IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > دیدگاه > شهید احمد خان سمنگانی

شهید احمد خان سمنگانی

پیام تسلیت مسعود احمد مسعود رئیس شورای مرکزی جنبش جوانان افغانستان
قلیچ افشاگر
يكشنبه 15 جولای 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

در رابطه به این رویداد وحشت ناک ، رییسجمهورکرزی باز هم، مانند موارد قبلی، کمیسیونی را برای حقیقتیابی در مورد این رویداد تروریستی، موظف ساخت. از آغاز سال گذشته تا حال، بهصورت زنجیرهای، چهرههای سیاسی، نمایندگان مردم در پارلمان، فرماندهان مشهور نظامی، قربانی توطیههای تروریستی میشوند و جانشان را از دست میدهند. حکومت هم بعد از هر حادثهای، کمیسیونی را برای حقیقتیابی ایجاد میکند، اما مدتی بعد کار کمیسیون بیسروصدا به پایان میرسد.

پیام تسلیت مسعود احمد مسعود رئیس شورای مرکزی جنبش جوانان افغانستان به مناسبت شهادت نابه هنگام شهید الحاج احمد خان سمنگانی معاون حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان و نماینده مردم سمنگان در ولسی جرگه و عده یی از اقارب و همرزمان شان.

با تأسف فراوان اطلاع یافتیم که الحاج احمد خان سمنگانی معاون حزب جنبش ملی اسلامی و عضو پارلمان افغانستان، شخصیت جهادی و ملی کشور، صبح روز شنبه 24 سرطان 1391 خورشیدی در یک حملۀ انتحاری، در محفل عروسی دختر خود، جان شیرینش را با عدهیی از اشتراک کنده گان محفل عروسی از دست داده است.
تروریستان وحشی باعمل بزدلانه خویش به جان این شخصیت محبوب قصد کردند و یکجا با او عدهء از همراهان دوره جهاد ،مقاومت وسیاست او را چون شهید انجنیرمحمد خان رییس امنیت ملی سمنگان ، شهید سید احمد سامع فرماده 606 انصار ، شهید محمدالله ،شهید حبیب الله قوماندان ،شهید رحمت الله قوماندان ،شهید شاه قل ،شهید محمد سرور قبچاق به شهادت رسانیدند.

انا لله و انا الیه راجعون
تروریستان وحشی باعمل بزدلانه خویش به جان این شخصیت محبوب قصد کردند و یکجا با او عدهء از همراهان دوره جهاد ،مقاومت وسیاست او را چون شهید انجنیرمحمد خان رییس امنیت ملی سمنگان ،شهید محمدالله ،شهید حبیب الله قوماندان ،شهید رحمت الله قوماندان ،شهید شاه قل ،شهید محمد سرور قبچاق به شهادت رسانیدند.تروریستان وحشی باعمل بزدلانه خویش به جان این شخصیت محبوب قصد کردند و یکجا با او عدهء از همراهان دوره جهاد ،مقاومت وسیاست او را چون شهید انجنیرمحمد خان رییس امنیت ملی سمنگان ،شهید محمدالله ،شهید حبیب الله قوماندان ،شهید رحمت الله قوماندان ،شهید شاه قل ،شهید محمد سرور قبچاق به شهادت رسانیدند.تروریستان وحشی باعمل بزدلانه خویش به جان این شخصیت محبوب قصد کردند و یکجا با او عدهء از همراهان دوره جهاد ،مقاومت وسیاست او را چون شهید انجنیرمحمد خان رییس امنیت ملی سمنگان ،شهید محمدالله ،شهید حبیب الله قوماندان ،شهید رحمت الله قوماندان ،شهید شاه قل ،شهید محمد سرور قبچاق به شهادت رسانیدند.شورای مرکزی جنبش جوانان افغانستان با کمال تأسف این حادثۀ المناک را بزرگترین جنایت بشری می خواند. و به جنایتکاران نا به کار که یک بار دیگر مردم مظلوم ما را در خاک و خون کشاند و روز شادی شان را به ماتم بزرگ تبدیل نمود، نفرین می فرستد.
در رابطه به این رویداد وحشت ناک ، رییسجمهورکرزی باز هم، مانند موارد قبلی، کمیسیونی را برای حقیقتیابی در مورد این رویداد تروریستی، موظف ساخت. از آغاز سال گذشته تا حال، بهصورت زنجیرهای، چهرههای سیاسی، نمایندگان مردم در پارلمان، فرماندهان مشهور نظامی، قربانی توطیههای تروریستی میشوند و جانشان را از دست میدهند. حکومت هم بعد از هر حادثهای، کمیسیونی را برای حقیقتیابی ایجاد میکند، اما مدتی بعد کار کمیسیون بیسروصدا به پایان میرسد.
متاسفانه این دور باطل از همان آغاز تاسیس نظام جدید وجود داشته است. وظیفه حکومت در شرایط کنونی این است که امنیت مکانهای عمومی، بهویژه امکانی را که مقامهای بلندپایه در آن حضور مییابند تامین کند. تجربه نشان داده است که گروههای تروریستی از هر روشی برای خونریزی و ایجاد وحشت استفاده میکنند.
بمبگذاری در دفاتر، حمله انتحاری، زهرپاشی مواد غذایی و اماکن، از روشهایی است که در یک سال گذشته بارها و بارها از سوی گروههای تروریستی مورد استفاده قرار گرفته است. اما مقامها و نیروهای امنیتی کشور، آنطور که لازم است، نکات ایمنی را رعایت نمیکنند. چرا در جاییکه مقامهای بلندپایه جمع میشوند، تدابیر کافی امنیتی اتخاذ نمیشود؟ چرا همه کسانیکه به آنجا وارد میشوند، مورد بازرسی قرار نمیگیرند؟ این دیگر عذر موجه نیست که گفته شود، عرف منطقه اجازهی چنین کاری را نمیدهد. در شرایط بحرانی، هیچکس به تدابیر امنیتی اعتراض نمیکند.

با ادای احترام به شخصیت ملی کشورشهید الحاج احمدخان سمنگانی و سایر شهدای حادثه سمنگان، از درگاه پروردگار برای شهدا اجر جمیل و به باز مانده گان قربانیان بخصوص رهبر وبنیان گزار حزب ج.م.ا.ا وپدر معنوی جنبش جوانان افغانستان الحاج ستر جنرال عبدالرشید دوستم ، واعضأ و هواخواهان حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان وجنبش جوانان افغانستان تسلیت عرض می نمایم .

شهید سمنگانی عزیز راه تو ادامه دارد ....

مسعود احمد مسعود رئیس شورای مرکزی جنبش جوانان افغانستان

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پيام‌ها

 • توکجا بودی....
  کیست ایزدچیست دادار جهان/
  هست ان سوتر زپندار و گمان/
  ادمی تا دیده خود باز کرد/
  واشنا شد با زمین و با زمان/
  رازها و رمز هارا یک به یک/
  تجربت فرمود در حد توان/
  زافرینش رازها نگشوده ماند/
  واو بشد خستو به دادار جهان/
  بهر ارشاد امدند از سوی او/
  ادمی را پاک پیغام اوران/
  پرتو اورا چو گوی صیقلی/
  بازتابانده چو تابیده بران/
  او کجا واندیشه شوئی و ستم/
  او کجا و جبرو قهر جاودان/
  او کجا و بند و طوق بندگی/
  او کجا و وصف ازادی ستان/
  او که خود ازاد و مختار افرید/
  کی ستاند باز و ارد چیستان/
  پیک و پیغامش زبهر کیست پس/
  گرشود راضی به قید ودیده بان/
  گرگروهی زادمی از بهر خویش/
  رای را خواهد بسان نردبان/
  برنویسد محضر و قانون کند/
  بیش مردم انچه را سازد بیان/
  خالق یکتا کجا ان جمع را/
  در شمار ارد برون از استان/
  هیچ پیغنبر چنین چیزی نگفت/
  عقل هم نپذیرد اندر امتحان/
  لیک می گویند امروز ای شگفت/
  جمع گمراهی بنام طالبان/
  یک نفر باشد امیر المومنین/
  خلق اندر خدمتش باید دوان/
  او زپاکستان بسوی قندهار/
  امد و اورد زانجا پشتبان/
  کابلستان زابلستان و هرات/
  غور و غرجستان و بلخ وباغلان/
  باید او را رام باشند و مطیع/
  تا از او گیرند سرخط امان/
  این گروه طالبان هرگزنگفت/
  دین مگر دارد قفس یا اشیان/
  تو کجا بودی در ان جنگ جهاد/
  تادراویزی به کفر ای پهلوان/
  تو زپاکستان چرا بیرون شدی/
  ازچه ناوردی برون انجا سنان/
  گر عشیرت واقربین ات حجت است/
  سوی پیشاور بگردان مادیان/
  زانکه پشتونند انان چون شما/
  حکم بر پشتو زبانان کن روان/
  حیف باشد خون پشتون جوان/
  ریزد و پیکرش گردد پله کان/
  هیچ این جولان ندارد حجتی/
  دادمت پندی چو گنج شایگان/
  از هری تا بلخ وتا کشمیر و هند/
  طالبا طالب نباشندت بدان/

