IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > در وزارت عدلیه دو برادر حکمرانی می کنند

در وزارت عدلیه دو برادر حکمرانی می کنند

حمید الله
سه شنبه 31 جولای 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

یکی از دوستان من که در وزارت عدلیه وظیفه دارد چند قبل در مورد وضعیت وزارت برایم گفته بود حالی که موضوع فساد و فرمان مبارزه با فساد گرم است خواستم آن موضوع را از طریق شما با ادرارات که مبارزه علیه فساد می کنند شریک سازم.
برادر وزیر عدلیه که عزیز الله غالب نام دارد از دیر زمانی (قبل از وزیر شدن برادر خود) در وزارت به حیث سکرتر معینیت اداری وزارت ایفای وظیفه میکند و با وزیر شدن برادر شان آقای حبیب الله غالب موقف ایشان تقویت شده و به یک فرد بسیار مهم در وزارت عدلیه تبدیل شده است که هیچ کار بدون اجازه او شده نمی توانند حتی رئیس های وزارت با ایشان مشوره می کند. هیچ کمیسیون و کمیته در وزارت نیست که برادر وزیر صاحب در آن عضو نباشد از هیئت طعام خانه شروع تا کمیته استخدام وزارت، ایشان یک عضو مهم و برجسته کمیته استخدام وزارت می باشند که بدون نظر شان شاید کمتر کسی بتواند در وزارت مقرر شود. یکی از دست آورد های شان درین کمیته نصب نمودن یکی از سکرتران قبلی معینیت اداری که فارغ پوهنخی شرعیات است در پست آمریت تدارکات وزارت می باشد، آمریت تدارکات که باید تمام خریداری ها و داوطلبی ها ادارات دولتی از طریق آن امریت صورت می گیرد بسیار پست مهم بوده و اکثر ادارات دولتی کشور که بودجه انکشافی خود را به مصرف رسانیده نمی توانند مشکل تدارکات و طی مراحل پروسه تدارکات میباشد که وزارت عدلیه هم به این مشکل مواجه است چون کسی در راس آن نصب شده که نه تحصیل و نه تجربه درین زمینه دارد. برادر جناب وزیر صاحب در کمیته اخذ امتحان از کسانیکه می خواهند جواز رهنمای مامعلات بگیرند نیز می باشد نیز دست بالا دارد و اکثر موارد فساد درین بخش وزارت گزارش شده است و بعضی کسانیکه جواز گرفته اند می گویند که بعضا در بدل پول نیز جواز بدون امتحان توزیع می گردد.

حالا شما خود تان فکر کنید که سکرتر یک معینیت وزارت را چی به کمیته استخدام و مقرری افراد البته این شاید موارد باشد که همه مامورین خبر دارند این که در پشت پرده چی شاهکاری های دیگر دارد این برادر وزیر خداوند متعال می داند.

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

 • يکي از دوستان ما که در وزارت عدليه کار مي کند با تاييد اين موضوعات نيز مي افزايد که برادر وزير مي خواهد عضو کميته رسيدگي به شکايات مامورين باشد. از آنجايي که نام جناب شان در ليست پيشنهادي نيست، اين کميته که بايد در اول سال ايجاد مي شد هنوز ايجاد نشده و خود جناب وزير امر ايجاد اين کميته را صادر نکرده است.

 • سلام خدمت خوانندگان عزیز
  فکر نکنم که یک وزیر به برادر خود اینقدر اجازه بدهد تا سبب بد نامی وی شود. امید درین زمینه نهاد های مسول تحقیقات نمایند، تا افراد خوب و خراب معلوم شود. و موضوع روشن شود.

 • جناب وزیر و برادرش هر سال از بودجه وزارت به حج می روند.

 • سلام برای دوستان عزیز!
  گمان نکنم که این خبر درست باشد. زیرا وزیر عدلیه یک انسان خوب معلوم می شود و در ضمن چند روز قبل در میدان هوایی دیدمش که حج می رفت. یک شخصی که حج عمره برود باز این گونه فساد نمی کند. خوب دیگر اینکه آیا برادر وزیر صاحب حق ندارد که در ادارات دولتی کار کند؟ خوب این فساد در هر اداره وجود می داشته باشد.

  • در افغانستان از اشخاصیکه در آستان مردن است کار گرفته میشود تا کرزی صاحب از زیر ریش آن خوب تیر شده بتواند

 • ای وزیر باید برطرف شوه

 • اما برای روشن شدن این موضوع باید دولت نماینده تعین کند و این موضوع را در وزارت عدلیه بررسی کند

 • ای وزیر پیر در پروگرام گولدن هندشک که از سوی وزارت مالیه و کمیسیون تطبیق میشه معرفی خاد شد و به تقاعد سوق داده خاد شد. پروگرام گولدن هندشک در فرمان اخیر کرزی صایب امده که مطابق ان کل مامورین پیر یک دفه ای رخصت میشن

 • هر كس با شد ما قبول داريم و ليكين وطن فر وش نبا شد خلق و پر چم كي اين وطن را
  در خا ك زد
  اگر طأ ليب است ا گر مجا هيد است نفر ميكشد قا تل خلق و پر چم است سبب اما ن سك ها ي
  خد ا نا شينا س. است خانه مجا هيد خرا ب در اين سك هاي پس ما ند ه خو ر اور س را عو ف
  كرد لنعت بر اين وطن فر وش ماه مردم چي در اينقدر نا م شا ند ن امر وز در وطن ما خر هم
  تيز تر بي گر دد مر دم نام ميشا ند دنيا ه كجا ه رسيد ه مردم ما چي ميگه

 • مه میگم خوبش کدی بی ادبه

جستجو در کابل پرس