IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

loading...

صفحه نخست > کارتون > طنز روز > کرزی و معظله خط دیورند!

کرزی و معظله خط دیورند!

مصـــــاحـــــبه خـــــبرنگار بی بی چهـــــل با محـــــترم حـــــامد کـــــرزی پـــــیرامـــــون معضـــــله خـــــط دیورند.
شمس الحق حقانی
يكشنبه 28 اكتبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )


خـــبرنگار بی بی چهـــل :

جلالتماب محترم در شرایط کنونی که افغانستان با صد ها مشکل دیگر دست و پنجه نرم میکند و حکومت پاکستان دنبال هر بهانه ای برای خرابکاری میگردد آیا دامن زدن به معضله خط دیورند به نفع افغانستان خواهد بود ؟

محـــترم حـــامد کـــرزی :

اینجا سخن از نفع و ضرر نیست بلکه پای غیرت افغانی در میان است که من بار ها به صراحت گفته ام که ملت افغان علف می خورد و سنگ بالای شکمش بسته میکند ولی زیر بار دشمن نمی رود !

خـــبرنگار بی بی چهـــل :

با کمال معذرت پس بمن اجازه گستاخی دهید تا از شما بپرسم که آن غیرت افغانی که شما از آن سخن می زنید در هنگام فیر راکت های پاکستان بالای خاک افغانستان کجا بود ؟

محـــترم حـــامد کـــرزی :

باور کنید که فیر راکت های پاکستان بیشتر از یک شایعه غیر مسؤلانه مطبوعات چیزی دیگری نیست ، تمام کوه های ننگرهار و کنر بر سر جایشان قرار دارند که این خود از دروغ بزرگ و اتهام بی شرمانه مطبوعات حکایت دارد.

خـــبرنگار بی بی چهـــل :

جلالتماب محترم معاهده خط دیورند که صد سال قبل در عصر امیر عبدالرحمن خان به تصویب رسیده و تا حال از طرف تمام حکومت های وقت افغانستان مورد تائید قرار گرفته پس انگیزه مخالفت شما درین باب چیست ؟

محـــترم حـــامد کـــرزی :

هیچ حکمران افغان به رضا با چنین معاهده ای ننگین موافق نبوده اما متاسفانه هیچ یک توان لغو آن را هم نداشته ولی امروز که دولت افغانستان با پشتیبانی بیشتر از پنجاه کشور دوست و اردوی نیم ملیونی مجهز با مدرن ترین سلاح های امروزی از توان و قدرت بزرگ نظامی در منطقه برخوردار است پس زمان آن است که در فکرد الغای این معاهده ننگین باشیم.

خـــبرنگار بی بی چهـــل :

جلالتماب محترم پشتون های آنسوی خط دیورند که از امتیازات هر دو کشور برخوردارند ولی احساس مسؤلیت به هیچکدام ندارند چه انگیزه آنها را وادار به مسؤلیت پذیری در مقابل دولت افغانستان و ترک امتیازات از حکومت پاکستان خواهد کرد ؟

محـــترم حـــامد کـــرزی :

سهیم شدن در افتخارات تاریخی کشور افغان زمین ، ترقی از منزلت پاکستانی دالخور به مقام والای شیر مرد افغان مجهز با غیرت افغانی که در هنگام ضرورت علف خورد و سنگ بر شکم ببندد ، مگر اینها بقدر کافی انگیزه نیست برای بریدن از جمع دالخوران و پیوستن به جماعت شیران !؟

علاوه بر آن به فرموده دوست عزیزم آقای اسمعیل یون پشتون های آنسوی خط دیورند با پیوستن به جماعت شیران موازنه اقلیت و اکثریت را در هر دو کشور تغیر داده از ذلت زندگی در اقلیت به نعمت زندگی در اکثریت ارتقا خواهند یافت.

با تقـــــــــديم حــــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

loading...
loading...

پيام‌ها

 • قار کم زور بسیار کرزی در زیر کون و بغل اش هزاران انتحاری خانه کرده و طالبان مزدور پکستان نیز مسلحانه در جنگ وکمین در کوشه گوشه وطن است باز هم ادعای تحریک وضدیت پاکستان را به دشمنی دارد تا افغانستان را هر چه ویرانتر و محتاجتر بسازد.

  repondre message

 • اگر ازپتان های پکیستان پرسان شود انها خواهان الحاق تمامی افغانستان به پکیستان است.انها نه تنها خط دیورند را صد فیصد برسمیت میشناسد بلکه منکر کشوری بنام افغانستان و الحاقش به پکیستان است.مگر این کرزی داوود است وبودند که به قیمت یک حرف مفت ما خط دیورند را نمیشناسیم کون خود را در میخ پکیستان و باداران غربی پکیستان میکوبد.طالبان که رسما زن و خودرا تسلیم جنرال های پکیستان کرده بود و میگفت پاکیستان پکیستان خانه ماست

