در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > خفقان اسلامی در ایران و افغانستان

خفقان اسلامی در ایران و افغانستان

صادق حسین پور
يكشنبه 26 آگوست 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

چندی پیش خبر از آن بود که در استان فارس پیوند عضو برای اتباع افغانی ممنوع اعلان شد وبه دنبال آن خبر

ممنوعیت اتباع افغانی در روز 13 بدر در پارک اصفهان ،بعد استاندار مازندران بخشنامه صادر کرد که اقامت وتردد اتباع افغانی چه با گذرنامه و چه بی گذرنامه در مازندران ممنوع میباشد چرا که مازندران یک استان توریستی میباشد و الان هم در استان فارس فروش مواد غذایی و تردد برای اتباع غیر مجاز ممنوع است وخیلی از ممنوعیت های تحصیلی و شغلی دیگر که در کشور جمهوری اسلامی ایران در مورد اتباع افغانی وجود دارد .و ما فقط شاهد سکوت و خفگی زمامداران اسلامی ایران و افغانستان هستیم و یا اگر صدایی هم است آنقدر ضعیف میباشد که به گوش کسی نمیرسد و یا از ترس صدایی صادر نمیشود .ما حق نداریم در سیستم سیاسی دگر کشورها مداخله کنیم و برای آنها قانون گذاری کنیم چرا که هر کشور مطابق مصلحت جامعه خود قانونگذاری میکند.ولی وقتیکه کشوری نام اسلام را در سیستم سیاسی خود یدک میکشد و ادعا نظام اسلامی میکند وبر خلاف آن عمل میکند ،سوالاتی را در ذهن انسان خلق میکند ،باتوجه به اینکه در راس امور اسلامی ایران رهبر میباشد آیا رهبر ایران این تبعیض نژادی آشکار را نمیبیند ویا صُمٌّ بُکمٌ عُمیٌ فهُم لایرجِعُون.وآیا مراجع تقلید که یکی از ویژگی های آنها باید عدل باشد معنی جان را با مقام عوض کرده وراه تقیه را پیش گرفتند چراکه سبب بخطر افتادن مقام و منزلتشان میشود وعدالت را وقتیکه ضرری نداشته باشد اجرا میکند و یا اینکه احکام اسلامی بر طبق مصلحت جامعه تغییر پیدا کرده ودر حال حاضر ما مسلمانها از لحاظ انسانی نه برابریم و نه برادر و اسلام هم مرز دارد و وحدت فقط مابین نژاد خود میباشد کاری که هیتلر به روش خودانجام داد. به هر صورت انسان از اینکه اینها وجود دارد درد ندارد ،درد ما نفاقی هست که در این ها وجود دارد .چندی پیش آقای احمدی نژاد سخنانی در مورد آزادگی و کرامت انسانی بیان کردند و گفتند: آزادگی به تعبیر خودمان یعنی مردانگی، معرفت، حق‌طلبی، رها شدن از تمام تعصبات قومی، قبیله‌ای و رنگ‌های مختلف. تعصبات، آزادگی انسان را مخدوش می‌کند و وقتی آزادگی مخدوش شود، حقیقت انسان لگدمال می‌شود. آزادگی ربطی به این ندارد که مثلا شما حتما پیرو فلان فرقه باشید. افرادی هستند که نماز شب آنها ترک نمی‌شود اما وقتی سراغ آزادگی که تجلی بزرگی‌های روح انسان است در آن می‌رویم، می‌بینیم که خبری در آن نیست. آزادگی یعنی اینکه وقتی می‌‌بینیم حق مخالف تضعیف شده است، بایستیم و دفاع کنیم. آزادگی یعنی اینکه هر جا ظلم بود بایستیم و دفاع کنیم و فرقی نکند که ظلم علیه چه کسی است؛ علیه بودایی است، علیه مسلمان است، علیه هندی است یا هر فرد دیگر. (سایت ofoghnews.ir)

آیا جواب قرآن به همچو افرادی بجز «و اذا لقوا الذین آمنوا قالوا آمنا و اذا خلوا الی شیاطینهم قالوا انا معکم انما نحن مستهزؤن» بقره/14
میتواند چیز دیگری باشد.(و هنگامی که افراد با ایمان را ملاقات میکنند میگویند ما ایمان آوردیم ولی هنگامی که باشیطان های خود خلوت میکنند ما با شماییم ما فقط آنها را مسخره کردیم.)

خوب شاید تعبیر ظلم نزد آقای احمدی نژادتعبیر دیگرداشته باشد مگرنه با این تعابیر که فهمیدیم، باید علیه سیستم سیاسی ظالم ایران بایستیم و دفاع کنیم و فرقی نکند که ظلم علیه چه کسی است؛ علیه بودایی است، علیه مسلمان است، علیه هندی است یا هر فرد دیگر.واحتمالا منظورشان این هست که هر چیزی که خلاف سیاست ایران باشد و منافع اش را در خطر بیاندازد ظلم است وباید علیه آن مبارزه کرد می خواهد قوانین اسلامی باشد و یا قوانین بین المللی زیرا که نه قوانین اسلامی و نه قوانین بین الملی اجازه نیمیدهد که به کرامت انسانی وحقوق اولیه انسانی( حداقل در قانونگذاری) کوچکترین بی حرمتی شود تا جاییکه یک انسان از خریدن مواد ساده ای مثل نان خوردن باز بماند و نتواند در هیچ جا تردد کند .

جایی بسیار تاسف است برای دولت افغانستان، دولتی که یک مشت لاشخور هدایت میکند و فکری جز پرکردن شکم کار دیگری نمیکنند و اصلا بویی از انسانیت نبرده اند حتی بعضی حیوانات که در مرض خطر قرار میگیرند از هم نوع خود دفاع میکنند ولی آقای کرزی فقط وفقط فکر منافع خود میباشد و در این موارد سکوت را اختیار کرده. در کشوری که ظلم وفساد در حد بالای وجود دارد چه انتظاری از دگر کشورها داشته باشیم وتا این نسل قرون وسطایی وجود داشته باشد وضع به همین صورت هست مگر اینکه مردم بیدار شوند وحرکتی انجام دهند و توقع این را نداشته باشند که کس دیگر دلسوزشان شود

هیچ وازر وزر غیری برنداشت / هیچ کس ندرود تاچیزی نکاشت

واژه های کلیدی
دين، عقايد و باورها
آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

 • آقای حسین پور
  عمق فاجعه بیشتر از آن است که نگاشتید. در افریقای جنوبی با سیاهان چینن رفتار نشد. با انهم دنیا از حرکات نژاد پرستانه ی سفید پوستان حاکم به غرش در امد و اعمال غیر انسانی شان را محکوم کرد. اما ، جهان در برابر جنایت جمهوری اسلامی و اعمال کثیف نژاد پرستان ایرانی ها سکوت کرده و فقط بم اتومی ایران برایشان خبر ساز شده. ایرانیان در فرهنگ نژاد پرستی رشد کردند و جمهوری اسلامی شان هم هیزم به تنور نژاد پرستان می ریزد. در ایران هیچ چیز احترام نمیشود. به حرمت انسانی، به ارزش های آدمی و به هر چیز خوب اهانت میشود. جمهوری اسلامی در پشت این همه فاجعه است. انداختن ایرانیان بجان افغان ها عمر کثیف جمهوری اسلامی را افزون می کند و در پشت آن به جنایت دیگری از جمله اعدام ها ادامه میدهند. در هر هشت ساعت یک انسان در ایران اعدام میشود.
  دوست گرامی، نباید ازین جانواران چه در قدرت اند و چه از خود مردم اند گلایه کرد و یا تمع داشت. می باید علیه شان مبارزه کرد. این مبارزه نیز رشوت خوران و حاکمان افغان را هدف قرار خواهد داد.
  حرکات، قوانیین نژاد پرستانه در ایران ثبت تاریخ بشریت خواهد شد. می باید شهروندان نژاد پرست ایرانی بدان جواب گو باشند. این پست فطرتان دیگر نگویند که مولانا بلخی از آن ایشان است. چونکه مولانا آنچیز دیگریست.

 • از روافض هیچ گله نیست.
  اگر نمی شناسید انها را بروید به تلویزیون های ماهواریی ایشان و افشاگرانی مثل تلویزیون ماهواره یی وصال فارسی.

 • ایران را با افغانستاان مقایسه نکنید. ایران امروز قدرت اول منطقه خاورمیانه و غرب آسیا است و چشم انداز روشنی در معادلات جهانی آینده دارد. ایران بیش از 3 دهه است که دنیا از همه سو آنرا تحریم کرده است ولی امروز ماهواره به فضا می فرستد و موشکهای نظامی دوربرد تولید میکند. علوم پزشکی ایران در رتبه های اول جهان است و .... ولی افغانستان در وضعیت اسفناکی است که سیر سقوط را طی میکند. افغانستان تا 300 سال پیش همیشه بخشی از خراساان بزرگ و تاریخی بوده است و همه این بدبختی های افغانستان امروز نتیجه تکه تکه شدن آن توسط انگلستان است.

  • دوست گرامی سلام.
   ایران ممکن قدرت بزرگ منطقه باشد، به درد انسانیت و کرامت انسانی چی میخورد. رژیم ایران جنایت کار است. هر روزه نوجوانان، جوانان، زن و مرد بپای چوبه دار میروند.آنهم بخاطر افکار سیاسی و هزار ویک بهانه ی دیگر. چطور میتوانید از یک کشور آدم کش دفاع کنید. بیشرفت ایران به درد بشریت نمی خورد به درد خود آخوند ها می خورد که سرمایه اندوخته اند. جنایات امریکا و اسرائیل نباید توجیه گر جنایات رژیم جمهوری اسلامی ایران گردد. شعار ضد امریکای می باید پیامی از انسانیت داشته باشد نه تازیانه و دار. دوست گرامی با دفاع از ایران شما جواب خونهای ریخته شده را دارید؟ در سمت گیری نباید دچار گناه شد. ایران کشوریست که اتباع بیگانه - منظور هموطنان ما افغان ها را چپ و راست اعدام می کند. چطورمیتوان به پیشرفت این جنایت کاران افتخار کرد. اگر شما می خواهید افتخار کنید، به نویسندگان- آزادگان و جوانان برومند ایران که توسط رژیم ایران به خاک و خون افتادند، افتخار کنید. افتخار ایران احمد شاملوست نه خمینی. افتخار ایران خلق کرد است نه حزب الله . در بیان افکار دقیق باشید ورنه گناه بزرگی را بر دوش خواهی کشید. خون ریختن جواب دارد و در ایران رژیم همه روزه خون می ریزد.

  • عمر جان خوشحال باش که مغز شما پر از حرفهای بیهوده است؟
   کدام ماهواره؟؟ همان امید را میگویی که بعد از یه مدت سقوط کرد؟
   کدوم قدرت اول ؟؟؟
   میگن آوای دهل از دور خوش است خوبه که یه کم واقع بین باشین
   رتبه اول پزشکی جهان هم مال هنده
   دانشگاهای ایران هم بهترینشون جزء 300-400 ام جهان اند
   در باره موشک ها نظری نمیتونم بدم چون پرتاب موشک به نظر من یه عامل تهدید کننده و جنگ طلبانه است
   اما راجع به افغانستان باید بگم که شما هیچ اطلاعاتی از افغانستان نداری و نمیدونی حتی چندین مورد افغانستان از ایران بالاتره
   مثلا اینترنت که تو ایران فوق سرعت 2مگابایت هست ولی تو افغانستان حداقل سرعت

   آنلاين بنگريد : http://shahinlyrics.blogfa.com

 • اسلام بسیار یک دین کثیف می باشد. اسلام دین نمی باشد اسلام سرطان می باشد در بدون بشریت.

 • سلام،من با آقاى عمر موافق ام.هركشوري داراى سياست داخلي وخارجي يگانه و خاص خودميباشد.اصولأ در دنياى متجدد كنوني جاى احساسات و عواطف هيچ معنايىندارد،ما فقط بايد بدنبال اهداف سياسى خود باشيم،اول بايد انديشه سياسي پخته داشته باشيد نه احساسات پوچ و خام.حكومت ايران بسيار پخته و وسيع است در قياس باحكومت جنگ زده ما به اصطلاح شيرها،هيچگاه دچار جنگ روانى به راه افتاده شده از سوى سلاطين خون خوار فعلى نگرديد،آنهاهم با مارفتارى بهتر از نام آوران جعلى اسلام نداشته اند و نخواهند داشت-خاك تو علم و بصيرت خودت را ميطلبد نه كمك دشمنان به خون تشنه ى تو-

  • شما جناب محترم از شعور خود استفاده کنید. درین جا حماقت شما موج می زند-به ایران افتخار نکنید- در دل زندان های ایران مخوف ترین شکنجه ها صورت می گیرد- ایران باید به سزای خود برسد- رژیم ایران آدمکش است- آدمکشان به سزای خود خواهند رسید- آیران ادمکش از گلبدین آدمکش حمایت کرد- این افتخار به لقای شما و هوارادران سیاهی باد !

 • سلام
  فروش برنج به اتباع مجاز در اصفهان ممنوع شد
  اینم یه گوشه دیگه از عدالت
  یا حق

 • به شما هيچ ربطى نداره ايرانى ادمکش هست و خيلى حرفهاى دروغ ديگه شما اين نظرات رو در سايتى ميديد که از اون بى دينى ميباره
  بذاريد من منصفانه يک مثال بزنم نگاه کنيد هموطنان شما در ايران متل يک جنگل ميمونن در اين جنگل هم چوب خشک وجود داره هم درختان سرسبز اگر شاخه خشک بخواهن اتش بگيرند کل جنگل اتش ميگيره بعد شم مگه ايران شما رو به زور به کشور خودش دعوت کرد اين رو بدونيد ايران براى مهاجر پذيرى هيچ برنامه اى نداره مٽله سويد وامريکا نيست دذر يران جوانان زيادى هستند که کار ندارند بعد شما چطورى توقع داريد براى افغانه احترامى مانده باشه از کشورى بيشترين مواد مخدر توليد مى شه

جستجو در کابل پرس