IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > دیدگاه > راوا، کبوتر صلح ؟!

راوا، کبوتر صلح ؟!

فرشید اکبری
دوشنبه 25 فبروری 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

در این اواخر شماره اخیر پیام زن نشریه جمعیت انقلابی زنان افغانستان را در یکی از کتابخانه های شهر پشاور پاکستان بدست آوردم. روی جلد این نشریه طرحی از آقای عتیق به چشم می خورد که راوا را در هیات یک کبوتر سفید صلح نشان می دهد که جلوی دروازه ملل متحد ایستاده است و ملل متحد نیز در خور ماهیتش ابرازتی داشته است. در همین حال سیاف با چنگال پر خون گلایه دارد که راوا آنها را سگ خطاب کرده است.

سوال: راوا که خود را کبوتر صلح می داند، میان چه کسانی می خواهد صلح نماید؟

1. میان انگلستان و امریکا؟

2. میان شاعران جهادی و خادی؟

3. میان قلمچه های طالبی و قلمچه های خادی – جهادی؟

4. میان طالبان و رژیم امریکا؟

5. میان سیاف و دوستم؟

6. میان حکمتیار و کرزی؟

8. میان جنایتکاران و ملت؟

9. میان ملیت های گوناگون افغانستان ؟؟

چیزی که روشن و واضح است میان توده های زحمتکش افغانستان نه جنگی وجود دارد و نه جدالی، پس نیازی برای صلح میان آنان وجود ندارد و شایسته است که راوا لباس سفید صلح را از تنش بیرون آورد و بالهای کبوتر صلحش را قیچی بزند.

امروز جنایتکاران هستند که سگ جنگی می کنند و ملت عذابدیده ما به شدت از صلح میان این جانوران نفرت دارد و به هیچ نهادی اجازه نمی دهد که میان جنایتکاران صلح نماید تا متحدا به شکار مردم بپردازد.

ولی از سوی دیگر ملت ما با تمامی جنایتکاران در حال جنگ قرار دارد و در صدد اند تا دشمنان رفاه و آسایش شان را در قوغ انتقام خاکستر سازند، آیا راوا حق دارد بجای شعله ور ساختن این قوغ، لباس سفید صلح به تن نماید و مردم را برای صلح با جنایتکاران تشویق نماید؟

راوا نیز ادعای مبارزه با جنایتکاران جهادی و طالبی دارد، این مبارزه چگونه صورت خواهد گرفت وقتیکه خود راوا کبوتر صلح باشد ؟ اگر راوا واقعا بر ضد جنایتکاران در مبارزه قرار داد، پس این لباس صلح و کبوتر صلح برای چیست؟

سوال: کبوتر سفید پوش راوا چرا جلوی دروازه سازمان ملل متحد اتراق کرده است؟
سازمان ملل متحد از خود انتقاد کرد که یکی از ضعف های جدی سازمان ملل متحد در کنفرانس بن عدم دعوت طالبان از سوی این سازمان بود. آیا راوا نیز همنوا با سازمان ملل متحد در صدد تکمیل این حلقه ( کرزی، ائتلاف شمال، طالبان، حکمتیار) است، اگر نیست این لباس سفید صلح و اتراق پشت دروازه سازمان ملل متحد را چگونه می توان تفسیر نمود؟

این سازمان ملل متحد بود که جنایتکاران را بر قدرت شاند و در فضای صلح آمیز!! کابینه کرزی؛ غرب سالار، جنگسالار، هیرویین سالار و طالب سالار را گرد هم آورد و به جان ملت رها کرد، گر چه گاه گاهی به جان هم می افتند و سازمان ملل تلاش می ورزد با مرکه و جرگه آنانرا به صلح فرا بخوانند، آیا اتراق راوا جلوی دروازه سازمان ملل متحد همکاری برای این تلاش هاست، اگر نه، پس چه بهتر که راوا هر چه زودتر لباس سفید صلح را بدور اندازد، پر های صلح اش را قیچی کند و بعوض لباس سرخ پوشیده و از پشت در سازمان ملل متحد بسوی مردم برود.

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پيام‌ها

 • چون آقای عتیق شاهد از همکاران کابل پرس نیز هستند باید این سوال را پاسخ دهند که منظور شان از این طرح چه بوده.

  ولی تا جاییکه من از آن فهمیدم منظور ملل متحد نیست، بلکه سازمانهای مدافع حقوق حیوانات است، که اگر متوجه شده باشید، آنچه را شما ملل متحد دانسته اید شکل یک حیوان (احتمالا سگ) را دارد.

  کبوتر صلح هم بی‌معنی بوده نمیتواند، وقتی راوا میگوید علیه خلقی و پرچمی و جهادی و طالبی مبارزه میکند، هدف این مبارزه آوردن صلح، آسایش، دموکراسی و آزادی در افغانستان باید باشد.

  آنلاين بنگريد : کارتون جلد پیام زن

  • من تصور میکنم که در این کارتون کبوتر صلح درک ندارد، راوا در لباس فرشته آسمانی درآورده شده است.

  • شاید در این کارتون راوا کبوتر نه بلکه پری باشد (به نمونه اش اینجا توجه کن)

  • آقای مبین سلام
   لینکی که گذاشته بودید به آن مراجعه کردم.
   پرهای پری تا که به پری شباهت داشته باشد به کبوتر صلح بیشتر شباهت دارد. این سازمان مدافع حیوانات لوگوی سازمان ملل متحد را بر کمر دارد و رنگ نماینده این سازمان هم مشابه به رنگی است که ملل متحد کار می گیرد.

   من فکر می کنم برداشت آقای فرشید نسبت به برداشت شما به واقعیت نزدیکتر است
   سرفراز باشید

  • گذشته از قضیه کبوتر یا پری و کارتون، این بدزبانی راوایی ها را که در مقاله بالا آمده توجه کنید:

   سگ جنگی یک اصطلاح است ورنه آنچه را شما دژخیمان (جهادی ها) در سال‌های ۷۱ تا ۷۵ بر سر مردم کابل آوردید با هیچ زبانی و با توهین به هیچ درنده‌ای تعریف شده نمی‌تواند. حالا اگر «سگ جنگی» در استخوان شما کار کرده باشد بگذار مردم ما تا زمانی آن را تکرار کنند که تو و ربانی، گلبدین، خلیلی، قانونی، عبداله، فهیم، انوری، چکری، دوستم، محقق، ضیا مسعود، کاظمی و ... طنابی در گردن تان انداخته و آن را به دست مردم بسپارید.

   اینان که سخن از حقوق بشر میزنند، اینگونه به حیثیت بشر تحقیر آمیز برخورد میکنند و انسانها را (ولو هر اشتباه و خطایی کرده باشند) سگ خطاب میکنند. این در هیچ قانونی بین‌المللی جور نمی‌آید.

  • آقای محب مثلی که کارتون را ندیده به راوا تاخته.

   جناب، کدام "حقوق بشر"؟؟؟ آیا در افغانستان چیزی به نام حقوق بشر وجود دارد؟‌ زیر نام حقوق بشر هر روز سلاخی میشویم و نابود میشویم تو هنوز هم حرف از حقوق بشر میزنی.

   کدام "حیثیت بشر"؟؟ این حیثیت را برای کی گذاشته اند؟ دولتمداران که معلومدار است حیثتی ندارند، اما در مقابل مردم ما هم جنایات و خیانت هایی میکنند که حیثیت شانرا برباد دهند. وقتی حداقل چهل کشور آزادانه در کشورت بخرامند و هرچه دلشان خواست بکنند، دیگر چه حیثیتی به وطن و مردم ما میماند؟ تا وقتی استقلال و آزادی نداشته باشیم حیثیت ما همیشه زیر پا خواهد بود.

   راوا به نظرم بسیار اشتباه کرده که سیاف، ربانی، محقق، خلیلی، گلابزوی، گلبدین و ... را "سگ" خطاب کرده. سگ به نظرم وفادارترین و دوست داشتنی ترین حیوان است که خاینان نامبرده هیچکدام کمترین شباهتی به وفاداری سگ ندارند. بدرستی در کارتون از راوا خواسته شده که از سگ معذرت خواهی کند.

   ثانیا خودت جنایات و ستمگری ها و بیشرافتی های این باندها را "اشتباه" میخوانی. دوست عزیز اشتباه را ممکن من و تو هم فراوان کرده باشیم، اما آنچه اینان کردند و میکنند اشتباه نبوده، صاف و ساده جنایت و خیانت و وطنفروشی و بربریت بود و هست. آیا قتل عام شصت هزار تن را میشود اشتباه نامید؟

   فردی که کارتون راوا را نقد کرده هم به نظرم مسئله بسیار غیر جدی (بگذریم از اینکه درک غلط از کارتون کرده) را محکم گرفته و به اصل قضیه که همانا بلند کردن غوغای سیاف بوسیله راواست اعتنایی نکرده. آیا این خود کارنامه راوا و درستی سیاستش را نمیرساند که سیاف جانی دربین تمامی نیروهای آزادیخواه بسوی راوا شلیک میکند و بر آن دندان خایی میکند؟ و ثانیا این سگ خواندن از جانبی هم درست بوده که اینچنین در قلب سیاف و سایر فاشیست های وطن ما کارگر افتاده؟

   به نظرم منتقدین راوا اگر خود یکچنین تیرهایی کاری در قلب دشمنان مردم ما بنشانند، همه و همه را آنوقت میشود جدی گرفت و مورد پرستش قرار داد. در غیر آن بجای حمله به دشمنان اصلی مردم پشت راوا را گرفتن و از هر موقع برای کوبیدن راوا استفاده کردن جز اثبات بی‌عملی، بی‌شهامتی و ابتذال فکری طرف چیزی نمیتواند باشد.

 • سوال خوب و اما نوشتهء بی محتوایی بود. یک نکتهء جالب همین کارتونهای عتیق شاهد است که همه در مورد ائتلاف شمال است! پس معلوم شد که جناب عتیق بند نافش به کجا بند است!

  مبارک باشد. یکی از زنان بروتی راوا همین آقای عتیق شاهد هستند.

  • اگر "ائتلاف شمال" کسی را بد بگوید و رد کند، درینصورت مردم افغانستان باید آن فرد را پرستش کند!!

   باید آقای عتیق شاهد خوب با کارتون هایش در مغز و قلب تان خنجر زده که به اینصورت حالا میخواهید علیه او جبهه گیری کنید.

   آفرین آقای عتیق شاهد به این کارتون های خوب و نیشگون، به این صورت ادامه بتی و تمامی دشمنان افغانستان را مورد شلیک هنرت قرار بده.

 • او بیادر، اگه منظور همین کارتونی باشه که آقای مبین لنکش را مانده، ده ای کارتون مه کدام کبوتر صلح نمی‌بینم.

  مثلی که فرق مابین کبوتر صلح و فرشته نجاتبخش را نمی فامی، ده کارتون بالا راوا بصورت فرشته درآورده شده نه کبوتر صلح.

 • سگ زرد برادر شغال!

  راوا هم بهتر از دیگران نیست. گذشت زمان ثابت خواهد کرد. همه گی نوکر خارجی هاست. گویند زاهدئ پِشی از بی موشیست!

  • از عمر راوا سی سال گذشت، ماهیت اینان چه وقت ثابت خواهد شد؟ "گذشت زمان" مهرش را بر هرکس کوبید ولی به این راوایی که خودت اینقدر مقابلش دل پر هستی چرا با وجود گذشت سی سال مهری نمی‌کوبد که "ثابت شود"؟

  • او مهدی جان صبر داشته باش. گویند آش مرد ها دیر پخته میشه... راوا نوبتش نرسیده. ایتور خو نیست که هرکس هر وقت دلش خواست سر بالا کنه... منتظر اشاره ارباب هستند... نوبتشان که رسید حتماً به یک چوکی یا پول و پله میرسند... تشویش نکو... امریکا کار هایش بخیال خودش و نوکر هایش پخته اس... ایتور خو نمیشه که تمام مهره ها ره یکدفعه یی ده میدان ایلا بته... هر نکته جایی و هر سخن مکانی داره... فعلاً همو چایکته نوش جان کو که یخ نشه... بعداً اگه خدا جان عمر داد میبینیم...

   یاهو!

  • لعنت به مردی که آش‌اش بعد از سی سال هم پخته نمی‌شه و هنوز ما ره به انتظار میشانه.

   امریکا هر مزدور خود تا حال ده ده بار به میدان کشیده و به شیوه های مختلف ازش استفاده کده ولی تو میگی نوبت راوا هنوز نرسیده.

   ما افغانها باید در اتهام زدن به یکدیگر جایزه نوبل بگیریم!!

  • آقای ناصر احمدی،

   اگر همه "مهره ها" و "نوکران" مثل راوا باشند، خدا تعداد شانرا در افغانستان زیاد کند. اگر راوا را امریکا به میدان آورده باشد و نوکرش باشد، چه نوکر خوبی که سیلی های جانانه به روی بادار و سایر نوکران بادار میزند.

   گاهی هم اعلامیه ها و نشریات و نبشته های "راوا" را خوانده‌ای یا چشم بندی کرده حکم صادر کردی؟ برایت پیشنهاد میکنم اگر سواد داری چند اعلامیه شانرا بخوان و بعد از با منطق و دلیل بتوانی جاسوس و نوکرا بودنشان را ثابت کنی خوب در غیر آن خوبست خودت چایکت را خورده بروی و کار های کلانها غرض نداشته باشی که خود را بی‌آب نسازی.

   چند جمله شانرا برایت نقل میکنم: (اصلش نوشته)

   امریکا و متحدانش، اشغال نظامی افغانستان را به نام «ارمغان آزادی و دموکراسی به مردم افغان» توجیه نمودند. لیکن چنانچه تجربه سه دهه اخیر نشان داد، امریکا در برخورد به سرنوشت مردم ما اساساً منافع سیاسی و اقتصادی خود را مطمح نظر قرار داده، میهنفروش‌ترین، ضد دمرکراتیک‌ترین، فاسدترین و زن‌ستیز‌ترین باندهای بنیادگرا را تمویل و تجهیز نموده است.

   تحولات اخیر در کشور ما دروغ ادعای امریکا مبنی بر «جنگ علیه تروریزم» را برای هزارویکمین بار آفتابی نمود. امریکا با اتکا بر جنایتکاران «ائتلاف شمال» ارزش‌هایی چون دموکراسی، حقوق بشر، حقوق زن و غیره را به فاحش‌ترین شکل به تمسخر گرفته و بدینترتیب ستم و اهانتی نابخشودنی‌ای را بر ملت سوگوار ما روا داشته است. امریکا که دولت تحت حمایتش را از ترکیب عاملان کشتار۶۵۰۰۰ کابلی و قتل‌‌های دسته‌جمعی در پولیگون‌های پلچرخی، دشت چمتله، کاپیسا، کراله‌ی کنرها، دشت لیلی مزار و ده‌ها قبر دسته‌جمعی در گوشه و کنار کشور ما بوجود آورده است، اینک تلاش دارد تا جلادان پلیدی مثل ملاعمر و گلبدین را هم در آن سهیم سازد که این خود بزرگ‌ترین ریاکاری او و متحدان را در «جنگ علیه تروریزم» و «دفاع از آزادی و دموکراسی» به نمایش می‌گذارد.

   نه امریکا و نه هیچ قدرت دیگر نمی‌خواهد مردم ما را از جهنم بنیادگرایی ساخته‌ی خودشان برهانند. آزادی افغانستان صرفاً به دست مردم افغانستان میسر است و بس.

 • rawa khod nokare Kharijiha ast

  kare ke rawa mekona bajoz az jib por kadan dega faidi bari mardome mah nadara

 • سوال: راوا که خود را کبوتر صلح می داند، میان چه کسانی می خواهد صلح نماید؟

  1. میان انگلستان و امریکا؟

  2. میان شاعران جهادی و خادی؟

  3. میان قلمچه های طالبی و قلمچه های خادی – جهادی؟

  4. میان طالبان و رژیم امریکا؟

  5. میان سیاف و دوستم؟

  6. میان حکمتیار و کرزی؟

  8. میان جنایتکاران و ملت؟

  آقای فرشید اکبری (هارون حمیدی؟)، این هشت سوالت به نظرم احمقانه آمد، چون فقط اگر یک مقاله سایت پیام زن را خوانده باشی میدانی که راوا درین مسایل موضع بسیار شفاف و روشن دارد و همه‌ی آنانی را که نام گرفته‌ای دشمن ملت ما خوانده بی‌نقاب میکند و طبعا هرگز به فکر صلح میان اینان نخواهد بود، بگذریم از اینکه در کارتون اصلا از "صلح" خبری نیست.

  بیجا با یکچنین پرسشهای کودکانه وقت ما را ضایع کردی.

  • آقای سرور پوپل، به عنوان یک خواننده، جواب دادن خودت به آن سوالات بسیار احمقانه در نظر جلوه می کند. اگر جواب داری، چرا به سوالات جواب نمی دهی. به حرف های هوایی بیست ساله مانند پوقانه هوایی راوا به جایی نمی توان رسید. هم صلح می خواهی و هم وقتی کسی سوال می کند، تشریح نمی کنی که چی نوع صلح را کار داری. نوشته ای که در کارتون اصلاً از "صلح" خبری نیست. لطف نموده و یک بار دیگر عضوی از راوا که با نام مستعار مبین کارتون جلد پیام زن را لینک داده است، ببین. خودت هم حتماً دیده ای اما خود را به کوچه حسن چپ می زنی و حتماً در انتخاب آن هم نقش داشتی. شاید بگویی که چطور به علم غیب دست یافته ام، همانطوری که خودت از علم غیب کار گرفته و نویسنده دو نوشته را کشف ! کرده اید!!!

 • راوا برای خلیلزاد ها رول یک پارو را بازی میکند... همرای راوا حریفها را میخواهند از میدان بکشند... ها ها ها ها ها... میدانم که طعم این حقیقت برای راوایی ها تلخ و تند است...

 • پر های صلح اش را قیچی کند و بعوض لباس سرخ پوشیده و از پشت در سازمان ملل متحد بسوی مردم برود.

  لباس سرخ را خلق و پرچم بر تن کرده بودند که نتیجه آنرا هم تو دانی و هم من!

  و نکند در حالیکه به راوا پیشنهاد پوشیدن لباس سرخ میکنی، خود لباس زرد پوشیده باشی؟!!

  • هوگو چاوز هم لباس سرخ می پوشد. همینطور نیست؟ لباس زرد را کسانی می پوشند که از یوناما بخواهند بیاید ملت شان را نجات دهد. یونامای که عدالت را فدای "صلح" می کند و دوستم ها و سیاف ها و خلیلی ها و ده ها جنایتکار دیگر را بر سرنوشت مردم حاکم می کند. هنوز چیزهای زیادی مانده که پوقانه هوایی راوا باد هوا شود. این شاید آغازش باشد. راوا تا هنوز حساب نشستن میان دو کرسی را روشن نساخته و به سوالات بسیار به جای آقای میرهزار پاسخ نگفته است. زرد رویان از جواب دادن طفره می روند. آنکه را حساب پاک است، از محاسبه چه باک است! اگر زرد نپوشیده ای، بفرما به سوالات منطقی میرهزار، جواب های منطقی بده (بدهید). زرد پوشان کسانی اند که عکس های شهیدان جنبش چپ را بر دروازه های یوناما به خاطر پروژه های شان بالا می کنند و از یوناما که خالق تمام این جنایتکاران و دزدان است می خواهد که قاتلین شان را محاکمه کند. چه زردرویی!

  • قاسم جان،
   عالی بود. از استدلالت خوشم آمد.
   حرف دلم را گفتی
   ما به قاسم ها نیاز داریم

  • من اطلاعات دقیق دارم که راوا با آنکه علیه رژیم ایران میگوید، با آن رژیم ارتباط پنهانی دارد. شکی ندارم که با موساد هم در ارتباط باشد.

  • تا زمانی که سندی ارايه نکنی و يا جزييات را، نمی توان گفت که شما در اين مورد درست می گوييد. اين نظر من است.

  • “هوگو چاوز هم لباس سرخ می پوش”

   بلی ولی متاسفانه بعضا این لباس سرخ را تن بیرون کرده، لباس سیاه برتن میکند و تاریک اندیشان و ستمگران را به آغوش میکشد و مدال خجالت آور آنان را به سینه می‌پذیرد.

   و وقتی هم که سرخ پوشید، اینگونه به سرخ مرداری میپاشد و میکوشد آنرا با سیاه آشتی دهد.

  • ‘هنوز چیزهای زیادی مانده که پوقانه هوایی راوا باد هوا شود.’

   بلی قاسم، وقتی "پوقانه" راوا به "هوا شود"، خودت سر و .... را خینه کن و با سیاف، ربانی، محقق، اسماعیل، دوستم، گلبدین، ملاعمر، خلیلی، فهیم، گلابزوی و دیگران در اتن و جشن شادی شان شریک شو!!

  • چی سر لباس سفید و سرخ و زرد دعوا دارید.

   لباس سفید نه که سیاه بپوشید اما برای افغانستان و مردمش کار کنید و قلب دشمنان را بشکافید که حرفهایتان را باور کرد. تنها به حرف زدن مفت نمیشود ماهیت افراد را شناخت.

  • آبی پوش عزیز، خودت آهسته آهسته به چیزی که سؤال شده است می رسی. خودت از دولت های امپریالیست مدال بگیر و هوگوچاویز را که بخاطر ضدیت ایران با امریکا به او نزدیک شده است، زیر سوال ببر. تو حق داری مدال ها و جوایز امپریالیستی را قبول کنی و دیگران را متهم به نوکری؟ چه استدلال احمقانه ای! شاید چاویز هم دلیلی برای این کارش داشته باشد (که از نظر من رد است) همانطوری که شما برای جوایز صدها دلیل می آورید.

  • خود را بسیار پندانده ای (مانند پوقانه راوا)! زمین از زیر پایت خطا نخورد! تو برو و بخاطر بدست آوردن ملیون ها دالر از باداران خارجی سرت را خینه و در خوشی آن میله بگیر. آن روزها که راوا دیگران را می ترساند، به سر رسیده است. فقط پول است که شما را زنده نگه داشته است، در غیر آن راهی جز فنا ندارید. و زیاد از جنایتکاران مثال نده. پنهان شدن در زیر این حرف ها، حنایش را باخته است.

جستجو در کابل پرس