صفحه نخست > دیدگاه > رییس جمهوری کمونست در منجلاب عشق

رییس جمهوری کمونست در منجلاب عشق

میرویس جلالزی
پنج شنبه 4 اكتبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

از زمانیکه دوشیزه Ri Sol-ju زندگی جدیدش را در دنیا یی از عشق هدیه شده ی یک ریس جمهور آغاز کرده ، بسیار کم نما شده است.

خانم ری که حالا کرسی بانوی نخست پیونگ یانگ به وی تعلق دارد 23 سال قبل در همین شهر بدون اینکه در باره ی فامیلش کسی معلومات اندک داشته باشد، زاده شده است .

او در مکتب کومسونگ که اغلباً اطفال مقامات عالی رتبه کوریای شمالی در انجا به شنیدن موسیقی میامدند درس خوانده است و شاید هم میلان او به هنر نیز از همان اویل سرچشمه گرفته باشد.

چهره ی جذاب، اندام باریک، جلد سفید، گونه های سرخ و ستایلش بودنش را نکات بارز میدانند که پسر ریس جمهور فقید کوریایی شمالی Kim Jung –il را در عشقش غرق نموده است.

گفته میشود خانم ریسولجو قبلاً همسری دیگر داشت اما زمانیکه در یک نمایش موسیقی کیم جونگ اون با او اشنا شد، از وی تقاضای ازدواج نمود که دوشیزه ری آن را پذیرفت و ریس جمهور کنون Kim Jung -un که در آن زمان نامزد و وارث کرسی پدرش محسوب میشد با استفاده از صلاحیت پدرش همسر عشقش را ترور نمود.
مقامات بلند رتبه حکومت کوریایی شمالی میگویند که خانم ( ری) از همان اویل یعنی هنگام که دانش آموز بود دست بند قیمتی ی به دست داشت و هم چنان لباس های چسپیده به بدن سیاه رنگ وی که معمولاً شلوار و بلوس میبود، بیانگر آن بود که گویا او به خانواده سروتمندی تعلق دارد.
دوشیزه ی ریس جمهور در کشوری زندگی میکند که اقتصاد آن شدیداً ورشکسته شده، روابطش با جهان متمدن تاریک و بسیاری از مردم از گرسنگی جان میدهند در حالیکه وی لباس های قیمتی و مود روز به تن میکند که از سوی دیزاینران معروف جهان طراحی میشود و قیمت هر جوره آن معادل هزاران دالر امریکایست.
زمانیکه دوشیزه ری مکتب را به پایان رسانید به خاطر آموزش حرفه ی موسیقی راهی دیار همسایه کشور چین شد واینکه او هنگام مکتب با موسیقی آشنایی داشت در یکی از دانشگاه های موسیقی کشور چین رشد قابل ملاحضه نمود و همان بود که با برگشت به زادگاهش به آواز خوان معروف مبدل گردید.

او در آن زمان تلاش برای شهرت طلبی به خرچ نه داد و تنها مانند یک آواز خوان کلاس متوسط اما با استعداد ظاهر شده بود.

دوشیزه ری هنگام برگشت از چین در یکی از کنسرت های باند موسیقی کیم جونگ ایل ریس جمهور فقید کوریایی شمالی سهیم شد و هنرنمایی نمود.

بعداً او در نیمه دوم سال 2010 در کنسرت انسامبل اوناسو هنرنمایی نمود که اقای ایل نیز در آن شرکت نموده بود و یکی از تماشا چیان این کنسرت بود.

گفته میشود دوشیزه ری یک خانم بی پروا و خوش گذران است که با کیم جونگ اون پسر ریس جمهور فقید کوریایی شمالی نخست آشنا و بعداً عروسی نمود.

بعضی از منابع به نقل از مردم کوریایی شمالی میگویند، در حالیکه بیشتر از یک سال از مرگ ریس جمهور ایل سپری نه شده است، خندیدن پسر و خانم پسرش که بانوی نخست کشور است در محضر عام خلاف عرف این کشور بوده و مردم از همراهی خانم ریس جمهور با همسرش هنگام دیدار از قطعات نظامی متنفر شده اند.
دوشیزه ری سول جو با استایل ها و مدل های جدید لباسش به پولیس این کشور نیزدرد سر ایجاد نموده است، زیرا به تقلید از وی تعداد از زنان از لباس های مودل وی پیروی میکنند، در حالیکه پولیس وظیفه دارند تا حتی خانم های را که عضویت در حزب کمونیست این کشور را دارا باشد از پوشیدن لباس از این گونه منع کنند.

قرار معلوم خانم ری برای نگهداشت موقفش هر آن کاری را انجام خواهد داد اما به نظر میرسد که وی تنش های را در کوریایی شمالی به میان خواهد آورد که به زیان رژیم حاکم این کشور خواهد بود.

گفته شده است بانو ری خانم ریس جمهور کنونی کوریایی شمالی (Kim Jung –un)به طور متوسط زیورات و وسایل تجملی مانند ساعت، دستکول و گلو بند ی به ارزش مجموعی حدود هشت هزار دالر امریکایی استفاده میکند که بهای این اجناس برابر به معاش حدود پنجصد مامور دولتی در این کشور است.

اخیراً کیم جونگ اون ریس جمهور کنونی کوریایی شمالی باند موسیقی موسوم به مورنگبونگ را ایجاد نموده که متشکل از دختران حسین و در عین زمان دلکش است.

ریس جمهور قبلی این کشور یعنی il- Kim Jung nپدر ریس جمهور کنونی Kim Jung -unنیز هنگام حیاتش باند متشکل از گروه ی از دختران زیبا را تشکیل داده بود که در محافل خاص وی و اعضای حزبیش هنرنمایی مینمودند و از آن لذت میبرد.

ریس جمهور عیاش مزاج کوریایی شمالی که حدود سه سانتی متر قد بلند تر از پدرش است در آغاز هر سپتمبر پنجاه تن از دختران زیبا که تازه از مکتب فارغ شده باشند و سن شان از هجده سال تجاوز نه نماید را برای گروه موسیقی وخوش گزرانی موسوم به گروه ( احساس) جذب مینماید که این 50 تن به نوبه ی خود به سه دسته ( گروهی خوشی، گروهی خوش گزرانی، گروهی ساز و سرود) تقسیم میشوند و این سه گروه در خدمت قدرتمندان پیونگیانگ قرار میگیرند که در صدر آن کیم جونگ اون واقع شده است.

نشانه های واضح از تعدد زوجات،عیاشی، خوش گزرانی و شهوت پرستی ریس جمهور کنونی کوریایی شمالی به اثبات میرساند که رژیم کمونست این کشور در گرداب گیر مانده است که نجات از آن در وضیعت کنونی ناممکن به نظر میرسد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • اقاى ميرويس جلال زوى كاشكى ما هم مشكل كورياى شمالى را ميداشتيم. انجه تو نوشته يي با تصوير سر نميخورد...
  در تصور رييس جمهور بالباس ساده شخض جوان و بشاش ودر عقبش جنرالان و يكعده با لباس اروبايي و در بهلويش يم زن زيبا اندام با لباس بسيار ساده و متناسب اندامش با جهره بشاش در حال قدم زدن هستند.در كشور ما هزار ها بار مردم فقير تر زندكى دارند و كشور هم مانند يك مريض سخت نه قدرت زندكى دارد و نه از خود دفاع كرده ميتواند.مردم قريب 70 فيصد با مرك دست به كريبان هستند. نميدانند كه به اولاد خود جه بدهند. يك عده به قاجان و هيرويين مصروف هستن و سير ميخورند و تحصيل ميكنند و قدرت ميرانند.رييس جمهور تمام زمام امور را به قوم خود تسليم كرده قومش در بين خود بشتونوالى ميكنند. اين قانون اساسى براى انها نوشته نشده است.براى كى اين قانون اساسى است؟ من هم نميدانم.
  كشور كورياى شمالى ميخواهد ببا بر خيزد و كشور هاى بزرك او را از جهار طرف تحريم كردند ولى باز هم ان كشور قدرت زنكى و توان دفاع از خود را دارد كه به او احترام شود.
  امروز با كستان به هزار راكت به خاك ما فير ميكند.دولت توان جواب را دندارد.اكر كسى مرد است يك فير به طرف كورياى شمالى بكند؟
  اى برادر هر كه بكويد من و تو از كشور فقير زير با او فتاده كه تو سط قبيله مزخرف و عادات قبيلوى رهبرى ميشود ,بر ديكران طعنه نكوييم. قصه زاغ و طاووس ميشود.كفت اين كى مقبول است؟
  كردنش كج است؟

 • قصه وطن ما از دست فا شیستان قبیله در کله پزی است . یالی شما مجال نقد کردن در مورد کره شمالی را هم از مردم میگیرید . بگذارید که دیدگاه شان را نوشته کند . مهم مردم کره شمالی است نه دولتش . ملت کره شمالی هم نظر به کره جنوبی خیلی گشنه تر است حالا که مشکل از دولت کره شمالیست مهم اینجاست که دولت بیکفایت در هر جا بیکفایت است . افغانستان باشد کره شمالی یا هم جای دیگری ..فوتبالیستهای کره شمالی وقتکه در اروپا مسافرت میکند برای مسابقه . دولت از پدران انها ضمانت میگیرد تا فرزنداان شان بر گردد و دها کم و کاستیهای دیگری هم دارد و..

  • اولا تمام نوشته روى مسايل كه اصلا به مردم كوريا تعلق ندارد ميجرخد.فرضا ان خانم يك شوهر داشت كه اصلا دروغ است. زيوات دروغ,لباس قيمتى دروغ همين لباس از 100 دالر بيشتر نيست. مانند يك زن عادى لباس بوشيده. كورياى شمالى سالهاست در محاصره و در تحريم است.برعكس ما كه در تحريم از صد درجه غريبتر و به خاك اوفتده ايم. خير مسله هيرويين فروشان جداست انها دارند.درست است كه كورياى جنوبى در تحت بوشش غرب و امريكا قراردارد,زندكى بهتر دارند.هر دو كوريا براى ملتهاى خود خد مت كردند.ما را بلا زده كه جهل كشور جهان امد نتوانست ما را نجات بدهد بعد توبره خودرا جمع كردند كه نى اين مردم نميشود.
   اكر از كمى و كاستى كشور ها حرف ميزنى او از خود هم بايد بكويي و مقايسه كنى.وقتيكه انكشت انتقاد دراز ميكنى سه بار بايد به خود ببينى و از خود انتقاد كنى ,بعد به طرف ديكران بيدون اغراض هم خدا را حاظر ديده.بس نديم عزيز كسى از تو جيزى را نكرفته ام تو هيج نداشتى.

 • تشکر از همه شما
  هم نویسنده عزیز و محتر لطف کرده معلو مات داده است قابل خواندن است و هم کسانیکه انتقاد کرده اند درست است
  بهتر است ما افغانها همدیگر خود را اگر بد هستیم و یا خوب هستیم بشرطیکه بر ضد منافع ملی قرار نگیریم در اغوش گر فته قبول کنیم و در فکر وطن خود باشیم تا از گرداب بد بختی برایم .
  بیبینید همسایه های ما چقدر رشت وترقی کرده است ما هنوز دشمن همدیگر هستیم من ارزو دارم که تمام افغانها با هم دوست و برادر شوند بدون در نظر داشت قوم و قبیله .

 • سلام
  یکبار لصف نموده طلا ها و زیورات عیال های کرزی، فهیم، خلیلی, سیاف، محستی، محقق، ربانی، گلبدین، احدی، عبدالله... را طول و ترازو کنید ببینید که ازبیشتر از وزن خودشان وزن ندارد؟

 • راستی اگر مارکس و انگلس و لینن از خواب ابدی سر براورند و ببینند که از تیوری شان چی جور شده است ، بار دیگر از خجالت سکته میکنند.قدرت از پدر کلان اش ، کیم ایل سونگ به پدرش و بعد به این جوان که درس خوانده سوئیس است رسیده است. راستی یا تیوری پیشتاز طبقه ای کارگر یک دروغ و یک مشت اراجیف بود یا اینکه اینها انرا غلط تطبیق میکنند. چرا مارکسیزم سر انجام به استبداد و دیکتاتوری خاتمه پیدا میکند. مشاهده شرایط سیاسی این کشور برای کسانی که سالها سنگ اندیشه پرولتاریا را بر سینه کوبیده اند یک خجالت پایان نا پذیر میباشد. چرا این کمونیستان تا حال به نقد خود نپرداخته اند؟؟؟ ها ها ها . اگر امین با پسرش عبدالرحمن کشته نمیشدند، حتمآ این حالت در وطن ما هم تکرار میشد و یا کارغل و پسرش کاوه هم حالا خیالات از این قبیل را در سر میپروراندند. کمونیستان بیدانش و احمق که حالا سوسیال خوران غرب شده اند. به جای توبه نامه نزد ملت بیچاره ما و خجالت از ملت، دعوی بالاتر هم دارند. اخوانی ها از اینها هم بدتر بودند. وای که ما مردم بیچاره از دست کی زود تر شکایت کنیم.

  • در جين نتيجه خوب داده. او قريب به ابر قدرت تبديل شده است.روسها بسيار غلط بيش رفتند. انها يك زندان بزرك ساختند و نامش را سرسياليزم كزاشتند.ولى باز هم از امروز روسيه كرده بهتر بود.در روسيه يكبار تمام سرمايه را دولتى ساختند. قشر بورزوارا از بين بردند و ملاك و خان بان همه را از بين بردند همه يك مخلوق ساختند.بعد از همين كمونيست ها كه صاحب قدرت شدند قشر نو بميان امد كه همه جيز سروت و تمام نعمات مادى و معنوى را قبضه كردند و خودشان حيف و ميل ميكردند و مخلوق تنها جربوى خوك و جند تا قطى تلخ كنسرو ديكر جيزى نبود.مردم بايد در لين هاى طاقت فرسا ايستاده ميشدند.ولى در جين اينطور نيست.انجا كفته شده كه انسان نو.او بخاطر انسانيت بايد كار و زحمت بكشد و مفت خورى نكند و براى خود و اولاد خود مال افروزى نكند.از كجا شود اينطور انسان فرشته. انسانهاى روى زمين ضعيف النفس هستند.هم براى خود و هم براى فاميل خود و اولاد خود همه جيز را تلاش ميكنند و تصاحب شوند.يك روز يك روسى كفت كه در امريكا 7000 بابغه است .من ازو برسيدم كه شما جقدر نابغه داريد؟ كفت از ما را حساب نميكنند,بخاطريكه او لاد هاى اعضاى كميته مركزى همه در جمغ نوبغ بايد حساب شود و يك عده هم دربايين هستند و نا بغه واقعى يكتا هم دربين شان نخواهد بود.اينه همين مشكل ماركسيزم است ولى در جين شايد حل شده باشد. زيرا من شنيدم كه افراد بلند بايه هم در جرم كرفتار و جزا براى شان داده ميشود. در شوروى محكمه همه ساختكى و تو سط تيلفون بود. برايشان كفته ميشد كه جه فيصله كنند.

 • اعلان - اعلان -اعلان
  اداره مهاجرت ملل متحد به اطلاع تمام اعضای حزب دیموکراتیک خر افغانستان میرساند که برای هر یک شان یک یک تکت طیاره یکطرفه به کوریای شمالی ریزرف گردیده است. بنآ از تمام این افراد تقاضا میگردد تا دیگر از دریافت معاش بیغیرتی سوسیال و دریافت سایر سبسایدی های کشور های استعمار و امپریالیزم ابا ورزیده و خود را برای اقامت در کوریای شمالی اماده بسازند.
  کشور کوریای شمالی بر اساس تیوری جهانشمول کارگر بوجود امده و ارزشهای مارکسیستی در ان نافذ است. این بیجا است که افراد اگاه و لینن پرست حزب خلق و جناح پرچم در کشور های استعماری و امپریالیستی زندگی نموده و جیره خوار دولت های ظالم و خودکامه سرمایه داری باشند.بهتر است به سرزمینی که هنوز تیوری مارکس و انگلس در ان روشنی افکنده است رحل اقامت افگنده و از مزایای جامعه سوسیالیستی که ارزوی دیرینه شان میباشد برخوردار گردند. هرکسی که از این پیشنهاد ابا میورزد و به زنده گی مزلت بار و دریافت جیره و سوسیال از کشور های غربی ادامه بدهند، باید توبه نامه نوشته و از اعمال گذشته خود ابراز ندامت کرده و به پای ملت مظلوم افغانستان بوه بزنند.البته اگر غیرت داشته باشند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس