کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > ببينيد و بشنويد > دو مقام ارشد امنیت ملی افغانستان در واشنگتن ناپدید شدند!

دو مقام ارشد امنیت ملی افغانستان در واشنگتن ناپدید شدند!

شنبه 3 نوامبر 2012, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: رسانه های آمریکایی گزارش داده اند که دو مقام ارشد ریاست امنیت ملی افغانستان (ان. دی. اس) که برای شرکت در کارگاه های پیشرفته استخباراتی به آمریکا سفر کرده بودند، از هفته ی گذشته در واشنگتن ناپدید شده اند. یکی از این دو مقام فاروق غنی زاده است که مسئول بخش مبارزه با تروریزم و جنایات سازمان یافته ریاست امنیت ملی افغانستان می باشد. دیگری علی بابا خاشی نام دارد که در بخش اروپایی و آمریکایی ریاست امنیت ملی افغانستان کار می کرد. این دو مقام ارشد ریاست امنیت ملی افغانستان در حالی ناپدید شدند که قرار بود پس از گذراندن ده هفته کارگاه پیشرفته استخباراتی، روز جمعه گذشته به افغانستان بازگردند. خبرنگار شبکه سی بی اس می گوید ممکن است آن ها به کانادا رفته باشند و در آنجا درخواست پناهندگی کنند.

خبر ناپدید شدن این دو مقام استخباراتی افغانستان در حالی منتشر می شود که چندی پیش اسدالله خالد یکی از قاچاقچیان مواد مخدر در راس ریاست امنیت ملی افغانستان قرار گرفته است. گفته می شود یکی از دلایل ناپدید شدن دو مقام استخباراتی افغانستان و احتمال پنناهجویی آنان، احتمال برکناری آنان از سوی اسد الله خالد می باشد. ناپدید شدن و احتمال پناهجویی این دو مقام ارشد امنیت ملی افغانستان بخوبی واضح می سازد که حتا در بدنه ی استخباراتی افغانستان نیز امید چندانی به برقراری ثبات در افغانستان وجود ندارد. از سوی دیگر گزارش های حاکی از آن است که بسیاری از مقامات ارشد حکومت کرزی که در طی چند سال گذشته به ثروت های هنگفت دست پیدا کرده اند، در حال انتقال آن به کشورهای دیگر می باشند.

عکس و ویدئو از سی بی اس نیوزIP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


39 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > ببينيد و بشنويد > دو مقام ارشد امنیت ملی افغانستان در واشنگتن ناپدید شدند!

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

 • وقتی وزیرک های این مملکت دو تا پاسپورت دارند و خانمهایشان سه پاسپورت و در خارج رفت و آمد دارند، پس از این کارمندان انتظار بیشتری نمیشود. ماهی که گنده شد از سر بوی میته.

  • گناه حامد کرزی است ، آ یا د ر افغانستان قحط الرجال آمده بود که قاچاقچی بزرگ هیرویین و چرس را رییس عمومی
   امنیت ملی افغانستان مقررکرده ازاوحمایه میکند ؟؟؟ اشخاص دانشمند و کارفهم با قاچاقچی هیریین کارکنند ؟؟؟ رییس های سابقه امنیت ملی اشخاص
   کارفهم و فعال بود ند اما با برادرهای حامدکرزی ( طالبان ) جورآمد نه کردند ، حامد کرزی آنهارا ازوظیفه بیکارکرد .

 • عزیزان سیاست پدرو مادر ندارد این هم یکی از ان . دیگر این که این دو بنده خدا یا فرار کرده یا فرار داده شده اند.

 • دوستان:
  شاید این دو شخص فرار کرده باشند و یا هم فرار داده شده باشند، قسمیکه دوست ما گفته است. بعید نیست که از طرف مقامات شان برایشان دستور داده شده باشد که فرار کنند و دیگر بر نگردد، در غیر آن مسولیت جان شان بخود شان خواهد بود.
  که بداند، دشوار است که همه و همه موضوعات سیاسی را درک کرد، بشتر خطر از طرف قاچاقچیان حس میشود و آنها هر کاری بخواهند انجام داده میتوانند.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.