کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > دستاورد

دستاورد

پنج شنبه 18 اكتبر 2012, بوسيله‌ى نورجهان اکبر

گاهی از دوستانم و حتی خبرنگاران می شنوم که می گویند زنان در افغانستان به اندازهء کافی از فرصت های ده سال گذشته استفاده نکرده اند. به نظر من همه این زنان و زنانی که روزانه در زندگی عادی و روزمرهء خود به کار و تحصیل ادامه می دهند همه سهمی در دستاورد های ما دارند. امروز در ذهنم به دنبال زنانی می گشتم که دست آورد های چشمگیری در ده سال گذشته داشته اند. نام های تعدادی از این زنان را اینجا لیست می کنم. این زنان کسانی اند که هنوز زنده اند، چون من خسته از مرده پرستی ام، و هنوز هم به شیوه های متفاوت مبارزه می کنند.

لیلا حیدری، عذرا جعفری، فوزیه علومی، سوسن فیروز، شمسیه حسنی، سحر پرنیان، صدف و شبنم رحیمی، تهمینه کوهستانی، شمیلا کوهستانی، معصومه ابراهیمی، فریبا رضایی، سونیا سروری، روبینا مقیم یار، سمیه رامش، نیلوفر رحمانی، حمیرا قادری،شکیلا ابراهیم خیل، جبیبه سرابی، ثریا دلیل…

این زنان نشانه های قدرت و توانایی زنان در افغانستان، جایی که زنان در آن با مشکلات زیادی روبرو اند، هستند. از زندگی و دستاورد های این زنان باید بیاموزیم که وقتی این زنان در سراسر مملکت در سخت ترین وضعیت توانستند کار کنند، دخترانِ ما در صورتی که فرصت های بهتری را در اختیار شان قرار دهیم، می توانند بیشتر کار کنند.


دسته‌بندی شده در: یادداشت ها


آنلاين بنگريد : http://noorjahanakbar.wordpress.com...

كارنامه

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


53 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > وبلاگ نویس > دستاورد

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.