IP Plans

آی پی پلنز

طراحی و راه اندازی سایت های اینترنتی، ثبت دامین، میزبانی وب، وی پی اس و سرور اختصاصی
همین اکنون اقدام کنید

در همین بخش

صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > بنيادگرايان می خواهند تلویزیون طلوع را متوقف کنند!

بنيادگرايان می خواهند تلویزیون طلوع را متوقف کنند!

حمايت قاطع گزارشگران بدون مرز از تلويزيون طلوع!
سه شنبه 29 آپریل 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

اين تنها جنايتکار معروف عبدالرب رسول سياف نيست که تحرکات عملی را عليه تلويزيون طلوع آغاز کرده است. حکومت حامد کرزی و شخص کريم خرم با همراهی کسانی مانند خودش که انديشه های کاملا طالبی- قبيله ای دارند، دست به اقدامات وسيعی عليه تلويزيون طلوع زده اند. اين اقدامات در حالی اوج می گيرد که برخی از تلويزيون ها در مقابل وزارت اطلاعات و فرهنگ سر خم کرده و نشر برخی از برنامه های خود را متوقف کرده اند.

کارتون از عتيق شاهد

اکنون بيشتر از پيش تلويزيون طلوع مورد حمله ی بنيادگرايان قرار گرفته است. بنيادگرايانی که باز هم با استفاده ی ابزاری از دين خواهان سرکوب و سانسور می باشند. تلويزيون طلوع به عنوان پربيننده ترين و پرطرفدارترين تلويزيون در افغانستان اکنون از چند جهت مورد حمله ی بنيادگران قرار گرفته و علاوه بر آن فارسی ستيزی قبيله گرايان در دستگاه دولتی، فشار مضاعفی بر اين رسانه ی جنجالی در کشور می باشد.

حمايـت خبرنگاران از تلويزيون طلوع در يورش نيروهای مسلح به اين تلويزيون به دستور جبار ثابت

سياف و قوماندانان عليه تلويزيون طلوع!

يک منبع موثق که نخواست نامش فاش شود، به کابل پرس گفت که جنايتکار معروف عبدالرب رسول سياف، جمعی از وکلای پارلمان را با پرداخت پول به فعاليت هايی عليه تلويزيون طلوع تشويق می کند. برنامه ی سياف به اين گونه است که با دادن پول به قوماندانانی که اکنون بر کرسی های پارلمان تکيه زده اند، از آنان می خواهد که آهسته آهسته، برخی مردم را به تحرک عملی عليه تلويزيون طلوع وادارند.

حمايت قاطع گزارشگران بدون مرز از تلويزيون طلوع!

کريم خرم بايد گفته هايش را پس بگيرد!

سه شنبه 1 آوريل 2008

گزارشگران بدون مرز مستقر در پاریس با انتشار بيانيه ای حمايت قاطع خود را از تلویزیون طلوع اعلام کرده و از کريم خرم خواسته است که گفته هایش را درباره ی اين تلويزيون پس بگيرد. اين بيانيه ی گزارش گران بدون مرز پس از آن صادر شده است که وزارت اطلاعات و فرهنگ، با فرستادن نامه ای به تلويزيون های خصوصی، از جمله تلويزيون طلوع، اين شبکه ی تلويزيونی را از نشر برخی برنامه ها برحذر داشته و اعلام کرده، بنا بر فيصله ی جلسه ی نمايندگان

شورای سراسری علما، شورای ملی، و وزارت اطلاعات و فرهنگ در تاريخ 11/1/1387 به عمل آمده، بايد نشر برخی برنامه های خود را تا تاريخ 26/1/1387 قطع نمايد.

در همين حال گزارشگران بدون مرز نيز تاييد کرد که يک فرد مسلح قصد سوء قصد به جان رهنورد زرياب را داشتهاست. در بيانيه ی گزارشگران بدون مرز همچنين آمده است که در حال حاضر دو خبرنگار در بند بسر می برند. يکی پرويز کامبخش که از سوی بنيادگرايان محکوم به مرگ شده است و ديگری جاويد احمد خبرنگار يک تلويزيون کانادايی که توسط نيروهای آمريکايی بازداشت شده و در ميدان هوايی بگرام بسر می برد.

پرويز کامبخش اکنون به کابل منتقل شده و در انتظار محکمه ی دوم می باشد.

