صفحه نخست > خبر و گزارش > ادعای امنیت ملی درباره طرح ترور سیاف توسط شبکه حقانی و خنثی شدن آن دروغ است!

ادعای امنیت ملی درباره طرح ترور سیاف توسط شبکه حقانی و خنثی شدن آن دروغ است!

کابل پرس
دوشنبه 2 جولای 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: روز دوشنبه امنیت ملی افغانستان ادعا کرد که گروهی متعلق به شبکه حقانی را بازداشت کرده که قصد ترور عبدالرب رسول سیاف را داشته است. شفیق الله طاهری یکی از سخنگویان این نهاد امنیتی به رسانه ها گفته که ترور سیاف در پاکستان و از سوی شبکه تروریستی حقانی برنامه ریزی شده است.

علی رغم ادعای این سخنگوی امنیت ملی، یک منبع در همین نهاد امنیتی به کابل پرس? گفته است که اساسا موضوع ترور سیاف صحت ندارد و طبق معلومات وی هیچ گروهی از شبکه حقانی برای ترور سیاف مامور نشده است. منبع می گوید حلقاتی در امنیت ملی افغانستان بجای انجام وظیفه ی اصلی خود، برنامه های تبلیغاتی گروه های سیاسی حاکم را دنبال می کنند.

صحت طرح ترور سیاف توسط گروه حقانی در حالی رد می شود که در ماه اکتبر سال گذشته نیز سخنگوی ریاست امنیت ملی افغانستان از خنثی شدن طرح ترور حامد کرزی خبر داد. او گفته بود که بازداشت شدگان، کارمندی از ریاست دولت و پنج تن از استادان و دانشجویان دانشکده طب می باشند که از طرف القاعده برای این کار ماموریت یافته و این سازمان بین المللی تروریستی برای آنان پول ارسال کرده است.

این خبر در همان لحظه ی اعلام توسط امنیت ملی با تردید و شک بسیاری از آگاهان امور افغانستان مواجه شده و آن را تنها تلاش دستگاه کرزی برای انحراف افکار عمومی از جنایات گسترده طالبان و ساختن محبوبیت کاذب برای کرزی خواندند.

در 11 سال گذشته حامد کرزی یکی از طرفداران سرسخت اندیشه های طالبانی بوده و عملا بنا بر اشتراکات قومی و قبیله ای، او از این گروه در برابر نیروهای بین المللی در حد توان پشتیبانی کرده است.

علاوه بر منبع امنیت ملی که ادعای ترور سیاف توسط گروه حقانی را رد می کند، بسیاری از آگاهان امور افغانستان نیز، با توجه به پیوندهای نزدیک فکری بین حقانی و سیاف و نیز اشتراک قومی آنان، نسبت به طراحی چنین تروری از سوی گروه حقانی ابراز تردید می کنند. عبدالرب رسول سیاف و جلال الدین حقانی هر دو علاوه بر این اشتراکات، بصورت شخصی نیز با یکدیگر ارتباط داشته اند.

گفته می شود اعلام خبرهای ترور که واقعیت ندارند؛ بیشتر زمینه سازی روانی برای مبرا دانستن حکومت از ترور مخالفان سیاسی می باشد. ترورهایی که بنا بر شواهد و گزارش ها حکومت و طالبان در برنامه ریزی مشترک به آن دست می زنند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • کاملا دورغ است سیاف خود طالب است چگونه او را عرب و طالب در حالیکه نسب اوغانی هم دارد ترور میکنند باز هم شخصیت سازی و فکر منحرف کردن ها از دست داشتن سیاف در ترور ها ...

