کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > ببينيد و بشنويد > مهمترين پروژه بازسازی آمريکايی ها در افغانستان در آستانه تخريب!

مهمترين پروژه بازسازی آمريکايی ها در افغانستان در آستانه تخريب!

ميليون ها دالر: چهارصد و هشت کيلومتر سرک کابل قندهار / اين سرک پيشتر امن تر بود

دو شنبه 7 آپریل 2008

برای بازسازی اين سرک آمريکايی ها ميليون ها دالر خرج کردند. اين سرک با حضور زلمی خليل زاد سفير وقت آمريکا و حامد کرزی افتتاح شد. در آن زمان هم خليل زاد و هم حامد کرزی از اين پروژه به عنوان يکی از پروژه های مهم و موفق ياد کردند. اما رمضان بشردوست، وکيل مردم در پارلمان بارها از اين سرک به عنوان يکی از پروژه های نامطلوب ياد کرده و می گويد که از استاندارهای لازم برخورده نبوده و اکنون تخريب شده است. اين سرک به هيچ عنوان استاندارد های لازم را ندارد و مقامات وزارت فوايد عامه علت تخريب سرک را عبور و مرور وسايل حمل و نقل بيشتر از اندازه بر شمرده اند.

قسمت ديگر و مهم اين پروژه که مسير قندهار به هرات می باشد، هرگز بازسازی نشده و مردم از همان مسير تخريب شده عبور و مرور می کنند.

يکی از مسايل مهم ديگر در اين دو مسير دريافت رشوه از رانندگان است. ماموران بدون دليل موتر را متوقف کرده و از راننده و مسافران پول دريافت می کنند. در مسير قندهار به هرات گاهی ديده شده که ماموران دولتی، شبانه رهزنی می کنند.

اين مسير يکی از خطرناک ترين مسير ها در افغانستان می باشد که تاکنون افراد زيادی توسط آدمکشان طالب و رهزنان ربوده شده اند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


51 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > ببينيد و بشنويد > مهمترين پروژه بازسازی آمريکايی ها در افغانستان در آستانه تخريب!

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.