کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > هزاران پناهجو در آستانه اخراج از ناروی قرار دارند

هزاران پناهجو در آستانه اخراج از ناروی قرار دارند

ناروی یکی از اعضای دادگاه حقوق بشر اروپا می باشد و پناهجویان می توانند پس از دریافت پاسخ منفی نهایی از این کشور، شکایت خود را به دادگاه حقوق بشر اروپا ارسال کنند. طرح شکایت در این دادگاه سخت نمی باشد اما نیاز به دقت خاص در ترتیب دوسیه است. این دادگاه دارای شماره های تماس ويژه می باشد تا پناهجویانی که دارای دوسیه در دادگاه بوده و در آستانه اخراج می باشند، با دادگاه در تماس شوند و این دادگاه از مسیر های قانونی خود، با دولت مورد نظر در تماس شده و تا بررسی نهایی دوسیه در دادگاه، مانع از اخراج شود.

جمعه 24 اوت 2012, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: آمار منتشر شده توسط اداره مهاجرت کشور ناروی/ نروژ حاکی از آن است که 4963 از 15606 پناهجویی که در کمپ های پناهجویان در این کشور بسر می برند در آستانه ی اخراج قرار دارند. در میان این پناهجویان ده ها تن از کشور افغانستان می باشند.

طبق آمار منتشر شده توسط ادامه مهاجرت ناروی UDI از میان 15 هزار و 606 پناهجوی ساکن در کمپ های این کشور، 3 هزار و 446 تن واجد شرایط پناهجویی شناخته شده اند و در انتظار جابجایی برای سکونت می باشند. 2 هزار و 479 تن از مجموع افرادی که در کمپ های پناهندگی بسر می برند، درخواست پناهندگی داده و دوسیه آنان تحت بررسی اداره مهاجرت می باشد.

در همین حال 3 هزار و 739 تن از مجموع پناهجویان ساکن در کمپ های پناهجویی ناروی که با پاسخ منفی اداره مهاجرت مواجه شده اند، به این تصمیم شکایت کرده و شکایت آنان در حال بررسی در اداره ای ويژه می باشد. 4 هزار و 963 تن نیز با پاسخ منفی این اداره ويژه بنام UNE مواجه شده و در آستانه ی اخراج می باشند. 979 تن از این پناهجویان نیز در وضعیت دیگری قرار دارند که اداره مهاجرت ناروی درباره ی آنان در خبرنامه رسمی خود معلوماتی نداده است.

گزارش های حاکی از آن است که ناروی تصمیم گرفته بزودی ده ها تن از پناهجویان افغانستانی را که پاسخ منفی گرفته اند اخراج کند.

کابل پرس در ماه اپریل سال روان میلادی در گزارشی از پناهجویانی که با پاسخ منفی از اداره های مهاجرت کشورهای اروپایی مواجه شده اند خواسته بود که دادگاه حقوق بشر اروپا را برای رسیدن به حق پناهندگی فراموش نکنند. این دادگاه در بسیاری موارد توانسته پناهندگان را از اخراج نجات داده و حتا در برخی موارد دولت های اخراج کننده را جریمه کند. ناروی یکی از اعضای این دادگاه می باشد و پناهجویان می توانند پس از دریافت پاسخ منفی نهایی از این کشور، شکایت خود را به دادگاه حقوق بشر اروپا ارسال کنند. طرح شکایت در این دادگاه سخت نمی باشد اما نیاز به دقت خاص در ترتیب دوسیه است. این دادگاه دارای شماره های تماس ويژه می باشد تا پناهجویانی که دارای دوسیه در دادگاه بوده و در آستانه اخراج می باشند، با دادگاه در تماس شوند و این دادگاه از مسیر های قانونی خود، با دولت مورد نظر در تماس شده و تا بررسی نهایی دوسیه در دادگاه، مانع از اخراج شود.

پناهجویانی که در کشورهای اروپا پاسخ منفی گرفته اند دادگاه حقوق بشر اروپا را فراموش نکنند!
سه شنبه 17 آوريل 2012, بوسيله‌ى کابل پرس

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


77 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > خبر و گزارش > هزاران پناهجو در آستانه اخراج از ناروی قرار دارند

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.