حمايـت خبرنگاران از تلويزيون طلوع در يورش نيروهای مسلح به اين تلويزيون به دستور جبار ثابت

به نظر می رسد اين اقدام وزارت اطلاعات و فرهنگ می تواند در ادامه ی حرکت های ضد فرهنگی کريم خرم و تيم همراه وی بويژه نجيب منلی باشد.

عکس از خبرگزاری فرانسه: تعداد محدودی عليه تلويزيون طلوع در دفاع از جبار ثابت به خيابان آمده بودند.

وزارت اطلاعات و فرهنگ از چندی به اين سو اقدامات آشکاری را عليه آزادی بيان، خبرنگاران و فرهنگ در افغانستان روی دست گرفته است. بديهی ست که نشر برخی از برنامه ها از تلويزيون های خصوصی افغانستان جای نقد دارد اما گويی پشت همه ی اين غوغاها برای دفاع از اسلام، جريان بنيادگرايی قرار دارد که می کوشد آزادی بيان را در افغانستان محدود کند. از سوی ديگر اين اقدامات عليه خبرنگاران و نويسندگان و نيز رسانه ها، نمی تواند بی ارتباط با گروه واپسگرا و آدمکش طالب باشد که خواستار متوقف شدن خدمات شرکت های مخابراتی در طول شب شده بودند.

کابل پرس نيز ضمن محکوم کردن اين اقدام وزارت اطلاعات و فرهنگ ، حمايت قاطع خود را از آزادی بيان ، رسانه ها و خبرنگاران دربند اعلام می کند.

کابل پرس: برای برکناری و اخراج کريم خرم از وزارت اطلاعات و فرهنگ امضا کنيد!

در خواست جهانی در حمایت از آزادی فوری خبرنگار جوان پرویز کامبخش

برای رهايی او به ما بپيونديد!

نامه ی وزارت فرهنگ به تلويزيون طلوع

پيام‌ها

 • سوال در اینجاست که چرا تلویزیون آریانا فقط پخش (1) سریال را متوقف سازد و تلویزیون طلوع پخش (2) سریال را؟

  • دوست عزیز اصــغــر جان سلام
   اصـغـر جان این مسله از دََرک سریال و فلم نیست این موضع تبعیضات و عقــده های زبانی است و همچنان این دامن زدن دشمنان و خارجی هاست که هموطنان را علیه یکدیگر استفاده میکنند ورنه اگر کشور به بسته شدن تلویزیون و سریال امنیت و آرام میشود ما افغانها حاظر هستیم که تمام تلویزیون ها و فلمهای هندی رابسته کنند. ما امنیت و اهمیت میخواهیم که بالا تر از فلم و سینما و تلویزیون است. ولی همه میدانیم که این صرف بهانه گیری است و ب نفع خود و پالیسی های چند سال بعد خود دست به همچو جنایت فرهنگی و کلتوری میزنند .چون بهانه اسلام وخطر اسلام خلاص شد حالا زبان بهترین بهانه برایشان در افغانستان است .
   امــا افسوس که درک کردن و قبول کردن این مطلب در بین افغانها خیلی مشکل است .

  • معصومی صاحب باردیگر سلام!

   من همان طالب حق استم که اکنون طالب کاکو لقب گرفته ام. بخاطر اصلاحات مزید املائی تان بار دیگر باید شما را گوشمالی بدهم که "حاضر" را "حاظر" ننوشته و همچنان "مسئله" مسله" ننویسید.

   البته "مسأله" نیز میتواند قابل تحمل باشد اما مسله هیچگاه قابل تحمل نیست.

   این غلطی هایست که هربار درپیامهای شما متجلی است که اشتباه تایپی نمیتواند باشد.

   خودرا اصلاح کنید بعد به اظهار نظر بپردازید.

 • بعد از احترامات فایقه به دست اندرکاران این سایت بنده نظر خود را چون دیگر هموطنان خویش ابراض میدارم. هر چیز را نمیشود برای مردم به نمایش گذاشت و آزادی بیان شعار داد.آزادی بیان نمایش عریان زنان و سریال های که اخلاق عمومی را فاسد بسازد نیست باید یک تعریف درست از آزادی بیان گفته شود تا هرکس بداند که آزادی بیان این نیست که وقت جوانان را با پخش و نمایش درامه ها ، سریال ها و فلم های ضد فرهنگی و بی ارزش گرفت و همه جوانان را از درس تعلیم باز ماند شما اگر یک تحقیق نماید بعد از نمایش این سریالها چقدر متعلمین مکاتیب تنبل شده اند میدانید که بالای آینده کشور چی بلای از طرف استعمار نازل شدنی است . برای خدا دانشمندان ، روشنفکران ، مسؤولین دولتی و همه هموطنان عزیز ! تا به اسم زبان دری و پشتو هر دو زبان را تخریب نماید برای شگوفائی این زبانها بکوشید تا ترقی نمایند جلو این برنامه ها را بگیرید من خودم از بینندگان تلویزین طلوع هستم برنامه های بسیار عالی دارد اخبار داغ و میز گردهای بسیار خوب که برای بهبود امور دولت مثمر بوده است مگر این سریالها نه در این تلویزیون بلکه در دیگر تلویزیون ها هم نشر میشود نه برای تفریح درست است و نه به فرهنگ ما مثمر است و نه برای آینده کشور مفید میشود برنامه های دیگر به جای این سریالها بگذارید تا رسالت خویش را ادا نموده باشید
  بااحترام
  احمدضیأ

  • سلام بهمه خواننده گان کابل پرس. تا زمانيکه ملا وآخند وجهادی تعين کننده سرنوشت ملت باشد بايد خاطر جمع وبدون دغدغه انتظار روزهای بدتررا ازايشان انتظار داشت.طوريکه بهمه واضح وروشن است تلويزيون طلوع بخاطرافشاگری وعريان سخن گفتن وافشاگری چهرهاي سياه دزد غارتگرمورد حمله آقايان جهادی قرارگرفت نه بخاطرپخش فيلم های نيمه برهنه هندي..
   آيا لواطت گناهی بزرگتر ازديدن يک فيلم نيست ؟ آيا اين واعظان کاذب چشم بينا ندارند که ميراث شوم بربريت ( لواطت ) مسير جامعه رابنابودی وامراض گوناگون ميکشاند ؟؟ آخر کشادن اطفال معصوم بتعدی وزور وزنگ بستن ها ورقصادنها وتجاوز جنسی ازديدگاه اين معتصبين امرعادی بنظر ميرسد ؟؟ ديدن وتماشا فيلم بمراتب عاقلانترازعمل شوم لواطت ورقصاندن اطفال است .اگر به اين جانيان فرصت داده شود ملت را به فرهنگ قرون وسطاٌ سوق خواهند دادوخود غرق درفساد اخلاقی غوطه ميخورند.
   واعظان کين جلوه درمحراب ومنبرميکنند
   چون بخلوت ميروند آن کار ديگرميکنند
   بلی اين محترمين خود درويلاهای فرعونی خويش از طريق( satelit )فضای بدترين فيلمهای غيراخلاقی را تماشاميکنند وديدن چنين فيلم ها را مخالف عقيده خويش نميدانند. اما در محراب مردم راازآتش دوزخ وروز قيامت ميترسانند.

 • در اینکه وزارت فرهنگ زیاد غلطی نموده و آبروی افغانستان را برده شکی نیست

  امادر باره سریال های هندی و پاکستانی که از تلویزیونها پخش می شود تصمیم درست گرفته شده چرا که واقعاً این گونه برنامه ها
  اول اینگه زندگی را به مسخره گرفته و بگوه کشیده.
  دوم در مورد زنان که احساس و عواطف آنان بازیچه شده و مثل توپ فوتبال بین مردان رد و بدل می شوند.
  سوم حیف وقت و هزینه ای که بر اینگونه برنامه ها خرج شود.

  • دوستان گرامی

   این برنامه اوغان ملتی های فاشیست است که برای محدود ساختن زبان فارسی دری صورت میگیرد.در همین تلویزیون به اصطلاح ملی فلم های مزخرف پاکستانی نمایش داده میشوند اما چون به زبان پشتو اند، مانعی ندارد. در تلویزیون آریانا برعلاوه سریال(کم کم) دو سریال مزخرف پاکستانی نیز پخش میشوند یکی بنام (خاندان) که به زبان پشتو و دیگری (یوه شیبه لکه گلاب) که از اردو به پشتو ترجمه شده است. اما پخش این دوسریال مانعی ندارد چون از یکسو پاکستان بادار اوغان ملتی ها و شخص وزیر فرهنگ؟ است و از سوی دیگر به زبان پشتو است.

 • واقعا بسیار عمل مثبتی است که برای اولین بار در زمینه اهداف وتعالیم اسلامی صورت گرفته .
  جا دارد که از وزیر محترم تشکر نموده واز سایر وزرا ومسئولین نیز درخواست همچنین کاری را داشته باشیم .زیرا افغانستان به عنوان قلب تپنده آسیا می باشد ودر طول تاریخ غیرت اسلامی وهمیت دینی افغانها برای همگان ثابت شده است وپخش چنین فیلمها وسریالها باعث می شود که نسل جوان وفرزندان وآیندگان این مرز و بوم از گذشته پرافتخار خود غافل مانده وبه سوی فرهنگ غلط ومهلک غرب روی بیاورند .

  • Khabarnigar! my computer dosn’t have arabic fonts to write you back in Dari - I wish I had. BUT let me tell you, you are very unaware of what’s going on around you. Think about - see people around you and call them Muslims! It’s a shame that if we open our eyes - it will be clear like a day light. Just don’t brag on being a good Muslim - a good Muslim will kill himself in an "Intehari" mission. Just for a minute, stop definding Islam and let God take care of it - if there is any! - you know what i mean? 

 • سلام:
  من با موافقهَ شوراي ملي و يا هر ارگانه ديگه اي كه اين تصميم را گرفته است موافق كامل هستم. زيرا نه پروگرامهاي اين شبكه سالم است و نه هم بعضي از مجريان اين شبكه مردم نجيب و شايسته اي براي ظاهر شدن در صفحهَ تلويزيون و چه برسد كه دهان خود را باز كنند. چون اگر دهان خودرا باز كند غير از چتييات و بي ادبي چيز ديگر را به مردم ساده ما ارائه كرده نميتوانند. البته بعضي از اين مجريان و آنهم (آقايان).

  متاسف هستيم كه اين گونه اشخاص با بي فرهنگي و سبكي خود افكار جامعهَ ما را آلوده ميسازند. شما را به خدا قسم ميدهم كه يك سلسله تعغيرات به نفع فرهنگ و ارزشهاي ملي ما آورده و پخش بعضي از پروگرامهاي مبتذل اين شبكه ها را مانند (زماني خوشو هم اروس بود، پريناو امتحان زندگي و امثالهم) متوقف بسازيد.

  مجريان پروگرامهاي (چاي با عزيز يار) و (مهمان يار) را تبديل نمائيد و اشخاصي را منحيث مجريان اينگونه برنامه ها بگماريد كه حد اقل حتك حرمت به شخصيت ها ملي (خانم شكريه باركزي) و فرهنگي ما (...........) وارد نشود. خيلي افغانهاي فرهنگي و مودب در وطن هستند كه ميتوانند به جلب بيننده گان تلويزيون شما كمك كنند.بنده نميدانم كه چرا شخصيتهاي مهم كشور مان حاضر ميشوند كه اين مجريان سبك و مايهَ حقارت خودشان را به خانه و كاشانه راه بدهند و اجازه بدهند كه به شخصيتهاي آنها توهين كنند. از گپها و اعمال سبك در تلويزيون خود خود دراي كنيد.

  • از ورودمحصولات سینمای هند در سرزمین ما شاید ٦٠ سال بگزرد چه بخواهیم چه نه اکنون سینمای هند جز فرهنگ ما شده . در حال حاظر سریالهای هندی یکی از محدود سرگرمیها برای مردم خسته ماست. بگزار شورای علما شبکه تلویزیونی خودرا ایجاد کند و ازبام تاشام نعت وقران خوانیرا پخش کند. بنظر من بهتر انست که وزارت فرهنگ در مورد تولید وبلند بردن کیفیت سریالهای وطنی توجه و کار کند. انعده دوستانیکه این برنامه ها به طبع شان نیست میتوانند تلویزیون ملی را تماشاه کنند.

  • جناب آقای خودی نظرات تان بسیار نیک ولی یکجانبه وپانگ دار است. شما باید به تلویزیون شمشاد که صرف سریال های مشوق خشونت در مقابل زنان را پخش میکند هم یاد میکردید. بنده هم موافق استم که باید صحنه های بت پرستی این سریال ها از هیچ تلویزیونی نشر نشود. ولی این افکار قبیله یی و فاشیستی و طالبی وزیرک فرهنگ است که باعث اینکار های شده است. خداکند از دیدن صحنه های رقص های وقیح سریال های پشتوی پاکستانی دهن تان آب نزند؟؟؟؟؟

  • دوستان غزیز سلام ، ما بااقدامات وزارت اطلاعات فرهنگ درقسمت منع نشر سریال های خلاف فرهنگ و کلتور کاملاً موافقیم، اینکه وزیر شخص با کفایت است یا نه مسله جدا است ولی منع سریال های خارجی بویژه هندی یک امر کاملاً به جا میباشد. ببینید در این سریال ها زنده گی خانواده گی را کاملاً به بازی گرفته اند یک زن هم شوهر دارد و در عین زمان میتواند با مرد دیگر روابط دوستانه داشته باشد این کاملاٌ مسخره است و خلاف فرهنگ افغانی و اسلامی است. شاید دوستان مطلع باشند که حتی در خود هندوستان مردم با داستان های همچو سریال ها موافقت نداشته و آنرا خلاف فرهنگ و عنعنات خود میدانند. ولی بعضی از مفسدین این عملکرد وزارت اطلاعات را طور دیگر تفسیر و تعبیر نموده و آنرا اقدامی خلاف زبان فارسی میدانند که این خود یک تفسیر مسخره و دور از منطق است. چون با نشر همچو سریال ها نمیتوان یک زبان را تقویت نمود.

 • marg bar aoooooooghan meleti
  faida nadare zyad zorr nazanin namitanin zaban farsi ra mahdod konin
  amantur ke padaran tan natanestan
  sharm bashoma va taraf daran tan

  • دوستان سلام !
   دراصل این توطئه بزرگ علیه تلویزیون طلوع است ، چون طلوع موفق ترین تلویزیون است وموضوع دوم اینکه طلوع فاش کننده اسرار جنایت کارانی همچون خرم ، ثابت ، سیاف و غیره است .
   سیاف از امروز نه بلکه ازچهارسال پیش با طلوع و گرداننده گانش دشمنی را اغاز کرد و حت ییک کمره طلوع را در پغمان دزدیدند .
   طلوع بیان گر ارمان های مردم افغانستان و نشر کننده حقایق است و طلوع را شخصیتی همچون رهنورد زریاب همکاری میکند .
   طلوع و زریاب احیا کننده گان زبان فارسی هستند.
   دوستانیکه نمیخواهند برنامه های طلوع را ببینند میتوانند تلویزیون های دلخواه خودرا ببینند .
   اما مردم را به نام اسلام و مسلمان دربند نکشند .
   این حربه جاهلان است که اگر قدرت و توان بحث و جواب دادن راپیدا نتوانستند به طرف مقابل مهر کفریت را میزنند.
   دین اسلام دین نابینایان و کوردلان نیست بلکه دین اسلام دین روشن و منوری است که با شناخت کامل از ان یک انسان خود را به مقام حقیقی مسلمانیت میتواند ببیند.
   مسلمانی به زور را هم مردم ما دیدند و هم میبینند که بنام اسلام و مسلمانیت جوانان را برای کشتن ده ها مسلمان دیگر اماده میسازند .
   نه سیاف مسلمان حقیقی است ونه خرم و باند او ، از قلب هرکس خداوند اگاهی دارد و بس ، مسلمانی با ریش دراز اگر باشد ملاهای یهود ریشهایشان از ریش سیاف دراز تر است .
   مسلمانی سیاف را از مردم شش گذر پغمان بپرسید .
   و مسلمانی خرم رادر تصاویر سفارت فرانسه در کابل .

   سلام بر شهامت مسئولین و کارمندان طلوع
   مرگ بر دشمنان طلوع

 • khod en qomandanan wa jinyatkaaran digar raahe wa sargarmi e nadarand ba joz az aan keh afkaar e haywaani e khod ra bar e digaran tahammul kunand. Haala ba enha chi? Agar ziyad shawq darand, Television channel e az khud baaz kunand wa ba mardum baand ke chi ra mebinand wa chi ra na? Qazaawat ra ba mardom baanin. Aksar e mardom en barnamaha ra dost darand wa tamasha mekonand. Shomaye keh dost nadarin nabinid, chishm e khod ra pod konid, Television e khod ra beroon bindaazid. Shoma ra ba digaran chi kaar???

 • همه میدانیم که مردم عزیز ما خصوصاً اطفال و نوجوانان از شیوه های مثبت این سریال ها استفاده نکرده بلکه از شیوه های منفی آن استفاده میکنند. و این سریال ها جز ضایع کردن وقت اطفال و نوجوانان کدام فایده دیگر ندارد.

  امیدوارم نشر سریال های مزخرف خارجی نه تنها از تلویزیون طلوع بلکه از تمام شبکه های تلویزیونی داخل کشور متوقف گردد.

  به امید آزادی بیان اما در چوکات انسانیت ، اسلامیت و فرهنگ افغانستان

 • من عقیده دارم که هر چیزی حد و اندازه دارد. نه نوع رفتار خرم و کهنه سالاران دیگر را تصدیق کرده می توانم و نه نوع از طلوح و یا دیگر رسانه های تصویری را. رسانه های ما باید پروگرام های تفریحی هم داشته باشد اما نه این که به دنبال هم سریال و فیلم نشر گردد و مردم تمام وقت گرانبهای خویش را مقابل تلویزون ها گذرانده، از این چینل به آن چینل تبدیل نموده و صرف به تفریح فکر نمایند.
  زمانی که پول برای ساختن پروگرام های تفریحی وجود دارد، چرا این قدر پول زیاد برای نشر پی در پی سریالها و فیلم ها ضایع شود، چرا در پهلوی یک تعداد پروگرام های تفریحی، هم به پروگرام های جالب علمی و معلوماتی، آموزشی و ...، یعنی چیز های که امروز ملت ما بیشتر به آن ضرورت دارد، مصرف نکرد. این نشان میدهد که در پهلوی نادانی خرم و کهنه سالاران، مجریان این پروگرام ها هم نادان تر هستند که به ضروریات اولیه افغانستان یعنی روآوردن به ترقی و پیشرفت جامعه نمی اندیشند و حتی ادعا میشود که قسمآ هم در خدمت همسایه گان هستند تا مردم افغانستان.
  متاسفانه در کشور ما خاینین در همه ارگان های وجود دارند.

 • اين رهبران مجاهدين طاقت ديدن روی زن را ندارند. اينها باديدن لباس زن به شهوت وجوش ميايند ، چه رسد به اينکه انهازن را در تلويزيون قول لچ ببينند. همه ملت ميدانند که اينها پيراهن زن را به تن بچه های بی ريش مکنند ميرقصانند و فقط با ديدن هما ن پيرهن از آنها استفاده جنسی ميکنند، پس ديدن خود زن آنهم کمی برهنه برای اينها قابل تحمل نيست.

  شما کمی فکر کنيد از دست اينها حيوان در کوه دشت نماند، به هر چی رسيدند تجاوز کردند، همه زنده گی را به خر ..... سپری کردند ، حالا کی طاقت شان ميگيرد که کسی عکس ،فلم يا خود زن را ببيند.

  اگر از کار نامه های اصلی اين خونخواران فلم بسازی و سرگزشت اصلی آنان را در جبهات جنگ و کوه ، دشت و قريه های اين وطن به تصوير بگيری ،فيلمی خواهد بود که پنجاه فيصد آن سکس است ( با انسان ، با حيوان ، بادر و ديوار و خس خار.......)

  اينها بايد بدانند که تلويزيون طلوع ديگر جايگاه در بين مردم دارد. بر شجاعت ، متانت گرادننده گان آن درود.

  • sharm balai sharm!
   Aya defa az nashere barnama hai ke khelaf farhang wa ananat Afghani ast SHARM nist wa tawhin ba rahbaraan Mujahedin ai kash kami sawad mibod wa jenab shoma midanested ke tanha ba naweshtan RAHBARAN MUJAHEDIN hama ra mawred tahajum naweshta hai pooch khod qarar dada aid haif hast haif ke menhais yak Afghan chenin nazar darid Ama shayad az Jomale kasani bashid ke mokhalef jahad (KAMONEST) Bodand

 • دوست عزیز! رئیس تلویزیون آریانا شخصی بنام آرین زی، دوست و هم حزبی خرم، یعنی عضو دیگر حزب اسلامی راکتیار میباشد. روی این ملحوظ تلویزیون آریانا باید پخش یک سریال را قطع نماید.

 • بعدازعرض سلام واحترامات :
  اسم من صفی اله خان است ومی خواهم که ازطریق سایت شما بعضی مقالات ونظریات خود را نشرکنم خداوند(ج) کند که همکاری لازم را همرایم نماید ممنون میشوم .

  بااحترام
  صفی خان کابلی

  آنلاين بنگريد : معرفت

 • سلام و احترامات
  خواننده محترم اين سايتها حتمآ باز کرده مطالعه نمايد
  سا ئینس گواه حقیقت قرآن مجید شده متن رامطالعه کنید
  http://www.ustadfaizi.com/index.htm
  http://www.google.ru/search?hl=ru&a... . .
  http://www.azmoone-melli.com/index... .
  http://www.islam411.com/library/

جستجو در کابل پرس