کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > شایعات راکت پرانی پاکستان وعواقب آن

شایعات راکت پرانی پاکستان وعواقب آن

شــــــایعــــــات غــــــیر مســــــؤلانه مطــــــبوعات مبــــــنی بر فــــــیر راکــــــت از طــــــرف پاکســــــتان بخــــــاک افغــــــانســــــتان باعــــــث ســــــرنگــــــونی دو وزیر گــــــنده کشــــــور گــــــردید!

دو شنبه 6 آگوست 2012, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی

دیموکراسی خیلی شباهت به امکانات جدید تخنیکی چون موبایل و انترنت دارد ، هرکس از فواید و خوبی های موبایل و انترنت مطلع است ولی هیچ کسی از استفاده سو و نادرست آنها در جوامع پسمانده چون افغانستان نمی تواند انکار کند که منحیث مشت نمونه خروار می توانیم از اذیت و آزار زنان و دختران ذریعه موبایل نام برد.
دیموکراسی و ارمغان بزرگ آن آزادی مطبوعات نیز ازین سرنوشت مبرا نیست که از فواید و خوبی های آن هر طفلی هم چیز های میداند ولی ما درین ظرف ده سال تجربه با آن روی دیگر سکه را هم شناخته و با بدی های آن هم آشنا شدیم .

از مدت یکسال بدینسو مطبوعات افغانستان با پخش شایعات بی بنیاد و غیر مسؤلانه مبنی بر فیر صد ها راکت از طرف پاکستان بخاک افغانستان فضای دوستی و برادری دو کشور اسلامی افغانستان و پاکستان را خدشه دار کرده و باعث ایجاد تشنج و تنش های فراوان در ارگانهای امنیتی و اردوی کشور گردیده.
گرچه از مدت یکسال بدینسو رهبر خردمند و خیر اندیش ما محترم حامد کرزی در هر مناسبت این ادعا های بی بنیاد را شدیداً رد کرده و آن را شایعات غیر مسؤلانه رسانه ها و سؤ استفاده از آزادی های مطبوعاتی خوانده ولی کجاست گوش شنوا که به این ندای حق گوش دهد.

حالا این شایعات نا روا و بی اساس از کوچه و بازار حتی در مجلس نمایندگان راه یافته و باعث سلب صلاحیت دو وزیر قدرتمند و گنده کشور یعنی وزیر دفاع و وزیر داخله گردیده که این اقدام مجلس نمایندگان با هیچ معیار کشور داری و قوانین اجتماعی قابل توجیه نیست چون که به گفته دوستان هراتی انگار که این شایعه راکت پرانی پاکستان واقعیت داشته باشد پس در آنصورت باید در قدم اول شخص رئیس جمهور و بعداً وزیر خارجه و وزیر دفاع از وظایف شان سبکدوش می شدند !

اما نمیدانم نمایندگان محترم به اساس کدام معیاری وزیر خارجه را برائت داده و به مجازات وزیر داخله پرداخته اند ؟
بهر صورت معیار این تصمیم گیری صلاحیت های کاری وزرا نبوده بلکه چیزی دیگری معیار قرار گرفته که اگر کمی به موضوع عمیق شده و به دقت بدان بنگریم در خواهیم یافت که یگانه وجه مشترک وزرای دفاع و داخله هم وزنی ایشان است چون فقط این دو وزیر کابینه در وزن یکصدو پنجاه کیلو قرار دارند.

توقع معیار قرار دادن صلاحیت های کاری وزرا از نمایندگان که اکثریت شان به شغل های پهلوانی ، بزکشی و چاپ اندازی مصروف بوده اند یک توقع بیجاست بلکه بیشتر همان معیار قرار دادن قطر شکم و وزن اشخاص به شخصیت اینها ساز گاری کامل دارد.
پس نتیجه اخلاقی این مسئله اینست که خود کرده را دردی نیست و آقای محمدی خود ملامت بوده که برای پائین آوردن وزنش اقدام عملی نکرده و برعکس در پرخوری و چرب خوری با آقای رحیم وردک رقابت کرده و حالا عواقب ناگوار آنرا با اندیوالش یکجا می چشد.

با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


65 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > شایعات راکت پرانی پاکستان وعواقب آن

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • موشک‌پراکنی پاکستان به ولایت کنر
  از اوایل سال گذشته بدین سو، گزارش داده مى شود که پاکستان به مناطقی از ولایت کنر موشک‌پراکنی مى کند.
  و اما هيچ گزارشگر چه تصويرى وچه نوشتارى يک سند يک تصويرى ازموشک چاپ نکرده است.
  من ميدانم که هرگزارشگر يک موبيل وي ا کمره در اختيار خواهد داشت که از پارچه اى اين موشک تصوير برداشته باشد که نشان دهد که اين موشک ها و يا راکتها پرتاب شده از خاک پاکستان ساخت کدام کشور و از کدام گونه مدل وشماره اند.
  ثبوت مرگ شايعه پراکنى روشنگرى و رفع این سوء تفاهم و امکان پايان بخشيدن موشکپرانى باشد!!!
  روشنگرى تاسوء تفاهم ديگرى پيدا نشود:
  دولت پاکستان ازتضادها و اختلافات بين القومى پشتونهاى= افغانها= پتهانها اين وآنطرف خط ديورند استفاده مى کند و پشتونهاى پاکستانى دشمنى با برادران پشتون خود درافغانستان دارند.
  وهمين شرايط باعث بدبختى وجنگ درسرزمين ما گرديده است.
  دولت پشتونها چه گونه با مردمان غير پشتون" وحدت ملى" مى آورد وقتيکه خودشان وحدت ملى ومليتى ندارند?
  ارمان براى وحدت مردمان پشتون هر دو طرف خط ديورند
  ارمان براى وحدت مردمان غير پشتون در هردو سوى هندوکوه (فردوسى درشاهنامه براى هندوکش "هندوکوه" و "کوه هند" نگاريده است.
  ارمان

 • اقای کرزی یک روز به پارلمان میرود و همه قوه ها را جمع مینماید. مردم کشور منتظر اند که او برای ملت چی خواهد گفت ولی او عقده گشایی بر ضد پاکستان نموده فردای انروز راکت بازی های پاکستان به خاک ما اغاز میشود. این در راس کرزی است که ملت از دستش چیها میکشد. شخصی که هیچ از سیاست نمی داند. گفتارش به حدی غیر دیپلوماتیک است که نمی شود برایش اسمی گذاشت.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.