 • hahahaha....sayaaf helped terorest to kill ahmed shaa masud

 • سياف خودش تروريست منافق قوم يهود فعلأ وهابي ودشمن مردم مسلمان اعم از سني و شعيه مردم افغانستان ميباشدجنايات وعملكرد هاي نابخشودني سياف بي دين و بي مذهب را مردم شريف افغانستان خصوصأ مردم شريف شهر كابل فراموش نميكنند و روزي شاهد به سزاي اعمال رسيدنش خواهيم بود(انشاالا)مانند جنايتكاران دكر كه به سزاي اعمال شان رسيد مثل اخمد شاه مسعود عبدالعلي مزاري و....كه همه اينها مردم بيجاره شهر كابل را به خاك وخون كشاندند و باعث كشته شدن در حدود70000فرد بيجاره شهر كابل شدند همه دارايي هاي عامه جور و جباول و به عذت مردم هم دست انداختند أفتاب به دو انكشت بنهان نميشود خدا ج حق اس انشاالا كه همه اين جنايتكاران به سزاي اعمال شان ميرسدو ريزي خواهد رسيد كه شاهد مردار شدن سياف بي وجدان خواهيم بود .اكر كب امنيت ملي واقعت داشته باشد بي وجدان اشخاص مردمان امنيت ملي اس كه ازين ترور جلوكيري كرده اند .

 • امید که این جنایتکار و برادران جنگسالار دیگرش روزی پای محاکمه بین المللی کشانیده شوند. اما این آرزوی ما شاید هرگز برآورده نشود. پس بهتر است که بدست یک قاتل مانند خودش مردار شود.

 • منهم آرزوی شدید دارم که خفاشان وگرگهای درنده از شکار انسان خسته و دستبرار شوند و مانند سگهای هار به جان همدیگر بیافتند. خدایا توبحق خون بند گان بیگناه ات آنگونه که محترم استاد ربا نی را به سزای اعمال شوم اش رسانیدی استاد سیا ف را نیز فراموش نه فرمایی. آمیییییییین.

 • دروغ است دروغ است دروغ است دوغ دوغ است دروغ است او ارامی دروغ است کاشگی سیاف ترور میشد از سیاف کرده تروریست در روی جهان کس نیست سیاف خودش در بین تروریست ها تروریست است.
  ای کاشکی سیاف سک محاکمه میشد

 • سیاف هم به گفته دکتر علی شریعتی زر را در اختیار دارد و هم زور و تزویر را . او نمونه کامل فرعون، قارون و بلعم باعوری است. فرعون گونه مردم مظلوم افشار را قتل عام کرد و چون بلعوم با عور با نام دین و ارزشی های متافزیکی مردم ساده راخر می سازد. با اینکه سیاف نه عشق دینی دارد و سواد دین شناسی. آنچه را که وی از تلویزیون دعوت می گوید به چرندیات می ماند و بس

 • برادر محترم واحد جان نظر خودت عالي اس مه هم موافق با حرفهايت هستم در اول كفتم كه مزاري و.... به سزاي اعمالش رسيد و دكر جنايتكاران را هم خدا ج به سزاي اعمال شان برساند اما اينكه از سياف بشتيباني كردي يا اينكه ازجمله رهزنان و أدم كشان باند سياف هستي و يا اينكه تعصب در مقابل مردم هزاره داري كه ناحق از سياف دفاع كردي مه يك شخص ملكي هستم لعنت به تمام جنايتكاران ايكه زير نام اسلام كشور مارا توته و برجه كردند مانند مسعود،رباني،سياف،كلبدين،مزاري،محقق،انوري،دوستوم،طالبان، و...كه فعلأ نامهايشان يادم نيس و هزاران لعنت به أنانيكه ازين دزدان جنايتكاران بيناموسان و وطن فروشان دفاع ميكنند.خدا ج حق اس يك روزي به خير شاهد مردار شدن متباقي اين بي وجدانان خواهيم بود أمين .واحد جان از مه خفه نباشي به ذات باك خدا قسم اس كه از تمام اين جنايتكاران نفرت دارم .در افغانستان طي جهار دهه اخير صرف دو نفر ميخاستند به اين كشور خدمت كنند يكي داود خان و دومي داكتر نجيب .أفتاب به دو انكشت بنهان نميشود حقيقت،حقيقت اس.به اميد روزي هستيم كه كشور عزيز ما از دست أدمكشان رهايي يابد ويك حكومت بوجود أيد كه عاري از تعصب باشد به اميد همان روز خدا ج يار ومدد كار همه تان.

 • بنام خدا !
  گاو شیری پاکستان !؟
  آقای سیاف خود یکی از نشان افراد است که در طول چندین دهه های گذشته در کنار جاسوسان پاکستانی و عربی بوده . پس این درست نیست که گفته شود پاکستان میخواهد این فرد خود را که من آنرا (((گاو شیری)))خود را ترور کند ؟! این مزهک است ..

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس