در حادثه قتل شکیلا مسئله تجاوز جنسی نیز بر سر زبان ها وجود دارد.
از این روی و بنا به شواهد موجود، انگشت اصلی اتهام به طرف سید واحد بهشتی و برادر زاده اش سید عبدالوهاب نشانه می رود. با این وجود این متهمان به قتل، هر دو آزاد می باشند.

واژه های کلیدی

حقوق کودکان و زنان
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • این آقا که ادعا میکند در محل حادثه مصروف نماز بوده و صدای فیر را نشنیده است، خود بر جرم اش گواهی میدهد.
  و سارنوالان را تحمیق میکند. اول خو آنقدر دیندار معلوم نه می شود دوم اگر او در محلی ادای نماز کند در فاصله؛
  دوصد متری وی فیری صورت گیرد به یقینکه اول گوز می اندازد و از خیر نماز می گذرد وچون روباه سوراخ موش
  را به کرایه میگیرد.
  سارنوال اگر وجدان داشته بود ، از روی اظهارات خود این آقای دوزخی جرمش را ثابت می توانست . ای داد و بیداد! .....

 • قربان شوهر خواهر شکیلا بوده است اصلاح کنید لطفن

 • wqte shakila dar khanaye khwahare khod mehman boda pas khwaharash wa awlad haye khwaharash bayad cheez haye bedanand, chon nameshawad ke een khanom dar khanaye boda bashad ke faqat do mard dar aan hozor darand
  ok

 • سلام به بننده های خوب کابل پرس?، بدون شک هر عقل سلیمی میتوانند قضاوت کنند که شکیلا در جریان بودوباش اش در خانه بهشتی مورد تجاوز جنسی قرار گرفته و بعداً آغایان خواسته جنایت شانرا با جنایت دیگری یعنی قتل شکیلا پوش کنند، که همین کار را هم کرده اما کسی که خون انسانیت در رگهای شان جاری است متاسف میشه که کار این حقوق بشر و حقوق انسانیت، این مراجع حقوقی و جزایی چه است؟ اینها مطابق به کدام قانون فیصله میکنند؟

 • این مراث کهن از پیغمبر بزرگوار محمد مصطفی بجاه مانده است چون این عمل توسط سید ها انجام شده بنا سید ها فرزندان رسول خدا بوده نباید از ان تحقیق صورت گیرد چون سید است و این چون و چرا نداشته ضرورت به زبان بازی نیست .
  اگر تو میخواهی هم خدا خوش باشد و هم محمد رسولله و هم سید های کرام باید خپ خود را گرفته به هر قیمت که شود رضایت حاجی اغا را بیگیری ورنه تو را بد وا نموده روانه دوزخ خواهی شد.
  سید حق کشتن یک نفر عام را هر وقت داشته و دارد.
  میگویند روزی یک مرد سید با زن مسلمان در حالت انجام دادن فعل شنیع بود و یک مرد هندو مخفیانه تماشا میکرد تصادفا شوهر زن زنگ دروازه را به صدا در اورد جناب سید بدون وقفه تنبان را بالا کشیده شروع به نماز خواندن نمود هندو از دیدن این صحنه متحیر شده داستان را با زن خود قیصه مینماید و زنش هم میگوید که این زن همسایه را من چندین بار با همین سید ملا دیده ام هر وقت کسی میاید اگر وقت نماز بود و یا نبود به نماز استاده میشود و مسلمانا هم عجیب دینی دارند در حالیکه قیصه دور ودراز است مجبورا ختم میکنیم.

 • چرا در این وطن عدالت مثل کیمیا است؟
  اخر چرا پولیس بامیان با معایینه ای عدلی ، علت قتل را جویا نشده است؟ چرا بهشتی به عنوان متهم اصلی در بند نیست؟
  لعنت بر این همه بی عدالتی.

 • مردم بامیان باید این سید های حرامزاده را هر چی زودتر از بامیان اخراج کنند. تا کی م یخواهید این حرامزاده ها با زندگی و سرنوشت و ابرو و عزت شما بازی کند؟
  این نسل حرامزاده است . پس مانده تجاوز عرب ها .

  • به جواب امير !
   مى كويد دم بز هميشه بالا است ويكبار كه كوسفند خيز زد ودمبه أش بلند شد بز به او مى خندد وحال هم اكر يك هزاره هر روز به جنايت وقتل ودزدى مصروف باشد همه مسكوت است ولى يكبار كه سيد نفسيش وطغيان كرد اورا حرامزاده وانمود مى كنيد وأى عجبا تا سطح ييامبر ص را متهم به زن باره.كى مى كنيد شما هزاره ها عجيب مردم منافق هستيد كه در فايده تان حسين ع را شخصى از خود دانسته ديكر مسلمانان را صلاحيت شركت در سوك امام ع نمى دهيد ولى يك سيد كه انهم ثابت نيست اكر اشتباهى از او سر زد بنام باز مانده متجاوز عرب برجسب مى زنيد در حاليكه سادات يك تاريخ روشن وبدون سوال دارد وشما هزاره ها تا كنون نسل تان معلوم نيست عده تان از نسل توربه تاى وعده اى هم مغول أولاده جنكيز خان إد عا داريد نمى دانم جى نوع مردم هستيد جارجيز ديدم در جهان ديده ياره ....سك ومرغ ومكس وهزاره ..وسلام (مصطفوى )

  • احتياط امير جان يك اندازه از حد وحدوده تجاوز عريان نموده به هذيان كوئى بى مسوليت أقدام كرديد كه بدور از تربيه وانسانيت است ودرين صورت كه شما أقدام به ناسزا كوئى مى زنيد از طالب وحكومت ايران هم شكايت نكنيد كه جزاى اوباش وكستاخ هارا خيره سر ها مى دهد با احترام ( جعفرى )

  • پیقنبر تان را کسی متهم به زنبارگی نکرده، ایشان بنا به گواه مورخین مسلمان، زنباره و بچه باز تشریف داشته است!
   ویدئو زیر را بیبینید:
   http://www.youtube.com/watch?v...
   و مراجعه کنید به نوشته ای در سایت زندیق بنام : محمد و زنان
   http://www.zandiq.com/articles...
   در ضمن لازم نیست یک احمق اگر چیزی مزخرفانه ای نوشت، شما آن کار احمقانه را تکرار کنید!

 • اين واقعاوحشتناك درداوره يكي جنايت ميكندوديكري هم بخاطر اينكه بالين بي وجدان ازيك قوم بي شرف تشريف دارد وظيفه وجدان ايمان وهمه جيزش را زير يا ميكند اهايي مردم باميان شما غيرت تان كجا رفته

  • قوم بيشرف شما هستيد كه با ياى خود براى إرضاع نغسا نى تان بدروازه ها حاضر مى كردد بيا ترا به وجدانت درين عصر كسى كسى را به زور عمل جنسى را بالاى يك كسى تا موافقت نباشد انجام داده نمى تواند واينكه بعد از عمل موضوع افشا كرى را اغاز وفاعل از شرم به اعمال خبيثانه يعنى نفس قتل دست مى زند كه لعنت به هردو فاعل ومفعول( وفادار )

 • سادات منافق ترین قشر جامعه است با هندو هندواست بامسلمان مسلمان شغل شان تکدی گری است هویت شان معلوم نیست خودرا چسبانده به محمد مصطفی برای فریب اذهان مردم من به همه مردم دنیا احترام دارم به جز سید ها که خیلی حرام زاده منافق است مردم هزاره از خریت شان دست کثیف این هارا میبوسد من می شاشم دردهن وبر دست این قوم حرامزاده گدا >منافق شناس]

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس