کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > کارتون > طنز روز > سـؤ تفـاهـم در زنانه پوشـی طـلاب کـرام

سـؤ تفـاهـم در زنانه پوشـی طـلاب کـرام

انگــــیزه زنانه پوشــــی طــــلاب کــــرام نه آنســــت کــــه مــــا می پنــــداریم بلکــــه چــــیزیست که تصــــورش را هــــم نمی توانیــــم

سه شنبه 22 جنوری 2013, بوسيله‌ى شمس الحق حقانی

ما مسلمانان بناحق سنگ اسلام به سینه کوبیده ولی متاسفانه حتی از اصول و احکام دین خویش بکلی بی اطلاعیم در غیر آن چنین در زندگی اجتماعی و فامیلی مان خلاف اصول و احکام دینی مان عمل نمی کردیم.

در قرآن معیار نزدیکی و قرابت به خداوند فقط تقوی و پرهیزگاری ذکر شده که به اساس آن همه انسانها اعم از زن و مرد ، سیاه و سفید ، عرب و عجم همه نزد خداوند برابر بوده و فقط اعمال نیک و بد شان مورد ارزیابی قرار می گیرد.

اما در زندگی عملی خصوصاً در کشور های عقب مانده اسلامی و بالخصوص افغانستان معیار نزدیکی به خداوند خیلی چیز های دیگر به جز تقوی و پرهیزگاری است.

اگر این خلاف رفتاری از اصول دینی را ما فقط در مثال عدم مساوات زن و مرد ارزیابی کنیم خواهیم دید که جامعه مردسالار ما تا چه حد مرتکب جفا های بزرگی در حق زنان بیچاره گردیده و ایشان را از همه مزایای زندگی اجتماعی چون تحصیل و کار محروم گردانیده است .

حتی اگر نگاهی به ادبیات مردسالارانه جامعه خویش بیاندازیم در خواهیم یافت که ما همه صفات خوب و شایسته را به مردان نسبت داده و به کلمات چون مردی ، جوانمردی ، مردانگی می بالیم و در مقابل همه ضعف و ناتوانی های عالم را به جنس زن منسوب کرده و از کلمات چون زنانه ، زنچو ، ماده و ماده رندی دوری می کنیم .

در فرهنگ شرقی خصوصاً سنت افغانی مردی را به صفات زنانه متصف ساختن و یا او را زن صدا زدن بزرگترین اهانت به شمار رفته و عواقب خیلی وخیم در بر خواهد داشت.

اگر مردی را خر یا سگ و یا حتی خوک خطاب کنیم برایش تا حدی قابل تحمل خواهد بود ولی او را زن خطاب کردن برایش حکم پایمال کردن عزت و آبرویش بوده و بهیچ صورت برایش قابل تحمل نخواهد بود.

حالا در چنین جامعه اگر مردان فدا کار و مسلمان پیدا می شوند که برای بیدار ساختن مردم از خواب غفلت و جهالت و نشان دادن این حقیقت آشکار که مرد و زن هردو انسان اند و بندگان خداوند که شخصیت انسانی هردو را داشته های معنوی شان تشکیل میدهد و نه موی و روی و کف و کالر آنها دست به چنان ایثار و فداکاری می زنند که به قیمت ریشخند و استهزای شان از طرف مردم با ریش و پشم انبوه لباس زنانه به تن کرده اجرای وظیفه می کنند پس اگر این ایثار و فداکاری نیست چیست ؟

اینکه مردم با سؤظن پیشینه به آنها نگریسته و زیر بار تبلیغات دشمنان آنها رفته و عمل شان را تعبیر سؤ می کنند این دیگر واقعاً خیلی جای تاثر و تاسف است.

با تقـــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


51 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > کارتون > طنز روز > سـؤ تفـاهـم در زنانه پوشـی طـلاب کـرام

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • واقعآ این کارتون خیلی‌ جالب است . با اضافه جملات که در پهلویش نوشته شده است .

  • اقای حقانی تعلیل خوبی نموده که اگر یک مرد را زنچو وووو خطاب کنی به ااصطلاع به مردان بر می خورد , چون که مرد ها از زن زاده نشده اند اگر اینطور بود باید زنان را سجده می کردند جون که مردان فراموش کرده اند که 9 ماه در کجا پرورش یافته اند و چطور پا به عرصه وجود گذاشته اند و جالب این که طالبان که اینقدر از زنان نفرت دارند به کدام جریت می تواند از لباس زنان استفاده کرد و نوسنده محترم یاد اورشده است که دین وووو از برکت دین که افغانستان به قلع ترقی رسیده است و عقب مانده ترین کشور جهان , بسواد ترین کشور در جهان , اکر افغان ها از خواب خرگوشی بیدار شوندو دین را کنار بگذارند به ترقی و پشرفت جامع ابادی وطن کوشش نماید و وطن در ترقی و پیشرفت کامل خو اهد رسید , دین یک احساس است که با عقل جور در نمی اید زمانی عقل بالای احساس غالب شد انسان به رشد فکری رسید ان زمان دین فرار می کند حماقت انسان است که دین را به وجود می اورد, و دین این حماقت را پرورش می دهد. به امید رشد فکری به قوای بشری .

  • ..... و به امید اینکه یک کمی با سوادتر شوی، Jiran جان. و در املأ و انشأ پیام هایت کمی دقت کنی.
    متاسفانه از آنچه که آقای حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی در طنز عالی اش برایت میخواست، بفهماند، اصلاّ سر در نیاوردی.

  • اقای انتقاد کننده , حضور جناب عالی عرض گردد که بنده مطلب را گرفتم , نوسنده هر کی که است مسلمان است و از دین دفاع کرده و این که شما از مطلب بنده چه بر داشت کرده اید , چون مطلب بنده بر بر مرد ها بر خورده و ان جناب عالی را کمی متاثر نموده و بمن نوشته اید که بروم املا و انشا یاد بیگرم , سپاس از شما . بنده نه نوسنده هستم نه وبلاک دارم نه مثل دیگران ازجای اقتباس می کنم و من دید گاه که از سیاست و دارم بعضی وقت ها چیزی می نوسم تعلیل خودم است که و سپاس از اقای مهر هزار که به بنده این اجازه را می دهد . من دانش جو هستم و سیاست را دوست دارم و به همان رشته تعصیل می کنم.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.