کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > مردم کوف‌آب: اگر ولسوال ظالم ما را تبدیل نکنید، مجبوریم مسلح شویم

مردم کوف‌آب: اگر ولسوال ظالم ما را تبدیل نکنید، مجبوریم مسلح شویم

دو شنبه 2 جولای 2012, بوسيله‌ى اندیشه بدخش

صدها تن از باشندگان قریه‌های قلعه‌ی کوف، نوکشار و پس پدیو ولسوالی کوف‌آب ولایت بدخشان، روز یک شنبه 11 سرطان در یک راهپیمایی، خواستار برکناری نادرشاه کوفی ولسوال کوف آب شدند.

معلم نامدار خان که به نمایندگی از معترضان با خبرنگاران سخن‌ می‌گفت، در مورد خواست‌های معترضان گفت: (هشت سال است که نادرشاه کوفی، کسی که نه سواد خواندن و نوشتن دارد با حمایت خواهرش فوزیه کوفی نماینده بدخشان در پارلمان بر مردم کوف آب ظلم می کند و حتا نمی گذارد که چوکی ولسوالی کوف آب در اصلاحات اداری به رقابت گذاشته شود.)

نامدار خان اضافه می کند: (ما جمعی از اهالی کوف آب سال گذشته به کابل رفتیم و در دیدار مان با رییس جمهور خواستار برکناری نادرشاه کوفی شدیم که یک فرد ظالم، فاسد است. رییس جمهور در پاسخ به ما وعده کرد که این کار را می کند اما با گذشت یک سال از وعده‌ی رییس جمهور هنوز نادر شاه وسوال این ولسوالی است و هرچه از دستش بیاید برسر مردم انجام می‌دهد.)

همچنان مولوی غلام الله یکی دیگر از این معترضان می گوید: (بارها من توسط نادر شاه تهدید به مرگ شدم، یک بار هم توسط او لت و کوب شدم و چند روز هم در زندان به سر بردم. امروز ما زن و مرد کوف آب آمدیم تا از دولت افغانستان بخوایم که اگر به خواست‌های ما گوش می دهد، باید این ظالم را از سر مردم پس کند اگر نه ما ناگزیریم که به خاطر دفاع از خود به کوه براییم و از حق مان در برابر ظلم‌های این آدم دفاع کنیم.)

مدیر جان الله یکی دیگر از باشندگان کوف آب است که علیه ولسوال این ولسوالی بدخشان، اعتراض نموده است. وی می‌گوید: (نادر شاه کوفی، برادر فوزیه کوفی، فرد ظالم و قاچاق بر مواد مخدر است که هر روز صدها کیلو مواد مخدر را از مسیر دریای آمو به تاجیکستان انتقال می دهد. بارها مردم مظلوم کوف آب به خاطر برکناری او اعتراض نموده اند اما متأسفانه هیچ توجهی از سوی دولت به خواست‌ های مردم نشد. در مواردی گندم و هر مواد کمکی که به ولسوالی می آید توسط او به افراد نزدیکش توزیع شده و حق مردم تلف می شود. اگر دولت این بار به خواست‌های مردم ما توجه نکند مردم مجبور اند برای برکناری او خود شان اقدام کنند.)

ما در این باره خواستیم، نظر نادر شاه ولسوال کوف آب را بگیریم، اما او حاضر به صحبت در این باره نشد.

نادر شاه برادر فوزیه کوفی نماینده ی مردم بدخشان در پارلمان افغانستان است که در انتخابات گذشته متهم به تقلب در انتخابات به نفع خواهرش و همین تور تهدید ناظران انتخاباتی دیگر نامزد ها شده است.

چندی قبل، هدایت الله کوفی برادر دیگر خانم کوفی، به جرم قاچاق ده‌ ها کیلو گرام مواد مخدر از سوی پولیس بازداشت شد که اکنون در زندان کابل به سر می برد.

ولسوالی کوف آب بدخشان، هم مرز با کشور تاجیکستان است. بدخشان از ولایت‌های فقیر و سرحدی است که به دلیل کم توجهی دولت‌های افغانستان دچار فقر شدید است.

زورگویی جنگ سالاران و مقامات حکومتی در افغانستان، یکی از دلایل فاصله گیری مردم از حکومت شده است؛ اما حکومت در این مواقع به خواست مردم تجهی نمی کند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


56 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > مردم کوف‌آب: اگر ولسوال ظالم ما را تبدیل نکنید، مجبوریم مسلح شویم

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • روسیاهی هم اندازه دارد. تو خودت بنام بارز بدخشی، مژگان بدخشی کیومرز بدخشی وووووو همه روزه بر علیه کوفی، لطیف پدرام، ربانی........ روسیاه ای را براه انداختی...و خودت هم وابسته به حزب اوغان ذلت..تو اوغان غول ره من از فیسبوک می شناسم. هر کس مثل تو دمبریده غول نیست.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.