صفحه نخست > خبر و گزارش > دروغ های حامد کرزی در ترکیه

دروغ های حامد کرزی در ترکیه

حامد کرزی که با تقلب سازمان یافته در انتخابات سال گذشته به عنوان رییس جمهور افغانستان گمارده شد، در نشست های بین المللی چنین دورغ هایی را درباره افغانستان ارایه می کند. بخوانید!
چهار شنبه 9 جون 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

جلالتمآب رئیس جمهور عبدالله گل،

روسای دولت ها و حکومات،
جلالتمابان،

نماینده گان عالیقدر،

خانم ها و آقایان،

السلام علیکم و رحمت الله و برکاته!

نخست از همه میخواهم از مهمان نوازی و پذیرائی همیشگی و خیلی گرم دولت و مردم ترکیه تشکری نمایم. نهایت خرسندم که در سومین نشست سران کنفرانس تعامل و اعتماد سازی در آسیا (CICA ) اشتراک نموده ام و احترامات صمیمانه مردم افغانستان را حضور شما تقدیم میدارم.

میزبانی "نشست دوستی و همکاری در قلب آسیا" که روی چالش ها در برابر امنیت و ترقی افغانستان تمرکز داشت، و در اوآیل امسال به ابتکار ترکیه تدویر یافت، به وضاحت نشان داد که ترکیه در امر تامین امنیت و ثبات در منطقه مصمم است. ترکیه با بدست گرفتن ریاست و میزبانی این کنفرانس یکبار دیگر ثابت کرد که این کشور در راستای رشد اعتماد متقابل از طریق گفتگو و تقویت روابط ستراتیژیک میان کشور های آسیائی از راه اعتماد سازی کاملاً متعهد است. همچنین اطمینان دارم که " سیکا" به رهبری ترکیه به سودمندی خود در جهت سهمگیری و همکاری وسیع در منطقه ادامه خواهد داد.

با امضای اعلامیه تاریخی آلماتا در جون سال ۲۰۰۲میلادی متعهد شدیم تا در امر تبدیل آسیا به محل امن، مترقی، و صلح آمیز مشترکاً تلاش نمائیم. تعهد ما در این راستا مثل همیشه مستحکم و پابرجاست.

کنفرانس تعامل و اعتماد سازی در آسیا به ابتکار و در اثر تلاش های جلالتمآب نورسلطان نظربایوف، رئیس جمهور قزاقستان ایجاد شد. من رهبری و ابتکار ایشان را قابل ستایش میدانم و باور دارم که "سیکا" برای همیشه گواه این مساله خواهد بود که رئیس جمهور نورسلطان نظربایوف خواهان امنیت و ثبات متداوم در قاره آسیا استند. همانطوریکه قرار است، قزاقستان ریاست پلاتفورم همکاریهای مشترک سازمان امنیت و همکاری اروپا (OSCE ) را به دست گیرد، امیدوارم رئیس جمهور نظربایوف در ماموریت تامین صلح و ثبات همچنان موفق باشند.

افغانستان نهایت خوشحال است که "سیکا" از لحاظ کمیت و کیفیت رشد قابل ملاحظه کرده است و در این اینجا میخواهم پیوستن جمهوری سوسیالیستی ویتنام و جمهوری عراق را به عنوان جدید ترین اعضای "سیکا" خوش آمدید بگویم. همچنان حضور جمهوری مردمی بنگله دیش را به عنوان ناظر در این نشست خوش آمدید میگویم. بدون شک اشتراک و سهمگیری ایشان در" سیکا" گفتگو های ما را تقویت نموده و به تلاش های ما جهت تامین صلح، امنیت و درک متقابل نیروی بیشتر می بخشد.

با توجه به اهمیت "سیکا" افغانستان تلاش میکند، تا همکاری های خود را با سایر نهاد ها و کشور های منطقه و جهان وسیع تر سازد. ما مشخصاً از ایجاد مرکز ساحوی سازمان ملل در جهت دیپلوماسی وقایوی در عشق آباد قدردانی میکنیم.

جلالتمآبان، خانم ها و آقایان

در از بین بردن امنیت در آسیا عوامل متعدد وجود دارد که تروریزم، افراط گرائی، گسترش سلاح های اتمی، جرایم سازمان یافته فرا ملی و قاچاق مواد مخدر در صدر آنان قرار دارد.

حوادث تروریستی در سراسر جهان نشان میدهد که تهدیدات از سوی تروریستان و افراط گرایان متوجه و محدود به یک کشور نمی باشد. افراط گرایان از مسکو گرفته تا نیویارک، از استانبول تا ممبئی و از کابل تا لاهور افراد بی گناه را به قتل رسانده یا زخمی کرده اند و فضای ترس و وحشت را میان میلیون ها شهروند بیگناه بوجود آورده اند . تروریزم نباید در کشور یا دین مشخصی جستجو گردد و نه هم مبارزه علیه آن در کشور یا دین مشخصی محدود گردد. ما باید علیه تروریزم در هر کجای که است، هر کسی را که تهدید میکند و به هر شکلی که پدید میآید، بدون هیچ گونه قید و شرطی و با تمام نیرو مبارزه نمائیم.

جلالتمابان، خانم ها و آقایان!

تروریزم، جرایم سازمان یافته فرا ملی و قاچاق مواد مخدر طی چند سال پیهم به عنوان عناصر لازم و ملزوم یکدیگر عمل کرده اند، از اینرو به تهدید جدیی علیه امنیت همه ما مبدل گردیده اند.

در چنین وضعیتی همه ما باید مشترکاً تلاش کنیم، تا همکاری خویش را جهت نابودی این پدیده شوم از طریق تشریک اطلاعات استخباراتی، تفاهمات امنیتی، آموزش و بالآخره کنترول موثر سرحدات تقویت بخشیم.
مشکل تولید و قاچاق مواد مخدر در افغانستان محصول سه دهه جنگ در این کشور میباشد. مبارزه با این چالش به زمان، حوصله مندی، و مهمتر از همه، به همکاری همه جانبه میان کشور های هم سرحد و مصرف کننده نیاز دارد.

جلالتمابان!

زمینه برای رشد اقتصادی در منطقه ما بیش از هر وقت دیگر مساعد میباشد. همکاری موثر و همآهنگ در عرصه های کلیدی چون تجارت، ترانزیت، حمل و نقل و انرژی به گونه قابل ملاحظه‌ء در تامین صلح و پیشرفت در آسیا نقش دارد. بدین منظور افغانستان فعالانه سعی میکند تا نقش تاریخی خود را به عنوان پل ارتباطی آسیای جنوبی و مرکزی با شرق میانه اعاده نماید. امیدوارم پروژهء ترکمنستان-افغانستان-پاکستان وهند موسوم به " کاسا 1000" که به منظور انتقال انرژی به پاکستان و هند از طریق خاک افغانستان روی دست گرفته شده است، به مرحله اجرا گذاشته شود. همچنان، ما توقع داریم تا برنامه انرژی منطقوی آسیای
میانه – آسیای جنوبی تحقق یابد.

خانم ها و آقایان!

افغانها از مساعدت کشور های آسیائی و جامعه بین المللی به منظور تامین امنیت و ثبات سپاسگذاری میکنند. یک افغانستان با ثبات و سربلند در رشد ثبات و ترقی در قاره‌ء ما نقش به سزای دارد.

جهت کسب ثبات و ترقی در افغانستان، ما به صلح دوامدار نیاز داریم. فقط چند روزقبل جرگهء ملی مشورتی صلح را به منظور افزایش گفتگو و جلب اعتماد عامه مردم برای تامین صلح دوامدار در کابل دایر کردیم. اعضای این جرگه باروحیه ملی جهت رسیدن افغانستان به صلح که خواست هرشهروند این کشور است، گردهم آمدند.

اشتراک کننده گان جرگه از کمک های جامعه جهانی و ایالات متحده امریکا برای بازسازی افغانستان اظهار سپاس کردند.

اشتراک کنندگان جرگه مشورتی صلح همچنان در مورد نقش کشورهای اسلامی در امر تامین صلح در کشور تاکید نمودند. اشتراک کنندگان بخصوص از خادم الحرمین الشریفین، اعلی حضرت ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی تقاضا نمودند، تا از تلاش های افغانستان جهت تامین صلح و امنیت حمایت نمایند. جرگه مشورتی صلح از کشور ترکیه بخاطر فراهم آوری زمینه گفتگوی سه جانبه با پاکستان قدردانی نمود و از این کشور خواست تا به مساعدت های خویش در این راستا ادامه دهد.

خانم ها، آقایان و جلالتمئابان،

نشست امروز نشان دهنده اتحاد ما در مورد اهداف مشترک ما جهت تامین صلح و ثبات در قاره آسیا و امنیت، رفاه و حفظ کرامت جوامع ما است. این اهداف مشترک اساس هویت ما را تشکیل میدهد.
.بیائید آینده‌ء خویش را با خوشبینی، انرژی و اعتماد به همدیگراساس بگذاریم.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • salam bari ama hamawatane aziz
  ظاهــرشــاه: مــن از قبیــلۀ

  بنیــامین یهــودی هســتم

  وزارت خارجۀ اسرائیل تائید نموده است که دولت اسرائیل تحقیقات گستردۀ را جهت شناسائی قبایل پشتونهای افغانستان و پاکستان که اصلیت یهودی دارند آغاز نموده است.

  سخنگوی وزارت خارجۀ اسرائیل به روز جمعه 15 جنوری 2010 به روزنامۀ لوفیگاروی فرانسه گفته است: دولت اسرائیل تحقیقات گستردۀ را جهت شناسائی قبایل پتان در افغانستان و پاکستان که یکی از ده قبیلۀ گمشدۀ یهودی اند از طریق تمویل مرکز تحقیقات ملی ممبی در هند رسماً آغاز نموده است.

  وی می افزاید از اینکه در شرائط کنونی گشایش چنین مرکز تحقیقاتی در افغانستان و پاکستان امکان نداشت، ما تصمیم گرفتیم که این تحقیقات را در هندوستان که اکثراً میزبان پشتونها می باشد راه اندازی نماییم. قرار است که این تحقیقات از سه ماه الی یک سال کامل را در بر بگیرد... تحقیقات ما قبلا در بخشهای (ریشه یابی تاریخی، رسوم و عنعنات و تقارب در زبان) تکمیل گردیده است. بناً این مرکز این بار نتائج تحقیقات خویش را از آزمایشات خون (دی ان ای) به دست خواهد آورد. تا کنون هزاران سی سی خون از قبایل پشتون افغانستان در منطقۀ مالهباد ولایت اتوراپردیش در شمال هند جهت آزمایشات جمع آوری شده است...

  بنا بر اظهارات سخنگوی وزارت خارجۀ اسرائیل، از لحاظ بیولوژی کارشناسان بیولوژیک اسرائیل تمام تلاش خودشان را به کار بسته اند تا ارتباط ژنتیکی میان پشتونها و یهودیان را به اثبات برسانند تا اینکه به این طریق مؤرخان اسرائیلی را یاری کنند که گویا پشتونها در اصل از ریشۀ یهودیان واسرائیلی ها اند. در این باره کارشناسان بیولوژی اسرائیلی در مرکز تحقیقات ملی ممبی از لحاظ ژنتیکی میان اسرائیلی ها و افرادی از قبایل پشتون آزمایشاتی را انجام خواهند داد و با توجه به نتایج این آزمایشات که گویا پشتونها از لحاظ ژنتیکی نزدیکترین ملت به یهودیهای سفاردیم (یهودیهای شرقی) می باشند و به این طریق می خواهند ثابت کنند که پشتون و یهودیان از یک نژاد هستند.

  روزنامۀ لوفیگارو در ادامۀ گزارش خود می افزاید: از مدتها قبل واضح بود که قبایل پشتون که در جنوب و جنوب شرقی افغانستان و در غرب و شمال غربی پاکستان زندگی میکنند همه از یک نسل اند و مربوط به قبایل گمشدۀ یهودی میباشند. این روزنامه می افزاید: همنوای کامل در رسوم و عنعنات، نحوۀ پوشیدن لباس، عادتهای خوانوادگی و امورات فرهنگی وجود دارد که این همه بیانگر این است که پشتونها این همه را از اجداد یهودی شان به ارث برده اند.

  این اولین بار است که وزارت خارجۀ اسرائیل رسماً تائید میکند که تحقیقاتی گستردۀ را در راستائی شناسائی اصلیت یهودی پشتونها آغاز نموده است که با این کار خود بر عمل کرد سازمانهای غیر دولتی یهودی که از سالیان درازی در جستجوی قبایل گمشدۀ یهود در قرن هشتم قبل از میلادی فعالیت داشتند مهر صحه گذاشت.

  مؤرخین اسرائیلی میگویند: موسی علیه السلام حین خروج از مصر با دوازده قبیله از قبیلۀ بنی اسرائیل خارج شده و در فلسطین مسکن گزین شدند که این دوازده قبیلۀ بنی اسرائیل به نامهای (بنیامین، روبین، لاوی، یهودا، جاد، اشیر، زبولون، ساعر، یوسف، نفتالی، دان و شمعون) یاد می گردیدند و از این جمله دو قبیلۀ آنها (بنیامین و یهودا) در جنوب فلسطین جا بجا شده که یهودیان امروزی از نسل آنها می باشند ولی متباقی ده قبیلۀ دیگر در شمال فلسطین جا بجا گردیدند که بعداً از آنجا به مناطق دیگر مهاجر شدند که سپس به نام قبایل گمشدۀ یهودی مسمی گردیدند.

  روزنامۀ لوفیگارو در تحلیل خود راجع به این مسئله میگوید پشتونهای افغانستان اکثریت در میان سایر قومیت های مطرح در افغانستان می باشند، همچنان نظریۀ اصلیت یهودی آنها در منطقه و در میان مردم به سطح قابل ملاحظۀ منتشر شده است، ولی تا هنوز کدام مطالعۀ علمی دقیق که ثابت کند که پشتونها در اصل یهود اند صورت نگرفته است اما اکثریت پشتونها ایمان دارند که آنها اصلیت یهودی دارند. حتی اخرین پادشاه افغانستان، ظاهر شاه، در جواب خبرنگار ایتالیائی در بارۀ نسبش گفته بود که من از قبیلۀ بنیامین یهودی هستم.

  سایت انترنیتی شبکۀ خبری العربیه نیز به بررسی این مسئله پرداخته و گزارش داده است که اسرائیل تلاش دارد حوالی 15 ملیون پشتون افغانستان را دوباره به دین آبائی شان – یهودیت – برگرداند که متاسفانه تا هنوز تعداد از قبایل پتان را یهودی ساخته و آنها را به اسرائیل مهاجرت داده است.

  همچنان این شبکۀ معتبر عربی زبان گزارش میدهد که در دهۀ هفتاد و هشتاد قرن بیستم سازمانهای یهودی فعالیتهای چشمگیری را در جهت کشانیدن قبایل پشتون افغانستان به آئین یهودیت از طریق استخدام و تربیۀ جوانان پشتون در بیروت، پایتخت لبنان و برخی کشور های غربی راه اندازی نموده بود. این شبکۀ خبری به نقل قول از برخی رسانه های اسرائیلی گزارش میدهد که سازمانهای یهودی توانسته اند برخی دانشجویان افغان در آن زمان (مانند زلمی خلیل زاد، اشرف غنی احمد زی و انوارالحق احدی) در بیروت را به دین یهودیت برگردانند. البته این دانشجویان کسانی بودن که بعدها پستهای مهمی را در حکومت کرزی به دست آوردند و زلمی خلیلزاد نیز شناخته ترین دپلومات امریکائی افغانی الاصل در افغانستان، عراق و سازمان ملل متحد ایفای وظیفه نموده است که خانم یهودی دارد.

  این سه تن از نخبه گان تحصیل کردۀ پشتون وظیفه گرفتند تا حس نشنلیستی پشتون ها را تقویه نموده و بعد برای پشتونها توضیح دهند که اصلیت آنها یهود اند و باید به اصل خویش برگردند. این جوانان در ابتدای گرایش خود به دین یهودیت بیشتر احساساتی بوده و تلاش داشتند که به طور آشکار دست به فعالیت زنند ولی بنا بر تجارب سازمانهای یهودی و مطالعۀ آنها از اوضاع منطقه به آنها تعلیمات داده شد که باید از مهارت خود کار گرفته و مطابق برنامه های که برای شان داده میشود رفتار کنند. آنها باید اوضاع منطقه را دقیق ارزیابی کنند. آنها باید بدانند که درموقعیت بسیار حساس قرار دارند، آنها در میان دشمنان سرسخت یهودیت (ایران، پاکستان و عربستان سعودی) قرار دارند. اگر آنها با همکاری اسرائیل و برخی سازمانهای غیر دولتی یهودی دست به فعالیت آشکار زنند به زودی از طریق دشمنان اسرائیل و یهودیت در ایران، پاکستان، عربستان سعودی و حتی اقلیت های قومی غیر پشتون درافغانستان سرکوب میشوند. همین بود که آنها رسماً گرایش خود به دین یهودیت را اعلان ننموده ولی فعالیت های عمدۀ را در این بخش مخصوصاً در قسمت تقویۀ حس نشنلیستی پشتونها و داعیۀ برتری آنها از سایر اقلیت های قومی در افغانستان انجام داده اند.

  همچنان چندی قبل سایت عربی زبان القدس العربی، چاپ لندن، در مصاحبۀ با داکتر جعفر هادی حسن، نویسندۀ برجستۀ جهان عرب و پژوهش گر مسایل یهود و یهودیت (دارندۀ درجۀ دکترا از دانشگاه مانچستر بریتانیا در یهود شناسی و نویسندۀ کتابهای فرقة الدونمة بین الیهودیة و الاسلام، فرقة القرائین الیهود، الیهود الحسیدیم و پیدایش، تاریخ، عقاید، فرهنگ و عنعنات یهود) به مسلمانان و عربها هشدار داده بود که متوجه باشند که اسرائیل به زودی افغانستان را توسط قبیلۀّ پتان تحت اشغال خود در خواهد آورد.

  وی در مصاحبۀ خود می گوید: پروسۀ یهودی سازی قبیلۀ پشتون در افغانستان از چندین دهه بدینسو جریان دارد و ما شاهد روزی خواهیم بود که رسانه های خبری گزارش گرویدن ملیونها تن از پشتونهای افغانستان به آئین یهودیت را در اثر تلاشهای همه روزۀ اسرائیل به نشر خواهند رساند. تعداد زیادی از سازمانهای غیر حکومتی در اسرائیل همین اکنون مصروف جستجوی قبایل گمشدۀ خود اند. آنها میگویند که قبایل گمشدۀ یهود در قرن هشتم قبل از میلاد توسط آشوریها اسیر گردیده و بعد در سراسر جهان پراگنده شدند ولی هنوز آنها عادتهای یهودی خود را حفظ نموده اند. از جمله عادتهای یهودی: تندروی، تعصب، نژاد پرستی (پشتونوالی) عدم احترام به حقوق زن، به فروش رسانیدن زنها، خشونت قبیلوی، به نکاح در آوردن خانم برادر بعد از مرگ وی، علاقمندی به قتل و کشتار، حفظ آداب و سنت های گذشتۀ خود از قبیل لباس، کلاه جالی، رقص عنعنوی مردان در مراسم خوشی (اتــن) و برتری طلبی قومی می باشد که درمیان قبایل پشتونهای افغانستان هنوز حفظ گردیده است.

  این پژوهشگر عرب می افزاید: سازمانهای یهودی از گذشته های دور سرگرم جستجوی قبایل گمشده اند، آنها قبایل گمشدۀ خود را در افغانستان، ایران، چین، هند و امریکائی جنوبی جستجو میکنند. تا کنون طبق آمار آنها قبایل پشتون در افغانستان و پاکستان شناسائی شده اند که اصلیت آنها یهود اند و بحث بالای کشورهای دیگر جریان دارد. اسرائیل با بهانۀ دریافت قبایل گمشدۀ خود میخواهد اسرائیل کبرا را از رود نیل در مصر الی دریای فرات در عراق که پلان ستراتیژِیک آن کشور است تشکیل دهد. یکی از حاخامهای (رجال دین) یهود بنام آبیحل در کتاب خویش تحت عنوان قبایل گمشده میگوید که تعداد آنها به 100 ملیون نفر خواهد رسید.

  داکتر جعفر هادی حسن در ادامه می افزاید: اسرائیل نهایت تلاش دارد تا قبیلۀ پشتون در افغانستان را که نفوس آنها تقریبا 15 ملیون تن می باشد به دعوای اینکه اصل آنها یهود اند به آئین یهودیت برگرداند. تا کنون ده ها نهاد وسازمانهای یهودی تماسهای متعددی با سران قبایل و رهبران پشتون که در دو طرف مرز افغانستان و پاکستان قرار دارند انجام داده اند وهمچنان ده ها جلد کتاب یهودی را به زبان پشتو ترجمه گردیده و در آنها از اصالت یهودیت پشتونها و خصوصیت یهودی آنها توضیح داده شده است. همچنین در این کتابها توضیح داده شده است که پتانها نسب شان بر میگردد به (افغان بن شاوول) که در تورات از شاوول منحیث اولین پادشاه یهودی در سرزمین فلسطین نامبرده شده است. باید یاد آور شد که سازمانهای یهودی (مانند سازمان عامی شاب – بازگشت ملت) توانسته اند عدۀ از افراد قبیلۀ پشتون را به دین یهودیت برگردانده و آنها را به اسرائیل مهاجرت نمایند که این افراد به مرور زمان اقارب و خویشاوندان خویش را نیز به یهودیت دعوت نموده و آنها را به اسرائیل مهاجرت خواهند داد. و همچنان عدۀ دیگر از تکنوکراتهای پشتون که مخفیانه به یهودیت گرویده اند هنوز در افغانستان فعالیت دارند
  از زبان خود پشتون ها بشنویند که میگویند

  ما از اقوام یهود هستیم با معلومات بیشتر

  لطفآ این ویدیو ها را نگاه کنیند
  http://www.youtube.com/watch?v=_6Ue . . .
  http://www.youtube.com/watch?v=LWHR . . .
  http://www.bbc.co.uk/persian/afghan . . .
  ta chiwaqt washagar mikone shoma pahston vali kame merdomi saharif hama daran merdomi saharif pahston barader ma ast

  • Dera Abdulla that youtube link you putted on your comment and i could’nt open! could you please write the right one and the ppl should belive that you ’re information is about pashtoon ppl is reality and they ’re reall jewish . best of luck

 • چرا شما اوغانها وحشی است ؟
  افغان یا اوغان یا پشتون این سه تا نام یک است ما می توانیم افغانستانی باشیم نه افغان میخواهد که هویت اقوام مختلف سرزمین مانرا نادیده بگیرد و همین هویت تحمیلی نا روای(اوغان) را بالای ساکنین سرزمین مان باز تحمیل کنند.به کسانیکه از قبایل پشتون نیستند دیگر تحمل این هویت برای شان ننگ است برینکه.حالا به همه روشن گردیده که اوغان یعنی تروریست، اوغان یعنی تولید کننده ای تریاک، اوغان یعنی فاشیستان قبیله،اوغان یعنی طالب فرزندا ن نا مشروع آی اس آی پا کستانی بی فرهنگ واعراب وحشی که در سوف های توره بوره تولید وبه .........
  شما اوغان ها یک مردمی خود فروخته است بهمن دلیل تا دیرنشده هفت و هشت الایت پشتونها از نقشه سرزمین ما حزف شونده تا مردمی ما یک زنداگی انسانی داشته باشد دوصد هفتاد سال میشود که شما اوغان ها در این سرزمین حاکمیت کرده اند بجزدزدی و خیانت چه کرده اند ؟چرا مردمی غیر اوغان حق سیاسی نه ،دارنده ؟آیا مردمی غیر پشتون از این سرزمین نیست ؟و با آمد حزف هفت الایت پشتونها بگانه پراستان ومزدور که مردمی بیچاره ما یک زنداگی انسانی داشته با شند

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس