در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > پیام تبریک نویسندگان، فعالان سیاسی و مدنی هزاره در کابل به حزب پر افتخار (...)

پیام تبریک نویسندگان، فعالان سیاسی و مدنی هزاره در کابل به حزب پر افتخار دموکراتیک هزاره ی کویته

نهاد مردمی حق برابر
سه شنبه 15 جنوری 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

پیام تبریک نویسندگان، فعالان سیاسی و مدنی هزاره در کابل

به حزب پر افتخار دموکراتیک هزاره ی کویته

ما با توجه به حادثه ی دردناک و تکان دهنده ی روز پنج شنبه در علمدار رود کویته که از سویی منجر به شهادت بیش از 100 نفر و زخمی شدن حدود 200 نفر از هزاره های کویته گردید و از طرفی نیز، وضعیت عمومی را متشنج نموده و با رفتن دست های جوانان هزاره به سوی سلاح، امکان بروز خشونت بارترین حادثه در تاریخ کویته را داشت، با خردمندی و مدیریت بالای رهبریت حزب دموکراتیک هزاره (HDP) اوضاع نه تنها زیر کنترل درآمد، که یکی از زیباترین نمایش های مدنی تاریخ بلوچستان و شاید هم تمامی پاکستان به اجرا گذاشته شد و با اعتصاب غذا و تحصن 60 هزار نفری در تاریخ این سرزمین و حتا سراسر خاورمیانه، به عنوان بزرگ ترین حرکت مدنی به ثبت رسید. این ما را کاملا امیدوار ساخت که رهبریت باشعور و آگاه هزاره های کویته اینک در مدارهای بالای تکامل سیاسی ـ مبارزاتی قرار گرفته و قادر است بحران های بعدی را نیز به خوبی بحران جاری، مدیریت نماید.
این است که ما به موجودیت رهبریت خردورزی چون حزب دموکراتیک هزاره در آن خطه افتخار می کنیم و یافتن موقعیت بسیار بالای سیاسی میان بزرگ ترین احزاب و گروه های سیاسی کویته و نیز موفقیت در تأمین خواسته های برحق تان را از صمیم قلب به شما تبریک می گوییم.
شما مطمئن باشید که در آینده و در هر شرایطی باز هم کنارتان خواهیم ماند و از خواسته های برحق تان پشتیبانی خواهیم نمود.

نهاد مردمی حق برابر
از برگزارکنندگان راهپیمایی با شکوه کابل
سه شنبه 26 جدی 1391 مطابق 15 جنوری 2013

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :

پيام‌ها

  • khob ast ke ma ham beyamoozem
    shewahaye mobareza haye mosalemat ameez ra
    ok

  • تا کی حرکت مدنی و تظاهرات و گفتگو؟ در افغانستان در این ده سال کدام حق را از حکومت فاشیست کرزی گرفتید که حالا در پاکستان قصد کرده اید؟ به نظر من باید سلاح را هم گذاشت که گپش را بزند. اما با برنامه ریزی و مشخص سرهای لشکر جنگهوی و سپاه صحابه را کوتاه کنید تا دیگر به این آسانی طرف خانه و ناموس و جان و مال شما نتوانند بیایند. دفاع حق و وظیفه شماست.
    همیشه مورد حمله قرار گرفتیم و میگیرم. سلاح را هم در وقتش بمانید که گپی بزند.

جستجو در کابل پرس