صفحه نخست > خبر و گزارش > ضرورت تشکیل مقاومت مردمی: جنایات وحشیانه طالبان و کوچی های پشتون به روایت عکس!

ضرورت تشکیل مقاومت مردمی: جنایات وحشیانه طالبان و کوچی های پشتون به روایت عکس!

کابل پرس
دوشنبه 6 آگوست 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

چرا آنکه سلاح به دست داشت و در جنایت سهم گرفت، اختلاس کرد و تولید و قاچاق مواد مخدر را پیش برد و از همه مهم تر پشتون بود، از شرایط و امکانات بیشتر برخوردار است؟

کابل پرس?: امسال نیز کوچی های پشتون بصورت کاملا مسلح به جان و مال مردم بهسود و دایمیرداد حمله کردند و وحشیانه هزاران تن را ناچار به ترک خانه هایشان کرده و ضمن غارت اموال آنان، محل زندگی شان را تخریب نمودند. اشغالگران کوچی و طالب در حملات خود از حمایت کامل حکومتی برخوردار بوده و علاوه بر والی میدان و همکارانش، ارگ ریاست جمهوری نیز در هماهنگی کامل با اشغالگران قرار دارد. گرچه برخی گزارش ها حاکی از تلفات سنگین اشغالگران در برخورد با مقاومت مردمی در دره ی کجاب ولایت میدان بود با اینحال عکس هایی که بتازگی از این منطقه به نشر رسیده حاکی از غارت و تخریب گسترده ی خانه های مسکونی می باشد.

پشتون های کوچی و بیشتر پشتون هایی که امروز در مناطق جنوبی تا ارزگان و غزنی ساکن هستند، بیش از 130 سال است که همه ساله حملات وحشیانه ی خود را بالای مردم بی دفاع انجام می دهند و از حمایت کامل حکومتی برخوردارند. حکومت های پشتونیستی نیز در بدل واگذار کردن بخش هایی از این سرزمین و انجام سایر خیانت های ملی، در این مدت پروژه ی اشغال سرزمین های مردم غیر پشتون تا شمالی ترین نقاط افغانستان فعلی را دنبال کرده و بیشتر این اشغالگران اکنون بازوی اصلی لشکر قومی طالبان می باشند.

کشتار وحشیانه ی مردم شمال افغانستان بويژه مزار شریف توسط طالبان بخوبی نشان دهنده ی این است که ناقلینی که پس از اشغال سرزمین های مردم در آنجا جابجا شده اند، هیچ همگرایی عمومی با همسایگان خود نداشته و در شرایطی که مناسب بدانند به گروه های دهشت افکن قومی همچون طالبان می پیوندند. مطالعه ی دقیق تحرکات نظامی طالبان در شمال افغانستان نشان می دهد که همین اکنون نیز بخش قابل توجه حملات در مرکز و شمال از مناطقی صورت می گیرد که این ناقلین بود و باش دارند. آنچه کاملا واضح است این است که تمام نیروهای پشتونیستی از جمله حکومت کرزی، طالبان، افغان ملت و طالبان نکتایی پوش، کوچی، گروه حکمتیار و حقانی و..از جهات مختلف در یک مسیر قرار داشته و برنامه ی کشتار، تبعیض و بیرون راندن غیر پشتون ها را از سرزمین هایشان روی دست دارند.

در یازده سال گذشته مردمی که سلاح های خود را زمین گذاشته و به ساختن کشوری تازه دل بسته و مسیرهای مدنی را برای رسیدن به حقوق خود دنبال کرده اند، از خود می پرسند در این سرزمین نفرین شده، چرا آنکه سلاح به دست داشت و در جنایت سهم گرفت، اختلاس کرد و تولید و قاچاق مواد مخدر را پیش برد و از همه مهم تر پشتون بود، از شرایط و امکانات بیشتر برخوردار است. این در حالی ست که پروژه ی ساختن آزمایشی بدیل برای طالبان با حضور طالبان بنام دانشجو، دانش آموز و نیروی مردمی از چندی به اینسو از طرف حکومت کرزی روی دست گرفته شده است.

سوال این است که در چنین اوضاعی که نیروی مسلح پشتونیزم با نیروی غیر مسلح آن علیه غیر پشتون ها و غصب زمین و غارت منابع طبیعی شان یکجا شده، نیروی مقاومت مردمی باید شکل بگیرد یا اینکه همچنان در انتظار کشتار و غارت بیشتر بود؟

عکس از گتی ایمیج

كارنامه

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • لازم است مردم بر علیه طالبان مسلح شوند.

    • اگر مردم خیستند ولا تا پشت کوه سلیمان کرزی کته برادرایش خواد دواندن.

  • agr mardum shamal yani fars ha ozbakha dast ra yak konat in vahshi hara az kore zamin dor konat

  • خداوند مردومافغانستان راتوفیق بیدهد تادوشمن خویش رابشناسددوشمن هزاره پشتون نیست اماکی ما مسلمانان را بنام این وآن دربین مان انداخ کی چوچه های مرغ قشنگ رارنگ کرد دربین شان به جنگ کرد این وازیع است که دوشمن اسلام آب راخیت کرده ماهی مگیرد.

    آنلاین : http://.

  • پشتون ها باید بی فهمد که دوشمن اسلام ازجاهلیت آنها به بدنامی مسلمانان استیفاده نموده ومسلمانان را ازبین میبرد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس