صفحه نخست > خبر و گزارش > يک منبع: ديکتاتور مرده است

يک منبع: ديکتاتور مرده است

يک منبع ديگر:ديکتاتور اختلال حواس دارد و حتا خانواده ی خود را نمی شناسد
کابل پرس
جمعه 22 جولای 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

پس از گذشت چهار سال و چند ماه از مردم دیکتاتور محمد ظاهر، هنوز نام وی از قانون اساسی افغانستان حذف نشده است. با وجود همه ی جنایات سیستماتیکی که در زمان حاکمیت محمد ظاهر در افغانستان روی داد، هنوز رسانه های افغانستان از وی به عنوان "بابای ملت"، "اعلی حضرت" و ...یاد می کنند.

مرده ای که نان زندگان را می خورد

يک منبع: ديکتاتور مرده است

يک منبع ديگر:ديکتاتور اختلال حواس دارد و حتا خانواده ی خود را نمی شناسد

يكشنبه 22 آوريل 2007, بوسيله ى کابل پرس? | افغانستان پرس

ديکتاتور مرده است. اين خبر چند ماه پيش در سايت اينترنتی کابل پرس منتشر شد و بازتاب گسترده ای يافت. يک منبع کابل پرس اعلام کرده بود که محمد ظاهر در کشور امارات اسلامی مرده و جسد وی به افغانستان انتقال داده شده و در يک سردخانه نگهداری می شود. رييس دفتر محمد ظاهر دوبار با انتشار بيانيه ای اعلام کرد که محمد ظاهر زنده است و بدليل بيماری نمی تواند با مردم ديدار کند. وی افزوده بود که محمد ظاهر بزودی بهبود خواهد يافت و با مردم ديدار خواهد کرد. اکنون چند ماه می شود و محمد ظاهر هنوز در انظار عموم مستقيما و يا از طريق رسانه ها ظاهر نشده است . فقط در دو مورد چند بيانيه از طرف وی در رسانه ها بازتاب پيدا کرد اما اثر ديگری از خود وی معلوم نشد. هيچ رسانه ای تصويری زنده پس از انتشار خبر کابل پرس از ديکتاتور منتشر نکرد و بدون هيچ کنجکاوی اقدام به نشر بيانيه ها ی به اصطلاح از سوی محمد ظاهر پرداختند. آخرين بيانيه بنام محمد ظاهر چندی پيش در واکنش به پيوستن مصطفی ظاهر به جبهه ی ملی واپس گرايان نشر گرديد. در اين بيانيه که می توان گفت محمد ظاهر هيچ نقشی در نوشتن و انتشار آن نداشته تصريح شده بود که هيچ کس نمی تواند از طرف خانواده ی وی به گروه های سياسی بپيوندد. مصطفی ظاهر چند روز بعد از آن به اين بيانيه واکنش نشان داد و آن را اقدامی دانست که ربطی به محمد ظاهر ندارد.

محلی که ديکتاتور محمد ظاهر دير يا زود در آنجا دفن می شود

از سوی ديگر روز گذشته يکی از منابع بانفوذ امنيتی در ارگ رياست جمهوری به کابل پرس گفت که محمد ظاهر نمرده است اما با مرده هيچ فرقی ندارد. وی که نخواست نامش فاش شود افزود که از حدود يکسال به اينسو، محمد ظاهر دچار اختلال حواس شده بود و در هنگام نشست های رسمی، سردار ولی کنار او، او را متوجه بحث اصلی می کرد و باز دوباره اختلال حواس بر روی وی تاثير گذشته و وی از بحث اصلی دور می شد. وی افزود که محمد ظاهر پس از بازگشت از امارات متحده ی عربی، بطور کلی حواس خود را از دست داده و حتا نمی تواند اعضای خانواده ی خود را بشناسد. او مانند مرده ای ست که حتا نمی تواند بدن خود را اندکی تکان دهد. وی همچنين گفت که محمد ظاهر حرف هم نمی تواند بزند.

اظهارات ايراد شده ی اين منبع امنيتی به کابل پرس به فرض غلط بودن خبر مرگ قطعی ديکتاتور، چند مساله را مشخص می کند.

اول اينکه چند بيانيه ی منتشر شده با نام او، توسط او نوشته و يا ايراد نشده و بلکه عده ای در ارگ رياست جمهوری بنام و بجای او اقدام به انتشار چنين بيانيه هايی می کنند.
دوم اينکه اظهارات رييس دفتر ديکتاتور در رد خبر کابل پرس هم از چندان واقعيتی برخوردار نبوده است. وقتی اولين بار رييس دفتر محمد ظاهر در پاسخ به خبر کابل پرس گفته بود که بدليل سردی هوا وی نمی تواند با مردم ديدار داشته باشد، دروغ و ناراستی را در آن بوضوح می توانستيم مشاهده کنيم. چرا که در ارگ رياست جمهوری تصور نمی کنيم که اتاق ايشان بدون تجهيزات پيشرفته ی گرمازا بوده باشد. با اين هم اگر گيريم ايشان از فقر و يا هر چيز ديگری وسايل گرما زا نداشتند، اکنون فصل گرما رسيده و خبری از ديکتاتور نيست.

محلی که ديکتاتور محمد ظاهر دير يا زود در آنجا دفن می شود

محمد ظاهر ديکتاتور پيشين مانند پدرش ديکتاتور نادر، روزگار سختی را برای مردم افغانستان بوجود آورده بود و ايشان کارشان عياشی در حرمسرا و نقاط خوش آب و هوای کشور و بيرون از کشور بود.

طبق اساسنامه ی دادگاه بين المللی جزايی جنايات نسل کشی، جنايات عليه بشريت، جنايات جنگی و جنايات تجاوز جنسی جزو موارد حاد نقض حقوق بشر می باشد. محمد ظاهر ديکتاتور پيشين افغانستان بايد حداقل درباره ی عياشی ها و تجاوزهای جنسی که نسبت به دختران بيگناه افغانستان مرتکب شده بود، به پنجه ی عدالت سپرده می شد. متاسفانه او مفت از چنگال عدالت گريخت.

با هم عکس هايی از محلی که ديکتاتور محمد ظاهر دير يا زود در آنجا دفن می شود، مشاهده می کنيم

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • سلام!! به نظرمن ظاهر دیریا زود خواهد رفت. بهتر است به آنانیکه همچنان اختلال حواس ندارند و به چپاول و ستم میپردازند پرداخت.

  بهتر است فورمت وبسایت را تغییر بدهی. شبیه بی بی سی و سی ان ان ..چون اغلب مطالب پیش از آنکه خوانده شود در آرشیف میرود. ما هرروز که نمیاییم سه یا چهارروز بعد.

  اگر بخش ورزشی را جدا در یک گوشه بگذاری خوب است. آمدن مطالب ورزشی در وسط یک خبر داغ سیاسی درست نیست.

 • منبع شما حتمآ محافظ احاطه مقبره بوده چه موصوف وضع صحی شاه سابق را با عین الفاظ که شما بیان نمودید چند هفته قبل به من شرح داد که با در نظرداشت کبر سن شاه مذکور چیزیست متصور که ضرورت به اینهمه هتاکی و واویلا ندارد.

  همچنان، تفویض لقب دیکتاتور به شاه بی تصمیم از جانب شما آئینه دار عدم آگاهی تان از تاریخ افغانستان است.

  تشکر

 • ظاهرشاه دردوران پادشاهی چه کرد که دردوران بابای خود کند من به این نظر هستم زنده بودن ومرده بودن ان کدام تاثیر مثبت یا منفی بالای مردم افغانستان نمی اندازد اما افراد خانواده ان به منظور بدست اوردن جایدات ان مرک انرا مخفی ساخته است چون به ممه مردم معلوم است ومعلوم ومعلوم هم است که امدن ان به منظور فروش جایدات ان بوده نه به منظور هم دردی مردم رنجیده ما.و نمی دانم که این جایدات رااز چه کس خریداری نموده.دولت کرزی میکوشد که اسعاری خارچی رابه یک طوری داخل کشور بسازد تا اقتصاد رادر حال تعادل بیاوردامابابای ملت جایدات خویش به دالر فروش واسعاری که به زحمت کرزی وکابینه به داخل افغاستان امده دوباره بیرون میشود این یک ظلم وستم دیگر اخر بابای ملت به مردم افغانستان است و مردم فغانستان از این تحفه ان دایم یادخواهد کرد.

 • اگر از واقعیت نگذریم این ظاهر شاه با تمامی مرداری هایش، نسبت به فراوان دیگر شاهان افغانستان شرف داشت، حداقل حال اگر از تعدادی از افغانهای سن و سال دار بپرسی که کدام دوران آهی به ارامی کشیده اند میگویند دوران ظاهرشاه آرامی بود.

  خلقی و پرچمی و جهادی و طالبی و امریکایی که بعد به روی صحنه آمدند جز قتل عام و غارت و تجاوز به مال و ناموس مردم کاری نکردند.

  حال محکم گرفتن پشت زنده و مرده ظاهر شاه (که در واقع سی سال قبل مرده است) دردی را دوا نمیکند، شاید در مورد ظاهرشاه و ظاهرشاهیان خوبتر بود روی مصطفی ظاهر تمرکز داد و رویش سخن گفت که درین روزها می بینیم که غسل جهادی گرفته، ریش گذاشته و در جمع خاین ترین ها و قاتل ترین ها و خون آشام ترین ها عناصر جامعه ما یکجا شده در «اتحاد ملی» خلقی-پرچمی-جهادی یکجا شده است و با قلقله «بسم اله» و «انشاالله» و ... زیر پای جانیان لولیده و خواهی نخواهد دامن خود را نیز در خونی که از سر و صورت فهیم و قانونی و ربانی و علومی و گلاب زوی و محقق و دیگر سگ و سگور جهادی روان است آلوده میسازد و کاری میکند که مردم نیز او را در لیست قاتلان جگرگوشه هایشان شریک بدانند.

 • man karee nadaram ke shoma ao ra dektatoor migoyed ya khayen. amma az waqaeyat nagzareem ke aoo paye sang tamame bad bakhty hara gozasht.40 sal yak omr ast waqte kam nist ke ao hokomat kard amma hij sange balaye sange nagozasht faqat donbale ayyashe wa khoshgozarani bood wa har bisawade ra janral wa dagar wali dada bood .ao khod yak ahmaq wa bisawad bood dar an zaman na jang bood na amrika wa na shorawe .ao na maktab sakht wa na poolchak wa na sarak wa hatta dar shahr ha mostarah nadarad zera ao ba kolokh aadat dasht wa fikr namikard mardoom ba mostarah zarorad darad ao aazem jahannam ast ta ba degar padaranash bipaiwandad

 • من نه میدانم! وقتی غذا فاسد شود ، نمک بر او باید پاشید تا قابل خوردن گردد . آما وقتی نمک بگندد و فاسد شود چه چاره ای باید کرد ؟
  روشنفکران ما که نمک یک جامعه محسوب می شوند، وقتی با تعصبات ، زبانی ، قومی به چسپند و تصفیه حساب های گذشته رابه مردم ما به یاد آورند چه باید کرد ؟. دوران ظاهر شاه گذشت ،اکنون ما در روزگاری به سر میبریم و کسانی زمام مملکت را به عهده گرفته اند که تنها با شعار های گذشته چسپیده اند و با راحتی بهترین سرمایه های وطن ما را غارت می کنند . اقلأ در زمان سلطنت ظاهر شاه ما اداره ای داشتیم که جنایت می کرد و آن جنایت اقلأ می شد به اراده ء خودی نابود کرد و از بین برد ، اما اکنون همه ذشتی ها و حتی جنایات هم از جنس ما نیستند ! شاید بخاطری که از همه چیز ( خوبی ها و بدی ها )بویی بیگانه گی بلند می شود . به قول دانشمندی اگر اشتباه از خودت باشد میتوانی آنرا جبیره کنی ، وای بر روزی که اشتباه تو هم اصالت نداشته باشد و در کارخانه های کشور های بیرونی ساخته شده باشد !

 • راستى دوره شاهى اين شخص مانند كه او از اول مرده بوده كزشت.يعنى اكر يك جسد را در جوكى شاهى مينشاندند,ازين خرابتر نميشد.
  بيكارى دربين جوانان صد درصد
  بشتونها ازاد ,به كشت و قاجاق مواد نشه اور ميبرداختند.
  بولها به خان هاى دوسره بشتون با كستانى فرستاده ميشد كه در جنايات خاندان يحيى سهم كرفتند و ناموس فروشى و غارت كردن البته به كومك اين خاندان مزخرف.
  بشتونهاى شمال كه ناقل و كوجى بودند به قتل و قتال و غصب زمين و خانه و ال و مال مردوم ميبرداختند,مجازات نميشدند.

  در جهان يكانه بايتخت است بنام كابل كه كاناليزاتسيون ندارد,زيراصاحب نداشت و مرده بر تخت نشسته بود به شكمبرستى فحشا و قوم برستى مشغول بود.
  اقوام غير بشتون از تمام حقوق شهر وندى محروم بودند.
  از ولسواليهاى كوجك ولايات سا ختند تا نفوس قوم بشتون را مصنوعى زياد نشان بدهند.
  ونماينده زياد از قوم بشتون باشد,بر عكس مناطق بر نفوس به حساب ولسوالى حساب شد تا اقوام ديكر نماينده كمتر داشته باشند.اين مرده يك شمارش نفوس درست نكرد.امروز اولين كشور در جهان است كه سر حد و نفوسش معلوم نيست.
  به بشتون با كستانى او غان ختاب ميشود,در حاليكه انها تباهى كشور ما را ميخواهند.
  لست بيكاره كى اين شخص كه سند جنايت ان مرده هم است طويل ميشود ,بهتر است كه شما ر كنيم كه او جه كرده؟
  شاه مرده با باى مرده ك ا و ه ا جه كرده؟
  ! خ ا ي ه.
  2.ب ش م .

  • جالب است! شما حتما مطلب برای نشر کردن ندارید.
   او که چهار سال پیش مرده بود و حالا استخوان هایش هم خاک شده.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس