کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > نه ریاست جمهوری و نه هیچ نهاد دیگر در افغانستان؛ نمی توانند در مغایرت با قانون اساسی و (...)

نه ریاست جمهوری و نه هیچ نهاد دیگر در افغانستان؛ نمی توانند در مغایرت با قانون اساسی و قانون رسانه های همگانی عمل کنند

سه شنبه 2 اكتبر 2012, بوسيله‌ى نی حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان

رئیس جمهور کرزی، روز گذشته مؤرخ ۱۰ میزان ۱۳۹۱ مطابق به اول اکتوبر ۲۰۱۲، در مجلس وزراء؛ در ضمن انتقاد از عملکرد شماری از رسانه های آزاد افغانستان، به وزارت اطلاعات وفرهنگ وظیفه سپرد، تا اقدامات لازم را در برابر رسانه هایی که به عقیدۀ او خلاف منافع ملی عمل می کنند، مرعی دارد.

آقای کرزی، از شماری از برنامه های تحلیلی و زندۀ تعدادی از رسانه ها انتقاد کرده و آن ها را خلاف منافع ملی و مغشوش کنندۀ اذهان مردم خواند.

نی حمایت کنندۀ رسانه های آزاد افغانستان، از ریاست جمهوری افغانستان می خواهد تا وضاحت لازم در مورد سخنان رئیس جمهور را ارائه داشته و آنچه را که رئیس جمهوری خلاف منافع ملی کشور و مغشوش کننده خوانده است، واضح سازد.

نی، به این باور است که هر اقدام که در مغایرت با قانون اساسی و قانون رسانه های همگانی، چه از جانب ریاست جمهوری، دولت و یا از جانب رسانه ها صورت گیرد؛ قابل قبول نبوده و این گونه اقدامات را به عنوان سانسور و محدودیت بر کار رسانه های آزاد و چرخش آزاد معلومات در افغانستان می داند.

نی تأکید می دارد تا دولت افغانستان به احکام قانون اساسی، قانون رسانه های همگانی و تعهدات خویش در قبال حمایت از آزادی بیان و آزادی رسانه ها در پرتو اصول دیموکراسی، پابند بوده؛ متوصل به اقداماتی نشود که فضای کاری رسانه ها را مخدوش و سبب بازگشت سانسور و محدودیت بر کار اطلاع رسانی گردد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


62 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > حقوق بشر > آزادی بيان > نه ریاست جمهوری و نه هیچ نهاد دیگر در افغانستان؛ نمی توانند در مغایرت با قانون اساسی و (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.