  repondre message

 • رحمان خان زویه تو حق نوشتن و گفتن را در باره پکستان نداری زیرا همین خان زوی ها خط دیورند را کشیده و در بدل اش پول نقد گرفته بود از انگلیس. به یک معنی نیم پشتون ها را با ناموس اش به انگلیس فروخته بود و حالا همین خانزوی ها و خرزوی ها است که گاهی اعلان میکند پکستان خاک اوغنستن به راکت میزند گاهی میگوید ما دیورند به رسمیت نمیشناسیم گویا راکت از خاک پکستان نه بلکه پتانستان بالای خاک اوغانستان فیر شده این همه دیوانگی وچند چیز گویی فقط از خانزوی ها سر میزند وبس .اوغانستان از دست طالبان و انتحاری خانزوی ها دربدر و ازدست سیاست مداران خانزوی ها خاک بسر است

  repondre message

 • چرا اپوزیسیون در مورد معضل دیورند ساکت اس
  هشت صبح،
  سه شنبه 09 عقرب 1391 ساعت 20:17 بیژن فرهان
  " ..... تشکل‌های ایتلاف ملی و جبهه‌ی ملی که در هر موردی موضع می‌گیرند، در این مورد سکوت اختیار کردند. اپوزیسیونی که هیچ فرصتی را برای انتقاد از آقای کرزی از دست نمی‌دهد، چرا در مورد سروصدای رسانه‌ای در مورد خط دیورند، از اظهار نظر خودداری کرد؟ آیا اپوزیسیون نیز سیاست گنگ حکومت را در مورد چگونگی حل معضل دیورند تایید می‌کند یا این‌که با آن مخالف است؟ تاکنون هیچ یک از سران اپوزیسیون به‌صورت روشن، در مورد خط دیورند اظهار نظر صریح نکرده‌اند. هم‌چنین از زمان اعلام موجودیت تشکل‌های اپوزیسیونی، هیچ اعلام‌نظری در پیوند به معضل دیورند از نشانی این تشکل‌ها، منتشر نشده است. داکتر عبدالله در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 1388 اظهار نظر روشنی در مورد معضل دیورند نکرد. جبهه‌ی ملی نیز که ریاست آن را احمدضیا مسعود به‌دوش دارد و محمد محقق و جنرال دوستم، چهره‌های مهم، تشکیل‌دهنده‌ی آن هستند، تاکنون اظهار نظر روشنی در پیوند به معضل دیورند نکرده است. این جبهه در مورد اظهارات اخیر مارک گروسمن در باره خط دیورند و واکنش حکومت به آن، سکوت کرد. به‌نظر نمی‌رسد که جبهه‌ی ملی برای حل معضل دیورند، برنامه‌ای روشن داشته باشد. چرا چهره‌های منتقد حکومت آقای کرزی و تشکل‌های اپوزیسیونی، درمورد معضل دیورند موضعی روشن نمی‌گیرند؟ آیا این چهره‌ها و تشکل‌ها، معضل دیورند را یکی از عوامل مداخله‌ی ارتش پاکستان در امور افغانستان نمی‌دانند، یا این‌که سکوت در مورد معضل دیورند، علت دیگری دارد؟ به‌نظر نمی‌رسد که سران اپوزیسیون و تشکل‌های اپوزیسیونی، معضل دیورند را یکی از عوامل اصلی مداخله‌ی استخبارات و ارتش پاکستان در امور افغانستان ندانند......"

  repondre message

 • Flatnose Hazara should have no say in the territorial intigrity of Afghanistan, for Afghanistan is the country of Pushtun who fought for it and defended it for the last three centuries,who are hazara and what part did they take in the three AFGHAN-ANGLO war or indeed the war against the Russion invader,
  well; apart from providing sexuall servicess to russian advises.
  two of sultan ali kishtmand doughters were married to russian.
  from immam khomeni

  repondre message

 • غلام بچگان شورای نظار و لافزدنھای شان
  شورای نظار تيغ برھنۀ امپرياليزم روس....!!!!
  باز ھم سؤالی در ذھن ما خطور می کند مگر اعراب (القاعده) وپاکستان در افغانستان تجاوز نکرده اند؟
  مگر مسعود دستپرورده ای اس ای با رھبر نخستين القاعده عبدلله عظام دوستی بر قرار نکرده بود و پايگاھش را در بدخشان انتقال نداده بود؟********
  آيا ھمين ربانی نبود که اسامه را با طيارۀ آريانا بعد از فرار روسھا دوباره از سودان به کشور آورد؟
  خيلی سؤالھاست که جواب می خواھد و اما شورای نظار و پنجشيريھای طرفدار مسعود از جواب دادن طفره می
  روند و حاضر نمی شوند که در پيشگاه خلق ما حقيقت را بگويند و واقعيت را بپذيرند........!!!!
  تا زمانی که غلام بچگان شورای نظار و لافزدنھای شان و شورای نظار تيغ برھنۀ امپرياليزم روس روابط آشکار و پيدای غلام بچگان شورای نظار, دوستم , فهیم, محقق, عبدالله عبدالله و امر الله با سازمان جاسوسی نظامی پاکستان (ISI) FCB CIA MOSAD MI6روابط آشکار داشته با شد که اصلا عقل و فهم سیاسی نداشته و ندارند هیچ وقت افغانستان امروزی ا را م نخوا هد شود.........!!!!
  0784035745
  0706818782
  0782109652
  0786611240
  0780031128
  (( شکرا له رحمانزی )) کابل پوهنتون د ژورناليزم محصل

  repondre message

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس