IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > کارتون > دوستم و جبار ثابت

دوستم و جبار ثابت

کارتونی از عتيق شاهد
يكشنبه 24 فبروری 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

پيام‌ها

 • شاهد صاحب یک جانبه قضاوت کرده اید. اگر دوستم شاخ دارد، جبار نیز دُم دارد. در گذشته یک جیره خور و عضو فعال حزب اسلامی بوده و حالا نیز از جیره خواران دولت های خارجی میباشد... زورمندان را کاری ندارد و از آنها اخاذی میکند ولی کمزور ها را اخطار های جدی داده و یا در روی جاده و سرک لت و کوب میکند...

  یک تجدید نظر آقای شاهد! در غیر آن کارتون هایت بی تأثیر و بیهوده خواهد بود...

  • نظر خوبی است. اگر به جبار ثابت هم یک دم بدهی، کارتونت منعکس کننده واقعیت خواهد شد، حالا این جبار گلبدینی و احمق را بسیار لوکس و فیشنی آورده‌ای.

  • آقای شریف: سلام
   شما گفتید که جبار ثابت با زورمندان کاری ندارد، آیا دوستم به نظر شما کمزور است؟

  • ن جان علیک!

   منظورکم همو ملانقیب اله اخند، ملامنصور داداله اخند (که هردو از زندان ها رها شدند و طالبک هاره رهبری میکنند...)، برادر کرزی که مصروف قاچاق مواد مخدر است، عطا نور والی مزار که شاخ هایش از دوستم کمی بلند تر است، اعضای مافیا که در شرکت آریانا مصروف خدمت میباشند، اموقوماندانی که همرای ثابت شاخ ده شاخ شده بود چند ماه پیش در کابل، و صد ها مورد دیگه است... که از رشوه ستانی های روزمره در دفاتر گرفته تا معاملات میلیون دالری که توسط انجو سالار ها و قاچاقبران نکتایی پوش دولتی و پشم سالاران در جنوب، شرق، غرب و شمال کشور صورت میگیرد...

   محکومیت دوستم یک دلیل داشته میتانه و او هم ازبک بودنش... در حالیکه جبار ثابت خودش عضو بر جسته حزبی بوده که سالها کابل را راکتباران کرد... و هزاران تن بیگناه را به خاک و خون کشاند... از خودش کی پرسان کنه؟

   شاید حالا یک کمی فهمیده باشی... اما اگر از عقب عینک قبیله یی ببینید هرگز نخواهید فهمید...

  • Man Ba Sharif jan Mawafiq Astam

  • به نظر شما آیا دوستم هم در قطار مظلومین و کمزور ها به شمار میرود؟ دوستم از وحشی ترین جناوران کره خاکی به شمار میرود .

  • جناور دوستم با میل تفنگ چور کرد اما جناوران نکتایی پوش با پنبه سر میبرند... حالا کدام یکی زود تر مجازات شود و توسط کی؟ توسط جبار؟ جباری که خودش عضو حزب اسلامی بوده و دستش آغشته به خون ملت است؟ جباری که شاهد و شریک حیف و میل 15 میلیارد دالر در طول 7 سال گذشته بوده؟ جباری که ملانقیب اله را رها نموده و به ولایت هلمند برای کشتار هموطنان ما میفرستد؟

   او خودش فاسد است پس چگونه فساد را گم میکند؟

  • آقای شاهد عزیز در زمینه کارتون متذکره نظر آقای شریف را تآیید میکنم . از شما خواهش تطبیق آنرا دارم .

 • In oqae shahid hamesha yakjaniba rasom mekonam khon nasionalisti dar rag hae o ham jarist manond degaranash.

 • سلام ودرود بخواننده گان وگردانندگان کابل پرس ,
  شاهد جان بااظهار تشکرازکارتونهای دوستم واقاي ثابت بايدبگويم که جانی ديگر اکبربای کمبود است.اقای لوی حارنوال ثابت صاحب زنده خوباشی باهمه امردستگيری امرتو بنزدجنگسالاران وجبهه نامنهاد ملی ...گ..........است

 • حیران به این هستم که چه فرق وجود دارد بین گلبدین وربانی و دیگر جنگسالارها؟یکی را استاد و قهرمان لقب می دهید ودیگر را احمق ایا خودتان احمق نیستید؟یا که تعصب دیوانه تان ساخته امیدوارم که قضاوت درست داشته باشید بین اینها جنگسالارها وطالبها هیچ فرق وجود ندارد فرق در سیاست وقضاوت ما هست که کسیکه ارتباط باایشان داریم اکر قاتل وجانی هست هم اورا یاداور نمیشوبم و برعکس کسیکه ازقوم دیگر هست بالایش ازحد زیاد انتقاد میکنیم اگر واقعاشما امروز جنایت ها را در شهر کابا ببینید دست اندرکاران ان همین بقایاهای جمیعیت هستند و هر کدام شان رتبه های بلند نظامی بر شانه دارند ونمی شرمند که دزدی و مردم ازاری میکنند اقلا چیزی را که مینوسید خواننده انقدر بی معلومات فکر نکنید که مجرم و جانی را نشناسند. امروز کدام ارگان دولتی میتواند که مارشال ویا دوستم را دستگیر بکند کجا ان پولیس که سارنوال را همایه کرده بتواند.

 • عتیق شاهد این شاخدار کیست؟ اگر اکبر بای باشد که خوب است ولی اگر منظورت از دوستم است بدانی که جانب خردورزی را سست گرفته ایی. اهانت این چنینی به کسی که رهبر محبوب یک گروه قومی کشورست و اکثریت مطلق آرای شان را کسب کرده و نادیده گرفتن پیچیده
  گی های اتنیکی تاریخی مان پسندیده نیست. ولی این شاخ ها بر سر اکبربای میزیبند چون موصوف یک رییس خودخوانده به اصطلاح ترک تباران خود را نام نهاده و عامل این تشنج ها بوده است. این موقف او را میدانیم که غیر دموکراتیک است و احتمالآ وسیله بازی های سیاسی مقامات در کابل است. اگر توده های ازبک و ترکمن ها باز فرصت ابراز رای را بیابند دیگر جواب روشن است که مردم بین اکبربای و دوستم کی را انتخاب خواهند کرد.

 • دوستم بد ماشي مي كند و زندگي مردم عادي را مختل مي كند بسيار بد است به عنوان يك لوي درستيز و كلان يك قوم. شرم است دوران زور بايد فراموش كند مردم خسته شده بانه يك چند دقه زندگي ارام داشته باشه. بسيار متاثر شدم و قوماي ازبك ما هم به ان يك مشوره نيك نمي دهد كه حالا نمي شود با مشت و لگد حل كرد حال جنگ عقل و منطق است.

  قوماي ازبك ما هوشيار باشد.

جستجو در کابل پرس