  repondre message

  آنلاين بنگريد : http://ندارد

 • من نمی دانم پیام را کی یا کدام شخص باید برای ملت/مردم بدهد. اینها از کجا امده اند که خود را لایق پیام دادن و پیام نوشتن مینمایند. خیلی خیلی ها خود را گم کرده اند.
  احمقی باشد که خود را گم کند
  ....

  repondre message

  • بجواب فطرت خركوس ،
   فكر مى كنم كه تو از جمله همان جنايت ييشه كانى هستيد كه تحمل يك ييام را به عنوان تسليت به اين سرداران خفته بخون كه توسط قبيله رزيلت بطور يلان شده صورت مى كيرد ندارى اكر جنين نيست خودت نيز حق داريد كه منحيث يك هموطن اعمال تروريستهاى سيا رو را محكوم مى ساختيد اكر احمد خان شهيد جميعتى ومعاون جنبش ملى بود در برابر طالبان مقاومت كرده بود واين مردم بيدفاع كه در مراسم عروسى اغاز زندكى دوجوان شركت كرده بودند وانهارا شهيد ساخته خوشى وسرور مردم را به غم تبديل مى كند در برابر عدالت حقيقى خداوند بزرك بى إيمان هستند كسى كه شخص بيكناه را به قتل مى رساند جايش در تحت السقر قرار دارند ولعنت افريدكار تا ابد بر او است كه درين جنايت عليه بشريت خودت را سهيم ميدانى بناه جاى تو وامثالت نيز به قول ووعده إلهى همان لعنت وهمان تحت السقر است كه لياقت انرا داريد وخداوند اين احمد مسعود مسعود را كه فرزند رهبر مقاومت است عمر ودوران اعطا كند كه با اين ييام همدردى أش كار بزرك منيشانه وماندكار را انجام داد كه به عمرش بركت مى خواهم تا نام مسعود بزرك را همان طوريكه شايسته اش بود حفظ كند جشمت كور ورويت سياه باد (بيدار دل )

  • خوب شد که مردار شد. جهنم جایش باد
   این بیناموس جهادی کم نکشته بود. خداوند عادل انتقام مظلومان را از ظالمین میگیرد. کسانیکه همرایش همدردی نشان داده از جمله کاسه لیسان و جوالگیرانشان استند.
   پردیس

  • به جواب يرديس !
   كفته اند. كر عدو بميرد ازو جاى شادمانى نيست . ًً كه زندكى من وتو نيز جاويدانى نيست .. واكر مادر غب نمى بودى حد اقل به كشته ها وزخمى هاى ان حادثه المنا ك إظهار همدردى مى كردى زيرا اين شهيد راه حق توسط وجود متعفن ومردار قبيله ات به اين درجه رفيع نايل امده است كه روحش شاد وبهشت برين جايش باد وقاتل ان خر اخرتيش باد كه امثال تو است كه بايد سك صفت بجفى خاندان شما قوم بى حيثئت نوكر أجنبى را تمام تاجك وأزبك وهزاره وتركمن وعرب زدنك بكايد بر يدرت لعنت تو مردار كثيف جطور يك مسلمان را كه شهادت را نصيب شده هذيان كفتى ونزديك است كه رويت سياه كردد( زدنى والايت )

  • اگر احمد مسعود مسعود مانند تو دارای چنین فرهنگ باشد که است پس باید گفت که ای والله به این فرهنگ جهادی

 • نماینده سمنگان جنرال دوستم را متهم به سوء قصد کرد
  (سه شنبه > 1386/3/8 > 13:00)
  دیروز، مولوی احمدخان سمنگانی نماینده ولایت سمنگان در ولسی‌جرگه، جنرال دوستم رهبر پیشین حزب جنبش اسلامی افغانستان را متهم به دست داشتن در سوء قصد نافرجام به جان وی نمود.
  به گزارش خبرنگار پارلمانی راه نجات، وی اظهار داشت که از 7 ماه قبل دستگاه استخباراتی و ارگان‌های کشفی متعلق به موصوف، اطلاع داده بودند که توسط زورگویان و قدرت‌مندان مورد سوء قصد قرار می‌گیرد.
  احمدخان در ادامه افزود: جنرال دوستم به دلیل دشمنی و اطاعات نکردن وی از پالیسی‌های حزب جنبش اسلامی و هدایت دادن جنرال دوستم به دین اسلام مرا مورد سوء قصد قرار داد که موفق به کشتن 2 نفر از محافظانم شد، اما به من کدام آسیبی نرسید.
  نماینده سمنگان با اشاره به راه‎اندازی تظاهرات در شهر شبرغان از طرف جنرال دوستم برای تخریب وی، تصریح نمود که جنرال دوستم می‌خواهد که با این تظاهرات در بین مردم نفوذ کند و کریدیتی به دست آورد.
  موصوف همچنین از بی‌کفایتی قوماندان امنیه ولایت سمنگان در خلع سلاح افراد جنرال دوستم گلایه کرد و اضافه نمود که قوماندان امنیه سمنگان هیچ کاری در مورد خلع سلاح افراد جنرال دوستم انجام نداده است.
  در این حال محمد عالم ساعی، نماینده ولایت تخار در ولسی‌جرگه و عضو حزب جنبش اسلامی افغانستان سوء قصد مولوی احمدخان را ساخته‌گی و توطئه‌ای از طرف اشخاص بلندرتبه دولتی و حرکتی از سوی خود مولوی احمدخان برای مطرح ساختنش عنوان داشت.
  وی در ادامه علاوه نمود که ممکن است وزیر داخله یا وزراء دیگر در این سوء قصد ساخته‌گی و تباه ساختن شخصیت جنرال دوستم دست داشته باشند.
  ساعی همچنین خاطرنشان ساخت که اگر جنرال دوستم می‌خواست احمدخان را ترور کند با موتر خودش این کار را می‌کرد نه با موتر سراچه.
  قابل ذکر است که مولوی احمدخان سمنگانی نماینده سمنگان در ولسی‌جرگه شب 2 جوزا در راه ولسوالی دوشی ولایت سمنگان توسط اشخاص ناشناس مورد حمله قرار گرفت که 2 تن از محافظانش کشته شد اما به وی که در موتری دیگر عقب‌تر از موتری محافظانش قرار داشت آسیبی نرسید.

  repondre message

 • چند سوال کوتا، لطفاً جواب دهید!
  همانطوریکه همه میدانیم شهید یک نام پاک پروردگار است وشهادت صیغه دینی دارد و هیچکس نمیتواند از ذهن خود کسی را به این افتخار مزین سازد. خوب اگر کسانی بازهم به مسئله شهادت این شخص پافشاری دارند لطفاً چند سوال کوتاه بنده را پاسخ دهند.
  شهادت این آقا در محفل عروسی چه ربطی به مساثل دینی دارد تا بتوان برمبنی آن قضاوت نمود؟ مصارف گزاف این محفل از چه راهی بدست آمده بود و آیا این محفل یک محفل شرعی بوده یا محفل باده خواری و عیاشی؟

  repondre message

 • جواب روشن است که اين عروسي از پول های چور شده ترتيب شده بود و محفل باده خوری بود جايش جحيم باشد به اميد روزی که دوستم خون خوار نيز به جزاي اعمال اش برسد!

  repondre message

  آنلاين بنگريد : http://www.google.com

 • کلوخ انداز را پاداش سنگ است. وقتی فرهنگ کشتن و ترور را بنیان گذاشتند باید کشته شوتد و هزار بار هم زنده گردانیده و کشته شوند.
  عاقبت جهادیون جنایتکار همین خواهد بود.

  repondre message

 • از این جنایتکاران خاین و چپاولگر هرقدرت مردار شوند افغانستان از گند اینان رهایی می یابد. تمامی اینان بالاخره به جهنم رفتنی اند.
  کسی جنایات و پستی های احمد خان سمنگانی را که بالای مسافران در پاتک هایش در راه کابل - مزار مرتکب میشد فراموش نمیتواند. این دووس یک حیوان وحشی بود.
  هرکس که او را مردار کرده یک خدمت به ملت کرده. اما بیگناهانی که درین حادثه کشته شدند، قابل ترحم اند.

  repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس