در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > نظرسنجی > کشتار در فلسطين نسل کُشی ست، در افغانستان جهاد؟

کشتار در فلسطين نسل کُشی ست، در افغانستان جهاد؟

نظر شما درباره ی اسلام وکلای پارلمان چيست؟
چهار شنبه 5 مارچ 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

پارلمان افغانستان اقدام رژيم اسراييل را عليه فلسطينيان، نسل کشی خوانده و آن را محکوم کرده است. در همين حال پارلمان افغانستان، ماه هاست که طرحی را به تصويب رسانده که بر اساس آن عاملان جنايات و کشتار در افغانستان از پيگرد عدلی و قضايی معاف می باشند. چه تفاوتی ميان جنايات در افغانستان و جنايات در فلسطين وجود دارد؟


عکس هايی از اعتراضات به نشر کارتون های توهين آميز به پيامبر اسلام.

منبع: آسوشيتد پرس

پيام‌ها

 • kasif taren henvanhayi 2 pa dar afghanistan zayede shodan
  az haman abdorrahman ta Molla Omar Seyaf Golbidin khorram va va

  amma farqe koshtehaye Felistin en ast ke ham cheshmi bozorg ham damaqi boland darad . amma dar afghanistan 95 darsat koshteha az en 2 vejegi barkhordar nist

  • اینانی که بخاطر چند کارتون تظاهرات کرده اند احمق اند و به این نادانی خودن جهانیان را به خنده بر مسلمانان میکشانند.

   در خود وطن ما اسلام را مسلمان نما ها و دین فروشان دوپیسه کرده اند علیه آن تظاهرات و اعتراض نمی‌کنند اما مقابل چند کاتون جامه میدرند.

   سال قبل در جریان تظاهرات اسلامیست ها در پاکستان در اعتراض به کارتون ها بر اساس تخمین دولت دوصد میلیون دالر خساره در جریان سوختاندن و شکستاندن و ویران کردن های تظاهر کنندگان به بار آمد.

   یک نویسنده معتبر پاکستان در همان آوان نوشته بود که اگر غرب بخواهد کشورهای اسلامی را سقوط دهد فقط چند کارتون دیگر از این نوع انتشار دهد خود اسلامیست ها وطن خود را ویران و نابود میکنند.

   حال این حماقت را ما در افغانستان ناظریم.

  • واقعا از این حماقت کلانتر نمیتواند وجود داشته باشد که در کشوری که بسوی قبرستان روان است ما برآییم بخاطر چند کارتون تظاهرات کنیم!!!!

 • هیچ ماست فروشی نمی گوید ماست من تروش است.
  حقیقت این است که ما معمولا به دنبال عوامل و دلایل بیرونی و جریانات خارجی هستیم و از توجه به سبب های درونی و داخلی و آنچه خود می کنیم غافل هستیم.
  مطالب مرتبط را در وبلاگ گفتنی ها بخوانید

  آنلاين بنگريد : «بیانیه انجمن روشنفکران دنباله رو» و نیز مطلب «ما فقط محکوم می کنیم» در وبلاگ گفتنی ها

 • هم کشتار فلسطینی ها توسط اسرائیل جنایت است و نسل کشی است و هم کشتار مردم در افغانستان. نمیشود که به خاطر یکی ازدیگری چشم پوشید. این را هم بگویید و آن را هم.

  مگر شما میخواهید ما از کشتار فلسطینی ها توسط اسرائیل چشم بپوشیم و بگوییم که چون در افغانستان کشتار بیگناهان صورت گرفته بگذار در فلسطین هم روان باشد؟

  منطق شما می لنگد جناب!

  • به تأیید قول آقای نبی زاده میخواهم یک اصل قانونی را بگویم:
   جنایت توجیه گر جنایت نیست. به راستی کسانیکه سواد اندکی دارند،اینگونه جنایات را توجیه گری میکنند. این یک عقب ماندگی فکری است.
   از سویی دیگر نسل کشی در افغانستان نبوده و تنها میتوان نام آن را جنگهای تنظیمی گذاشت و آنهم مدت کمی.
   شما نباید تجاوز روسها تا سقوط نجیب را در شمار جنگهای داخلی بیاورید. چون به اتفاق اکثریت قاطع ملت آن یک دفاع مقدس بود.

  • aqai basavad mishavad betori mesal tedadi koshtehaye afghanistan va felestin ra moqaese konid ta malom shavad kodamishan naslkoshi ast?g

 • من میتوانم حیثیت اسلامی افراد با نفوذ پارلمان افغانستان و با سوادان آن را در دوجمله مختصر خلاصه کنم:
  کسانیکه در پارلمان افغانستان افکار درست اسلامی دارند پای عمل شان سخت لنگان است. بر عکس کسانیکه عمل درست دارند، متأسفانه اندیشه و تفکر اسلامی ندارند. مثلا آقای بشر دوست. این بزرگترین مصیبت یک جامعه اسلامی است که افراد بلند پایه اش این دو ویژگی را یکجا نداشته باشند، چون یکی بدون دیگری کار آیی ندارد.

 • ظلم ظلم است؛هرگونه که باشد,ظالم ظالم است؛هرکس که باشد,و مظلوم مظلوم است؛هرکس که باشد...افغانی عزیز!ای همزبان!ای هم گوهر!من یک ایرانی ام و به تو چنان که به یک فلسطینی,عشق می ورزم.

 • شما تلویزیون های پشتو را در صدر دری قرار دادید من فقط اینقدر میخواهم بگویم که تا کنون که پشتون ها ادعا میکنند اکثریت نژادی افغانستان را تشکیل میدهند معلوماتی موثق در دست ندارند و تابحال به حقوق دیگر گروه های نژادی با قبولاندن زبان پشتو سرود ملی پشتو و البسه کوچی ها منحیث لباس ملی ظلم نموده اند/بگذارید در افغانستان یک سنجش تعداد جمعیت صورت بگیرید و تعین گردد که ایا واقعا پشتون ها اکثیریت هستند یا خیر و بعد از ان عده ای کثیری از پشتون های اصلاح شده زبان پشتو را اصلا یادشان رفته و بزبان دری روی اورده اند پس چرا بزور این زبان را به حلق مردم فرو میکنید و فاشیزم پشتونی شما جان اقلیت ها را کشیده است//به لحاظ خدا این کشور برای سالیان در دست شما پشتون ها بود بگذارید دیگران هم بر ان حکومت کنند/منشعا تباهی افغانستان شما محمد زی ها و کرزی ها و خان ها و ختک ها بودید شما وطن را به برتانیه به روسیه به پاکستان به طالبان فروختید بگذارید یکبار دیگر اقوام بر افغانستان حکومت کنند تا یک دفعه هم که شده ما صلح در افغانستان داشته باشیم بس است این پشتون گرایی و ظلم پشتون ها که از طالع بد ما و مرز های کشیده شده توسط برتانوی های خفله از پاکستان بر یخن ما افتادند ای کاشک خط دیو رند کمی دیگر بالا میامد و قندهار و تمام این ولایات مشوش پشتون نشین را به پاکستان میداد تا ما بدبختان کشوری عاری از این قوم جنگ انداز جاهل و نافهم میداشتیم

جستجو در کابل پرس