در همین بخش

صفحه نخست > عکس > عکس هایی از مرز ترخم

عکس هایی از مرز ترخم

مرز ترخم برای حدود یک شبانه روز از جانب پاکستان مسدود شده بود و گفته می شود چند تن در اثر سرما جانشان را از دست داده اند. این مرز امروز دوباره باز شده است.
به روایت عکس و تصویر
يكشنبه 30 دسامبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

عکس از اسوشیتد پرس

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • خدا بزند ای اس ای را که این مردم را بدبخت کرد.
  تا وقتی که این هموطنان ما نفهمند که ای اس ای و پاکستان در پی نابودی شان است بعید می دانم که اینها روی ارامش را ببینند. من هیچ شکی ندارم که طالبان را ای اس ای برای مهار و کنترول پشتونها به وجود اورده است و طالبان به گفته ای اقای ختک یک پروژه ای پاکستانی ضد پشتون است.
  ممکن است که این سخن من برای تعدادی از هموطنان پشتونم سنگین تمام شود اما این باور من است. اما پاکستان از ارامش افغانستان و تنها ماندن در برابر هند و ناسیونالیزم قومی پشتون های پاکستانی می ترسد و لذا تلاش دارد که فتنه را در افغانستان زنده نگه دارد و از گروههای مذهبی مثل طالبان در این راه استفاده می کند. به همین خاطر است که ما از بعضی از پاکستانی ها می شنویم که طالبان پاکستانی مجاهد نیستند اما طالبان افغان مجاهد هستند. چرا؟ چونکه طالبان پاکستانی امنیت خود پاکستان را تهدید می کند اما طالبان افغانستان به صورت کامل در اختیار ای اس ای است که برای اهداف استراتژیک پاکستان استفاده می شوند.

 • chera bayad ta een had wabasta ba marze torkham basheem
  magar ma nametawaneem ke qatar haye tojaratiye pakistan ba asia-ye meyana ra motawaqqef koneem
  ok

 • chra bayad ta een had wabasta ba marze torkham basheem
  ok

جستجو در کابل پرس